Dodaj do ulubionych

kazirodztwo

14.03.06, 08:12
Bardzo proszę o pomoc. Jak jest z kazirodztwem u psów? Mój pies
najprawdopodobniej zapłodnił sunię, której jest ojcem. Co robic?
Jakie w konsekwencji moga być szczenięta? chodzi mi o ryzyko wystąpienia
chorób oraz psychikę tych psiaków. Znajomi podpowiadają, żeby uśpić
szczeniaczki po urodzeniu, ale jak mogłabym?
Raz, ze żal straszny, a dwa: czy mozna sukę pozbawić całego potomstwa? Jak na
to moze zareagować.
Bardzo proszę o radę, bo sunia już bardzo gruba...
Obserwuj wątek
    • mmk9 Re: kazirodztwo 14.03.06, 09:04
      Większym problemem niż kazirodcze skojarzenie może być to, że nie znajdziesz
      chętnych na wszystkie szczeniaki, więc weź jednak pod uwagę pozbawienie suki
      części potomstwa
        • weronika63 Re: kazirodztwo 14.03.06, 12:59
          Podobno doswiadczeni hodowcy moga eksperymentowac z kazirodczymi wiezami krwi,
          dziadek z wnuczka, matka z ciotecznym bratem babci. Nie przemawia to do mojego
          przekonania, wrecz budzi to moja nieufnosc, byc moze powodowane jest to moimi
          ludzkimi normami. Zbyt wiele jednak widzialam szczeniakow, sprzedawanych w
          imie "uratowania zycia", by pojsc na zgode sprzedawania ich reszty zycia. Znam
          oczywiscie przypadki 'wypadku' (wpadki) natury, kiedy chce sie uratowac
          przypadek, niemniej mam wrazenie, ze latwo zarobione zycie nie jest cenione.
          Przepraszam.
        • mmk9 Re: kazirodztwo 14.03.06, 15:00
          Ślepe szczeniaki to wet chyba MUSI uspić na żądanie. Jeśli to jest pierwszy
          miot suni, moze się okażać, że instynkt macierzyński będzie miala na początku
          slabo rozwinięty, wtedy wczesne zabranie wszystkich szczeniąt zniesie
          nienajgorzej. Jeżeli już miała małe, chyba lepiej jedno zostawić. No i uwaga na
          gruczoł mleczny, mogą byc klopoty z nadmiarem.
    • blue.berry inbreed 14.03.06, 15:24
      w przypadku psow nie mowi sie o kazirodztwie tylko o inbreed czyli kryciu
      wsobnym. niekotrzy hodowcy stosuja taki rodzaj krycia w celu wydobycia w rasie
      pozadanych cech. hodowla taka wymaga sporej wiedzy.
      w twoim przypadku tak naprawde kloopotem jest po prostu nieplanowane pokrycie
      suki. pytasz sie jak moglabys uspic szczeniaki? a jaka to roznica - uspic czy
      oddac do schorniska? czasem supienie jest bardziej humanitarne niz skazywanie
      psa na schroniskowy los. zabierz sie za szukanie domow dla psow, znajdz dobrego
      weta ktory bedzie wstanie zrobic przeglad miotu i ocenic zdrowie szczeniat. a
      jesli masz suke z rasy wymagajacej, agresywnej czy niebezpiecznej to miot
      uspij. a swoje wyrzuty sumienia schowaj sobie w kieszen - trzeba lepiej
      pilnowac suki jak ma cieczke - to nalezy do obowiazkow wlasciciela psa.
    • ka.ro1 Re: kazirodztwo 15.03.06, 08:34
      dzięki wszystkim za rady. Bylam z sunią u weta. Decyzję podjęłam. Dodam tylko
      ze, suka była oddzielona od psa, już na tydzien przed przewidywanym terminem
      cieczki, tylko nie doceniłam jego zdolności. Znakomicie poradził sobie z
      zabezpieczeniem kojca w taki sposób, ze w pierwszej chwili myślałam ze to
      robota złośliwego sąsiada w zemście za poranne wycie (sporadyczne zresztą).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka