Dodaj do ulubionych

zbijanie gorączki

31.10.11, 14:08
Zastanawiam się nad celowością zbijania gorączki. Oczywiście z zastosowaniem homeopatii. Bo zbijania chemią zaprzestałam już jakiś czas temu. Ale no właśnie- jak dziecko gorączkuję i podaje mu Ferrum Weledy albo Belladonnę i temperatura mu spada to w sumie to dobrze robię, czy źle? Bo wyłączam reakcje obronną organizmu- jaką jest w sumie gorączka. Zbijać, czy nie zbijać?
Obserwuj wątek
    • very.martini Re: zbijanie gorączki 31.10.11, 17:31
      Dobrze dobrane leki homeopatyczne nie zbijają gorączki na takiej zasadzie, na jakiej robią to leki konwencjonalne. Ochłodzenie jest naturalną i logiczną częścią całego procesu zdrowienia.
      A gorączka to ile stopni?

16%VOL
      22%VAT
      • mati.pati Re: zbijanie gorączki 01.11.11, 16:14
        Moje dzieci nisko gorączkują, starszy raz przekroczył granicę 40 stopni. Młodszy dopiero zaczyna walczyć za pomocą gorączki, co mnie i lekarza niezmiernie cieszy. Dlatego właśnie się zastanawiam, czy przy 39 stopniach (bez drgawek i innych sensacji) powinnam dawać coś na obniżenie temperatury, czy nie? Oczywiście nie mam na myśli środków chemicznych tylko taką belladonnę czy ferrum. Czy to pomaga w całym procesie zdrowienia, czy wręcz przeciwnie?
        • very.martini Re: zbijanie gorączki 01.11.11, 16:24
          Nie dawaj nic "na gorączkę", jeśli podajesz lek homeopatyczny, który wyprowadza z choroby całościowo, to, jak napisałam powyżej, gorączka sama zniknie w najodpowiedniejszym momencie.

16%VOL
          22%VAT
        • halszka111 Re: zbijanie gorączki 01.11.11, 19:06
          Ja nie daję nic. Mam zalecenie, że jak dziecko bardzo się meczy przy wysokiej gorączce, to mogę dać belladonnę ale jakoś nie dawałam dotąd. Rzadko używam termometru, na ogół ręką sprawdzam gorączkę i nie zawsze nawet wiem dokładnie, jak wysoko dzieć gorączkuje. Mowa o zwykłych infekcjach oczywiście, a nie o ciężkich chorobach.
    • wiola1234 Re: Prosba 02.11.11, 09:29
      Witam
      Ja tak troche z innej beczki, czytalam Pani wczesniejsze wpisy na tym forum odnosnie Pani leczenia za pomoca homeo zapalen uszu i plynow w uszach. Chcialabym sie Pani dokladniej o to zapytac. Prosze o przeslanie mi swojego meila na adres wiola1234@gazeta.pl
      Z gory bede wdzieczna Pozdrawiam Wiola
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka