sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 10.04.05, 14:06 W ostanich Wieściach Podwarszawskich jest artykuł na temat możliwośći utworzenia szkoły wyższej w Zielonce, dokładnie w budynku Zespołu Szkoł. Co Wy na to? Odpowiedz Link Zgłoś
piorek Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 12.04.05, 23:10 Myśle, że ma szansę stać się solidną wyższą szkołą zawodową. I nic ponadto. Do czegoś więcej potrzeba ducha akademickiego, życia studenckiego ... to się nie udaje w małych miastach. Za mała baza biblioteczna, za mało badań naukowych (tak, tak, uczelnia to nie tylko uczenie, to też badania! )Nawet Pułtusk, choć wiele zawojował swoją WSH, jest miastem studentów i profesorów "dojazdowych". Last but not least: Sam kończyłem studia w Warszawie i wiem jedno. Nie czułbym się jak prawdziwy student, gdyby obok kręcili się uczniowie technikum po zawodówce... Odpowiedz Link Zgłoś
nierymek Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 14.04.05, 01:12 (oo, a może wtedy wreszcie autobus ztm-u pojawiłby się? ;-D ) Odpowiedz Link Zgłoś
sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 17.04.05, 19:36 Na autobusy bym nie liczyła, pewanie szybciej kolejne pociągi z rozkładu zabioa niż ztm będzie w Zielonce jeździł! Niestety! Odpowiedz Link Zgłoś
zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 18.04.05, 23:00 My o zupie, Wy o ..... - a powstanie w Zielonce wyższej szkoły usiłują wspólnie zablokować niedoinformowani w tej sprawie przez starostwo i dyrekcję liceum nauczyciele oraz sam pan starosta Dudzik, któremu burzy to polityczne plany, bo zespół szkół w dotychczasowym kształcie jest jego lokalnym matecznikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 19.04.05, 00:04 No tak, jak już coś chcą zrobić, jakoś pójść do przodu z postepę to zawsze są tacy co znajdą jakieś ale! A ja myślę, że warto byłoby wykorzystać jakoś szkołę, która z biegiem lat świeci co raz większymi pustaki, więc może warto jakoś wykorzystać nieszczejący budynek. Odpowiedz Link Zgłoś
bartek_park Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 25.04.05, 16:40 Oczywiscie szkola nie ma szans konkurowac z najwiekszymi osrodkami akademickimi, ale chocby bliskosc od Warszawy moze dac szanse na dobra kadre akademicka, dostep do bibliotek itd. Natomiast stworzenie np. akademikow moze w pozwiazaniu z bliskoscia duzego osrodka akademickiego stworzyc szanse na powstanie zycia studenckiego. Oczywiscie Zielonka nie stanie sie centrum zycia akademickiego ale posiadanie solidnej wyzszej szkoly tez ma swoja wartosc dla miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
piorek nic z tego .. :( 28.04.05, 23:10 Z plotek i ploteczek można się dowiedzieć, że najprawdopodobniej rektor szkoły wyższej odszedł od stołu negocjacyjnego uznając warunki stawiane uczelni przez starostę za niesatysfakcjonujące. W tej sytuacji powstanie szkoły wyższej w Zielonce dołączy do grupy ciekawych pomysłów które nie wypaliły. Z tego co wiem - z wieści podwarszawskich - sprawa poszła o czas dzierżawy budynku. Starosta nie chciał się zgodzić na dzierżawę wieloletnią, skracając jej czas do okresu zbyt krótkiego jak dla rektora. Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
bartek_park Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 27.04.05, 12:12 Podobno dzięki niechęci władz powiatu już nie ma szans na powstanie tej szkoly w Zielonce - czy to prawda? Ktoś coś wie jak ta sprawa wygląda? Byłaby wielka szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
sylvia_z Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 28.04.05, 00:41 Ja nic nie wiem, po za tym, że władze tej szkoły wyższej robiły wizytację w Zespole Szkół i budynek odpowiadał ich potrzebą, ale to już było dość dawno temu. Ale rzeczywiście szkoda, byłoby stracić taką okazję.. Odpowiedz Link Zgłoś
zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 10.05.05, 22:03 Nowa informacja z Zespołu Szkół przy Inżynierskiej. Podobno ma być otworzony nowo utworzony wydział zamiejscowy Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin (uff..) z Ursynowa, a nie WSTE z Miedzeszyna, ale też o kierunku informatycznym. Może nie wszystko skończone? Odpowiedz Link Zgłoś
zosinek2 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 12.06.05, 22:45 Góra urodziła mysz... Starosta Dudzik zamiast pozyskać dla Zielonki WST-E z kilkoma tysiącami studentów, ściągnął do nowo powstającego wydziału SWPR kształcącego nauczycieli informatyki (na poziomie licencjatu) zaledwie kilkudziesięciu. Już Wyspiański pisał coś o osobie, która miała złoty róg i czapkę z piór, a został jej się ino sznur... A była taka realna szansa na uczelnię z prawdziwego zdarzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
topol71 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 14.06.05, 06:29 Chyba w starostwie Was nie lubią, a zwłaszcza ten Dudzik.. trudno ze szkołą nie wyszło, to może chociaż Zielonka zorganizuje jakąś Olimpiadę - najlepiej zimową, może ten gośc nie będzie juz starostą to i inicjatywy Wam nie zablokuje. Odpowiedz Link Zgłoś
tu.joanna Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 16.06.05, 23:34 Grzegorz Dudzik jest starostą? ten, co był kiedys kierownikiem domu kultury w Zielonce? miły chłop z niego, na filozofii się wyznawał :) :) :) serdecznie go pozdrawiam, jeśli nas czytuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
jegor333 Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 16.06.05, 23:48 Onże to! Oto cały on, zobacz, co może załatwić także w dzisiejszych czasach właściwa przynależność partyjna :) Odpowiedz Link Zgłoś
tu.joanna Re: Szkoła Wyższa w Zielonce 23.06.05, 13:53 Khem, khem... ładnie powiedziane: "właściwa przynależność partyjna" :P Odpowiedz Link Zgłoś
marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 08:36 To już jest chore. Może od razu Uniwersytet? Najlepiej w budynku przedszkola na Prostej. Full service - od przedszkolaka po habilitację... Na działkach na Gliniankach - akdaemiki. A co? Ludzie - szkoła wyższa to nie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Niedługo okaże się, że Maciołki będa miały własna uczelnię... A może tak odrobina rozsądku? Odpowiedz Link Zgłoś
marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:20 nie jest jasno? Piętnastotysięczne miasteczko i uczelnia wyższa? Megalomania bez popkrycia... Odpowiedz Link Zgłoś
jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:34 To fakt. Wszyscy sie przeciez nie zapisza. Masz absolutna racje. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 09:44 to są po prostu chore ambicje lokalne... Jaka byłaby wartość takiej "szkółki"?... To juz dyplom z Różyckiego miałby wieksza wartość jako dowód na operatywność "absolwenta" :-) Pozdrawiam Marek Odpowiedz Link Zgłoś
jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:06 Ok. Akurat Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin to może nienajlepszy pomysł. Ale wyobraź sobie filię jakiejś porządnej uczelni w Zielonce. Może pojawiłyby się w końcu autobusy. Może część studentów chciałaby tutaj mieszkać i możnaby im wynajmować pokoje. Brzmi dobrze, nie? A to byłyby pewnie nie jedyne korzyści. Nietety. Nie tym razem. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:17 Jakie autobusy? W cuda wierzysz? To już przy "Przymierzu" prędzej :-). Jasza0 - Zielonka ma ca 15. tys. mieszkańców, w większości dojeżdżających do szkoły, czy pracy. Leżąc 30 - 40 min jazdy kolejką i tramwajem od UW, PW i SGH, nie ma ŻADNEGO potencjału na takie pomysły. Juz liceum (mierne mocno - "lepsza" młodzież i.... kadra i tak idą do 100lycy) potencjał ten w zupełności wyczerpuje. Taka "szkółka niedzielna" w Zielonce byłaby jedynie drukarnią dyplomów... Zapewniam Cię,ze wszystkie te "korzyści" to jedynie marzenia ściętej głowy... Może gdyby Zielonka leżała 100km od duzego ośrodka to miałaby szansę na stawanie się jakimś ośrodkiem lokalnym. Tak jak jest może być jedynie "sypialnia" Warszawy. Natomiast Nasza rolą (i wybieranych przez Nas Władz - te jakby lepsze od dwóch poprzednich :-)) by sypialnia ta była sypialnia miłą. Wygodnie i gustownie urządzoną... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jasza0 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:29 Cóż.. niestety w tym co piszesz jest jakiś cień prawdy. Odpowiedz Link Zgłoś
marek_k84 Re: idiotyzm 12.07.05, 10:30 to moje zdanie. Wydaje mi się, ze racjonalne, ale... NIkt nie jest nieomylny :-) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
nierymek Re: idiotyzm 12.07.05, 17:12 A widzieliście zdjęcie dyrektora administracyjnego tej szkoły? jest na www.gazeta-zielonki.prv.pl/ z reguły nie śmieję się z wyglądu ludzi, ale tutaj jakoś trudno mi się powstrzymać ;-) z tą szkołą to trochę tak jakby Dworzec Centralny na potrzeby mieszkańców Zielonki tutaj zbudować... Odpowiedz Link Zgłoś