Dodaj do ulubionych

Fajerwerki 01.01.2019

30.12.19, 09:18
Moje zdanie wyraża się w poniższym artykule
noizz.pl/spoleczenstwo/nie-strzelaj-w-sylwestra-dolacz-do-bezpetard/kvqcxdd
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Fajerwerki 01.01.2019 30.12.19, 10:49
      A moje zdanie zawiera się w tym co zrobi gmina.

O 20.00, jak co roku ten pokaz będzie.

PS. opiekunowie piesków niech postąpią zgodnie z poradnikiem co zawiesiła gmina na stronie www. jozefow.pl.
      Przyznam, że tak robiłem zawsze i mój piesek wychodził z tych pokazów cało.
      Najkrócej: zamknąć pieska w pomieszczeniu gdzie nie ma okien i zostawić na kilka godzin. Oczywiście opiekować się w tym czasie pieskiem.
      Moja prywatna rada: podać pieskowi na kostce cukru stosowną do jego wagi porcję waleriany, zrobić to już rano, po południu/wieczorem powtórzyć. Skonsultowane z farmaceutą.
      • wolta2 Re: Fajerwerki 01.01.2019 30.12.19, 14:31
        Problem nie ogranicza się do jednego pieska (mojego), tylko wielu, nie mówiąc o leśnej zwierzynie. Ale co to nas obchodzi, zamknijmy psa w ciemnej piwnicy, napchajmy mu waty do uszu, nafaszerujmy go waleriana i po kłopocie. Osoba, która widziała choć raz zestresowanego psa przez fajerwerki nigdy by tak napisała, a jak napisała to bez komentarza...
        • feelek Re: Fajerwerki 01.01.2019 30.12.19, 20:02
          1.Ja nie napisałem, że pomieszczenie ma być ciemne, że psa trzeba faszerować
          2. wielokrotnie tak robiłem z moim pieskiem i było OK, sobie tam siedział, przez kilka godzin, nic z zewnątrz do niego nie docierało,
          3. nas to obchodzi, każdego z osobna, inaczej się nie da: każdy musi zapewnić dobrostan SWOJEMU pieskowi. A nie np. pieskowi sąsiada, ani liskowi, ani zajączkowi...
          4. jak się pani Wolta2 taki sposób dbania o dobre samopoczucie zwierząt nie podoba, to niech stosuje jakieś inne.
      • podskarbinski Re: Fajerwerki 01.01.2019 30.12.19, 21:15
        To Feelek nie ma swojego rozumu, tylko gminy?
        I przestań z tą gminą. Józefów jest gminą miejską w myśl ustawy o samorządzie gminnym. Wiec po prostu miasto, ma urząd, Radę i burmistrz MIASTA, nie gminy.
      • surmia Re: Fajerwerki 01.01.2019 31.12.19, 20:32
        Już mi się nawet nie chce pisać na ten temat. Chciałabym jednak doczekać czasów, gdy wprowadzony zostanie całkowity zakaz sprzedaży materiałów wybuchowych osobom bez zezwolenia oraz całkowity zakaz strzelania czymkolwiek bez odpowiednich pozwoleń.
        I mam wrażenie, że to nastąpi.
        Oby jak najszybciej.
        A strzelanie jest mi całkowicie niepotrzebne. Tak jak disco polo.

Jutro nie będzie sikorek w moim karmniku. Mam nadzieję, że jak najwięcej z nich przeżyje tę noc.
          • feelek Re: Fajerwerki 01.01.2019 01.01.20, 17:43
            a ja mam nadzieję, że będzie tak żeby nie zakazywano zbyt wiele:
            1. pojawia się jakaś rzecz,
            2.ludzie się cieszą
            3. okazuje się, że jak każda rzecz ta też ma jakieś wady
            4. pojawia się inicjatywa aby tę rzecz zlikwidować

może jednak da się znaleźć jakiś konsensus?
            Wczoraj w Warszawie nie było pokazu sztucznych ogni?
            A huczało aż miło, przez godzinę odpalali ognie z każdego trawnika

Nie można zakazywać każdej rzeczy, która sprawia ludziom radość.
            Można sprawę ucywilizować.
    • podskarbinski Re: Fajerwerki 01.01.2019 30.12.19, 21:27
      Igrzyska dla ludu muszą być. Nie będzie utwardzanych kolejnych ulic, wszak wybory daleko, ale spektakl dla mas musi być.
      Naprawdę, zamiast wypuszczać kasę w powietrze, wesprzyjmy ofiary katastrofy humanitarnej w Syrii... Nie licząc kasy miasta na ten cel, józefowianie wypuszczą w powietrze pewnie ze sto tysięcy...
      Fundacje pomagające seniorom czy bezdomnym też czekają na pieniądze.
    • duchaaaa Re: Fajerwerki 01.01.2019 31.12.19, 13:19
      Z żalem i zaskoczeniem przeczytałam na stronie Urzędu, że znowu będzie strzelanie, ale podawanie argumentów za odstąpieniem od tej "tradycji" nie ma sensu, sądząc po poziomie komentarz jej zwolenników. Może to i dobrze, że zabierają samorządom pieniądze, skoro i tak puszczają je z dymem? wink
    • kug777 Re: Fajerwerki 01.01.2019 01.01.20, 21:44
      Słuszny głos w dyskusji, że skoro samorządy mają za dużo pieniędzy na bezsensowne fajerwerki, to im je zabrać, chociażby na pińćset plus, lepsze to niż zabijanie ptaków i atmosfery.
      A ta cała tradycja, to jak każda inna w przeszłości - opium dla mas. To taki "Zenek Martyniuk". Myślałem, że Józefowianie są w większości mądrzejsi.
      Panie Feelek, znam Pana od lat na tym forum, ale tym razem się rozczarowałem Pana agresją wobec "Podskarbińskiego". Panu też się już udziela?
    • feelek Re: Fajerwerki 01.01.2019 01.01.20, 22:16
      Pokazy fajerwerków były, jak zawsze w Józefowie bardzo ładne, efektowne.
      Fajnie choć chwilę cieszyć się, pozytywnie myśleć o przyszłości.
      Przyszło na nie 1000 - 2000 osób.
      Szczególnie cieszyły miny dzieci.
      Niektórzy potrafią się cieszyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka