ptaqx 14.11.05, 08:57 Witam moglibyscie mi polecic kilka najlepszych ksiazek Agathy Christie? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gocha221 Re: Co wybrac 14.11.05, 09:52 cięzko się aż zdecydować, tyle jest ciekawych powiesci i opowiadań. Jeśłi nic nie czyatłaś (eś) to nie zaczynaj od ksiązek z Tuppence i Tommym. Ja polecam Ci "morderstwo odbedzie się" moim zdaniem najlepsza powieść Christie (tu wystepuje panna Marple). Polecam tez powiesci z Poirot: Piec małych swinek, Pani McGinty nie żyje,Entliczek, pentliczek,Niemy świadek(bardzo lubię),Tajemnicza historia w Styles (pierwsza historia z poirot, więc może od tego zacznij:-). Z pnną Marple , oprocz pierwszej pleconej powieści, warto przeczytać:Kieszeń pełna żyta,4.50 z Paddington, Morderstwo na plebanii. Tai własciwe to warto wsyztko, ale to co wymieniłam uważam za ta bardziej udana częśc twórczości:-) Dobre na początek:-)Miłego czytania:-) Odpowiedz Link
gocha9205 Re: Co wybrac 14.11.05, 21:38 A ja to bym Ci poleciła z pewnością "Morderstwo w Orient Ekspresie", "Pięć małych świnek" i powieść, którą ja przeczytałam jako pierwszą (a było to całkiem niedawno)czyli "Słonie maja dobrą pamięć" Odpowiedz Link