Dodaj do ulubionych

Rzym w lutym

11.01.07, 10:45
Znalazlam super lot do Rzymu i zachcialo mi sie (w trojke) leciec 31.01. na
pare dni. Znalazlam tez dzieki Wam (pogrzebalam w linkach) dostepny hotel.
Ale teraz zastanawiam sie nad jednym: pogoda. Deszczu raczej sie nie
spodziewam (czy slusznie?), wszystko inne biore jak leci. Ale: o ktorej robi
sie ciemno? Co robic w dlugie, zimowe wieczory? Latem chodzilismy przez pol
nocy po cudownym miescie, ale zima? Czy ma ktos doswiadczenie z tego okresu
i zechce sie ze mna podzielic tym
P.S. Lot za trzy osoby, z Hahn....116 Euro. W obie strony!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: ~czaczkesz Re: Rzym w lutym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.07, 11:07
      Cena rzeczywiście atrakcyjna. Byłam od 29/12/2006 do 05/01/2007, bilety
      zarezerwowałam już 30/06/2006, cena za 2 osoby to 620 zł, przelot tam i z
      powrotem, linie centralwings, lot z Warszawy. W tym czasie zaczynało się
      ściemniać już przed 17, ale zauważyliśmy że dzień staje się już coraz dłuższy.
      • ewa553 Re: Rzym w lutym 11.01.07, 13:55
        wyobraz sobie, ze w miedzycvzasie zajrzalam na lotnisko w Baden (ja mieszkam w
        Niemchech w polowie drogi miedzy Baden i Hahn) i tam zabuchowalam bilety, bo
        nie dosc ze leca do Rzymu o lepszej porze, to jeszcze kosztuje to tylko 59
        Euro!!!! Ja sie pytam, kiedy oni przy tych cenach zbankrutuja.... Korzystajmy
        wiec, poki jeszcze lataja:))))
        Mowisz, ze kolo 17-tej sie sciemnia? No ro bysmy chodzili na wczesna kolacje, a
        potem remik w hotelu:)))))
    • ewa553 statystyka 12.01.07, 22:10
      ciekawe co by powiedziala statystyka w tym wypadku? Med. pisze o
      prawdopodobnych deszczach, bah podaje dane z zeszlego roku, gdzie bylo zero
      opadow w lutym. A wiec statystycznie biorac, deszcz bedzie padal na 50
      procent:)))
      Wlasnie zamowilam hotel, po "zajrzeniu" do na pewno ponad stu hoteli i nie
      mogac sie zdecydowac. Wybralam Medici, niedaleko dworca Termini. Mieszkal tam
      ktos z Was?
    • ewa553 Re: Rzym w lutym 13.01.07, 15:05
      kiedys bylo tu püytanie o pchle targi w Rzymie. Przeczytalam o jakims przy
      Porta Portese. Gdzie to jest mniej wiecej? I czy ktos zna jeszcze jakis?
      Nigdy jeszcze w Rz. nie bylam na takim targu, a bardzo lubie.
    • Gość: madza Re: Rzym w lutym IP: *.net.pulawy.pl 23.01.07, 00:27
      Cześć ja tez chcę się wybrać wlutym do Rzymu gdzie kupiłas te bilety i gdzie
      znalazłaś nocleg i za ile? bo ja jeszcze nigdy nie byłam w rzymie i nie
      orientuję się w niczym. Jak możesz to napisz na mojego e-maila madza@vp.pl z
      góry dziękuję
      • ewa553 Re: Rzym w lutym 23.01.07, 09:12
        odpowiem Ci tutaj, bo moze i innych zainteresuje. Lot znalazlam w RyanAir, ale
        z Niemiec (gdzie mieszkam). Ale widzialam ze tez z Polski sa tanie loty.
        Zajrzyj do RyanAir lub WizzAir. Hotel znalazlam w wyszukiwarce, jest mnostwo
        w roznych miejscach. Jesli lecisz po raz pierwszy, to radze Ci zamieszkac w
        okolicy Termini: wszedzie blisko, wszedzie dojdziesz na nogach. A jak
        przylecisz na Ciampino (lotnisko w Rzymie), to tez w okolice Termini
        najlatwiejszy dojazd. Nie podaje Ci mojego hotelu, bo ja szukalam pokoju
        trzyosobowego. Nie wiem ile Was mialoby jechac? Chetnie pomoge Ci w szukaniu
        itd. ale wtedy juz faktycznie na maila.
          • ewa553 Re: Rzym w lutym 06.02.07, 21:35
            Wlasnie pare godzin temu wrocilam. Bylo pieknie. Caly czas slonce i blekitne
            niebo. Absolutna wiosna. Hotel znakomity, (Medici), polecam.
            Ktos pytal o wyjazd z dzieckiem niepelnosprawnym: we wszystkich muzeach sa
            dojscia/dojazdy dla wozkow inwalidzkich.
            Za "trojke" i 5 noclegow zaplacilam 477 Euro. To bardzo tanio (ze sniadaniem).
            Internet za darmo w hotelu - wprawdzie tylko jeden w sali pobytowej, ale jakos
            zawsze mozna sie bylo "dopchac".
            Macie pytania?
              • ewa553 Re: Rzym w lutym 07.02.07, 10:52
                Moje zwiedzanie nie bedzie tu wazne, bo bylam po raz ktorys z rzedu, wiec dla
                ogolu sa moje wrazenia ze zwiedzania bez znaczenia. Bilety rezerwowalam tylko
                do Muzeum w Willi Borghese, bo to obowiazkowe. Przed Muzeum Watykanskim ogromna
                kolejka, ale nie stalismy nawet pol godziny - idzie blyskawicznie. Cen Ci
                dokladnie nie powiem, bo nie pamietam, tyle tylko ze moj 14-latek z Polski
                wszedl za darmo do Zamku Sw.Aniola i Kolosseum, musial tylko pokazac polska
                legitymacje szkolna. We wszystkich innych muzeach mial znizki.
                Wille Borghese polecam goraco: bylam tam po raz pierwszy i jestem oszolomiona
                duzym zbiorem mojego ukochanego Caravaggio. Zachwycajace.
                • Gość: semi-dry Re: Rzym w lutym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.07, 13:41
                  Jak wygląda samo zwiedzanie?
                  Galeria Borghese - czy rzeczywiście trzeba zmieścić się w 2 godzinach? Czy
                  rezerwowałaś z Polski czy na miejscu w Rzymie? telefon, email?
                  Muzea Watykańskie - czy można kontemplować czy poganiają?
                  Dziękuję za info dot. legitymacji szkolnej bo miałem pytać czy to funkcjonuje?
                  Czy korzystałaś z jakiś biletów łączonych, ew. Romapass?
                  Dziękuję i pozdrawiam

ps. dla mnie informacje nt. zwiedzania są bardzo ważne bo to zazwyczaj sól
                  naszych wakacji :)
                  • ewa553 Re: Rzym w lutym 07.02.07, 15:06
                    Bilet do Willi B. zamowilam z domu przez internet. 2 godziny to az za duzo.
                    Prtzyznaje, ze nie wszystko interesuje mnie w tym samym stopniu, wiec moze
                    sobie w niektorych momentach "odpuszczalam". Ale w sali z Caravaggio spedzilam
                    dwukrotnie (na poczatku i na koncu ) sporo czasu. Do tego mialam "przewodnika"
                    do ucha (5 Euro), wiec dokladnie sluchalam opisow. A mimo tego zmiescilam sie w
                    1,5 godziny. Tak samo 2 osoby z ktorymi bylam, a chodzilismy osobno.
                    W Watykanie nie gonia. W poludnie jest zamknieta pinakoteka, ale nie pamietam o
                    ktorej. Bylam tam raz, ale nic mnie na kolana nie powalilo. Ale raz warto
                    zobaczyc.
                    Romapass nie wzielismy, bo z naszego hotelu prawie wszedzie mozna bylo dojsc na
                    nogach, co jest zdecydowanie ciekawsze, bo widzisz po drodze wiele ciekawych
                    miejsc, ktore niekoniecznie dorosly do wymienienia w przewodniku, a mimo tego
                    przyjemnie jest je zobaczyc. Jak jeszcze masz kogos kto za muzeum nie placi, to
                    naprawde nie warto. Jesli jednak mialbys mieszkac tak, zue korzystanie z
                    metra/autobusu jest konieczne, to oczywiscie taki pass jest znakomity, bo
                    szukanie biletow, kasowanie itepe jest delikatnie mowiac upierdliwe.
                    Na temat samego zwiedzania bylo tu na forum wiele ciekawych opisow
                    szczegolowych. W moim watku "Rzym w lutym" jest link do opisu Corinny (?),
                    ktora znakomicie wszystko opisala.
      • nessie3 Re: Rzym w lutym 23.01.07, 20:26
        Cześć, widzę że tez wybierasz się w lutym do Rzymu. Ja znalazłam super tanie
        loty Norwegian. Za dwie osoby w obie strony 390 zł. Nawet na ten dzień (9
        lutego) potem staniały na 68 zł w jedną stronę.
        Hotele najlepiej rezerwować na Venere.com. Ja znalazłam w okolicy Termini za 70
        euro za dwuosobowy ze śniadaniem oczywiście.
        Teraz śledzę mapę,przewodniki i forum żeby te trzy dni dobrze wykorzystać.
    • Gość: Estratos Re: Rzym w lutym IP: *.uni.opole.pl 24.01.07, 19:52
      Wybieram sie do Rzymu w dniach 1 - 8 lutego z trojka znajomych. Tydzien w Rzymie
      z pewnoscia bedzie pelen atrakcji, mamy juz zaplanowane jakies wycieczki. Czy
      ktos moglby udzielic jakis wskazowek odnosnie ciekawostek turystycznych (wlasnie
      typu pchle targi), bo to, ze trzeba sie wybrac do Koloseum juz wiemy.

Interesuja nas rowniez informacje jak sie mamy ubrac? Nie zabieramy duzo bagazu,
      zastanawiamy sie czy brac kurtke zimowa czy wiosenna.

Czy ktos sie orientuje czy oprocz bagazu podrecznego mozna do linii Ryanair
      wziac torebke damska?

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka