Dodaj do ulubionych

WAŻNE !!!!!

29.04.05, 23:23
Moja koleżanka jest obecnie w 34 tc, na wizycie lekarz stwierdził, że macica
powinna być już prawie pod biustem jak to określił, a jest 4 palce nad pępkiem
i kazał jej zrobić usg. Koleżanka zrobila usg w 34tc i okazało się, że
dzidziuś ma wagę dziecka, które odpowiada 30 tc i ma mało wód płodowych sad((
jest podejrzenie, ze maluch jakoś nie rośnie, ale na szczęście bardzo kopie,
Czy któraś z Was miała taką sytuację? może miałyście jakieś zalecenia, czy są
jakies leki, zeby dzidziuś urósl? dzięki
Obserwuj wątek
    • joannajarek Re: WAŻNE !!!!! 30.04.05, 07:46
      Witam.
      Mialam dokladnie taka sama sytuacje i wlasnie w tych tygodniach lekarz
      stwierdzil zbyt malego dzidziusia i malo wod plodowych. Skierowal mnie zaraz do
      szpitala. Pamietam ze z tabletek dostawalam Oeparol( czyli olej z wiesiola) .
      Czesto robili tez USG. Ilosc wod nieznacznie zwiakszyla sie po tygodniu,
      coreczka wazyla jednak 2.400.
      Z tego co slyszalam od lekarza( juz po porodzie) podejrzewano problemy maluszka
      z nerkami ale tutaj akurat bylo wszystko dobrze.
      Niestety zaistniala inna ciezka wada.
      Dlatego koniecznie poradz kolezance zeby wymusila od lekarza skierowanie do
      szpitala na bardziej dokladne badania, bo jezeli trzeba cos zadzialac to moze
      sie jeszcze uda w brzuszku u mamy.
      Ale przeciez moze byc wsszystko dobrze.
      I tego z calego serca zycze.
      Asia

      • ivonne2 Re: WAŻNE !!!!! 05.05.05, 11:17
        U mnie było tak samo. mało wód, creczka 2400 i niestety dwunaczyniowa pępowina
        i wada serca. skończyło się tragicznie. Niech ta osoba lezy w szpitalu, dobrym,
        trzeba obserwować ruchy dziecka i obejrzeć pępowinę na usg. Taka
        niewspółmierność nazywa się hypotrofia, a mała ilość wód to oligohydramnion. To
        może sugerować, że dzidziuś będzie miała wady, bo wody wyrabia sam.
        Nie jest to jednak wyrok. ze ,mną leżała dziewczyna z takimi samymi objawami, a
        jej dziecko urodziło się zdrowe.Pozdr. iwona
        • mamawikusia Re: WAŻNE !!!!! 06.05.05, 18:45
          Podobnie jak u moich przedmówczyń.
          w ciąży z moim Synkiem miałam mało wód płodowych, niestety żadnego z 2
          prowadzących mnie lekarzy to nie zaniepokoiło.
          mój Synek urodził się z ciężko wadą serca.

          jednak mój Synuś nie nalezał do maluszków- ważył 4220 kg.
    • agnesja1 Re: WAŻNE !!!!! 07.05.05, 09:32
      dzieki koleżanki , mam nadzieję, ze maluch urodzi się zdrowy, ktg w porządku,
      maluch strasznie ruchliwy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka