Dodaj do ulubionych

nie trzymam wykazów finansowych w domu, zlotych pi

12.03.09, 20:26
pierścionków, ani kard kredytowych!

Nie wiem, jak mój temat będzie miał się do oszczędzania, ale dzisiaj robiąc
porządki, zastanawiałam się, gdzie umieścić szkatułkę z ogromnym złotym
pierścionkiem po mojej ciotce. Spora wartość sentymentalna i dobra lokata..

I przyszło mi do głowy, że podobny problem mam z wykazami z kont,na których
widnieją sumy pieniezne, jak i np. z dokumentami ktore pozostawiam w domu.
Przecież ktoś może to ukraść: włamać się, przeszkuac miekszanie, wybrac co
cenniejsze i dac dyla..
Super sprzętu, czy żywej gotówki to ja w domu nie mam, ale co z..np. numerami
pinów, paszportem, czy unikatowym obrazem na ścianie?!

Nie chodzi mi o super zamki w drzwiach, ochronę na zawołanie, życzliwych
sąsiadów czy super skrytek w mieszkaniu typu sejf, ale o zwykle przechowywanie
rzeczy, dla których nie warto płacić miesięcznej składki za ubezpieczenie. Co
robić? Gdzie chować, jak zabezpieczać?

Mam multum papierków potwierdzających moj stan finansowy i swoje ulubiona
biżuterię, której nie chciałabym stracić..

Patenty na bezpieczeństwo w domu, podczas np. wakacji, weekendowego wyjazdu
czy wyjścia do pracy ...to ?
Obserwuj wątek
    • bruska86 kart!!!! przez T 12.03.09, 20:26
      • zuzanka79 Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:30
        Nie ... kard od Mastercard wink
        • bruska86 Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:33
          pospieszyłam się.......... smile
        • bruska86 Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:40
          zuzanka79 napisała:

          > Nie ... kard od Mastercard wink

          moj boze.. karty piszemy przez K nie przez D!!!!

          Jeszcze raz sie poprawiam, bo chwilowo zgłupiałam!
      • only_marcopol Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:33
        temat dla mnie ciągle na czasie bo niestety włamali się kiedyś do mojego domu -
        ukradli nam troche sprzętu aparaty takie tam i biżuterie nawet tą nic nie wartą
        posrebrzaną - okropne uczucie mimo ze mieliśmy ubezpieczone mieszkanie ( uważam
        ze warto zawsze je mieć) do dzis trudno mi o tym mówić przeżyłam to bardzo
        świadomość ze ktoś łaził po moim domu, grezbał w moich rzeczach brrr

        Mam alarm teraz nawet jak wychodze na minute włączam go, zamierzam też założyc
        niedługo nowe drzwi antywłamaniowe i rolety zewnętrzne mam nadzieje ze mi to
        troche poprawi poczucie bezpieczeństwa we własnym domu

        Nie trzymam w nim nic czego nie muszę wyciągi mi nie potrzebne mam dostęp
        internetowy, piny w głowie, karty zawsze przy sobie
        • only_marcopol Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:35
          w wakacje staram się żeby mama u nas mieszkała ale prawda jest taka ze wystarczy
          wyjść na chwilę ( w momencie włamania byłam z dzieckiem na spacerze )
        • bruska86 Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:43
          only_marcopol napisała:
          do dzis trudno mi o tym mówić przeżyłam to bardzo
          > świadomość ze ktoś łaził po moim domu, grezbał w moich rzeczach brrr

          Trafiłaś w sedno, bo to tez przeszłam.
          Świadomość nie do pozazdroszczenia.
          Spalam 3 noce u ciotki, a uczucie ze jestem w jakiś sposób przez to obserwowana,
          było i jest najgorsze.
          • only_marcopol Re: kart!!!! przez T 12.03.09, 20:50
            powiem tak mam hopla na punkcie bezpieczeństwa wszystko mam ubezpieczone a i tak
            potrafię stać półgodziny pod blokiem z włączonym silnikiem bo jakiś facet
            podejrzanie wygląda a stoi akurat pon moja klatką - paranoja ale na razie sobie
            nie umiem z tym poradzić

            jakbym mogła to bym okna zamurowała chyba uncertain
    • mazel_tov Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 12.03.09, 22:13
      Widać, że jestes blisko z ciocią. Ciocia poleca lokaty, ciocia daje pierścionki,
      u cioci mieszkasz...

      powiedz, jak można byc taką przezorną, jeżeli chodzi o włamanie, a nie wiedziec
      co i gdzie sie ma? kolejny fake
    • majka.da Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 12.03.09, 22:25
      > Patenty na bezpieczeństwo w domu, podczas np. wakacji, weekendowego wyjazdu
      > czy wyjścia do pracy ...to ?

      Noono super!!! gratuluję pomysłu! Piszmy, piszmy jakie mamy skrytki, wszak po co złodziej ma się głowić biedny i szukać i wymyslać. Zajrzy tu tylko i skarbnica wiedzy!!!! Proponuję jeszcze z adresami, żeby bidula szukać nie musiał...
      Nie wiem, czy taka naiwna jesteś, czy te informacje Ci do innych celów potrzebne...
      • only_marcopol majka.da 13.03.09, 08:24
        ja to odebrałam troche inaczej moze sie mylę ale dla mnie jest to ok bo nie
        chodzi o podawanie naszych skrytek a raczej jakie mamy systemy czy tez
        zabezpiczenia w sensie rolet itp - tzn dla mnie byłoby super gdyby mi ktoś
        polecił jakiś bardzo dobry sposób na zabezpieczenie mieszkania czy domu
    • alba27 Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 13.03.09, 10:46
      My niebawem zaczynamy budowę domu i już wiem, że w garderobie będzie
      wmurowany sejf, kosztowności w domu nie trzymamy( chyba nawet
      takowych nie mamy) trochę sprzętu agd, ale w sejfie zamierzam
      przechowywać dokumenty i biżuterię z którą trudno by mi było się
      rozstać ze względów sentymentalnych. Planując sejf głównie brałam
      pod uwagę bardziej jakiś pożar lub inny kataklizm, włamanie
      rozważałam w mniejszym stopniu.
      • serendepity Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 13.03.09, 12:25
        Tez chce kupic sejf. Wlasciwie to juz wybralam model. Poza wlamaniem i kradzieza
        dokumentow chodzi mi tez o inne nieszczescia i wybralam model, ktory zapewnia 2h
        wytrzymalosci w razie pozaru.

        Sprzet elektroniczny latwo zastapic, ale nie zastapi sie np sentymentalnej malo
        wartej bizuterii i innych drobnych pamiatek. mam tez zamiar trzymac kopie
        backupow z mojego komputera.

        A jak juz mowimy o wlamaniach to warto pomyslec o bezpieczenstwie swoich
        komputerow. Brak hasla, szyfrowania dyskow, zapisywanie wszystkich hasel moze
        doprowadzic do duzych problemow w czasie wlamania. Jak ktos zapisuje hasla to
        proponuje uzywac do tego programu z szyfrowaniem. To samo z dyskami, mozna
        zainstalowac szyfrowanie dyskow lub nawet calego systemu. Oczywiscie warto robic
        kopie bezpieczenstwa danych i trzymac ja w innym miejscu.
        • only_marcopol dokumenty 13.03.09, 13:09
          jesli chodzi o dokumenty ich przed kradzieżą chować nie trzeba złodziei nie
          interesują nasze prywatne dokumenty im chodzi tylko o to co można sprzedać
          • serendepity Re: dokumenty 13.03.09, 14:31
            Niestety ale dokumenty moga dostarczyc danych osobowych i potem ktos moze
            wystapic o karty kredytowe w naszym imieniu itp.
            • only_marcopol Re: dokumenty 13.03.09, 14:41
              tak tu masz rację

              jednak raczej w czasie kradzieży złodzieje sie spieszą nie myślą o takich
              rzeczach - ale raczej może sie zdarzyć, ze i tak ktoś postąpi jak piszesz -
              najlepiej dmuchać na zimne
    • pavvka Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 13.03.09, 14:47
      bruska86 napisał:

      > I przyszło mi do głowy, że podobny problem mam z wykazami z
      kont,na których
      > widnieją sumy pieniezne

      > Super sprzętu, czy żywej gotówki to ja w domu nie mam, ale co
      z..np. numerami
      > pinów

      > Mam multum papierków potwierdzających moj stan finansowy

      Ale jaki pożytek będzie miał ewentualny złodziej z wyciągów z Twoich
      kont? Czy nawet numeru PIN, bez karty?
      • serendepity Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 13.03.09, 15:28
        Moze zadzwonic i zmienic adres w banku a potem poprosic o przyslanie nowej
        karty, PIN moze byc ten sam. Tak robia w innych krajach. I wlasnie wbrew pozorom
        kradna takie dokumenty, gdzie jest data urodzenia, adresy, numery kont itp.

        Niektorzy trzymaja w domu karty, ktorych nie uzywaja na codzien. A jak ktos
        potem wyplaci Ci pieniadze z banku przy uzyciu PINu, to bank zrzuci
        odpowiedzialnosc na Ciebie, ze nie zabezpieczylo sie numeru PIN nalezycie.
        • jesajdu Re: nie trzymam wykazów finansowych w domu, zloty 14.03.09, 14:26
          Po co Pani rzeczy które nie cieszą tylko są źródłem stresu?


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka