Dodaj do ulubionych

kontrolka wtrysku

12.01.07, 15:17
witam szystkich

Jestem nowy,mam alfę 156 2.4 JTD i nie mały problem!!!!!
A mianowicie włącza mi się przy ok 3,5 tys obrotó kontrolka wtrysku i nagle
odcina paliwo i spadam na ok 2 tyś obrotów i szybciej nie mogę jechać
<przy wyprzedzaniu nieciekawie...>. aby szybko wyjść z błedu muszę puścić
pedał gazu w wcisnąć od nowa i auto zaczyna normalnie jechać.
Wymieniłem EGR bo ktoś mądry mi tak doradził i nic to nie dało,gdzie nie
zajadę to wymyślają co innego.Proszę o pomoc kogos kto z takim problemem miał
doczynienia ewentualnie jakiegoś dobrego diagnostę z Krakowa.

Dzięki i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • bedboys Re: kontrolka wtrysku 12.01.07, 15:39
      typowy objaw przeładowania silnika - albo masz uszkodzony czujnik doładowania
      silnika ( ale wątpię) - raczej masz uszkodzone sterowanie geometrią łopatek
      turbiny to dość powszechna usterka w jtd, kwestia czy sterowanie się zacina czy
      sam turbina ma dość
      • adrian31031984 Re: kontrolka wtrysku 14.01.07, 21:46

Coś w tym jest bo problem był juz poruszany i pare osób naprawiło to po przez
        przeczyszczenie jakiegos sitka przy pąpie paliwa!!! Nie wiem nic więcej tym
        bardziej,że nie specjalnie się na tym,znam.Wymieniłem EGR bo tak mi powiedział
        diagnosta,ale jak sie okazało nie był najlepszym fachowcem... Spróbuje co mi
        szkodzi kupić coś do paliwa,są takie dodatki schela może akurat. Ale
        najprawdopodobniej to będzie ten siłownik na turbinie,jutro wybieram się do
        servisu gdzie robią głównie alfy,przeczytałem o nim dużo pozytywnch opini tu na
        forum.
        • wojtekx26 Re: kontrolka wtrysku 14.01.07, 22:38
          przed pojechaniem do serwisu spróbuj tego co mowiłem to cie bedzie napewno mniej
          kosztowac a moze przynieść jakis skutek w serwisach disla mogą postawic ci kilka
          diagnoz i nie bedziesz wiedział co zrobic wiec mysle ze warto sprobowac mojego
          sposobu
            • adrian31031984 Re: kontrolka wtrysku 15.01.07, 16:34
              Jak zapalam na zimnym to tak,a w czasie jazdy to szczerze mówią nie wiem.
              tyle co wróciłem z servisu alfy w krakowie oczywiście nie ASO!!!!!!
              i prawdopodobnie to przepływomierz! w dodatku gość wsiadł i przejechał się moją
              alfą i zakomunikował ze auto w ogule nie ma mocy!!!!!!!! A ja myślałem ze mam
              zapierdalacza a tu facet z takim tekstem. Teraz będę chciał przeczyściś
              przepływomierz,a jak to nie pomoże oddaje do nich auto na dzień i będą
              podmieniać sterowniki EGRa przepływkę itd,generalnie szukać przyczyny, Koszt 150zł.
    • wojtekx26 Re: kontrolka wtrysku 17.01.07, 22:07
      niestety za wczesnie sie ucieszyłem problem znow powrocił po 2 dniach spokojnej
      jazdy jak uporałeś sie z tym to daj znac co to bło i ile cie kosztowało chyba ze
      ktos inny to czyta i wie co to moze byc
    • adrian31031984 Re: kontrolka wtrysku 18.01.07, 15:23
      W sobotę będzie mi znajomy czyścił przapływkę bo sam nie chcę bardziej zjebać,a
      jak to nie pomoze to w poniedziałek oddaje auto,za diagnoze powiedział mi 150 i
      nie interesuje mnie on szuka i do skutku. Ale ogólnie to mam dość,psuje się to
      gówno non stop,już więcej nie kupie alfy i nikomu nie polecam!!!!!!!!!!!!!!
      tyle co ja juz z niua robiłem to szkoda gadać a mam ja pół roku!!!!!!!!!!!
    • and136 Re: kontrolka wtrysku 30.01.07, 20:59
      Przerabiałem dokładnie ten sam temat w wakacje. Różni fachowcy (włącznie z ASO)
      doradzali mi różne ciekawe naprawy z wymianą turbiny, przepływomierza i również
      zaworu EGR.
      W końcu trafiłem do serwisu Boscha w Olsztynie i okazało się, że trzeba było
      przesmarowac siłownik sterujący geometrią łopat turbiny (koszt 150PLN pełna
      diagnostyka + 150PLN naprawa). Od tego czasu zrobiłem 15000km i wszystko gra.
      Przyczyna była banalna. Siłownik nie nadążał ze zmianą geometrii (w stosunku do
      komputera
      ), ciśninie doładowania było zbyt duże, pojawiał się błąd przeładowania i
      komputer przechodził w tryb awaryjny. Niestety zdaża się, że może to byc też
      turbina, przepływomierz lub czujnik ciśnienia doładowania.
      Smutna prawda jest, że w ASO ludzie nie mają pojęcia. Z takimi tematami chyba
      tylko do Boscha.
      • adrian31031984 Re: kontrolka wtrysku 30.01.07, 21:24
        Powiedz mi gdzi ten zasrany siłownik się znajduje.
        Na kompie wychodzi przepływomierz,kurde już sam nie wiem co robić...
        Przepływka nie jest tania.
        Na razie to walczę z miską olejową,problemu chyba nie musze rozstrząśać...
      • michal15624 Re: kontrolka wtrysku 07.05.07, 11:49
        cześć chciałem się pochwalic że po wymianie przepływomierza Alfa porostu śmiga
        że aż miło , ma świetne przyspieszenie i nic nie przerywa przy wysokich
        obrotach .

To u mnie na tyle z tym problemem .
            • naj777 Re: kontrolka wtrysku 01.09.07, 21:05
              Witam michal15624 i wszystkich posiadaczy AR,
              można sie od was dowiedzieć 100 razy wiecej niż od mechaników-
              fachowców.
              Mam podobny problem jak wielu z was. Podczas ostrego pryśpieszania
              najczęściej na trójce moją AR 156 2.4 JTD '98 sedan - przy około 3
              tys. obrotów na czas około 3 sekund zapala się kontrolka wtrysku.
              Spadku mocy w tym momencie nie wyczuwam. Wszystko ponadto O.K. Drugi
              temat ile wasze Alfy 2.4 JTD mają do setki? Czy to sprawdzaliście?
              Katalog i test z "Auto Świata" mówią o 9,5 lub 9,6 sekund. Moja
              rozpędza się w 10,5 s., do 130 jest 18,5 s. (test "Auto Świat - 16
              s.) Nie jest to może ogromny problem ale jeśli jest coś nie tak to
              czy ma to związek z kontrolka wtrysku? Przebieg auta 183 tys.
              wszytkie filtry i płyny niedawno wymienione. Proszę o pomoc.
                • naj777 Re: kontrolka wtrysku 03.09.07, 21:36
                  Dzięki pawel19799 za kontakt, u mnie świeci coraz bardziej - dłużej.
                  Ciekaw jestem co u Ciebie powie warsztat, bo to robota dla
                  specjalistów, a takich niewielu jak kraj szeroki. Jak u Ciebie z
                  osiągami? Pozdro.
                  • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 05.09.07, 10:30
                    Jeżeli chodzi o osiągi to jeździłem AR 156 kolegi z takim samym
                    silnikiem i wydaje mi się że do momentu kiedy nie zapala się u mnie
                    w AR kontrolka jest tak samo, ale w momencie kiedy zaczyna się
                    świecić kontrolka delikatnie czuć że silnik trochę słabiej ciągnie -
                    generalnie wolniej wkręca się na obroty, u kolegi jest wszytko ok ,
                    różnica nie jest aż taka duża ale jedna jest, w sobotę wizyta to
                    zobaczę.
                    • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 07.09.07, 10:04
                      Witam,

zaprowadzilem auto do mechanika, czekam na diagnoze, przy okazji
                      wymieni mi wahcze dolne na nowe, w sobotę prawdopodobnie auto będzie
                      do odbioru mam nadzieje że zlikwiduje w końcu ten objaw dotyczący
                      niebieskiego dymu, dam znać w poniedziałek czy jest ok.
                      pozdrawiam
                      • adrian31031984 Re: kontrolka wtrysku 07.09.07, 16:07
                        hej

Sory ze tak długo ale ja po prostu tu na szczęście już nie zaglądam!
                        To coś w czym tak jak wy się zakochałem Bogu dzięki juz sprzedałem,
                        ale nic wam nie powiem nowego bo do końca tego nie naprawiłem.
                        Nikt nic nie wiedział nowa przepływka dała duża moc a odcinało dalej.
                        To była raczej turbina,a palił po mieście prawie 13 litrów.
                        powiem wam szczerze że miałem pare aut ale tyle co do Alfy to dołozyłem to wole
                        nie mówić. Nie wiem może nie zakochałem się w niej jak co niektórzy tu na forum
                        ale dla mnie Alfa to złom jakich mało.
                        Psuło się tam wszystko naprawdę wszystko... pozdrawiam i życze powodzenia.
                        • naj777 Re: kontrolka wtrysku 08.09.07, 12:23
                          Witam, niestety Alfy nie należą do aut niezawodnych. Zastanawiam się
                          czy jest to bardziej wynik ich kiepskiej jakości czy bardziej wynik
                          braku wiedzy i umiejętności mechaników w kontakcie z jednym z
                          najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów (silniki). Ja
                          po każdym mechaniku muszę coś poprawiać u kolejnego. Jednak są także
                          użytkownicy bardzo zadowoleni z Alf, twierdzą, że o Alfę trzeba
                          zwyczajnie dbać i jest o.k.
                              • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 12.09.07, 07:42
                                Witam,
                                Odebrałem wczoraj moją AR, i tak jak obiecałem piszę co było
                                przyczyną zapalania się kontrolki wtrysku + niebieski dym z rury
                                wydechowej, mechanik przeczyścił przepływomierz - podobno był
                                zajebiście brudny, to poprawiło trochę osiągi auta, jeżeli chodzi o
                                turbinę na teście okazało się że następuje przeładowanie
                                silnika,przyczyną była zatarta kierownica geometri turbiny lub
                                siłownik kierownicy. Mechanik twierdzi że to powszechna usterka w
                                2,4 JTD,rozebrał turbinę przeczyścił i jest ok, z tego co mówił to
                                przyczyną występowania niebieskiego dymu był zanieczyszczony
                                przepływomierz w mniejszym stopniu turbina, przeładowanie powodowało
                                zapalenie się kontrolki wtrysku i spadek mocy podczas
                                przyspieszania, ale ogólnie te dwie przyczyny powodowały zapalanie
                                się kontrolki wtrysku oraz niebieski dym.

pozdrawiam
                                • bedboys Re: kontrolka wtrysku 12.09.07, 19:04
                                  Czy możesz Naj777 sprecyzować co w tych silnikach Alf jest takie
                                  nowoczesne i skąplikowane ?? chodziło Ci o diesle ( common rail I-
                                  szej generacji) TS-produkowany prawie od 30 lat różni sie tym że ma
                                  więcej zaworów i układ wtrysku boscha, czy silniki V-ki od 30 lat z
                                  takimi samymi zmianami jak TS ??? I żeby było śmiesznie to nie same
                                  silniki są zawodne lecz elektronika i osprzęt w zasadzie wszysko
                                  boscha.
                                  • naj777 Re: kontrolka wtrysku 12.09.07, 21:23
                                    Witaj bedboys. Nie jestem ekspertem od silników, a o tym, że
                                    to "skompliowane silniki" to dowiaduje sie od mechaników, którzy nie
                                    potrafią poradzić sobie z drobnymi naprawami - zawsze coś do tego
                                    popsują. Trudno o fachowców szczególnie poza dużymi miastami.
                                    Natomiast masz racje, że najczęściej padają osprzęty Boscha, a to
                                    chyba nie włoska firma, a chyba niemiecka prezyzja?
                                • naj777 Re: kontrolka wtrysku 12.09.07, 21:41
                                  Cześć pawel19799. Bardzo dziękuję za informacje, przydadzą mi się.
                                  Rozumiem, że teraz nie masz już niebieskiego dymu, palenia
                                  kontrolki, spadku mocy? Jak możesz powiedzieć to -ile skasował
                                  mechanik? U mnie pogarsza się - po ostrym przyspieszaniu (przy
                                  palącej kontrolce) zmieniam bieg na wyższy i auto dostaje totalnego
                                  muła - zwalniam gaz, znowu wciskam - zaczyna jechać. Problem bardzo
                                  nieciekawy przy wyprzedzaniu.
                                  • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 13.09.07, 07:37
                                    Witaj,
                                    Podejrzewam że masz to samo co u mnie a więc przepływomierz do
                                    czyszczenia lub do wymiany (czasami samo przeczyszczenie nic nie
                                    da),i trzeba zajrzeć do turbiny rozebrać ją i przeczyścić. Jeżeli
                                    chodzi o koszt to moim zdaniem nie zapłaciłem dużo, wymieniałem
                                    jeszcze wahacze dolne, wczesniej miałem AR145 1,4 bx i też
                                    zerwisowałem ją u tego samego mechanika co obecnie AR 156 2,4 JTD,za
                                    wymianę wahaczy i czyszczenie przepływomierza rozebranie
                                    przeczyszczenie i złożenie turbiny zapłaciłem 300 złotych, byłem w
                                    firmie która zajmuje się naprawą turbin i tam zapłaciłbym około 700
                                    pln za samą turbinę + wymiana wahaczy, także moim zdaniem za taką
                                    robotę którą wykonał koszt nie jest wysoki.
                                    • bedboys Re: kontrolka wtrysku 13.09.07, 16:20
                                      I tu właśnie masz rację Naj777 problemem jest znalezienie
                                      odpowiedniego mechnika a ci mechnicy którzy nie potrafią sobie z tym
                                      poradzić zwalają to na nowoczesność lub skomplikowanie silników,
                                      zawieszeń czy co tam mają naprawić.
                                      • arasssldz Re: kontrolka wtrysku 01.10.07, 22:29
                                        panowie 2 tyg po kupnie alfy 156 zauwazyłem sporo oleju przy rorze
                                        dolotowej- - co jakis czas włacza sie kontrolka i samochod blokuje
                                        sie do 3 tys obrotow - w serwisie powiedziano ze turbina , ale czy
                                        sam jestem wstanie ewenualnie przeczyscic turbine i cały układ? i
                                        jak reagują łopatki kiedy wda sie olej -podejrzewam duzo go nie
                                        wleciało bo na bagnecie jest w normie ale w rorze mało go nie jest.
                                        prosze o odpowiedź
                                          • michal15624 Re: Alfa to jednak auto dal koneserów 02.10.07, 22:28
                                            adrian31031984 napisał:

> Szczerze to proponuję sprzedać w pizdu,już się o tym przekonałem
                                            ze alfa to
                                            > złom. Z reszta sam założyłem ten wątek.

i tu sie mylisz, kupiłeś gówno , to miałeś gówno , ja mam już 3 AR i
                                            następne bedą na pewno AR ,więc nie pisz ze jedynym wyjściem jest
                                            sprzeać , zrób sobie analizę jak kupowałeś auto , i jak się
                                            cieszyłeś ile kasy zaoszczędziłeś na tej "okazji" - nie ma cudów
                                            nikt nie sprzedaje poniżej wartości - chyba szyscy to czują

szkoda że nie bęcie ciebie znami na tym forum ,

Paaaaaaa
                                      • arasssldz Re: kontrolka wtrysku 03.10.07, 10:05
                                        panowie 2 tyg po kupnie alfy 156 zauwazyłem sporo oleju przy rorze
                                        dolotowej- - co jakis czas włacza sie kontrolka i samochod blokuje
                                        sie do 3 tys obrotow - w serwisie powiedziano ze turbina , ale czy
                                        sam jestem wstanie ewenualnie przeczyscic turbine i cały układ? i
                                        jak reagują łopatki kiedy wda sie olej -podejrzewam duzo go nie
                                        wleciało bo na bagnecie jest w normie ale w rorze mało go nie jest.
                                        prosze o odpowiedź, co do sprzedarzy az tak bardzo sie jeszcze nie
                                        zraziłem - fura podoba mi sie ale poczekam az skończy mi sie
                                        cierpliwosc i chec ładowania kasy wtedy moze zapomne o tym
                                        samochodzie poki co prosze o pomoc w problemie z gory dzieki
                                        • naj777 Re: kontrolka wtrysku 10.12.07, 21:31
                                          Witam Was panowie, co tam słychać, jak wasze cacka z pod gwiazdy
                                          Alfa Romeo (kontrolki w nich świcące) Ja dopiero jutro stawiam auto
                                          do mechanika i będzie czyścić turbinę, siłownik i przepływkę - bo
                                          coraz gorzej jechać mułem.
                                          Przeczytałem cały temat jeszcze raz i stwierdzam, że jesteście kul
                                          goście - o.k. ale najlepszy jest Adrian, założyciel wątku. Jak sie
                                          to czyta to mażna sie ubawić jego wielką epopeją i martyrologią
                                          zmagań z Alfą. Na końcu tekst - "sprzedać w pizdu to gówno, na
                                          kobietę tyle nie wydaje" jest ukoronowaniem jego męki. Pozdrwiam
                                          wszystkich wytrwałych i Adriana za ducha walki- mimo, że poddał
                                          się. :-)
                                        • naj777 Re: kontrolka wtrysku 10.12.07, 21:33
                                          Witam Was panowie, co tam słychać, jak wasze cacka z pod gwiazdy
                                          Alfa Romeo (i kontrolki w nich świcące) Ja dopiero jutro stawiam
                                          auto do mechanika i będzie czyścić turbinę, siłownik i przepływkę -
                                          bo coraz gorzej jechać mułem.
                                          Przeczytałem cały temat jeszcze raz i stwierdzam, że jesteście kul
                                          goście - o.k. ale najlepszy jest Adrian, założyciel wątku. Jak sie
                                          to czyta to mażna sie ubawić jego wielką epopeją i martyrologią
                                          zmagań z Alfą. Na końcu tekst - "sprzedać w pizdu to gówno, na
                                          kobietę tyle nie wydaje" jest ukoronowaniem jego męki. Pozdrwiam
                                          wszystkich wytrwałych i Adriana za ducha walki- mimo, że padł
                                          pokonany. :-)
                                              • naj777 Re: kontrolka wtrysku 02.01.08, 19:36
                                                Witam,
                                                Mechanik (znalazłem takiego co nic nie popsuł, już po raz drugi :-))
                                                przeczyścił przepływomierz, i sterowanie łopatek. Poprawił się
                                                znacznie kop, ale myślę, że to jeszcze nie to co powinno być,
                                                kontrolka zapala się ale mniej i krócej (niż wcześniej) przy około
                                                2800. A ostatnio wcale się już nie zapalała, a auto jechało jak
                                                polonez. Mechanik stwierdził nieszczelną obudowę filtra powietrza.
                                                Latem grzał mi się silnik przy ponad 110/h i rosła temp. gdy
                                                jechałem szybciej. Wyczytałem, że to może być lewe powietrze.
                                                (mechanicy nie mieli pojęcia, byli bezradni) Ojciec trochę się zna i
                                                znalazł dziurawą obudowę filtra powietrza, trochę ja pokleił i
                                                temperatura spadła. Widać nie pokleił wszystkiego. Tuż po kupnie
                                                Alfa szła jak rakieta ale chyba jak partacze wymieniali sprzęgło,
                                                wahacz i filtr to połamali obudowę filtra i miałem problem z
                                                grzaniem i być może spadkiem mocy. Muszę kupić nową obudowę (droga)
                                                lub dobrze pokleić, jak to nie pomoże to jeszcze wymienić przepływkę
                                                (zawsze na kompie wyskakuje). Dziś temperatura przy 100 - 120 wynosi
                                                80 stopni. Mam do Was dwa pytania. Ile u Was wynosi temperatura i
                                                czy się zmienia podczas zmiany prędkości? Czy mieliście przypadki
                                                problemów z dziurawą obudową filtra powietrza, i jakie były objawy?
                                                Pozdrawiam
                                                • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 02.01.08, 21:54
                                                  Witaj,

U mnie temperatura jest miedzy 50 a 90 i nie zmienia się podczas
                                                  jazdy, ostatnio na autostradzie jechałem prawie 200 km/h i to dosyć
                                                  długi odcinek i temeratura nie wzrastała.
                                                  • naj777 Re: kontrolka wtrysku 07.01.08, 00:03
                                                    Witaj pawle19799
                                                    Czy po rozgrzaniu silnika Twego auta temperatura zmienia się w
                                                    zależności od obciążenia silnika w przedziale jak pisałeś, 50 - 90
                                                    stopni, czy po rozgrzaniu trzyma mniej więcej jedną temperaturę? Ile
                                                    miał przy 200/h?
                                                    Pozdro
                                                  • naj777 Re: kontrolka wtrysku 19.01.08, 23:30
                                                    Witam,
                                                    Może ktoś wie o co może chodzić. Została naprawiona obudowa filtra
                                                    powietrza, były czyszczone i sprawdzane łopatki turbiny, był
                                                    czyszczony, potem wymieniony (na tanią podróbkę) przepływomierz,
                                                    lany środek do ropy na czyszczenie układu i nic. Dalej zapala się
                                                    kontrolka wtrysku przy niespełna 3 tys. Po wymianie przepływki na
                                                    nową kontrolka zapalała się przy ponad 4 tys. auto szło jeszcze
                                                    gorzej i delikatnie szarpało. Na kompie wyskakuje głównie
                                                    przepływomierz ale też czujnik doładowania, czujnik sprzęgła.
                                                    Założyłem stary przepływomierz. Auto niby idzie ale to chyba nie to,
                                                    kontrolka pali przy 3 tys. ale najgorsze, że po maksymalnym
                                                    przeciągnięciu przez bieg (najczęściej przez jedynkę) po zmianie
                                                    biegu na wyższy dostaje totalnego zamulenia, trzeba puścić gaz,
                                                    wcisnąć i dopiero jedzie. Nieciekawe przy wyprzedzaniu - raz było
                                                    blisko. Pali jakby trochę za dużo. Mechanicy rozkładają ręce. Pomocy
                                                    rodacy, bo tracę cierpliwość i do tego kasę na to gówno!!!
                                                  • pawel19799 Re: kontrolka wtrysku 23.01.08, 08:34
                                                    Witaj,
                                                    Sprawdzałem na stronie Boscha - 0 280 218 019 - od roku prod.:
                                                    05/1998 do roku prod.: 09/2000
                                                    oraz drugi - 0 281 002 199 od roku prod.: 10/1997 do roku prod.:
                                                    04/1998. U mnie jest ten pierwszy.
                                                    pozdrawiam
                                                  • abioly Re: kontrolka wtrysku 01.02.08, 09:10
                                                    Witam! Poczytałem sobie o waszech problemach z alfą 2,4 jtd.
                                                    Myślę,że niektórzy mieli dużego pecha. Jeśli chodzi o nieszczelność
                                                    układu dolotowego , radzę zwrócić uwagę na rury zaraz za
                                                    turbosprężarką (lubi tam guma pęknąć lub jest rozerwana przez
                                                    servismana mocującego się przy wymianie filtra powietrza), rurę nad
                                                    akumulatorem gdzie może się przetrzeć o plastyk na nadkolu. U mnie
                                                    lekko przetarła się obudowa filtra powietrza ocierając o obudowę
                                                    przekażników przy akumulatorze. Rury i obudowę uszczelniłem owijając
                                                    taśmą izolacyjną. Drobnej nieszczelności nie wyczujesz ale ma ona
                                                    wpływ na parametry i pracę silnika. Mam na myśli osiągi i dym z
                                                    rury. Kiedyś zmierzyłem się z mazdą 6 diesel i ledwo mu dałem radę,
                                                    za autem widziałem trochę dymu. Po przyjeżdzie do domu sprawdziłem
                                                    dlaczego mazda tak trzymała się alfy a powinna polec. Stwierdziłem
                                                    nieszczelność rury przy turbo. Gumowa harmonijka była porwana!!!
                                                    Szczelność układu jest bardzo ważna!!! Poza tym moje doświadczenia
                                                    mówią o niezbyt trwałym przepływomierzu. Teraz po 107 tys
                                                    kmprzebiegu jeżdżę już na trzecim. Pierwszy od nowości wytrzymał 60
                                                    tys i przy okazji cziptuningu w Vtech wymieniłem go na nowy bo
                                                    wskazywał objawy zużycia ( wg mechanika z Vtech). Ten drugi
                                                    wytrzymał 20 tys km i zdechł koło Nowego Targu jak jechałem na
                                                    narty. Teraz mam jakąś włoską podróbkę ale ostatni zauważyłem, że
                                                    przy 2tys obrotów, najczęściej po zmianie biegu leciutko auto się
                                                    dławi.Myślę, że to właśnie przepływomierz.
                                                  • arasssldz Re: kontrolka wtrysku 16.03.08, 18:12
                                                    wiesz co sprawdź pompe paliwa i zawor erg - mam dobrego mechanika i
                                                    po naprawie turbiny tez mi sie zapala- jest to wina albo zaworu erg
                                                    moze byc brudny i sie zacina albo pompy paliwa - nowa 180 zł - mi
                                                    powiedział ze mam pompe do wymiany bo nie nadaza jak go pogonie
                                                    zapala sie , tylko nie mam zamulenia jak ty moj gg 6659501 jak cos
                                                    jestem pod koniec tyg to bym sie wtedy odezwał pozdro
    • prze-mo03 Re: kontrolka wtrysku 06.02.08, 14:44
      witam kolegów. mam pytanko dotyczące właśnie kontrolki od wtrysków
      ponieważ od czasu do czasu sie zapala ale nie czuje żeby coś
      szarpało tak jak wy opisywaliście natomiast czuje że moja alfa 1,9
      jtd jest nieco słaba jak na 105km. naprawde taka zamulona ledwo co
      ją do 160km/h rozbujałem czym to jest spowodowane????czy to ten
      przepływomierz???? czy co? nie dymi mi ani nic. pomórzcie
    • seba-156 Re: kontrolka wtrysku 19.07.08, 17:58
      kolego ja mialem kilkarazy podbna sprawe w alfie 19 jtd po
      wcisnieciu gazu spadek mocy i kontrolka wyskoczyl mi blad do wymiany
      potencjometr pedalu przysp. wykasowalem blad i smigam nie mam
      zamiaru placic za pedal 1500zl lepiej wykasowac blad co jakis czas
      jest ok
      • ray7 Re: kontrolka wtrysku 21.10.08, 08:57
        No i w koncu u mnie podobny problem: raz na jakis czas nie moge odpalic samochodu i wtedy widze ze caly czas pali sie kontrolka wtrysku, gdy za pol godz. wroce do autka nagle odpali i kontrolka zgasnie. na 10 razy jeden raz nie odpali. po za tym wszystko w porzadku, jak juz odpali to moge nawet 1000 km. przejechac, mala przerwe zrobic np. 5 min. i odpali zawsze, gdy dluzej postoi moze juz nie odpalic. w czasie jazdy silnik pracuje dobrze i nie gasnie. no i jeszzce jedno gdy nie odpala wolam drugiego czlowieka i proboje na "zapych", wystarczy ze na wale sie przekreci i juz odpali, co to moze byc czujnik paliwa?
            • andypip Re: kontrolka wtrysku 25.10.08, 03:42
              przykręcona jest do kadłuba silnika tuż pod rozrusznikiem. Najpierw sprawdź stan
              połączenia złącza czujnika - Brązowa wtyczka na pokrywie silnika po lewej
              stronie przepustnicy. Czasem kilkukrotne rozłączenie i złączenie + odpowiedni
              preparat potrafią zdziałać cuda.
              • paczes555 Re: kontrolka wtrysku 15.12.08, 14:21
                Witam,jestem nowy i mam ten sam problem co większość kolegów, tylko
                że u mnie po podłączeniu do komputera wyskakuje tylko jeden
                błąd "błąd sterowania regulatorem ciśnienia oleju" kasowanie go nie
                pomaga, może ktoś pomoże trzeba zrobić aby ten błąd nie wyskakiwał!?
                Przybliżę tak w skrócie mój problem, przy przyśpieszaniu Alfa 2,4
                JTD z 97 roku, zapala się kontrolka wtrysku i silnik gaśnie
                zatrzymam się, wyłącze na sekundę zapłon i ponownie odpalam i jest
                normalnie, auto ładnie pali, silnik ładnie pracuje nie kopci dobre
                przyśpieszenie, nie dymi a gaśnie? Po podłączeniu pod komputer
                wyskoczyły mi dwa błędy "błąd czujnika ciśnienia paliwa" już
                wymieniony na nowy org.Bosch koszt 590 zł oraz "błąd sterowania
                ciśnienia oleju" - co to może być. POMOCY
      • paczes555 Re: kontrolka wtrysku 17.12.08, 15:20
        Witam,jestem nowy i mam ten sam problem co większość kolegów, tylko
        że u mnie po podłączeniu do komputera wyskakuje tylko jeden
        błąd "błąd sterowania regulatorem ciśnienia oleju" kasowanie go nie
        pomaga, może ktoś pomoże trzeba zrobić aby ten błąd nie wyskakiwał!?
        Przybliżę tak w skrócie mój problem, przy przyśpieszaniu Alfa 2,4
        JTD z 97 roku, zapala się kontrolka wtrysku i silnik gaśnie
        zatrzymam się, wyłącze na sekundę zapłon i ponownie odpalam i jest
        normalnie, auto ładnie pali, silnik ładnie pracuje nie kopci dobre
        przyśpieszenie, nie dymi a gaśnie? Po podłączeniu pod komputer
        wyskoczyły mi dwa błędy "błąd czujnika ciśnienia paliwa" już
        wymieniony na nowy org.Bosch koszt 590 zł oraz "błąd sterowania
        ciśnienia oleju" - co to może być. POMOCY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się