Dodaj do ulubionych

kiedy dni płodne

14.04.07, 21:50
Dziewczyny!Miałam mieć robiony test penetracyjny.Lekarz kazał mi przyjechał
podczas dni płodnych.Byłam a tu się okazało że pęcherzyka odpowiedzialnego za
owulację nie ma sad((.Biorę Cyclo-Progynove i myślałam że cykle będą
owulacyjne a tu lekarz mówi że te tabletki nie pomagają na owulację.Jak ja
mam sobie wyliczyć dni płodne jak bez tych tabletek okres mam średnio co 3
miesiące.Mąż ma wyniki nasienia w normie ale nadal nie możemy doczekać się
dzidziusi.Leczymy się w Poznaniu u dr Banaszewskiego.Doradźcie mi coś.Z góry
dziękuję.Ania
Obserwuj wątek
    • dagps Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 08:56
      jak masz co 3 miesiace to wielkie prawdopodobienstwo ze albo nie masz wcale owu
      albo masz co trzy miesiace, owulacja jest 12-16 dni przed koncem cyklu, liczy
      sie od tylu od miesiaczki, ale takie liczenie to o kant d. rozbic w takich
      dlugich cyklachsad trzeba zrobic badania, monitoring moze, choc jak to zrobic w
      takim dlugim cyklu to i ja niestety sama nie wiem. potrzeba porzadnie zajac sie
      stymulowaniem owulacji, starajaca sie o ciaze kobieta nie moze miec miesiaczki
      co trzy miesiace.
      • baby1982 Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 12:35
        Tak wiem że bez owulacji nie mogę zajść w ciążę no i porzy okresie co 3
        miesiące.Biorę Cyclo-Progynove i myślałam że skoro mam cykle co 24-28 dni to
        dni płodne też się pojawiają.A tu w 12 dniu cyklu lekarz mi mówi że pęcherzyka
        owulacyjnego nie iwdzi.
        • dagps Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 13:58
          czyli trzeba albo zmienic dawke dalej na slepo, albo zmienic lek po badaniach.
          ale to juz sprawa lekarza, na forum sie nie da. to ze lek ma wywolywac owu nie
          znaczy ze ja wywola u kazdego. trzeba probowac.
      • dagps Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 18:01
        w tak dlugich cyklach to trudne, ale warto sie tego nauczyc, zeby cokolwiek o
        sobie wiedziec i mniej wiecej wiedziec, czego sie po samej sobie spodziewac, a
        kiedy sie nie ludzic kolejne tygodnie, ze moze....
        • baby1982 Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 18:34
          Dzieki za rady.Myślę ,że mniej więcej wiem kiedy organizm daje mi znać o dniach
          płodnych.Bolą mnie jajniki i sluz też umiem badać.temperatury nie mierzę a może
          powinnam.Muszę iść do mojego ginekologa żeby zrobił mi chociaż poziom hormonów
          bo nawet tego sam nie proponuje.A co myslisz o domowych testach owulacyjnych?
          Pozdrawiam
          • dagps Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 19:53
            nie stac mnie na domowe testy owulacyjne w takich dlugich cyklachsmile)) a tak na
            serio, niektorym dziewczynom pomagaja, ja nie stosuje, bo mam wysokie lh samo w
            sobie juz na poczatku cyklu, a test bada skok lh.
            sluz i szyjka to za malo, moj organizm zmyla, miewam w 60 dniowym cyklu np trzy
            podejscia do sluzu plodnego, cztery bolesne dni jajnikow w roznych dniach,
            szyjka sie zmienia po kilka razy, a tempka nicsad czyli kilka niby owulacji,
            ktore okazuja sie psikusem, niestety.
    • miss30 Re: kiedy dni płodne 15.04.07, 20:48
      Według mnie przede wszystkim lekarz najpierw powinien ustalić przyczynę tak
      długich cykli. Żadna zdrowa kobieta nie ma cykli tak długich. Najpierw wszystkie
      badania a potem leki i stymulacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka