Dodaj do ulubionych

O przedszkolu

22.12.05, 08:44
Witam.
Mój synek najprawdopodobniej od kwietnia zostanie na chwilę żłobkowiczem a po
wakacjach przedszkolakiem. Chcę wykorzystać te ostatnie miesiące wychowawczego
na przygotowanie go do tej sytuacji. Pochodzimy pewnie do żłobka w celu
oswojenia. Chciałabym także poczytać mu trochę na temat przedszkolnego życia.
Zwłaszcza, że do tej pory niestety miał dość nieregularne i nieczęste okazje
do zabaw z dziećmi (zwłaszcza w większej grupie) i, szczerze mówiąc, wcale go
do dzieci nie ciągnie. Ale muszę spróbować.
Co możecie mi polecić z opowiastek dla dwuletniego dziecka?
W Merlinie znalazłam takie książki:
„Kamyczek.Przedszkole”
www.merlin.com.pl/frontend/towar/347343
„Co robisz Olu w swoim przedszkolu? Poznaję przedszkole”
www.merlin.com.pl/frontend/towar/397127
„Groszek”
www.merlin.com.pl/frontend/towar/378345
„O misiach bazylętach. O przedszkolu.”
www.merlin.com.pl/frontend/towar/409269
„Przedszkolaki z ulicy Morelowej”
www.merlin.com.pl/frontend/towar/399036
Pozdrawiam przedświątecznie:)
Obserwuj wątek
    • gopio1 Re: O przedszkolu 22.12.05, 09:35
      Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole.
      www.badet.pl/go/_info/?id=24722&sess_id=ffa4eec89bb62e578ddd489ce27ad685
      Piekna recenzja na brombie, ale link dziala tylko na strone glowna, wiec musisz sama znalezc w Poczytaj
      www.bromba.pl/
      • kammik Re: O przedszkolu 22.12.05, 09:48
        Tutaj znajdziesz różne rzeczy powiązane tematycznie z przedszkolem: opowiastki
        dla dzieci, zabawy z naklejkami, poradniki dla rodziców

www.badet.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=przedszkole
        Pozdrawiam
      • kamkadotpl Re: O przedszkolu 10.01.06, 17:11
        Witaj
        Kamyszek. Przedszkole, Autor: Christine L`Heureux ( www.lideria.pl/sklep/opis?nr=34559&id=467 )

Moje przedszkole. Małe słówka, Wydawnictow Bellona ( www.lideria.pl/sklep/opis?nr=51117&id=467 )

Co robisz Olu w swoim przedszkolu? Poznaję przedszkole

wydawca: Skrzat

( www.lideria.pl/sklep/opis?nr=54335&id=467 )

Pzdr
        • abepe Re: O przedszkolu 10.01.06, 22:10
          Czytujemy już "Jestem już przedszkolakiem"i "Pora do przedszkola". Nie udaje się
          za długo, bo to jednak książeczki dla nieco starszych ale Grześ ma kilka
          ulubionych fragmentów. Myślę, że podane przez kamkadotpl faktycznie dla takiego
          malucha najlepsze. Całkiem spory jest wybór, prawda?
          A nam na razie nie udało się do żłobka dotrzeć ale pocieszam się,że cieszy się
          świetną opinia u rodziców i sympatią dzieci.
          A, przepraszam, Iwono, jeszcze się zatsanowiłam - miałam wrażenie,że Twoja córka
          jest nieco za duża, jak na przedszkole. Czy mi się dzieci mylą?
    • bea-sjf Re: O przedszkolu 22.12.05, 13:05
      Przedszkolaki z ulicy Morelowej nie zdobyły uznania w oczach Jędrka ,a i mnie
      się trudno było do nich przekonać .Świetne są Opowiadania dla przedszkolaków
      Piątkowskiej ,ale to dla czterolatka idealne ,Tupcio chrupcio leży na półce i
      wstyd się przyznac jeszcze nie czytałam ,ale po świętach sięgniemy.
      Kamyczek chyba się podoba wszystkim dzieciom w tym wieku .Pozdrawiam i wracam
      do kuchni:)
      • abepe Re: O przedszkolu 22.12.05, 14:23
        Dzięki. Czytałam już wcześniej o "Lulakach..." na brombie ale nie było w
        Merlinie więc jakoś uznałam, że pewnie nigdzie już nie ma. Nie wiem czemu nie
        zajrzałam do Badetu (chyba przedświąteczne zaćmienie umysłu). A widzę, że tu
        nawet więcej niż w Merlinie. Obawiam się jednak, że większość dla starszych
        dzieci. Hm...Grześ jest na etapie Amberków i tym podobnych książek z dużą
        ilościa ilustracji.
        Pewnie najbardziej odpowiedni będzie faktycznie "Kamyczek" i "Tupcio Chrupcio"
        (chociaż, nie chciałam zaczynać od hasła, że "nie chce iśc do przedszkola" :)

A czy znacie inne pozycje? W księgarniach w moim mieście jeszcze nic nie znalazłam.
        • abepe Ale ze mnie gapa... 22.12.05, 15:56
          Dopiero teraz pomyślałam, żeby hasło "przedszkole" wpisać do wyszukiwarki.
          Oczywiście temat był juz wałkowany wielokrotnie (tyle,że pewnie bardziej w
          okresie wiosenno-letnim). Przepraszam duet kierowniczy za dublowanie wątku :)
            • ingeborga Re: Ale ze mnie gapa... 22.12.05, 17:24
              Ja mam tylko jeden problem z "przedszkolnym" Kamyczkiem: historia zaczyna sie od
              tego, ze NIE CHCE isc do przedszkola. Moja corka jeszcze nie wpadla na to, ze
              moze odmowic (ma isc od stycznia), wiec nie chce jej tego pomyslu posuwac... a
              Lulaki mozna zamowic bezposrednio w wydawnictwie.
              • abepe "Witajcie w przedszkolu" wydawnictwa Jedność 28.12.05, 21:53
                Przejrzałam wcześniejsze wątki. Na razie zamówiłam w Publicacie "Pora do
                przedszkola" (plus jeszcze kilka innych pozycji na różne tematy w promocyjnych
                cenach).
                Wydawnictwo Jedność ma w ofercie taką pozycję
                ksiegarnia.jednosc.com.pl/store/easyshop.cgi?vid=ttfkwikgtgjxdqhyqvtapjyaugxnsdok&com=PT/8370
                Czy może ktoś ją zna?
                • pia_ Re: "Witajcie w przedszkolu" wydawnictwa Jedność 30.12.05, 16:20
                  Dzisiaj przegladałam ją w księgarni (cena 23 zł), treść wydaje się ok, krótkie
                  historyjki na tema życia w przedszkolu - przyjaźnie, kłótnie itp. Też powoli
                  zbieram takie książki - moją córę chcę już puścić do przedszkola w lipcu, aby na
                  parę godzin oswoiła sie z nowym miejscem, no i mam nadzieję, że od września
                  będzie już ok :-)
    • lesna.a Re: O przedszkolu 29.12.05, 10:35
      Wilga ma fajną "książkę w książce", tytuł bodajże "Mój pierwszy dzień w
      przedszkolu", napisana przez Justynę Święcicką, nie znalazłam niestety na ich
      stronie :(
        • i2h2 Re: O przedszkolu 30.12.05, 15:43
          abepe napisała:
          > Hahaha, właśnie wygrałam na allegro "Jestem już przedszkolakiem" Evy
          Janikovszk
          > y
          > za całe 3 złote :)))
          A ja nawet miałam dać linka na forum do tej aukcji- ale jakoś tak mi ręka
          drgnęła ;-)))
          Pozdrawiam i gratuluję udanego polowania
          Iwona
      • agnieszka_azj Re: O przedszkolu 31.12.05, 00:56
        lesna.a napisała:

> Wilga ma fajną "książkę w książce", tytuł bodajże "Mój pierwszy dzień w
        > przedszkolu", napisana przez Justynę Święcicką, nie znalazłam niestety na ich
        > stronie :(

Czy to jest taka książka sztywnostronicowa, która ma w środku małe
        książeczki ??? Widzialam ją kiedyś w księgarni - potem chciałam o niej napisać
        i nigdzie jej nie moglam znależć.
        Wydała mi się fajna, choć dość prosta. Raczej na poziomie dziecka niespełna
        trzyletniego, dopiero przygotowującego się do przedszkola. Dobra do pierwszych
        rozmow na ten temat.
          • lesna.a Re: O przedszkolu 03.01.06, 00:27
            Agnieszko, dokładnie ta :)
            rzeczywiście jest dla najmłodszych - chcę kupic ją niebawem dla Młodego, który,
            jesli sie uda (czyli jeśli Młody zechce) pójdzie do przedszkola cztery miesiące
            przed trzecimi urodzinami :)
            pozdrawiam,
            lesna
            • abepe Re: O przedszkolu 03.01.06, 12:48
              "Porę do przedszkola" Publicatu już mamy ale Grzesia nie wciągnęłą:( Może
              dlatego, że zamówiłam na www.najlepszyprezent.pl razem z kilkoma innymi
              książkami i na razie te inne na tapecie (np.zachwycamy się ilustacjami
              Sebastiana Persona do "Wandy Chotomskiej dla najmłodszych"). Teraz czekam na
              wylicytowaną na allegro "Jestem juz przedszkolakiem".
              Ale widzę, że jeszcze kilka pozycji przed nami - baardzo dużą mam ochote na ten
              "Mój dzień w przedszkolu". I wiecie, co? Mam wrażenie, że ktoś z Merlina nas tu
              podczytuje. Głowę bym dała, że tej pozycji nie było jeszcze kilka dni temu w
              Merlinie (no chyba, że ich wyszukiwarka szwankuje, bo wpisywałam słowo
              przedszkole odmienione przez wszystkie przypadki:)
              Juz kilka razy sie zdarzyło,że szukałam jakiejś pozycji w Merlinie, spytałam na
              forum a ona zaraz tam się pojawiała.
              • abepe Re: O przedszkolu 05.01.06, 23:12
                Dotarło do nas wczoraj "Jestem już przedszkolakiem". Ale też większego uznania
                Grzesia nie zdobyło. Ale za to kilka razy dziennie muszę mu czytać dwie książki
                ze starej serii "Poczytaj mi mamo" o perypetiach przedszkolaków: Musierowicz "Co
                mam" oraz Wawiłow "Ten dziwny Eryk". Wyglądana to, że najbardziej interesują go
                opisy różnych wybryków :) Taaaaaak. Nie wiem,co o tym myśleć :)
                • i2h2 Re: O przedszkolu 05.01.06, 23:17
                  Życie zweryfikuje;-) Młoda od poniedziałku jest przedszkolinką i obraziła się,
                  kiedy ją zabrałam przed leżakowaniem: inni mogą a ona nie! Świństwo dziecku
                  robię, okazuje się;-)))
                  Pozdrawiam
                  Iwona
                  • abepe Re: O przedszkolu 05.01.06, 23:34
                    Hahaha, faktycznie świństwo matko robisz dziecku :)

A ja mam wrażenie, że Grześ, który generalnie na widok dzieci robi w tył zwrot -
                    wymyśla już, co tym wstrętnym dzieciakom będzie mógł zrobić i powiedzieć. Tak,
                    jak po tym, jak go chciała uszkodzić- czyli urwać mu policzek, młodsza o 9
                    miesięcy kuzyneczka, Grześ chodzi i ćwiczy "ała, Gabisiu, to boji, nie jób mi
                    tak!" i dopowiada:" i cieba uciec!"
                    Będzie się działo!
                      • abepe Re: O przedszkolu 06.01.06, 09:04
                        i2h2 napisała:

> Dziewięć miesięcy dla takiego szkraba to cała epoka.

Gdyby to mogło być 9 miesięcy :(
                        Niestety, dla podreperowania rodzinnego budżetu muszę wracać do pracy już od
                        kwietnia i to na więcej niż etat. A żadna babcia się na emeryturę nie pali.Buu...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka