Dodaj do ulubionych

Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki!

IP: *.0.251.72.1dial.com 11.03.08, 15:35
no w koncu cos pozytywnego o Polakach za granico
Obserwuj wątek
    • Gość: maciek ivy league IP: *.mis.ed.ac.uk 11.03.08, 15:56
      "Kilka Polek już w trakcie przygotowań do tutejszej matury (A- Lenel) otrzymało
      propozycje studiowania na uniwersytetach Oxbridge i Ivy League."

      takie krzaczki powstaja jak jakas marna dziennikarzyna z polski o malym pojeciu
      o swiecie pisze o sprawach zagranicznych... polecam poszukanie sobie w
      internecie co to jest ten "uniwersytet" Ivy League i co to jest Oxbridge.. bo
      nawet jesli autor wie o czym pisze to dla przecietnego kowalskiego sa to nic
      niemowiace nazwy...
      • Gość: Menschenfresser Re: ivy league IP: *.dip.t-dialin.net 11.03.08, 17:14
        No i "kilka" - a aktualnie sa 2. :)

        sensationizm


        Przypuszczam, ze jednoczesnie jest tam 10-29 Azjatek.
        I o tym nie wspomna ci nasi kreacjonisci-sensacjonisci,
        pardon: patryjoci. :)
        • Gość: msz1 Re: ivy league IP: 77.223.216.* 16.03.08, 11:47
          Gość portalu: Menschenfresser napisał(a):

          > No i "kilka" - a aktualnie sa 2. :)
          >
          > sensationizm
          >
          >
          > Przypuszczam, ze jednoczesnie jest tam 10-29 Azjatek.
          > I o tym nie wspomna ci nasi kreacjonisci-sensacjonisci,
          > pardon: patryjoci. :)

          Tylko azjatów jest kilka miliardów a Polaków 38mln.
      • ptaszyna12 Re: ivy league 11.03.08, 17:21
        Wyborcza zakłada, że wszyscy czytelnicy przerobili dokładnie fiszki :p
      • Gość: karol Re: ivy league IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.08, 18:33
        ty od tego zmywaka w uk to juz chyba zapomniales jezyk polski ;)

        przeciez ten "dziennikarzyna" napisal o "uniwersytetach Oxbridge i Ivy League",
        zarowno tych "Oxbridge" jak i "Ivy League" jest wiecej niz jeden, wiec w czym
        problem?

        fakt, ze stlukles dwie szklanki na zmywaku jeszcze nie usprawiedliwia takiego
        zachowania jak prezentujesz...

        • Gość: joanna Re: ivy league IP: *.yamana.com 11.03.08, 18:51
          ty, karolu, prawdopodobnie nigdy nie znales polskiego. zapomina sie
          kogo, czego - nie kogo co
          • Gość: karol Re: ivy league IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.08, 19:01
            dziekuje szanowna pani nauczycielko :) z polskiego mialem zawsze tylko mocne 3+
            i nigdy nie twierdzilem, ze znam ten jezyk dobrze ;) ale co innego jest
            obrzucanie obelgami bez posiadania racji, a co innego zwracanie uwagi na taki
            fakt (a, ze zlosliwy od urodzenia jestem to inna sprawa).
          • Gość: Delfina Re: ivy league IP: 83.220.194.* 11.03.08, 21:30
            Zapomina sie wlasnie kogo? co? a nie czego
        • Gość: maciek Re: ivy league IP: *.cable.ubr08.edin.blueyonder.co.uk 12.03.08, 08:08
          >
          > fakt, ze stlukles dwie szklanki na zmywaku jeszcze nie usprawiedliwia takiego
          > zachowania jak prezentujesz...
          >

          przydalo by ci sie wyjechac na ten zmywak raz czy dwa to bys zobaczyl ze nie
          tylko zmywac mozna za granica...

          A co do glownego tematu to podtrzymuje swoj zarzut ze 99% czytajacych nie wie co
          to Oxbridge i Ivy League a z tego zdania wynikac by moglo ze sa to nazwy
          uniwersytetow.
          • Gość: Manna Re: ivy league IP: *.aster.pl 12.03.08, 12:24
            > A co do glownego tematu to podtrzymuje swoj zarzut ze 99% czytajacych nie wie c
            > o
            > to Oxbridge i Ivy League a z tego zdania wynikac by moglo ze sa to nazwy
            > uniwersytetow.


            Jak ktoś nie wie to do niech wraca do szkoły.
      • carlos.lamela prawdziwa inwazja!! 12.03.08, 12:00
        czy w Cheltenham jest jeszcze miejsce dla brytyjskimch dzieci, czy zostaly
        zupelnie wyparte przez Karoline, Anie, Malgosie i Gabrysie?
      • Gość: supersonic Re: ivy league IP: 164.156.110.* 12.03.08, 16:38
        meh, ja skonczylem an Ivy League University i zdarzaja sie tam
        Polacy bezposrednio z Polski, to jest raczej powod do dumy, a nie
        to, ze ktos tam z Anglii sie tutaj dostanie
    • Gość: Kjk Oby tak dalej! IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 18:21
      Mam nadzieje, ze bedzie coraz wiecej takich polskich uczniow na zagranicznych
      uczelniach/w liceach. Zdobeda wyksztalcenie i niech wracaja do Polski! Zaraz
      beda glosy, ze po co do Polski, ale wlasnie niech wracaja do Polski i rozwijaja
      nasz kraj!!!!
      • Gość: gosc Re: Oby tak dalej! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.03.08, 22:05
        tylko ... po co? szanse na stype zadne, wredota wszedzie i system studio
        podyplomowych o ant tylka rozbic...
    • Gość: aneta Re: polki zawsze byly zdolne,ale zawsze IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 18:21
      Trzymajcie tak dalej, dziewczyny!
    • Gość: Olla Re: polki zawsze byly zdolne,ale zawsze IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 18:26
      "angielski nie istniał"? To jakim cudem dostała stypendium?
      Nigdy nie zdobyłabym się na odwagę aby wyjechać do kraju którego języka nie
      znam, dlatego podziwiam za wytrwałość :) A że pracują po 4 godziny? Nie dziwię
      się - polscy maturzyści również tak czasami robią - przed maturą życie
      towarzyskie praktycznie zanika w lepszych szkołach (ciekawa jestem czy mają one
      jakiekolwiek zajęcia poza szkołą, czy spotykają się ze znajomymi :)A tak na
      marginesie - ja ucząc się do 5 przedmiotów, z których mam 4 rozszerzone, spędzam
      nad książkami maksymalnie po 3 godziny, poza weekendami bo bym zwariowała, a
      piszę próbne na 80 kilka procent. Gdybym musiała siedzieć jeszcze z godzinę to
      chyba bym umarła :). Podziwiam ;)
      • Gość: rumburak Re: polki zawsze byly zdolne,ale zawsze IP: 91.110.11.* 11.03.08, 18:55
        Poziom znajomosci jezyka nie jest glownym kryterium przyznawania takich
        stypendiow, sa rowniez testy psychologiczne i kilka rozmow kwalifikacyjnych.
        Wybiera sie ludzi rokujacych, ze poradza sobie w obcym kraju, z dala od rodziny
        i przyjaciol, a nie rozplacza sie mamie w sluchawke po tygodniu.
        Godzina dziennie dodatkowo (w porownaniu z Toba) nauki w obcym jezyku, to chyba
        niezbyt wiele?
        • Gość: Olla Re: polki zawsze byly zdolne,ale zawsze IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 20:03
          A jakie są warunki tych stypendiów? Polec jakieś programy, skory wystarczą tylko testy psychologiczne.
          • Gość: rumburak Re: polki zawsze byly zdolne,ale zawsze IP: 91.110.11.* 11.03.08, 21:19
            A czy ja napisalam, ze wystarcza?
            Prosze bardzo, to program, w ktorym uczestnicza te dziewczyny:
            www.uwc.org.pl/
            Kazdy polski uczen moze zlozyc wniosek.
    • kalamata99 Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! 11.03.08, 19:10
      Ten artykul nie jest "na podstawie" tylko po prostu przetlumaczony
      bezposrednio wiec nie powinien bc podpisany przez dziennikarke GW.
      • damianbsc Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! 11.03.08, 19:34
        I jak tu nie byc dumnym Polakiem za granica? :-) i co z tego, ze znajdzie sie
        pijana szpagateria pijaca wino pod sklepem, ludzie mysla i wiedza, ze tak jest
        wszedzie. :) pozdrawiam Was dziewczyny i powodzenia.
      • Gość: ja Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.srg.vectranet.pl 11.03.08, 19:36
        Młodziez z Polski studiuje na całym swiecie
        Moze coś o nich
        Na harvardzie tez są
        Nie wszyscy chca tudiowa za granica
    • Gość: student Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.lanet.net.pl 11.03.08, 19:38
      Tak trzymac dziewczyny! Powodzenia :)
    • Gość: margarette Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.hsi2.kabelbw.de 11.03.08, 19:41
      Tez mieszkam czasowo za granica Polski tutaj jest malo studjujacych tubylcow ale
      za to studjuja mlodzi ludzie pracuje w tym srodowisku ,bardzo sie ciesze
      kiedy slysze o sukcesach polskich studentow. Brawo Polskie Dziewczyny.
    • Gość: gosc LA Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: 67.130.145.* 11.03.08, 20:27
      ja tez mam dwa krany co w tym dziwnego, dziwniejsze wydaje mi sie
      pisanie nierzetylnych informacji, wiec te dziewczynki maja pelne
      stypendium,trudno mi w to uwierzyc zeby szkola placila 55 tys
      tuition plus powiedzmy 30 tys za utrzymanie cos mi tu nie pasuje ,
      tym bardziej ze opieram moja opinie z MIT gddzie Regents of
      Uniwersity przyznaja moze dwa , najwyzej trzy pelne stypendia
      rocznie.Watpi erowniez ze MIT chonoruje szkole angielska bez testow
      weryfikacyjnych
      • Gość: rumburak Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: 91.110.11.* 11.03.08, 21:16
        55 tys. to koszt calosci za 2 lata - nauki, zamieszkania i wyzywienia. Plus £80
        miesiecznie kieszokowego.
        Co w tym nierzetelnego?
      • q-dlaty Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! 11.03.08, 22:14
        Ja tu nie widzę żadnych nierzetelnych informacji.

        Sam byłem na tym samym stypendium (Downside School, 2004-2006), obecnie jestem adminem forum UWC. U mnie również było podobnie, Polacy dominują tą szkołę intelektualnie już od paru lat. Większość z Polaków stypendystów z Downside trafia na uniwerki w pierwszej 10 - Oxford, Cambridge, Imperial, LSE, Harvard. Szkoła chętnie daje stypendia, bo ma z tego ogromne korzyści.

        Kwota 55 tys. to nic specjalnego, tyle kosztują szkoły prywatne.

        Poza tym, MIT akceptuje angielska mature, jedyne co trzeba zdać to SATy, które wymaga właściwie każdy uniwerek w USA. MIT daje stypendia, i to dla każdego który ich wymaga, niezależnie od narodowości, podobnie zresztą jak Harvard, Yale i Princeton.
        • Gość: vincent Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.lns3-c7.dsl.pol.co.uk 15.03.08, 19:25
          q-dlaty napisał:

          > Ja tu nie widzę żadnych nierzetelnych informacji.
          >
          > Sam byłem na tym samym stypendium (Downside School, 2004-2006),
          Gratulacje, cieszy mnie to. Do tego implicyna informacja, ze bedac u zrodla,
          obiektywnie mozesz sie wypowiedziec.

          > obecnie jestem adminem forum UWC.
          Zawsze cos.

          U mnie również było podobnie, Polacy dominują tą szkołę inte
          > lektualnie już od paru lat. Większość z Polaków stypendystów z Downside trafia
          > na uniwerki w pierwszej 10 - Oxford, Cambridge, Imperial, LSE, Harvard. Szkoła

          Pierwszej 10 czego- opinii Kowalskiego? Jesli jestes w stanie przytoczyc
          miarodajne zrodlo, w ktorego pierwszej 10 swiatowej znajduja sie wymienione
          przez ciebie uczelnie, masz u mnie Guinessa.

          > chętnie daje stypendia, bo ma z tego ogromne korzyści.
          >
          > Kwota 55 tys. to nic specjalnego, tyle kosztują szkoły prywatne.
          > Poza tym, MIT akceptuje angielska mature, jedyne co trzeba zdać to SATy, które

          Contradictio in terminis. Przeczytaj raz jeszcze, co napisales. Jesli nadal nie
          widzisz, dla ulatwienia przyklad per analogiam Twojej retoryki: 'rower to tez
          samochod, jedyna roznica jest to, ze ma dwa kola mniej'.

          > wymaga właściwie każdy uniwerek w USA. MIT daje stypendia, i to dla każdego któ
          > ry ich wymaga,

          A nie tym, ktorych dochody i ich rodzicow znajduja sie ponizej okreslonego
          progu? Bo, za przeproszeniem, wymagac to, na przyklad, moglbym od ciebie tego,
          co William Strunk zwiezle podsumowal jako: 'Clarity, clarity, clarity', (a co
          niekoniecznie jestes w stanie uczynic).

          niezależnie od narodowości, podobnie zresztą jak Harvard, Yale i
          > Princeton.

          Pozdrawiam,
          Vincent
      • Gość: mit Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.MIT.EDU 12.03.08, 07:06
        > tym bardziej ze opieram moja opinie z MIT

        nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź, ale chyba warto zapoznać się dokładniej z tym jak się mają sprawy:

        www-tech.mit.edu/V128/N11/endowment.html
        Np. ludzie z rodzin, które zarabiają rocznie mniej niż $75K nie będą płacić w ogóle za studia. Poza tym wiem, że studenci z biednych rodzin z biednych krajów otrzymują też jakieś pieniądze na życie, bo ich rodzin nie byłoby stać by ich tutaj utrzymać. Ogólnie na MIT podejście jest takie, że przy przyjmowaniu nie bierze się pod uwagę statusu finansowego. Uczelnię stać na to, żeby mniej zamożni nie płacili za studia.
    • Gość: on_y_va! Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.w86-208.abo.wanadoo.fr 11.03.08, 21:53
      Fajnie ze polskie dziewczyny ucza sie w Anglii, ale chyba nie ma sie czym
      podniecac. Przeciez zagraniczynych studnetow w angielskich szkolach jest wielu.
      Czy warto poswiecac temu artykul? Dla mnie to takie pisanie o czyms i o niczym...
    • Gość: linea Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.serva.net 11.03.08, 23:20
      A zagraniczni studenci studiujacy w Polsce osiagaja rowniez
      wspaniale wyniki. Moj syn studiuje na Uniwersytecie Warszawskim i
      osiaga nie tylko 5 ale 5!,no i coz w tym wielkiego takich studentow
      jest nie malo na kazdej uczelni. Musze przyznac ,ze jestem dumna z
      niego ale on robi to co go interesuje i jest czescia jego zycia, bo
      same kucie na pamiec po 10 godzin dziennie to nie to samo. Ale
      przyjemnie jest czytac o osiagnieciach kazdego mlodego czlowieka a
      praca i ambicja to duzy krok do celu.
    • Gość: moje2grosze Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.skyriver.net 11.03.08, 23:33
      moja corka, w tej chwili 19, nauczyla sie chinskiego w przeciagu 1.5 roku - juz
      w takim stopniu, ze swobodnie studiuje po chinsku a takze czasami pracuje jako
      tlumacz angielsko-hiszpansko-chinski, niestety, nie polski, za slabo placa. Daje
      sobie wysmienicie rade, a na Oxford nie zaakceptowali jej.
      Jest bardzo zadowolona ze nie studiuje w Anglii - juz w czasie studiow zalozyla
      swoja mala firme tlumaczy a po studiach nie ma zamiaru pracowac dla nikogo - od
      razu na swoje. I nie liczyla na zadne stypendia, pomoce czy jalmuzny - od
      najmlodszych lat uczy sie polegac na sobie i nie liczyc na gwiazdki z nieba i
      byc wlasnym bosem, nawet nie meza.
    • Gość: kali Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.cable.ubr02.gill.blueyonder.co.uk 12.03.08, 02:50
      Jeden maly blad termin "chav" nie oznacza w polskiiej wersji
      blokersa to bardziej skomplikowane... i nie pochodza z tamtej
      okolicy tylko z Chatham w hrabstwie Kent i juz wiele lat zanim ten
      termin zaczal funkcjonowac w calej uk osoba,ktora urodzila sie w
      Chatham powiedzialaby o sobie I'm a chatham chav! specyficzny styl
      ubierania sie, zachowania oraz moda i popularnosc tego okreslenia
      przyszla znacznie pozniej...
      A dziewczyna serdecznie gratuluje pokazcie na co nas stac! tak
      trzymac!
    • Gość: kali Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.cable.ubr02.gill.blueyonder.co.uk 12.03.08, 02:52
      ps: przepraszam za literowki i brak ogonkow przy lierkach
    • Gość: titta Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.botany.gu.se 12.03.08, 09:01
      Gratuluje dziewczynom, bo ciezka praca mozna zajsc duzo dalej niz
      zdolnosciami. No bo wlasnie, czy uczen ktory poswieca 10 h na nauke
      dziennie (!) jest zdolny? (no chyba ze uczy sie duuuzo ponad
      program).
      • Gość: rumburak Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.nhs.uk 12.03.08, 10:18
        10 godzin wlaczajac lekcje w szkole to nie jest duzo, polscy uczniowie w Polsce
        przed matura ucza sie podobnie - jesli nie wiecej, a droga do A-levels trwa 2
        lata - sa czastkowe egzaminy po drodze.
        A mowimy o uczniu, dla ktorego jezyk wykladowy nie jest jezykiem ojczystym.
    • boska-komedia ta szkola ksztalci rasistki i zlodziejki 12.03.08, 10:16
      ktore gardza uczciwtymi ludzmi, ktorzy pracuja i sa okradani przez
      absolwentki tej szkolki.
    • idealistka20 Brawo Polskie dziewczyny!!!! 12.03.08, 14:22
      Cieszą Wasze sukcesy. Każda z Was swoją pracowitością, pilnością i wynikami w
      nauce przyczynia sie do kształtowania pozytywnego obrazu młodego pokolenia Polaków.
    • Gość: ww To jest tłumaczenie ! IP: *.gemini.net.pl 12.03.08, 14:33
      Ten artykuł to słowo w słowo tłumaczenie z Timesa i powiela jego błąd powinno
      być Anna Łabno
      • Gość: gosc LA Re: To jest tłumaczenie ! IP: 67.130.145.* 12.03.08, 16:19
        ja sie bardzo ciesze z tego ze Polki studuja w prestizowych
        szkolach ale jest pewne ale, byc moze dostaja pelne stypendium 55
        tys funtow na dwa lata, jakie jest wiec kryterium przyznania takiego
        stypendium?,jaka jest korzysc dla szkoly, jezeli jest to ktos z
        zagranicy? nie zgadzam sie natomiast sie z opiniami co do
        studiowania w USA i rzekomych stypendiow, MIT ma ograniczona ilosc
        przyjec na stypendia i granica ponize 75 tys nie jest tym
        kryterium ,Harvard moze sobie pozwolic na przyjmowwanie wszystich
        studentow za darmo bo ich endowment jest 28 mld dol rocznie czyli
        okolo 3o% budzetu Polski. Na czym opieram moja wiedze , otoz znam
        dwie osoby z Polski ktore mialy propozycje studiowaina po skonczeniu
        undegrad w USA post grad :Harvard lub Oxford,(wybraly Oxford) w
        Harvard jest pelne tuition poniewaz jest to szkola prywatna i nie
        daje pelnych stypendiow ,sa to wyjatki i jest ich kilka mozna
        otrzymac jakas czesc. Znam realia studiowania tutak bo sam
        studiowalkem i moj syn studuje w Boston College. Moj wywod jest
        zwiazany z podawaniem konkretnych i sprawdzonych informacji co
        rzadko sie zdarza polskim dziennikarzom sczegolnie ktorzy pisza o USA
        • Gość: supersonic Re: To jest tłumaczenie ! IP: 164.156.110.* 12.03.08, 16:43
          endowment *rocznie*??? Czy Ty w ogole masz pojecie o czym Ty
          mowisz? wiesz co to w ogole jest endowment? Chyba jednak nie
          bardzo, a krytykowac innych latwo
        • Gość: Panajotow Re: To jest tłumaczenie ! IP: 192.193.245.* 21.03.08, 14:48
          Czy mozesz w wypowiedzi uzywac jednego jezyka?
    • Gość: Ramirez Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.cable.ubr13.haye.blueyonder.co.uk 13.03.08, 23:53
      Prawda jest jedna ze my jako polacy jestesmy jednym z madrzejszych
      narodow tylka sa braki albo finansowe albo motywacyjne te dziewczyny
      udowadniaja ze jak sie chce to da sie wszystko bo jestesmy jednym z
      lepszych i nikt tego nigdy nie powinien podwazac.
      • Gość: marajka Re: Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.rzeszow.mm.pl 15.03.08, 15:39
        Ja podważam. Nie ma lepszych i gorszych narodów. Wkurza mnie takie
        gadanie "Jacy my mąąąąąąąąąąąądrzy, tylko komuna, PiS, PO, SLD,
        Rydzyk, kasy brak. Jakbysmy dostali kasę od Hameryki tobyśmy byli
        mocarstwem". Jesteśmy takim narodem jak inne. Mądra lub głupia może
        być jednostka-nie naród.
    • Gość: ZACHENCACZ Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 16.03.08, 03:05
      Ubrana w mundurek.......HEJ PO-MATOLKI a co wy na to?
      Zesta chcieli giertycha za to powiesic - co zesta juz zapomnieli
      PROSZE CIEMNIAKUW ???????????? No PO-inteligenty pokazcie to co
      umiecie czyli "UJADANIE".!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: msz1 Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: 77.223.216.* 16.03.08, 12:05
      The University of Oxford and the University of Cambridge, are
      sometimes referred to collectively as Oxbridge. This is partly a
      consequence of the many characteristics that they share. They are
      the two oldest and most famous universities in England. Both were
      founded more than 750 years ago, and between them have produced a
      large number of Britain's most prominent scientists, writers, and
      politicians, as well as noted figures in many other fields. Moreover
      they both share a similar collegiate system, whereby the University
      is a 'cooperative' of its constiutent colleges. The competition
      between Oxford and Cambridge also has a long history, dating back to
      the days when Cambridge was founded by dissident scholars from
      Oxford.

      This article attempts to assess the elements which both universities
      have in common, both intrinsically and in public perception, and
      those which differentiate them.

      The word Oxbridge may also be used as a descriptor of social class;
      i.e. the upper social classes who have in the past dominated the
      intake of these two universities, although this social bias has been
      changing significantly over the past fifty years.

    • Gość: mary Brytyjki, strzeżcie się! Nadchodzą Polki! IP: *.cable.ubr05.dals.blueyonder.co.uk 02.04.08, 19:42
      Co to Ivy League, to ten termin odnosi sie do elitarnych uniwersytetow w USA.
      Natomist w Anglii funkcjonuje termin Russel Group.

      A jesli chodzi znajomosci jezyka, to ja jechalam na angielskiej szkoly sredniej
      ze znajomoscia zaawansowana, potwierdzona ocena A na CAE oraz kursami
      jezykowymi. To tak naprawde nic nie znaczy, bo pierwsze tygodnie zajec i
      egzaminow byly udreka, trzeba bylo sleczec godzinami nad ksiazkami zeby wszystko
      zrozumiec. Rezultat: matura z pieciu przedmiotow, wszyskie na A. W tym samym
      czasie indywidualnie zaliczona 4 klasa ogolniaka i polska matura ze srednia 5,7.
    • rikol dziewczyny sa lepsze 04.04.08, 12:05
      Dziewczyny i kobiety osiagaja lepsze wyniki niz chlopcy na wszystkich szczeblach
      edukacji, wlacznie z uniwersyteckim. Niestety, na najwyzszych stanowiskach
      kobiet nie widac, stanowia zaledwie kilka procent. I nikt mi nie wmowi, ze to z
      braku ambicji - przeciez widac, ile te studentki pracuja. Mam nadzieje, ze te
      Polki przebija szklany sufit i nie beda musialy rezygnowac w tym celu z rodziny,
      dzieci, zycia prywatnego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka