Dodaj do ulubionych

Wraca problem rowerzystow

04.09.06, 12:37
motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/B%EAd%B1_mandaty_dla_rowerzyst%F3w,787663,415
..........."bo są oni zagrożeniem dla pieszych." Nie wiem czy nie wieksze
niebezpieczenstwo stwarzaja rowerzysci na ulicach. Na chodniku jezeli ludzie
sa normalni zawsze mozna zrobic krok w bok aby nie doszlo do kolizji a na
ulicy taki krok w bok samochodem jest czesto przyczyna wypadku.
Obserwuj wątek
    • typson Re: Wraca problem rowerzystow 04.09.06, 12:49
      wczoraj pod kielcami, po zmierzchu juz widziałem standardowy obrazek. Kilka aut
      zatrzymanych w rowie. Jedno auto miało uszkodzony przod a pod spodem zaklinowane
      resztki roweru. Na jezdni czlowiek w czarnym worku, z ktorego wystawaly nogi,
      obowiązkowo bez butów. Dla mnie jazda rowerem po drogach, zwlaszcza po krajowych
      to balansowanie po cienkiej linie rozciagnietej nad przepascia. Byc moze nie
      mial swiatel. A byc moze kolejny szybki lopez z anteną od CB na dachu zganiał
      innych na pobocze. Nigdy nei zjezdzajcie w nocy na pobocze, chocby nie wiem co
    • edek40 Re: Wraca problem rowerzystow 04.09.06, 16:07
      Sa oczywiscie rowerzysci niebezpieczni dla pieszych. Czesciej jednak widuje pieszych beztrosko spacerujacych po nielicznych sciezkach rowerowych. O zaparkowanych samochodach nie wspomne. To jest niebezpieczne dla rowerzystow jak diabli. Ciekawe czy z rownym zacieciem policja bedzie karac naruszacych sciezki dla rowerow pieszych?
    • tomek854 Re: Wraca problem rowerzystow 04.09.06, 16:52
      Pewnie. Bohaterska policja tym razem poprawia sobie statystyki lapaniem
      rowerzystow... bo to latwe. Znowu symboliczna babcia jadaca na swoim wigry 3 z
      pietruszka z dzialki w koszyczku na bagazniku dostanie po kieszeni, podczas gdy
      piractwo na drogach uprawiane przez tak wielu (np. naszego forumowego kolege,
      ktory wrecz sie szczyci zbyt szybka jazda) pozostanie bezkarne...
      • lexus400 Re: Wraca problem rowerzystow 04.09.06, 19:50
        "podczas gdy
        >
        > piractwo na drogach uprawiane przez tak wielu......... pozostanie bezkarne..."

Wszystko sie zgadza jednak konfrontacja rowerzysty z pieszym moze zakonczyc sie
        co najwyzej okaleczeniem ale juz rowerzysty z samochodem jadacym nawet
        zakladajac prawidlowo tylko 60/h okaleczeniem rzadko kiedy sie konczy.
        • tomek854 Re: Wraca problem rowerzystow 05.09.06, 14:18
          No wlasnie. I dlatego w normalnych krajach tepi sie kierowcow ktorzy zagrazaja
          innym uczestnikom ruchu - w szczegolnosci pieszym i rowerzystom.

A u nas toleruje sie wariatow drogowych za to sie tepi uciekajacych przed nimi
          rowerzystow...
          • niknejm Re: Wraca problem rowerzystow 08.09.06, 13:13
            Ja myślę, że debile są wszędzie. Także wśród rowerzystów i kierowców. Z jednej
            strony cykliści bywaja 'przeganiani' przez piratów drogowych, z drugiej mnóstwo
            rowerzystów jeździ bez oświetlenia po zmroku, zasuwa drogą kiedy równolegle
            jest ścieżka rowerowa (częsty obrazek na Wisłostradzie w okolicach
            nadwiślańskich ogródków piwnych), kluczy na pełnej prędkości między wolno
            sunącymi samochodami w korku itp.

Pzdr
            Niknejm
              • tomek854 Re: Wraca problem rowerzystow 09.09.06, 20:29
                Masz na mysli tych kurierow? Oni sa ekstremalnym odlamem grupy ktora okreslic
                bym mogl 'zaangazowani politycznie i spolecznie osobicy w dredach i z szalikiem
                na obdrapanej damce bez swiatel rozjezdzajacy babcie na chodniku i klnacy na
                agresywnych kierowcow' ;-)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka