01.11.11, 20:30
Widziałem z balkonu na ścieżce podejścia. Bardzo dziwny widok, niska, plaska scieżka podejscia i brak podwozia.

We wszystkim najbardziej zabawne było TVN24 które nie raczylo sprawdzic prognozy pogody i stalo nie z tej strony pasa. Ja natomiast mialem za malo czasu zeby skoczyć na swoj punkt obserwacyjny, gdzie czasem z synem jezdzimy :)

Szacun i tyle
Obserwuj wątek
    • franek-b Re: B763 02.11.11, 10:21
      Ja nie widziałem, tylko słyszalem F16 kręcące się nad Wawą.

      btw to były F16 z Łodzi, a coś mi się wydaje, że miały stacjonować tylko w Poznaniu?
      • 1realista Re: B763 02.11.11, 19:46
        z Łasku. Narobiły sporo hałasu gnając na Warszawę.
    • edek40 Re: B763 02.11.11, 10:32
      > Szacun i tyle

      Jakies dwa miesiace temu wyladowal u mnie niedaleko dom szybowiec. Sciernisko rowne, ale pilot tego przeciez nie wiedzial, obserwujac z wysokosci. Usiadl pieknie, bez uszkodzen itp.

      Kpt. Wrona to szybownik. On posadzil maszyne po prostu jak delikatny z natury szybowiec. Z wyczuciem szybownika, ktory przeciez nie moze liczyc na pomoc techniki.

      Szacun wielki.
      • typson Re: B763 02.11.11, 16:14
        Lądowanie szybowca "w polu" jak to sie popularnie nazywa jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Inaczej mowiac kazdy szybowiec jest przystosowany do ladowania w terenie przygodnym. To sie cwiczy oraz sa okreslone procedury do tego by wykonac takie ladowanie. Oczywiscie nie zawsze udaje sie wszystko w 100% gdyz jak zauwazyles pewnych detali z gory nie widac.

        A tak na marginesie - sciernisko czy pole uprawne jest zawsze lepsze niz dzika łąka ;)
        • tomek854 Re: B763 02.11.11, 16:50
          Koledzy mojego wujka kiedyś posadzili motolotnię na A4 :-)
          • marekatlanta71 Re: B763 02.11.11, 17:07
            Mój znajomy pilot twierdzi ze najbezpieczniejszym miejscem do latania jest Floryda - zawsze jest gdzie wylądować.
            • derwisz911 Re: B763 02.11.11, 17:17
              Trzeba tylko umiec negocjowac z aligatorami ;-)
              • tomek854 Re: B763 02.11.11, 18:29
                A British Airways w Szkocji w ogóle nie potrzebuje lotnisk -
                https://isleofbarra.com/userfiles/image/airport%2520paddimir%5B1%5D-400.jpg
                https://www.castlebay-hotel.co.uk/images/big/ba1.jpg
                https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Barra_Airport,_from_road.jpg

                Podobnie jak firma w której pracowałem nie potrzebuje autostrad:
                https://plfoto.com/zdjecia_new2/1684500.jpg
        • pluto1977 Re: B763 02.11.11, 19:56
          Oj z tym polem uprawnym to bym polemizował,
          jak zboże wysoko wyrośniete to można pieknego
          ,, cyrkla'' wywinąć.
          • tomek854 Re: B763 02.11.11, 20:00
            cyrkle na polu wyrośniętego zboża...

            Zagadka kręgow rozwiązana! :D
          • typson Re: B763 03.11.11, 00:13
            no chyba wiadomo kiedy są żniwa, prawda? ;) Ale pole jest przeorane, w miare płaskie, zwłaszcza gdy lądujesz wzdłuż skib, bez kamieni, dołów, itp. Z łąką bywa równie jakkolwiek zachęcająco nie wygląda z góry
    • marcinek101 Re: B767 /nt 02.11.11, 21:56
      To tak dla ścisłości.
      • typson Re: B767 /nt 03.11.11, 00:14
        dla ścisłości 763 oznacza 767-300
    • dr.verte Re: B763 02.11.11, 23:39
      typson napisał:

      > Widziałem z balkonu na ścieżce podejścia.


      Mieszkasz w strefie ochronnej? Nalezy ci sie odszkodowanie lub nowy lokal.
      • tomek854 Re: B763 03.11.11, 00:16
        I samolot. Muszą mu oddać samolot. To taka tradycja.
    • rapid130 Re: B763 04.11.11, 11:50
      typson napisał:

      > Widziałem z balkonu na ścieżce podejścia. Bardzo dziwny widok, niska, plaska sc
      > ieżka podejscia i brak podwozia.

      BTW, to dzięki podsłuchowi na kanale EPWA miałeś czas na ustawienie się?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka