Dodaj do ulubionych

Wyprawka do Kindergarten

21.07.07, 06:24
Co potrzebuje dziecko w Kindergarten? Nie mam pojecia czy mam juz robic zakupy czy poczekac do
wrzesnia na jakas liste od nauczycielki? W ogole czy do K. dziecko chodzi na caly dzien i czego tam
ucza? Potrzebuje normalny duzy plecak? jakies przybory? lunch box? Napiszcie wszystko co mozecie
o Kindergarten ;)
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Wyprawka do Kindergarten 21.07.07, 13:48
      To byla nasza lista:
      glue sticks, washable markers, pencils. I juz :).
      Lunch box musi miec, nawet jak idzie na half day i nie je lunchu w szkole -
      maja przeciez snack.
      Plecaki wszystkie dzieciaki maja normalne, duze - jak wsadzisz tam ten
      nieszczesny lunch box, to i tak niewiele miejsca zostanie ;).
      Kupujac plecak dobrze jest wybrac jak najlzejszy, ewentualnie plecak z
      koleczkami. Chociaz wybierajac plecak dla dziewczynki to jest przeprawa, bo
      wiadomo gdzie idzie o fashion, zdrowy rozum sie konczy :P.

Liste przyborow powinnas dostac ze szkoly, moze zadzwon i spytaj czy i kiedt
      beda rozsylac. Zainteresowalabym sie tez obsada klasy :), czy jest ktos
      znajomy, a moze by jeszcze zawrzec nowe kontakty i umowic sie w sierpniu z
      paroma dzieciakami - bedzie przyjemniej zaczac szkole widzac jakies znajome
      twarze.
    • ny.aga Re: Wyprawka do Kindergarten 21.07.07, 16:39
      Moj maly idzie tez do kindergarten we wrzesniu. Mysmy wlasnie dostali list ze
      szkoly z lista:

1 fiskar scissor
      1 box crayons
      6 solid glue sticks
      1 unlined marble notebook
      sneakers for gym
      smock for art (old t-shirt preferred)
      lightweight backpack (no rolling backpacks please)

w czerwcu mielismy takze orienation w szkole - nauczycielki wzieli dzieci a
      rodzice mieli spotkanie z dyrektorem. No i mieli tez screening test w polowie
      czerwca.
    • marthas Re: Wyprawka do Kindergarten 21.07.07, 16:41
      Moja Aleksandra w tym roku chodzila do Kindergarten w NJ. Nic z przyborow nie
      musiala przynosic, wszystko dostala w szkole, lacznie z folderem, ktory
      przynosila do domu i w nim bylo zadanie domowe i korespondencja ze szkola. Ola
      chodzila na caly dzien i miala w szkole snack i lunch - to musiala sobie zaniesc
      w lunch box. Ja jej kupilam miekki leciutki plecak w gapie i byl bardzo dobry,
      mial doczepiany lunch box. Ucza tam wszystkiego, caly rok literek, podstaw
      czytania i liczenia - dodawanie i odejmowanie. Duzo maja plac plastycznych, i
      poza tym mieli po jednym dniu gimnastyki, zajec muzycznych, jezyka hiszpanskiego
      i jakies specjalne zajecia z art. Poza tym mieli wycieczki na spektakle, do
      strazy pozarnej, policji, biblioteki itp. Przed swietami mieli spiewanie koled w
      auli pobliskiej High school. To jest publiczna szkola. Ola bardzo ja lubi.
      Wszsytko co sie dzialo w szkole, lub jesli trzeba bylo cos przygotowac, to
      dostawalam listy ze szkoly w folderze, a przed rozpoczeciem szkoly dostalam list
      jak przygotowac dziecko.

Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz :-)

Marta z Ola (na wakacjach w Polsce)
    • edytkus Re: Wyprawka do Kindergarten 23.07.07, 16:59
      Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Dostalam tylko pismo z board of ed. zeby przyprowadzic dziecko do
      danej szkoly, danego dnia, o danej godzinie i to wszystko. Majenkir, czyli ze mozna ot tak sobie
      zadzwonic do szkoly i zapytac sie o klasy itp.? Czyli plecak nie za duzy powinnam kupic? Wlasnie
      myslalam o takim z dopinanym lunchbox. Widze ze w sklepach zaczynaja sie juz szkolno-jesienne
      wyprzedaze i jesli poczekam do wrzesnia pewnie nic ciekawego w sklepach nie zostanie, juz w zeszlym
      roku mialam wielki problem ze znalezieniem ciekawego plecaka (i nie znalazlam). Czy w K. jest rozklad
      zajec-przedmiotow? chyba nie? czy jest gym? potrzebne beda jakies dresy oraz adidasy? Wiec
      Kindergarten to odpowiednik zerowki? Czy Wasze dzieci idac do K. znaly juz literki, cyferki, umialy
      troche czytac, pisac i liczyc? Podobalo sie im? Bylyscie zadowolone z programu nauczania? Duzo prac
      domowych zadawano? jakiego typu?
      • majenkir Re: Wyprawka do Kindergarten 24.07.07, 05:06
        edytkus napisała:
        > Dostalam tylko pismo z board of ed. zeby przyprowadzic dziecko do
        > danej szkoly, danego dnia, o danej godzinie i to wszystko.

U nas bylo inaczej - w wakacje poprzedzajace K moje dzieci dostawaly listy od
        wychowawczyn mniej wiecej tej tresci: "Dear Alexandra/Victor, nazywam sie tak i
        tak, bede twoja nauczycielka K, bedziemy sie swietnie bawic, nie moge sie
        doczekac wrzesnia, blablabla. Tego i tego dnia bedzie tour po szkole, wtedy sie
        poznamy".
        Na tym oprowadzaniu po szkole poznawalismy pania, pokazywano nam caly budynek,
        nastepnie brali dzieciaki i cos tam z nimi rysowali, a rodzicom w oddzielnym
        pokoju robili pogadanke jak sie przygotowac na wrzesien.

Moje dzieci mialy half day K. Jakis tam plan zajec byl - mieli plastyke, muzyke
        i wf, nie trzeba bylo nic nosic, jedynie pilnowalam, zeby Olka nie zakladala
        japonek w dniu, kiedy miala PE.

Idac do szkoly moje dzieci umialy jedynie napisac swoje imie i pare wyrazow
        typu <LOVE, DOG>. Litery znaly, przynajmniej drukowane.
        Prace domowe w K dostawaly raz w tygodniu, bardzo latwe i krotkie.
        W sumie taka prawdziwa nauka zaczela sie w I klasie i efekty sa rewelacyjne -
        sama nie moge uwierzyc jak szybko Olka nauczyla sie czytac i liczyc :)).

Jesli chodzi o plecak, to nie warto kupowac nic drogiego - i tak bedzie sie
        wiecznie tarzal po school busowej podlodze ;)).
        • edytkus Re: Wyprawka do Kindergarten 24.07.07, 05:47
          majenkir napisała:

> U nas bylo inaczej - w wakacje poprzedzajace K moje dzieci dostawaly listy od
          > wychowawczyn

czy to byla szkola publiczna? duza? bo ta nasza jest najwieksza w miescie wiec moze dlatego jest
          inaczej

> Moje dzieci mialy half day K.

to moze byc i tak? ja mam nadzieje ze tak przynajmniej do trzeciej Alexandra bedzie w szkole

> Jesli chodzi o plecak, to nie warto kupowac nic drogiego - i tak bedzie sie
          > wiecznie tarzal po school busowej podlodze ;)).

mamy szkole na rogu wiec autobus z gory nie wchodzi w gre, wazniejszy od ceny chyba bedzie jakis
          rozowy design ;)))
          • majenkir Re: Wyprawka do Kindergarten 24.07.07, 14:01
            Mala szkola publiczna (tylko zerowki, I i II klasy) - miasto ok.5 tys. ludzi,
            ok.100 dzieciakow kazdego rocznika. Pewnie dlatego sie tak cackaja ;).
            Byla opcja full albo half day - do wyboru, z tym ze program dla wszystkich jest
            ten sam.
            Kupujac plecak dziewczynce lepiej ja zabrac do sklepu, inaczej bedziesz
            dziesiatki razy oddawac :P.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka