Dodaj do ulubionych

Szkoła Wyższa w Zielonce

10.04.05, 14:04
Obserwuj wątek
    • sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 10.04.05, 14:06
      W ostanich Wieściach Podwarszawskich jest artykuł na temat możliwośći
      utworzenia szkoły wyższej w Zielonce, dokładnie w budynku Zespołu Szkoł. Co Wy
      na to?
      • piorek Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 12.04.05, 23:10

        Myśle, że ma szansę stać się solidną wyższą szkołą zawodową. I nic ponadto. Do
        czegoś więcej potrzeba ducha akademickiego, życia studenckiego ... to się nie
        udaje w małych miastach. Za mała baza biblioteczna, za mało badań naukowych
        (tak, tak, uczelnia to nie tylko uczenie, to też badania! )Nawet Pułtusk, choć
        wiele zawojował swoją WSH, jest miastem studentów i profesorów "dojazdowych".
        Last but not least:
        Sam kończyłem studia w Warszawie i wiem jedno. Nie czułbym się jak prawdziwy
        student, gdyby obok kręcili się uczniowie technikum po zawodówce...
        • nierymek Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 14.04.05, 01:12
          (oo, a może wtedy wreszcie autobus ztm-u pojawiłby się? ;-D )
          • sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 17.04.05, 19:36
            Na autobusy bym nie liczyła, pewanie szybciej kolejne pociągi z rozkładu zabioa
            niż ztm będzie w Zielonce jeździł! Niestety!
            • zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 18.04.05, 23:00
              My o zupie, Wy o ..... - a powstanie w Zielonce wyższej szkoły usiłują wspólnie
              zablokować niedoinformowani w tej sprawie przez starostwo i dyrekcję liceum
              nauczyciele oraz sam pan starosta Dudzik, któremu burzy to polityczne plany, bo
              zespół szkół w dotychczasowym kształcie jest jego lokalnym matecznikiem.
              • sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 19.04.05, 00:04
                No tak, jak już coś chcą zrobić, jakoś pójść do przodu z postepę to zawsze są
                tacy co znajdą jakieś ale! A ja myślę, że warto byłoby wykorzystać jakoś
                szkołę, która z biegiem lat świeci co raz większymi pustaki, więc może warto
                jakoś wykorzystać nieszczejący budynek.
        • bartek_park Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 25.04.05, 16:40
          Oczywiscie szkola nie ma szans konkurowac z najwiekszymi osrodkami
          akademickimi, ale chocby bliskosc od Warszawy moze dac szanse na dobra kadre
          akademicka, dostep do bibliotek itd. Natomiast stworzenie np. akademikow moze w
          pozwiazaniu z bliskoscia duzego osrodka akademickiego stworzyc szanse na
          powstanie zycia studenckiego. Oczywiscie Zielonka nie stanie sie centrum zycia
          akademickiego ale posiadanie solidnej wyzszej szkoly tez ma swoja wartosc dla
          miasta.
      • piorek nic z tego .. :( 28.04.05, 23:10

        Z plotek i ploteczek można się dowiedzieć, że najprawdopodobniej rektor szkoły
        wyższej odszedł od stołu negocjacyjnego uznając warunki stawiane uczelni przez
        starostę za niesatysfakcjonujące. W tej sytuacji powstanie szkoły wyższej w
        Zielonce dołączy do grupy ciekawych pomysłów które nie wypaliły.
        Z tego co wiem - z wieści podwarszawskich - sprawa poszła o czas dzierżawy
        budynku. Starosta nie chciał się zgodzić na dzierżawę wieloletnią, skracając jej
        czas do okresu zbyt krótkiego jak dla rektora.
        Szkoda.
    • bartek_park Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 27.04.05, 12:12
      Podobno dzięki niechęci władz powiatu już nie ma szans na powstanie tej szkoly
      w Zielonce - czy to prawda? Ktoś coś wie jak ta sprawa wygląda? Byłaby wielka
      szkoda...
      • sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 28.04.05, 00:41
        Ja nic nie wiem, po za tym, że władze tej szkoły wyższej robiły wizytację w
        Zespole Szkół i budynek odpowiadał ich potrzebą, ale to już było dość dawno
        temu. Ale rzeczywiście szkoda, byłoby stracić taką okazję..
        • zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 10.05.05, 22:03
          Nowa informacja z Zespołu Szkół przy Inżynierskiej. Podobno ma być otworzony
          nowo utworzony wydział zamiejscowy Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin (uff..) z
          Ursynowa, a nie WSTE z Miedzeszyna, ale też o kierunku informatycznym. Może nie
          wszystko skończone?
          • zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 12.06.05, 22:45
            Góra urodziła mysz... Starosta Dudzik zamiast pozyskać dla Zielonki WST-E z
            kilkoma tysiącami studentów, ściągnął do nowo powstającego wydziału SWPR
            kształcącego nauczycieli informatyki (na poziomie licencjatu) zaledwie
            kilkudziesięciu. Już Wyspiański pisał coś o osobie, która miała złoty róg i
            czapkę z piór, a został jej się ino sznur... A była taka realna szansa na
            uczelnię z prawdziwego zdarzenia.
            • topol71 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 14.06.05, 06:29
              Chyba w starostwie Was nie lubią, a zwłaszcza ten Dudzik.. trudno ze szkołą nie
              wyszło, to może chociaż Zielonka zorganizuje jakąś Olimpiadę - najlepiej
              zimową, może ten gośc nie będzie juz starostą to i inicjatywy Wam nie zablokuje.
              • tu.joanna Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 16.06.05, 23:34
                Grzegorz Dudzik jest starostą? ten, co był kiedys kierownikiem domu kultury w
                Zielonce? miły chłop z niego, na filozofii się wyznawał :) :) :)
                serdecznie go pozdrawiam, jeśli nas czytuje :)
                • jegor333 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 16.06.05, 23:48
                  Onże to! Oto cały on, zobacz, co może załatwić także w dzisiejszych czasach
                  właściwa przynależność partyjna :)
                  • tu.joanna Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 23.06.05, 13:53
                    Khem, khem... ładnie powiedziane: "właściwa przynależność partyjna" :P
    • marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 08:36
      To już jest chore. Może od razu Uniwersytet? Najlepiej w budynku przedszkola na
      Prostej. Full service - od przedszkolaka po habilitację... Na działkach na
      Gliniankach - akdaemiki. A co?
      Ludzie - szkoła wyższa to nie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Niedługo okaże się,
      że Maciołki będa miały własna uczelnię...
      A może tak odrobina rozsądku?
      • jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:07
        Możesz jaśniej?
        • marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:20
          nie jest jasno? Piętnastotysięczne miasteczko i uczelnia wyższa? Megalomania
          bez popkrycia...
          • jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:34
            To fakt. Wszyscy sie przeciez nie zapisza. Masz absolutna racje.
            • marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:44
              to są po prostu chore ambicje lokalne...
              Jaka byłaby wartość takiej "szkółki"?... To juz dyplom z Różyckiego miałby
              wieksza wartość jako dowód na operatywność "absolwenta" :-)
              Pozdrawiam Marek
              • jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:06
                Ok. Akurat Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin to może nienajlepszy pomysł. Ale
                wyobraź sobie filię jakiejś porządnej uczelni w Zielonce. Może pojawiłyby się w
                końcu autobusy. Może część studentów chciałaby tutaj mieszkać i możnaby im
                wynajmować pokoje. Brzmi dobrze, nie? A to byłyby pewnie nie jedyne korzyści.
                Nietety. Nie tym razem.
                • marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:17
                  Jakie autobusy? W cuda wierzysz? To już przy "Przymierzu" prędzej :-).
                  Jasza0 - Zielonka ma ca 15. tys. mieszkańców, w większości dojeżdżających do
                  szkoły, czy pracy. Leżąc 30 - 40 min jazdy kolejką i tramwajem od UW, PW i SGH,
                  nie ma ŻADNEGO potencjału na takie pomysły. Juz liceum (mierne mocno - "lepsza"
                  młodzież i.... kadra i tak idą do 100lycy) potencjał ten w zupełności
                  wyczerpuje. Taka "szkółka niedzielna" w Zielonce byłaby jedynie drukarnią
                  dyplomów...
                  Zapewniam Cię,ze wszystkie te "korzyści" to jedynie marzenia ściętej głowy...
                  Może gdyby Zielonka leżała 100km od duzego ośrodka to miałaby szansę na
                  stawanie się jakimś ośrodkiem lokalnym.
                  Tak jak jest może być jedynie "sypialnia" Warszawy. Natomiast Nasza rolą (i
                  wybieranych przez Nas Władz - te jakby lepsze od dwóch poprzednich :-)) by
                  sypialnia ta była sypialnia miłą. Wygodnie i gustownie urządzoną...
                  Pozdrawiam
                  • jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:29
                    Cóż.. niestety w tym co piszesz jest jakiś cień prawdy.
                    • marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:30
                      to moje zdanie. Wydaje mi się, ze racjonalne, ale... NIkt nie jest nieomylny :-)

                      Pozdrawiam
                      • nierymek Re: idiotyzm 12.07.05, 17:12
                        A widzieliście zdjęcie dyrektora administracyjnego tej szkoły?
                        jest na www.gazeta-zielonki.prv.pl/

                        z reguły nie śmieję się z wyglądu ludzi, ale tutaj jakoś trudno mi się
                        powstrzymać ;-)

                        z tą szkołą to trochę tak jakby Dworzec Centralny na potrzeby mieszkańców
                        Zielonki tutaj zbudować...
                        • jasza0 Re: idiotyzm 13.07.05, 08:54
                          Nie znasz się.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka