Gość: ARSI IP: *.bunkier.tbg.net.pl 27.04.03, 00:13 Mam zamiar wybrac sie do hotelu Marobout w Sousse czy był ktos tam z eximem ?? Jak tam jest, jaka plaza , jakie warunki mieszkalne? I ogólnie czy wart z EXIMEM jechać gdziekolwiek?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: .. Re: EXIM- był ktos z nim w Tunezji?????????? IP: *.gen.twtelecom.net 27.04.03, 10:36 Masz zamiar sie rozdwoic? Przed chwila pisales, ze jedziesz z Alfa Star do Egiptu. Sztuczne napedzaniu popytu slabeuszom na rynku turystycznym? Odpowiedz Link Zgłoś
kicur Re: EXIM- był ktos z nim w Tunezji?????????? 27.04.03, 12:09 Gość portalu: ARSI napisał(a): > Mam zamiar wybrac sie do hotelu Marobout w Sousse czy był ktos tam z eximem ?? > Jak tam jest, jaka plaza , jakie warunki mieszkalne? > I ogólnie czy wart z EXIMEM jechać gdziekolwiek?? Ja byłem i nie polecam: w Hammamecie co prawda i w hotelu o niezbyt wys. standardzie. Ale pewnie w Sousse jest inaczej. Rezydent prawie w ogole nie interesował się turystami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoGa Re: EXIM- był ktos z nim w Tunezji?????????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 27.04.03, 22:03 w Tunezji z nimi nie bylam ale bylam z nimi w Egipcie i nie mialam zadnych zastrzezen!!!A co do Tunezji... Nigdy bym tam po raz drugi nie wrocila!No chyba, ze ktos lubi lezenie do gory brzuchem i smazenie sie na sloncu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hip Re: EXIM- był ktos z nim w Tunezji?????????? IP: *.pgi.waw.pl 07.05.03, 11:42 Gość portalu: JoGa napisał(a): > w Tunezji z nimi nie bylam ale bylam z nimi w Egipcie i nie mialam zadnych > zastrzezen!!!A co do Tunezji... Nigdy bym tam po raz drugi nie wrocila!No > chyba, ze ktos lubi lezenie do gory brzuchem i smazenie sie na sloncu... hip: Niekoniecznie. Jest kilka wycieczek. Np. dwudniowa Sahara, bardzo udana. Byłem w Sousse, nie narzekam, rezydent był OK, pogoda też. Nie miałem zastrzeżeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomstar Re: EXIM- był ktos z nim w Tunezji?????????? IP: 192.11.224.* 08.05.03, 13:16 Też byłem. Hotel Omar Khayam w Hammamet. Było cool. Rezydent to potrzebny jest mi do odbioru z lotniska, zawiezienia na lotnisko i kupienia dwudniowej wycieczki na Saharę. Nie oczekuje że będzie sie mną opiekował. Dołączam relację: Na wakacje polecialem w piecioosobowej mieszanej warszawsko-gdanskiej grupie. Podroz tam i z powrotem odbywala sie Airbusem 320 Tunisairu, a sam przelot na trasie Warszawa - Tunis trwal 2h40m. Samolot obsadzony byl w 100%, gdyz wcale nie bylo latwo zalapac sie na daleka podroz, poniewaz lato w Polsce bylo byle jakie i kupa ludzi wlasnie we wrzesniu postanowila wygrzac swoje kosci zagranica. Na lotnisku w Tunisie czekala juz na nas rezydentka biura podrozy Exim Tours ktora ulokowala nas w autokarze i pojechalismy do naszego hotelu w Hammamet, gdzie spedzic mielismy 10 wakacyjnych dni. Hotel Omar Khayam polozony jest przy szerokiej piaszczystej plazy, o ktora rozbijaja sie wysokie fale cieplutkiego i naprawde czystego morza. Pogoda byla rewelacyjna, codziennie 25- 28 C, lekki wiaterek, zatem wiekszosc czasu spedzalismy na plazy. Wyzywienie szwedzki stol: 7-10 sniadanko (duzo warzyw, bialych serow, salami), miedzy 18- 21 kolacja (duzy wybor cieplych potraw: couscous z sosami, ryby, oryginalne tunezyjskie krokiety i pasztety, kurczaki, pieczenie baranie, salatki, surowki, owoce mango i lody), kto chcial mogl dokupic obiady. Napoje i alkohole generalnie rodzimej produkcji: wino 4-6 DT, tylko jedna marka piwa Celtia 1 DT. W hotelu i knajpach mnoznik razy dwa. Centrum Hammametu oddalone jest 5 km od hotelu, wiec jezdzilismy czasami taksowka za 2,5 dinara (kurs dinara jest jedynie sluszny i we wszystkich kantorach wynosi 1.1TD=1USD). Jedynym zabytkiem miasteczka jest nadmorska twierdza kazba, otoczona wysokim murem z basztami, w obrebie ktorej znajduje sie medyna, czyli cos w rodzaju starowki. Oprocz tego mozna odwiedzic arabski targ souk, z nachalnymi i upierdliwymi jak zwykle Mahmutami. Razem z dziewczynami pojechalem autokarem na dwudniowe safari: Sousse - najwieksza miejscowosc wypoczynkowa Tunezji z mnostwem hoteli, El Jem - ogromne koloseum z czasow rzymskich, polozone na rozleglej rowninie wsrod gajow oliwnych Gabes i Sfax - tzw. oazy morskie z tysiacami palm daktylowych, w cieniu ktorych dojrzewaja granaty, w cieniu ktorych z kolei rosna warzywa. Tam bylo juz chyba 40 stopni. Matmata - kraina Berberow, troglodytow mieszkajacych w izbach wykutych w skalach lub wykopanych w ziemi. Ksiezycowy krajobraz spowodowal ze wlasnie tutaj krecone byly plenery Gwiezdnych Wojen. Na obiad pieczen z wielblada z kuskusem. El-Faouar - ubrani w dlugie beduinskie szaty i turbany dosiedlismy wielblady i ruszylismy w piaski Sahary - wrazenie rzeczywiscie niesamowite, to nie piasek, to po prostu piaskowy pyl delikatnie zwiewany z wierzcholkow wydm. Douz - nocleg w pustynnej oazie palmowej. Chott el Djerid - godzinny przejazd przez wyschniete slone jezioro z blyszczacym i popekanym solnym dnem. W poludnie przy odrobinie szczescia mozna zaobserwowac fatamorgane. Do kupienia gipsowo-solne roze pustyni Tozeur - w okolicznych oazach dojrzewaja najlepsze na swiecie daktyle deglat nour czyli palce swiatla. Tutaj przesiedlismy sie do luksusowych, nowiutkich pustynnych jeepow Toyota Landcruiser i ruszylismy na szczyty Atlasu. Wysoko w gorach zwiedzilismy bajkowe gorskie oazy Chebika i Tamerza, zniszczone podczas trzytygodniowej ulewy w 1969r., skalne kaskady, jaskinie oraz wraki czolgow i wozow pancernych Africa Corps marszalka Rommla. Kairouan - po obiedzie w Gafsie skok do Kairouanu, drugiego po Mekkce swietego miasta Arabow, z Wielkim Meczetem i niezla medina. Generalnie pobyt oceniam na czworeczke. Plusem na pewno byl hotel z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym, plaza oraz safari, minusem to na pewno bylejakosc i nachalnosc Arabow, za malo rzeczy do zwiedzania i atrakcji poza hotelem, gdyz jestem zwolennikiem bardziej aktywnego wypoczynku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Polecam Sousse - Tour Khalef IP: *.ipis.zabrze.pl 14.05.03, 09:02 Gość portalu: ARSI napisał(a): > Mam zamiar wybrac sie do hotelu Marobout w Sousse czy był ktos tam z eximem ?? > Jak tam jest, jaka plaza , jakie warunki mieszkalne? > I ogólnie czy wart z EXIMEM jechać gdziekolwiek?? Byłam w zeszłym roku z Eximem w Sousse w hotelu Tour Khalef - jesli ktoś lubi bardziej elegancki wystrój hotelu (marmury, czerwone dywany itp.) a do tego super obsługę to polecam. Każdego wieczoru imprezy, kelner zgina się w pól,.podobnie sprzątaczki, każdy się uśmiecha, a jak w nocy wychodzisz na balkon to strażnik z ogrodu macha do Ciebie... Hotel jest w dużym ogrodzie, w srodku swietny basen, naokoło palmy, pelno kotów, jak w całej Tunezji, ładna plaża... Naprawdę niezapomniany urlop. Rezydent Nouri obsługiwal kilka hoteli, ale zawsze w którymś miał dyżur i był uchwytny pod komórką, nie mam zastrzeżeń. Zamiast organizowanych dodatkowo przez rezydenta wycieczek polecam jednak te naganiane przez hotelowych akwizytorów, wybraliśmy się na wielbłądy i łódkę. Nie polecam Kartaginy, bo jest za mało czasu, nie polecam też Sahary. Zamiast tego lepiej kupić wycieczkę wielbłądami, busik zabiera ludzi daleko za miasto, a tam już czeka karawana, do wyboru wielbłądy, osiołki, konie, naprawde polecam. Łódka to niewypał ze względu na ogromną ilośc ludzi, ale za to mogliśmy się kąpać w otwartym morzu. To były chyba moje najfajniejsze wakacje, przepuściliśmy na nie wprawdzie masę kasy ale było warto. Naprawdę polecam to biuro i ten hotel. Jedynym problemem było żarcie, było świetne i bardzo dużo (śnoiadania i obiadokolacje), zaj... słodycze, ciasta, torciki itp, tylko brakowało nam przypraw, więc najlepiej zabrać sobie coś z domu ze sobą. Żałuję że w tym roku na pewno tam nie pojadę (puchy w portfelu) ale wszystkim polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
m.arcy Re: Polecam Sousse 16.05.03, 23:08 Bylismy w zeszlym roku z Eximem w Marhaba Club (sasiedztwo Marabuta) i jestesmy zadowoleni. Oba hotele to podobny standard, jedzenie przepyszne i mnostwo, karaluchow nie zauwazylam, sprzatane codzienne. Rezydent Nouri nie narzucal sie z towarzystwem, ale zostawil numer telefonu i byl dostepny przez cala dobe (wiem, bo bylismy zmuszeni zadzwonic w srodku nocy). Tak wiec biuro i hotel polecam. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś