Dodaj do ulubionych

Witam się na forum:)

22.10.09, 21:46
Witam,

jestem w 6 tygodniu po porodzie, 2 tygodnie temu zakończyłam
plamienie, cały czas karmię piersią.

Przez całe płodne życie stosowałam antykoncepcję hormonalną,
odstawiłam pigułkę ok. rok przed zajściem w ciążę. Próbowałam
obserwować swój organizm, ale intuicyjnie, na wyczucie, bez
znajomości metod NPR.

Teraz chciałabym do tego wrócić i bardziej świadomie, w
zorganizowany sposób nauczyć się wojej płodności. Przypuszczam, że
to może nie najszczęśliwszy moment i zamierzam stosować dodatkowe
zabezpieczenie przed kolejną ciążą, ale bardzo chcę zacząć!

Proszę o poradę i wskazówki dla żółtodziobej!
Dziękuję!

Obserwuj wątek
    • marion80 Re: Witam się na forum:) 23.10.09, 07:27
      Witamy!
      Przede wszystkim zacznij mierzyć poranną temperaturę i obserwować
      śluz. Zapoznaj się z metodami NPR i wybierz jedną, która Ci
      najbardziej odpowiada. Na głównej stronie forum NPR masz linkownię
      dotyczącą metod, a także stron umożliwiających (i ułatwiających)
      wykonywanie i interpretację wykresów (polecam polską 28dni.pl - jest
      tam też sporo "teorii").
      Nie sądzę, żeby którakolwiek z koleżanek pokusiła się o
      wytłumaczenie Ci tu wszystkiego od A co Z. Musisz sama zapoznać się
      z tematem, a potem ewentualnie pytać o konkrety.
      • ph78 Re: Witam się na forum:) 27.10.09, 22:57
        Dzięki! Postaram się odnaleźć drogę we mgle sama, a potem wrócę z
        konkretnymi pytaniami:)
        • lacitadelle Re: Witam się na forum:) 28.10.09, 12:47
          Pamiętaj tylko, że najprawdopodobniej przez najbliższe miesiące nie uda Ci się
          nic zaobserwować:

          "Były badania, że pośród mam "intensywnie" karmiących ok. 40 proc. dostanie
          miesiączkę w 6-12 miesiącu, a ok 50 proc. w 12-24m. Ale niektore mamy mogą
          karmić dużo, a miesiączką dostać 2-3 miesiące po porodzie. Inne zaś nie będą
          miały okresu nawet i 3 lata, choć karmią tylko raz dziennie. Tez normalne."

          Nie wiem, jak długo masz zamiar kontynuować karmienie, ale biorąc pod uwagę
          fakt, że i tak masz zamiar cały czas się zabezpieczać, nie widzę za bardzo sensu
          w mierzeniu temperatury przed wystąpieniem pierwszej miesiączki (niemowlę też
          średnio to ułatwia). Ja bym raczej wykorzystała ten czas na dokładne zapoznanie
          się z teorią, obserwacje śluzu, a mierzenie zaczęła, jak płodność już powróci.
          Bo tak trochę się obawiam, żebyś się niepotrzebnie nie zniechęciła do
          naturalnych metod bardzo prawdopodobnym w okresie laktacji brakiem rezultatów.
          • ph78 Re: Witam się na forum:) 28.10.09, 13:30
            Ach, no właśnie! Dzięki za cenną wskazówkę, o to mi chodziło:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka