19.03.07, 13:30
Dziewczyny, Często tu zaglądam, ale rzadko wypowiadam.
Jak widzę że Wam się udaje to mam nadzieję że i mi też w końcu się
powiedzie... Problem w tym, że zaczynam się denerwować... Staramy się (raz
bardziej raz mniej) od października, sam fakt, że do tej pory sie nie udało
nie martwi mnie zbytnio, ale: ostatni cykl trwał 44 dni, teraz jestem w
32dniu i nadal nic (wiem, że nie jestem w ciąży, nawet nie zaobserwowałam
śluzu płodnego, testy owu nic nie pokazały). Mam stresującą pracę czasami
łykam nerwosol (i nie dlatego że jestem histeryczką lub smakuje mi).
Domyślam, się że stres może mieć duży wpływ na nasze starania, ale już sama
nie wiem co robić. Martwią mnie ostatnie cykle i to, że nie ma śluzu, nie
wiem czy iść do lekarki i zapytać co się dzieje.
Co mi poradzicie, jakiegoś doła chyba załapałam.
Pozdrawiam cieplutko
Magda
Obserwuj wątek
    • mango977 Re: Stres 19.03.07, 17:00
      ja też radziłabym wizytę i gina. Długie cykle mogą świadczyć o zaburzeniach
      hormonalnych. Lepiej to sprawdzić. A stres z pewnością ma wpływ na "zachodzenie".
    • lidek0 Re: Stres 20.03.07, 07:12
      U gina powinnas być przed rozpoczęciem starań i porobić badania. Teraz
      konieczie musisz sprawdzić hormony choroby odzwierzęce, nie ma na co czekać
      • nikitka78 Re: Stres 20.03.07, 08:06
        Byłam w październiku, miałam robioną cytologię, badanie na toxoplazmozę,
        cytomegalię, chlamydię, podstawowe badanie krwi i moczu, różyczkę przechodziłam
        w dzieciństwie. Wszystko w jak najlepszym porządku, łykam folik. Ponadto byłam
        u lekarki miesiąc temu, bo już wtedy zaniepokoił mnie długi cykl (przeważnie
        mam 28-30dniowe) a testy były negatywne no i usłyszałam, że może to byc
        początek ciąży albo koniec cyklu. Ok taki cykl może się zdarzyć ale to już
        drugi taki sam, na dodatek bez śluzu. Nie chcę wyjść na histeryczkę, ale
        naprawdę się niepokoję uncertain
        • maggga1 Re: Stres 20.03.07, 08:51
          mialam podobna sytuacje, brak owu- potwierdzona testami, wydluzine o tydzien
          cykle a wszystkie hormony i reszta badan ok. nie wiadomo skad takie dziwy. i
          nie moge zajsc od 8 miesiecy. moj lekarz powiedzial ze to moze byc stres
          zwiazany z obsesyjna mysla o dziecku, ze poprostu psychika blokuje mi ordganizm
          i zajscia. nie wiem co ci radzic bo z tym trudno sobie poradzic. ale na pewno
          warto sie przebadac i starac ograniczac stres bo on jeszcze nigdy nikomu nie
          pomogl
    • deigratia Re: Stres 21.03.07, 07:56
      Cześć,Magdasmile

Dobrze, że się nie denerwujesz i wierzysz, że i na Was przyjdzie czas. Tak
      trzymaj! bo z pewnością masz rację smile

Jeśli chodzi o długie cykle. Mogą się zdarzyć, jeśli opóźni się owulacja (po
      niej 12-16 dni do miesiączki-faza stała) lub do niej ostatecznie nie dojdzie.
      Osobiście oprócz obserwacji śluzu mierzę też temperaturę i tym samym w każdym
      cyklu potwierdzam sobie, że owu BYŁA i kiedy i nigdy nie marnuję testów
      ciążowych smile) Polecam forum NPR, jeśli nie znasz się na tempce a chciałabyś
      spróbować.

Na zwiększenie śluzu (bo jego mniejsza ilość może być zdaje się powodowana
      stresem:/) poleca się wiesiołek (np. oeparol 510, 2kapsułki 3x dziennie do
      owulacji, później już nie). Można też pić guajazyl. Podobno też działa castagnus
      (lek ziołowy, który dodatkowo pięknie reguluje, skraca/wydłuża do książkowej
      długości cykle). Nie martw się tak bardzo śluzem (choć spróbuj może jakoś go
      polepszyć). Może być tak, że nie obserwujesz śluzu na zewnątrz, ale na szyjce
      (czyli w najwłaściwszym miejscu) on jest! (szczegóły również na NPR).
      Pozdrawionka
      • nikitka78 dziękuję :-) 21.03.07, 08:29
        Dzięki serdeczne, Wam wszystkim kiss
        Czytałam tu ostatnio o wiesiołku i siemieniu lnianym, oczywiście kupiłam i póki
        co leży w szafce, bo nadal czekam na nowy cykl uncertain
        Poczytam też o mierzeniu temp i zrobię użytek z termometru
        Jeszcze tylko dodam, że kiedyś mogłam zaobserwować śluz płodny a od kilku
        miesięcy- zero.
        Do lidelek0: (pewnie wyjdę na mega blondi) eeeee jakich nasionek?
        Pozdrówka
          • nikitka78 Re: dziękuję :-) 21.03.07, 08:52
            Aaa, te smile Już się zastanawiałam się czy ja nie mam jakichś nasionek o których
            nie wiem (bo cały czas myślę o moich badaniach) wink
            Jeszcze nie badaliśmy. Moja lekarka stwierdziła, że jeśli do października nam
            się nie uda, to wtedy weźmiemy je pod lupę. Ale z mężem ustaliliśmy że
            przetestujemy go już niedługo (najpierw moja wizyta u gin a potem badania
            hormonów).
    • aanetkaw74 Re: Stres 21.03.07, 17:25
      witam
      z tego co wyczytałam masz problemy ze zbyt długim cyklem i nie obserwujesz u
      siebie owulacji. Doradzam tak samo jak inne dziewczyny badania hormonalne.
      Zwłaszcza ważne są proporcje LH i FSH, ppowinny byś zliżone do jeden.
      U mnie zawsze wszystko "chodziło" jak w zegarku. Niestety po poronieniu mam
      podobne do Ciebie odczucia. Po zrobionych badaniach okazało się, że proporcję
      mam powyżej 2. Nie miałam wtedy śluzu płodnego no i miałam wrażenie że czekanie
      na okres trwa wieki oczywiście zawsze miałam nadzieję że to już ciąża.
      Pani doktor dodatkowo kazała mi zrobić shbg to takie białko które wiąże hormony
      płciowe, no i okazało się że mam go za dużo.
      Dostaję teraz luteinę dopochwowo od 16 dnia cyklu, za jkiś tydzień mam badania
      hormonalne to zobaczymy...
      czytałam w internecie że podwszony poziom shbg może być pod wpływem stresu, tak
      więć mam się wyluzować hahaha dobrze powiedziane.
      pozdrawiam
      aneta
    • owieczka36 Re: Stres 21.03.07, 21:44
      Ja w czasie staran mialam trzymiesieczna przerwe-po prostu miesiaczka nie
      przyszla.Lekarz wykluczyl ciaze i kazal czekac do trzech miesiecy.Bylam
      zalamana-to byl moj wymarzony czas na poczecie dzidziusia,a ja nie mam okresu!
      Dis wiem,ze lekarz mial racje.Czasem panikujemy za wczesnie,a stres ma naprawde
      duzy wplyw na caly nasz organizm.Na sluz takze polecam wiesiolek i siemie
      lniane.Pozdrawiam.Monika
      • mandi123 Re: Stres 23.05.07, 20:24
        owieczko36 napisz czy już zaszłaś w ciąże, bo ja od momentu starań już drugi
        miesiąc nie mam okresu i się trochę niepokoję.Pozdrawiam smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka