przeciwcialo 03.10.07, 10:15 Kupiłam na promocji 3l oleju Olek. Śmierdzi mi okrutnie. "Zdradziłam" Kujawski i żałuje. Podobnie z plynem do naczyń- tylko Ludwik. macie produkty których nie zamienicie na inny? Takie sprawdzone i niezawodne. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alpepe Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 10:58 nie kupuję tanich koncentratów pomidorowych, żadne jemy itp. Tylko dawtona lub coś droższego. Poza tym jeśli sosy do makarou. ryżu, to na pewno nie Łowicza ani z Dawtony, ani nie z Knorra. Szampon tylko z Pollena Malwa lub Pollena Eva (dwa wybrane rodzaje). Żadnych droższych czy tańszych, bo szczególnie po wszystkich za ok 9 zł wzwyż mam łupież po drugim myciu najpóźniej. Do mycia naczyń Ludwik, ale to dlatego, że świetnie też wywabia plamy, więc jestem go pewna. Odpowiedz Link
asia.asz Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 11:08 czesto - zwlaszcza jak trafie cos dosc dobrego i niedrogiego to juz nie szukam dalej i trzymam sie tego Odpowiedz Link
alba.alba Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 18:23 asia.asz napisała: > czesto - zwlaszcza jak trafie cos dosc dobrego i niedrogiego to juz nie szukam > dalej i trzymam sie tego Hehehe, a jak ten wyszukany produkt wycofają z produkcji albo go zmodyfikują? Ja często mam takiego pecha. W szczególności odnosi się to do kosmetyków. Miałam taki fajny balsam do ciała Kolastyny liftingujący - zmienili całą serię balsamów. Miałam podkład Max Factor Seamless i już go nie ma. Odpowiedz Link
ewaktw Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 11:47 Oleje i oliwy wyłącznie dobre. Dobre, markowe kawy. Jako fanka dobrych makaronów, również te kupuję wyłącznie z pszenicy twardej i raczej droższe, ale przyznaję, że czasami do codziennego gotowania kupuję dobre makarony z pszenicy durum robione dla Plusa. Za to nie kupię nigdy więcej groszku i kukurydzy tzw. marki własnej. Skusiłam się, bo puszka była tańsza o 1-1,5 zł od Pudliszek czy Krakusa, chyba w Plusie to było właśnie, a po otworzeniu wyrzuciłam do kosza zamiast do sałatki. Groszek nawet nie przypominał zielonych kulek - popękana zgniłozielona breja. Czasami sprawdza się przysłowie mojej babci - kto tanio kupuje, ten traci dwa razy czy jakoś tak. Od tego czasu kupuję tylko markowe puszki. Za to mam kilka naprawdę sprawdzonych mrożonek warzywnych z marek własnych - są naprawdę OK, a dużo tansze od Hortexu. Odpowiedz Link
ktw2007 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:00 Witaj, podaj prosze gdzie ( i jakie ) kupujesz te tańsze mrożonki .Ostatnio zauważyłam ,ze Hortex bardzo podrożał , a kupuje duzo mrożonek ... Odpowiedz Link
ewaktw Do ktw2007 03.10.07, 13:19 Wiesz, te mrożonki, o których pisałam, kupuję w Carrefourze. Nie na wagę, tylko normalnie paczkowane po 450 g - fasolka szparagowa żółta i zielona, kalafior i brokuły, marchew z groszkiem i rewelacyjna (moim skromnym zdaniem) mieszanka chińska, która bije na głowę tę markową chyba z Hortexu. Porównanie cenowe było takie, że za te 450g płaciłam około 1,5-2 zł, a markowa już po 3-4 zł. Powiem uczciwie - nazwy teraz nie pamiętam, bo całe lato nie kupowałam mrożonek, ale nie była to jedynka, tylko jakaś taka tania marka mało znana. Jest tego pełno w lodówkach w Carrefourze i zawsze kupuję hurtowo w okresie zimowym. Jak będę przy okazji i się upewnię, to dam znać. Odpowiedz Link
ktw2007 Re: Do ktw2007 03.10.07, 13:52 oki - dzieki , do CArrefour mam wprawdzie daleko , ale rzeczywiście raz na jakis czas można pojechać i kupic hurtem...( tzn max do pojemności mojej zamrażalki , mam tylko 3 kosze na dole w lodowce i wydaje mi sie to za mało .Mroze też chleb i czasem wszystko mi sie nie miesci Odpowiedz Link
korniz Re: Do ktw2007 03.10.07, 17:06 w Kauflandzie też są dobre i nie tak drogie.Kupuję tylko tam-mam sprawdzone. Odpowiedz Link
ewaktw Re: Do ktw2007 04.10.07, 11:21 No dla mnie "hurtowo" to tak z 6-8 paczek mrożonek. W carrefourze bywam bardzo rzadko, więc jak jestem to te kilka paczek kupuję. Też tyle, żeby się zmieściło w jednej szufladzie zamrażarki. Oprócz mrożonek jemy też surówki, sałatki z pekińskiej czy inne rzeczy z jarzyn dostępnych jako świeże nawet w zimie, więc nie robię zapasów nie wiadomo jakich. Sprawdzałam też dla porównania kiedyś cenę takiej 2,5 kg paczki mrozonki z Hortexu w Selgrosie. Myślałam, że wyjdzie taniej, ale jednak nie. Odpowiedz Link
magdalaena1977 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:40 ewaktw napisała: > nie kupię nigdy więcej groszku i kukurydzy tzw. marki własnej. Ja też. Przekonałam się, że tylko Bonduelle i już. Wszystko inne jest dużo mniej smaczne. > Za to mam kilka naprawdę sprawdzonych mrożonek warzywnych z > marek własnych - są naprawdę OK, a dużo tansze od Hortexu. Kiedyś kupowałam mieszankę chińską z LIDla. Dobrej jakości (sporo tych egzotycznych warzyw), niedroga Odpowiedz Link
akacjax Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:48 Czy to możliwe, że firma promująca się w wielu sklepach produkty w korzystniejszej cenie przygotowuje specjalnie? Kiedyś wydawało mi się, że własnie na promocjach towar był autentyczny, zachecający do kupowania(jakoś tak było, że proszli promowane były lepsze...a może moje złudzenie), a teraz promocja=produkt pod szyldem, ale bez znanego wcześniej składu. Odpowiedz Link
ktw2007 Re: Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:52 Aktualnie " PROMOCJA " oznacza nabijanie sie z ludzkiej głupoty przez Właścicieli MArketów ... Odpowiedz Link
advancia Re: Nie kupować z promocji? 03.10.07, 12:59 Zauważyłam, że na przykład w Biedronce robią promocję markowych produktów: herbata Lipton na pierwszy rzut oka w dobrej cenie, na drugi rzut oka okazuje się, że opakowanie zawiera 75, a nie jak w standardzie 100 torebek herbaty. Podobnie jest Coca Colą, która w Biedronce ma pojemność 1,75 l, czyli o 0,25 l mniej niż w normalnych sklepach. Nie da się zaoszczędzić na jakości jedzenia. Puszki, proszki, herbaty, kawy, płyny do naczyń etc. kupuję tylko znanych sobie i sprawdzonych marek. Tzw. "wynalazki" często lądują w koszu, jak puszki z groszkiem czy olej u osób, które pisały w postach powyżej. Odpowiedz Link
lisia312 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 12:56 Mam taki, niezawodny ,sprawdzony, nie do kupienia za żadne pieniądze.Marka własna, jak najbardziej!!! Odpowiedz Link
olesia301 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 15:56 Nie kupię: -kostek do kibla Tesco - biało niebieskie -tanich makaronów z marketów -pieluch foliowych - marketowe najtańsze -płatków kosmetycznych najtańszych tesco - rozdwajają się -mixu czy innego masmixu - tylko masło -kawa tylko MC kafe albo jacobs (żadne tam gale) -gazety URODA - bzdury!!! do potęgi n-tej -marketowego chleba - sztuczny -taniego oleju - pryszcze niemiłosiernie Odpowiedz Link
iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 18:02 tak, mam takie produkty,ktorych nie zamieniam na inne-podobne: Ludwik, Kujawski,papier toaletowy Regina rumiankowy, wkladki carefree,tampaxy,makaron spagetti lubella, smietanka:lowiczanka,frankfuterki Jano,puder mayfair (kiedys yardley),jajka kupuje od tego samego czlowieka od kilku lat.I pewnie jeszcze kilka innych by sie znalazlo .Lepsze wrogiem dobrego i tego sie trzymam. Odpowiedz Link
magdalaena1977 Re: Nie kupię wiecej!! 03.10.07, 22:20 iberia.pl napisała: > puder mayfair (kiedys yardley) taki za napisem "feather finish" ? Zastanawiałam się czy tylko ja używam tego pudru. A jest świetny, delikatny, przyjemnie pachnący, nie zbryla się ... I tylko 16 zł za pudełko 20g. Odpowiedz Link
iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 10:40 tak, dokladnie taki , uzywam go juz chyba od blisko 6 lat. Odpowiedz Link
kato15 Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 18:49 też kiedyś nacięłam się na olej tej marki - OHYDA!!! Odpowiedz Link
miska_malcova Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 20:34 przywiązuje sie do marek i produktów tych marek: płyn do naczyń - Ludwik olej - Kujawski śmietana - Krasnystaw soki - Tymbark mydło w płynie - Luksja sól do kąpieli - Kinga z Wieliczki... Odpowiedz Link
agab51 Re: Nie kupię wiecej!! 04.10.07, 22:26 nie kupię już Ludwika, bo mi śmierdzi i wcale nie jest tani. nie kupię proszku do prania Bonux- powód jw worków na śmieci, ani innych rzeczy do kuchni "Jan Niezbędny"- badziewie serków homogenizowanych marki Carrefour, bo były rozwarstwione i miały grudki najtańszych smarowideł do pieczywa, bo spadają z noża nie kupię już żadnych ubrań na allegro z napisem "stan bardzo dobry", muszą to być rzeczy nowe, lub nowe bez metki, ewentualnie stan idealny, inaczej potem są niespodzianki ja również przywiązuję się do marek, konserwy Rolnik (groszek, kukurydza, fasola czerwona) również koncentrat pomidorowy Rolnik keczup Tortex majonez- Motyl, ewentualnie do sałatki z makaronu kupuję najtańszy majonez, bo jest rzadki;-O herbata Eternal, Ecoland (granulowana), Vitax (owocowa) sok, właściwe syrop, Herbapol płyn do mycia naczyń- PUR mydło, żel pod prysznic Fa sporo chemii marki Rossman, i Issana, zwłaszcza, te, które wypróbowałam, i jakością nie odstawały od tych droższych. proszek do prania- ostatnio "E" Odpowiedz Link
olbrachta Re: Nie kupię wiecej!! 05.10.07, 10:05 Z Allegro nie mogę się zgodzić. Sama często wystawiam odzież w stanie, jak piszę bardzo dobrym - bo jak kupiłam bluzkę, powiesiłam do szafy i tam wisiała - to moim zdaniem nie jest ona w stanie idealnym. Idealny = nienoszony i nieprany. Bardzo dobry: bez śladów użytkowania. Te ubrania, które są opisane jako dobre lub dostateczne, to loteria. Trzeba uważnie czytać opisy (lub patrzeć, czego nie napisano i ewentualnie pytać). Odpowiedz Link
ivoncja Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 11:14 Nie kupię nigdy Ajaxu- za mega idiotyczne reklamy, te durnowate pioseneczki w stylu "dzięki ajaxie za pomoc twą"...błeeee... Niech ma sobie składniki jakie tylko chce- nie kupię i już. Odpowiedz Link
matt.cobosco Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 15:24 Nie oglądaj reklam, bo mogą zniechęcić do zakupu całkiem dobrych produktów Ja kupuję Ajax Double Bleach (za zapach i skuteczność w czyszczeniu wanny itp.) i czasem też Ajax Lemon (dla odmiany, żeby nie kupować w kółko tego samego), ale reklam żadnego z nich nie kojarzę. A wracając do tematu wątku - nie kupię więcej jogurtów TiP z Reala, produkowanych przez Agronomex Jabłonowo Pomorskie. Wodniste i zajeżdżają chemią. Inne produkty nabiałowe TiP są za to całkiem niezłe np. twarożki śniadaniowe (truskawkowe, waniliowe i brzoskwiniowe) produkowane przez Obory Kozienice albo serki kremowe z Piątnicy. Odpowiedz Link
monika1124 Re: Nie kupię wiecej!! 09.10.07, 21:00 Produktów marki TIP z Geanta-makabra !! Odradzam szczególnie olej i wędliny. Odpowiedz Link
margot_susane Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 16:28 Co do marek wlasnych - trzeba uwaznie czytac etykiety. W carrefourze jest groszek konserwowy marki carrefour za 1, 40 bodajze, a produkuje go.... bonduelle. Teraz znalazlam smietane z "jedynką" (kolejna marka wlasna carrefour) produkcji ktorejs ze znanych firm. Ktores mleko w carrefourze produkowane jest przez Lowicz a tansze o 1 PLN chyba... Odpowiedz Link
b-b1 Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 17:35 Chyba nie sądzisz, ze bonduelle zmienia opakowanie groszku i sprzedaje hurtowo do carrefoura? Odpowiedz Link
hala24_2 bonduell 08.01.08, 20:26 Nie jestem pewna jak to jest teraz, kukurydza i groszek produkowane przez bonduell były dostępna w biedronce pod marką Nasza Spiżarnia. Sosy do spagetti i ketchupy dla Lider Price produkuje Reypol- tego jestem pewna rok 1,5 roku temu byłam na produkcji. Odpowiedz Link
gochalodz Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 17:53 Bonduelle to może i produkuje,ale smak to na pewno nie jest ten sam! Pudliszki produkuje kururydzę puszkowaną dla Lidla,ale to nie jest też to samo!Nie wiem co dodaja,ale zjadalna nie jest jak dla mnie Odpowiedz Link
ktw2007 puszki 10.10.07, 18:28 JA nabardziej lubie Pudliszki .Wychodze z założenia ,ze w końcu nie zjada sie tego na kilopramy , wiec mozna od czasu do czasu zjeśc coś lepszego .JA robie sałątki ok .2x w miesiącu .Otwieram taką kukurydze 4/5 siup do miski - a resztę zjada mój 3-latek.Uwielbia kukuryddze .Byłabym bardzo zła gdyby kiepskiej jakości kukurydza czy groszek popsuła mi cąłą sałątkę lub wylądaowała w koszu , a ja zostałabym bez tego składnika .Wolę nie ryzykowac Odpowiedz Link
koma.edziecko Re: Nie kupię wiecej!! 10.10.07, 18:53 Znane firmy produkują dla supermarketów ale chyba wsadzają tam same odpady. Kiedyś kupiłam paluszki rybne produkowane przez frostę dla jakiegoś supermarketu, w środku było zmielone coś co ryby nawet nie przyponało więc pewnie odpady zmielili dodali trochę chemii polepszaczy,wypełniaczy i wyszło takie coś obrzydliwe. Odpowiedz Link
orissa Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 23:32 koma.edziecko napisała: > Znane firmy produkują dla supermarketów ale chyba wsadzają tam same > odpady. Koma, masz w tym wiele racji. Mój facet pracuje w branży kosmetycznej i pewne produkty z firmy, w której pracuje są produkowane dla Lidla. Nazwa firmy nie jest podana na opakowaniu, chociaż łatwo można rozpoznać produkt (oczywiście jest adres producenta na opakowaniu ale nie marka), chciałam raz kupić sobie jeden z takich kosmetyków bo były bardzo tanie a znam je wiadomo skąd - w domu mamy głównie "jedyną słuszną" firmę kosmetyczną no i facet mi odradził, bo to nie jest to samo co w oznakowanym logo firmy pudełku. Inne firmy też modyfikują skład na potrzeby tanich sklepów, zdarza się, że zmniejszają opakowania aby produkt był tańszy, to jest normalna praktyka różnych firm. Odpowiedz Link
iberia.pl Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 22:18 monika1124 napisała: > Produktów marki TIP z Geanta-makabra !! Odradzam szczególnie olej i wędliny. TIp-woda w butlach 5 litrow polecam jak i reczniki papierowe biale. Odpowiedz Link
ktw2007 Re: Nie kupię wiecej!! 11.10.07, 12:21 Sosu do pieczeniu w proszku Winiary ...fuj Odpowiedz Link
orissa Re: Nie kupię wiecej!! 08.01.08, 23:28 Nigdy więcej nie kupię pieluszek jednorazowych z Biedronki, Lidla czy innego Rossmana. Przetestowałam wszystkie jakie tylko udało mi się kupić w sklepach i za bardzo dobre uważam Bella Happy oraz Huggies super flex - na dzień i Pampers Active na noc. Odpowiedz Link
truscaveczka Re: Nie kupię wiecej!! 10.01.08, 14:17 O, widzisz, mam dokładnie przeciwne odczucia - zarówno super-flexy jak i pampki po nocy były zbrylone, zdarzało się, że się przerwały. A Lidlowe pieluszki są dla mnie cudem nad cudami Odpowiedz Link
k1234561 Re: Nie kupię wiecej!! 10.01.08, 19:34 A ja nigdy nie kupię płatków do zalewania mlekiem innych jak tylko z Nestle. Raz mnie dziecię w Tesco naciągnęło na takie płatki czekoladowe,bardzo podobne do Nesquicka,bo na kartoniku żyrafa była.A moja córka ma hopla na punkcie żyraf i wszystkiego co znimi związane.Kupiłam,więc to i potem sama dzielnie jadłam,ale też nie dotrawałam do końca pudełka i wylądowało w koszu.Paskudztwo. Odpowiedz Link