Dodaj do ulubionych

Adwent 2007

02.12.07, 13:18
Adwent - nadzieja przyjscia.
Paradoks oczekiwania na dokonane.
Radosc ze spełniania się tego, co i tak pewne, co już się zaczęło,
czego ziarno wschodzi.

Dopisywanie zyciem slow do Ksiegi, do ktorej nic już dopisane być
nie ma, a która koncza slowa „Przyjdz, Panie Jezu”.

Może czasem jest w nas za duzo zyczen, oczekiwan, planow. Duzo o
nich mowimy, roztrzasamy ich szanse powodzenia. Zyjemy wlasna
kalkulacja możliwości, która niewiele ma wspolnego z nadzieja.
Probujac kontrolowac przyszłość - nieustannie doswiadczamy
rozczarowan.

A przeciez oczekiwanie w nadziei na spełnienie obietnicy to tylko –
az! – wierne przy niej trwanie.

W tym Adwencie będziemy na forum mowic znacznie mniej.
Ale nadal chcemy wspolnie zbierac się wokół Obietnicy.
Wokół Slowa, które wśród nas i dla nas staje się Cialem.
Obserwuj wątek
    • mader1 Re: Adwent 2007 02.12.07, 13:24
      Dziękuję Ci Ismo smile
      Rozważanie Słowa Bożego. W dodatku wspólne. Nie jest łatwo wsłuchac
      się w nie. Ubrać w słowa swoje uczucia i przemyślenia...
      Wspólne rozważania adwentowe są Darem dla nas...
      Darem ... na ten czas, gdy być może w sercu niejednego z nas -
      czytających czy piszących - jest burza, rozczarowanie, smutek...
      Pomocą... w przeżyciu trudnych momentów. W otworzeniu serca na
      Radość, która oby w każdym zagościła smile

      Niech Bóg nam błogosławi smile
    • kulinka3 Re: Adwent 2007 02.12.07, 20:08
      To szepnijcie, jak w ten Adwent będą wyglądać rozważania.Czy będą tylko w
      adwentowe niedziele?
      Owocnego Oczekiwania dla wszystkich.
      • isma Re: Adwent 2007 02.12.07, 21:40
        A - nie.
        Tym razem oddalysmy je w meskie dlonie wink)).
        • kulinka3 Re: Adwent 2007 02.12.07, 21:45
          Czy dlatego,że w męskich dłoniach to mniej słów wink))?
          I rozumiem,że codziennie będziemy mieli okazję spotkać się z męskim punktem
          widzenia?
          • isma Re: Adwent 2007 02.12.07, 21:51
            Takie bylo zalozenie.
            Ale, wiesz, nie kazdy mezczyzna jest sklonny tak od razu
            powiedziec "niech mi sie stanie..." ;-P.
            Wobec czego, ekhm, nalezy slawic Boza wszechwiedze, ktora jednak
            powierzyla zgodne na Wcielenie niewiescie, bo faceci niechybnie by
            sie migali wink)).
            • mader1 Re: Adwent 2007 02.12.07, 22:02
              > Wobec czego, ekhm, nalezy slawic Boza wszechwiedze, ktora jednak
              > powierzyla zgodne na Wcielenie niewiescie, bo faceci niechybnie by
              > sie migali wink)).

              Is. , muszę dołączyć do grona Twoich wielbicieli/ ek żeś miała siłę
              tak dowcipnie rzecz ująć.
              Doszedł do mnie zaniepokojony kobiecy głos na priv. z pytaniem czy w
              adwencie już nie będzie można pisać (?), skoro będzie mniej
              słów ? smile)))
              Mam nadzieję, ze Twoja odpowiedź rozproszyła wątpliwości.
              Piszcie.
              Piszcie smile
              • isma Re: Adwent 2007 02.12.07, 22:13
                E, no, nie, postawienie tamy kobiecemu wieloslowiu nie jest mozliwe.
                Przynajmniej ludzka sila nie jest wink)).
                Piszcie, piszcie.
                (a swoja droga, te zaniepokojone, to ja osobiscie prosze, zeby
                pisaly - ja naprawde nie jestem taki rekin, na jakiego sie usilnie
                stylizuje, no).
                • wolanka79 Re: Adwent 2007 04.12.07, 22:02
                  Może troszkę nie na temat, ale ten wątek mnie otworzył. Uwielbiam
                  Was, uwielbiam czytać o waszych rozważaniach, uwielbiam o nich
                  rozmyślać, przeżywać w ukryciu. Dajecie mi dużo nadziei, radości i
                  pomimo tego, że zawsze po wizycie na forum mam w głowie pełno myśli,
                  to czuję się... no sama nie wiem... spokojna, bezpieczna i jakaś
                  taka ukojona smile Dziękuję Wam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka