franek-b
30.01.11, 22:03
Zauważyłem dużo demagogii po obu stronach dyskusji o OFE. Na początku byłem bardzo przeciwny planowanym zmianom, ale teraz jak trochę przemyślałem sprawę, to stwierdzam, że mnie to wali.
Jakoś nie wierzę ani w obietnice rządu, ani twierdzenia OFE, że u nich pieniądze są bezpieczne. Uważam, że przez 10 lat osyć skutecznie pozbawiali nas dużej części kapitału pobierając chorą prowizję (7%). Rocznie zarabiały ok. 1 mld zł - i mowa o ZAROBKU samych OFE, a nie o tym ile wykręciły dla nas kasy. Bo zwrot na kapitale w OFE jest mniejszy niż w ZUSie. To za co oni biorą takie prowizje? Wychodzi na to, że kręcą naszą kasą by wypłacić sobie prowizję, a co zostanie to niech trzoda dostanie.