Dodaj do ulubionych

Nie kupię wiecej!!

03.10.07, 10:15
Kupiłam na promocji 3l oleju Olek. Śmierdzi mi
okrutnie. "Zdradziłam" Kujawski i żałuje.
Podobnie z plynem do naczyń- tylko Ludwik.
macie produkty których nie zamienicie na inny? Takie sprawdzone i
niezawodne.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 10:58
      nie kupuję tanich koncentratów pomidorowych, żadne jemy itp. Tylko dawtona lub
      coś droższego. Poza tym jeśli sosy do makarou. ryżu, to na pewno nie Łowicza ani
      z Dawtony, ani nie z Knorra. Szampon tylko z Pollena Malwa lub Pollena Eva (dwa
      wybrane rodzaje). Żadnych droższych czy tańszych, bo szczególnie po wszystkich
      za ok 9 zł wzwyż mam łupież po drugim myciu najpóźniej. Do mycia naczyń Ludwik,
      ale to dlatego, że świetnie też wywabia plamy, więc jestem go pewna.
      • asia.asz Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 11:08
        czesto - zwlaszcza jak trafie cos dosc dobrego i niedrogiego to juz nie szukam dalej i trzymam sie tego
        • alba.alba Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 18:23
          asia.asz napisała:

          > czesto - zwlaszcza jak trafie cos dosc dobrego i niedrogiego to juz nie szukam
          > dalej i trzymam sie tego

          Hehehe, a jak ten wyszukany produkt wycofają z produkcji albo go zmodyfikują? Ja często mam takiego pecha. W szczególności odnosi się to do kosmetyków. Miałam taki fajny balsam do ciała Kolastyny liftingujący - zmienili całą serię balsamów. Miałam podkład Max Factor Seamless i już go nie ma.
    • ewaktw Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 11:47
      Oleje i oliwy wyłącznie dobre. Dobre, markowe kawy. Jako fanka
      dobrych makaronów, również te kupuję wyłącznie z pszenicy twardej i
      raczej droższe, ale przyznaję, że czasami do codziennego gotowania
      kupuję dobre makarony z pszenicy durum robione dla Plusa. Za to nie
      kupię nigdy więcej groszku i kukurydzy tzw. marki własnej. Skusiłam
      się, bo puszka była tańsza o 1-1,5 zł od Pudliszek czy Krakusa,
      chyba w Plusie to było właśnie, a po otworzeniu wyrzuciłam do kosza
      zamiast do sałatki. Groszek nawet nie przypominał zielonych kulek -
      popękana zgniłozielona breja. Czasami sprawdza się przysłowie mojej
      babci - kto tanio kupuje, ten traci dwa razy czy jakoś tak. Od tego
      czasu kupuję tylko markowe puszki. Za to mam kilka naprawdę
      sprawdzonych mrożonek warzywnych z marek własnych - są naprawdę OK,
      a dużo tansze od Hortexu.
      • ktw2007 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:00
        Witaj, podaj prosze gdzie ( i jakie ) kupujesz te tańsze
        mrożonki .Ostatnio zauważyłam ,ze Hortex bardzo podrożał , a kupuje
        duzo mrożonek ...
        • ewaktw Do ktw2007 03.10.07, 13:19
          Wiesz, te mrożonki, o których pisałam, kupuję w Carrefourze. Nie na
          wagę, tylko normalnie paczkowane po 450 g - fasolka szparagowa żółta
          i zielona, kalafior i brokuły, marchew z groszkiem i rewelacyjna
          (moim skromnym zdaniem) mieszanka chińska, która bije na głowę tę
          markową chyba z Hortexu. Porównanie cenowe było takie, że za te 450g
          płaciłam około 1,5-2 zł, a markowa już po 3-4 zł. Powiem uczciwie -
          nazwy teraz nie pamiętam, bo całe lato nie kupowałam mrożonek, ale
          nie była to jedynka, tylko jakaś taka tania marka mało znana. Jest
          tego pełno w lodówkach w Carrefourze i zawsze kupuję hurtowo w
          okresie zimowym. Jak będę przy okazji i się upewnię, to dam znać.
          • ktw2007 Re: Do ktw2007 03.10.07, 13:52
            oki - dzieki , do CArrefour mam wprawdzie daleko , ale rzeczywiście
            raz na jakis czas można pojechać i kupic hurtem...( tzn max do
            pojemności mojej zamrażalki , mam tylko 3 kosze na dole w lodowce i
            wydaje mi sie to za mało .Mroze też chleb i czasem wszystko mi sie
            nie miescisad
            • korniz Re: Do ktw2007 03.10.07, 17:06
              w Kauflandzie też są dobre i nie tak drogie.Kupuję tylko tam-mam
              sprawdzone.
            • ewaktw Re: Do ktw2007 04.10.07, 11:21
              No dla mnie "hurtowo" to tak z 6-8 paczek mrożonek. W carrefourze
              bywam bardzo rzadko, więc jak jestem to te kilka paczek kupuję. Też
              tyle, żeby się zmieściło w jednej szufladzie zamrażarki. Oprócz
              mrożonek jemy też surówki, sałatki z pekińskiej czy inne rzeczy z
              jarzyn dostępnych jako świeże nawet w zimie, więc nie robię zapasów
              nie wiadomo jakich. Sprawdzałam też dla porównania kiedyś cenę
              takiej 2,5 kg paczki mrozonki z Hortexu w Selgrosie. Myślałam, że
              wyjdzie taniej, ale jednak nie.
      • magdalaena1977 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:40
        ewaktw napisała:
        > nie kupię nigdy więcej groszku i kukurydzy tzw. marki własnej.
        Ja też. Przekonałam się, że tylko Bonduelle i już. Wszystko inne jest dużo mniej
        smaczne.

        > Za to mam kilka naprawdę sprawdzonych mrożonek warzywnych z
        > marek własnych - są naprawdę OK, a dużo tansze od Hortexu.
        Kiedyś kupowałam mieszankę chińską z LIDla. Dobrej jakości (sporo tych
        egzotycznych warzyw), niedroga
    • akacjax Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:48
      Czy to możliwe, że firma promująca się w wielu sklepach produkty w korzystniejszej cenie przygotowuje specjalnie?
      Kiedyś wydawało mi się, że własnie na promocjach towar był autentyczny, zachecający do kupowania(jakoś tak było, że proszli promowane były lepsze...a może moje złudzenie), a teraz promocja=produkt pod szyldem, ale bez znanego wcześniej składu.

      • ktw2007 Re: Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:52
        Aktualnie " PROMOCJA " oznacza nabijanie sie z ludzkiej głupoty
        przez Właścicieli MArketów ...
        • advancia Re: Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:59
          Zauważyłam, że na przykład w Biedronce robią promocję markowych produktów:
          herbata Lipton na pierwszy rzut oka w dobrej cenie, na drugi rzut oka okazuje
          się, że opakowanie zawiera 75, a nie jak w standardzie 100 torebek herbaty.
          Podobnie jest Coca Colą, która w Biedronce ma pojemność 1,75 l, czyli o 0,25 l
          mniej niż w normalnych sklepach.
          Nie da się zaoszczędzić na jakości jedzenia. Puszki, proszki, herbaty, kawy,
          płyny do naczyń etc. kupuję tylko znanych sobie i sprawdzonych marek. Tzw.
          "wynalazki" często lądują w koszu, jak puszki z groszkiem czy olej u osób, które
          pisały w postach powyżej.
    • lisia312 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:56
      Mam taki, niezawodny ,sprawdzony, nie do kupienia za żadne pieniądze.Marka
      własna, jak najbardziej!!!
    • olesia301 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 15:56
      Nie kupię:
      -kostek do kibla Tesco - biało niebieskie
      -tanich makaronów z marketów
      -pieluch foliowych - marketowe najtańsze
      -płatków kosmetycznych najtańszych tesco - rozdwajają się
      -mixu czy innego masmixu - tylko masło
      -kawa tylko MC kafe albo jacobs (żadne tam gale)
      -gazety URODA - bzdury!!! do potęgi n-tej
      -marketowego chleba - sztuczny
      -taniego oleju - pryszcze niemiłosiernie
    • iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 18:02
      tak, mam takie produkty,ktorych nie zamieniam na inne-podobne:
      Ludwik, Kujawski,papier toaletowy Regina rumiankowy, wkladki
      carefree,tampaxy,makaron spagetti lubella,
      smietanka:lowiczanka,frankfuterki Jano,puder mayfair (kiedys
      yardley),jajka kupuje od tego samego czlowieka od kilku lat.I pewnie
      jeszcze kilka innych by sie znalazlo smile .Lepsze wrogiem dobrego i
      tego sie trzymam.
      • magdalaena1977 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 22:20
        iberia.pl napisała:
        > puder mayfair (kiedys yardley)
        taki za napisem "feather finish" ?
        Zastanawiałam się czy tylko ja używam tego pudru. A jest świetny, delikatny,
        przyjemnie pachnący, nie zbryla się ...
        I tylko 16 zł za pudełko 20g.
        • iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 10:40
          tak, dokladnie taki smile, uzywam go juz chyba od blisko 6 lat.
    • kato15 Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 18:49
      też kiedyś nacięłam się na olej tej marki - OHYDA!!!
      • miska_malcova Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 20:34
        przywiązuje sie do marek i produktów tych marek:
        płyn do naczyń - Ludwik
        olej - Kujawski
        śmietana - Krasnystaw
        soki - Tymbark
        mydło w płynie - Luksja
        sól do kąpieli - Kinga z Wieliczki...
        • agab51 Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 22:26
          nie kupię już Ludwika, bo mi śmierdziuncertain i wcale nie jest tani.
          nie kupię proszku do prania Bonux- powód jw
          worków na śmieci, ani innych rzeczy do kuchni "Jan Niezbędny"- badziewie
          serków homogenizowanych marki Carrefour, bo były rozwarstwione i miały grudki big_grin
          najtańszych smarowideł do pieczywa, bo spadają z noża big_grin
          nie kupię już żadnych ubrań na allegro z napisem "stan bardzo dobry", muszą to
          być rzeczy nowe, lub nowe bez metki, ewentualnie stan idealny, inaczej potem są
          niespodzianki uncertain



          ja również przywiązuję się do marek,
          konserwy Rolnik (groszek, kukurydza, fasola czerwona) również koncentrat
          pomidorowy Rolnik
          keczup Tortex
          majonez- Motyl, ewentualnie do sałatki z makaronu kupuję najtańszy majonez, bo
          jest rzadki;-O
          herbata Eternal, Ecoland (granulowana), Vitax (owocowa)
          sok, właściwe syrop, Herbapol
          płyn do mycia naczyń- PUR
          mydło, żel pod prysznic Fa
          sporo chemii marki Rossman, i Issana, zwłaszcza, te, które wypróbowałam, i
          jakością nie odstawały od tych droższych.
          proszek do prania- ostatnio "E"


          • olbrachta Re: Nie kupię wiecej!! 05.10.07, 10:05
            Z Allegro nie mogę się zgodzić. Sama często wystawiam odzież w
            stanie, jak piszę bardzo dobrym - bo jak kupiłam bluzkę, powiesiłam
            do szafy i tam wisiała - to moim zdaniem nie jest ona w stanie
            idealnym. Idealny = nienoszony i nieprany. Bardzo dobry: bez śladów
            użytkowania.

            Te ubrania, które są opisane jako dobre lub dostateczne, to loteria.
            Trzeba uważnie czytać opisy (lub patrzeć, czego nie napisano i
            ewentualnie pytać).
    • ivoncja Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 11:14
      Nie kupię nigdy Ajaxu- za mega idiotyczne reklamy, te durnowate pioseneczki w
      stylu "dzięki ajaxie za pomoc twą"...błeeee... Niech ma sobie składniki jakie
      tylko chce- nie kupię i już.
      • matt.cobosco Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 15:24
        Nie oglądaj reklam, bo mogą zniechęcić do zakupu całkiem dobrych
        produktówwink
        Ja kupuję Ajax Double Bleach (za zapach i skuteczność w czyszczeniu
        wanny itp.) i czasem też Ajax Lemon (dla odmiany, żeby nie kupować w
        kółko tego samego), ale reklam żadnego z nich nie kojarzę.

        A wracając do tematu wątku - nie kupię więcej jogurtów TiP z Reala,
        produkowanych przez Agronomex Jabłonowo Pomorskie. Wodniste i
        zajeżdżają chemią.
        Inne produkty nabiałowe TiP są za to całkiem niezłe np. twarożki
        śniadaniowe (truskawkowe, waniliowe i brzoskwiniowe) produkowane
        przez Obory Kozienice albo serki kremowe z Piątnicy.

    • monika1124 Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 21:00
      Produktów marki TIP z Geanta-makabra !! Odradzam szczególnie olej i wędliny.
      • margot_susane Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 16:28
        Co do marek wlasnych - trzeba uwaznie czytac etykiety. W carrefourze jest
        groszek konserwowy marki carrefour za 1, 40 bodajze, a produkuje go....
        bonduelle. Teraz znalazlam smietane z "jedynką" (kolejna marka wlasna carrefour)
        produkcji ktorejs ze znanych firm. Ktores mleko w carrefourze produkowane jest
        przez Lowicz a tansze o 1 PLN chyba...
        • b-b1 Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 17:35
          Chyba nie sądzisz, ze bonduelle zmienia opakowanie groszku i sprzedaje hurtowo
          do carrefoura?
          • hala24_2 bonduell 08.01.08, 20:26
            Nie jestem pewna jak to jest teraz, kukurydza i groszek produkowane
            przez bonduell były dostępna w biedronce pod marką Nasza Spiżarnia.
            Sosy do spagetti i ketchupy dla Lider Price produkuje Reypol- tego
            jestem pewna rok 1,5 roku temu byłam na produkcji.
        • gochalodz Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 17:53
          Bonduelle to może i produkuje,ale smak to na pewno nie jest ten sam!
          Pudliszki produkuje kururydzę puszkowaną dla Lidla,ale to nie jest też to
          samo!Nie wiem co dodaja,ale zjadalna nie jest jak dla mniesad
          • ktw2007 puszki 10.10.07, 18:28
            JA nabardziej lubie Pudliszki .Wychodze z założenia ,ze w końcu nie
            zjada sie tego na kilopramy , wiec mozna od czasu do czasu zjeśc coś
            lepszego .JA robie sałątki ok .2x w miesiącu .Otwieram taką
            kukurydze 4/5 siup do miski - a resztę zjada mój 3-latek.Uwielbia
            kukuryddze .Byłabym bardzo zła gdyby kiepskiej jakości kukurydza czy
            groszek popsuła mi cąłą sałątkę lub wylądaowała w koszu , a ja
            zostałabym bez tego składnika .Wolę nie ryzykowac wink
          • koma.edziecko Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 18:53
            Znane firmy produkują dla supermarketów ale chyba wsadzają tam same
            odpady.
            Kiedyś kupiłam paluszki rybne produkowane przez frostę dla jakiegoś
            supermarketu, w środku było zmielone coś co ryby nawet nie
            przyponało więc pewnie odpady zmielili dodali trochę chemii
            polepszaczy,wypełniaczy i wyszło takie coś obrzydliwe.
            • orissa Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 23:32
              koma.edziecko napisała:

              > Znane firmy produkują dla supermarketów ale chyba wsadzają tam same
              > odpady.

              Koma, masz w tym wiele racji.
              Mój facet pracuje w branży kosmetycznej i pewne produkty z firmy, w której
              pracuje są produkowane dla Lidla. Nazwa firmy nie jest podana na opakowaniu,
              chociaż łatwo można rozpoznać produkt (oczywiście jest adres producenta na
              opakowaniu ale nie marka), chciałam raz kupić sobie jeden z takich kosmetyków bo
              były bardzo tanie a znam je wiadomo skąd - w domu mamy głównie "jedyną słuszną"
              firmę kosmetyczną wink no i facet mi odradził, bo to nie jest to samo co w
              oznakowanym logo firmy pudełku. Inne firmy też modyfikują skład na potrzeby
              tanich sklepów, zdarza się, że zmniejszają opakowania aby produkt był tańszy, to
              jest normalna praktyka różnych firm.
      • iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 22:18
        monika1124 napisała:

        > Produktów marki TIP z Geanta-makabra !! Odradzam szczególnie olej
        i wędliny.

        TIp-woda w butlach 5 litrow polecam jak i reczniki papierowe biale.
    • ktw2007 Re: Nie kupię wiecej!! 11.10.07, 12:21
      Sosu do pieczeniu w proszku Winiary ...fuj
    • orissa Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 23:28
      Nigdy więcej nie kupię pieluszek jednorazowych z Biedronki, Lidla czy innego
      Rossmana. Przetestowałam wszystkie jakie tylko udało mi się kupić w sklepach i
      za bardzo dobre uważam Bella Happy oraz Huggies super flex - na dzień i Pampers
      Active na noc.
      • truscaveczka Re: Nie kupię wiecej!! 10.01.08, 14:17
        O, widzisz, mam dokładnie przeciwne odczucia - zarówno super-flexy jak i pampki
        po nocy były zbrylone, zdarzało się, że się przerwały. A Lidlowe pieluszki są
        dla mnie cudem nad cudami smile
        • k1234561 Re: Nie kupię wiecej!! 10.01.08, 19:34
          A ja nigdy nie kupię płatków do zalewania mlekiem innych jak tylko z
          Nestle.
          Raz mnie dziecię w Tesco naciągnęło na takie płatki
          czekoladowe,bardzo podobne do Nesquicka,bo na kartoniku żyrafa
          była.A moja córka ma hopla na punkcie żyraf i wszystkiego co znimi
          związane.Kupiłam,więc to i potem sama dzielnie jadłam,ale też nie
          dotrawałam do końca pudełka i wylądowało w koszu.Paskudztwo.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka