Dodaj do ulubionych

Ukryte światło Rzymu

06.03.09, 18:12
www.romanum.historicus.pl/ - IMPERIUM ROMANUM

Wszystko co chcecie wiedzieć o Starożytnym Rzymie!
Obserwuj wątek
    • nixon3 Ukryte światło Rzymu 04.03.10, 00:03
      Byłem, widziałem, właśnie wróciłem. Jest dokładnie tak, jak to opisałaś :-)
      Nie zdążyliśmy tylko do Św. Franciszka na Zatybrzu. Ale Caravaggia się
      naoglądaliśmy, bo do tego wszystkiego akurat trwa w Scuderie del Quirinale
      wspaniała wystawa jego prac pościąganych z całego świata - od USA po Rosję.
      Oczywiście przeżywanie jego dzieł w kościołach jest absolutnie niepowtarzalne.
      Arrivederci Roma! :-)
    • Gość: h. Ukryte światło Rzymu IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 07.09.10, 04:06
      musze przyznac, ze art. dosc kiepski, mimo ze napisany nawet przyzwoicie.
      otoz, juz przed piecioma laty, podczas ost., zaledwie jednodniowej, wizyty w Rzymie od razu skierowalem sie do Centrum Inf. Turystycznej przy Stazione Termini gdzie zapytalem o obrazy Caravaggia w Wiecznym Miescie. chcialem bowiem, ze wzgledu na uwielbienie dla niego poswiecic moja wizyte wylacznie na zobaczenie kilku ogladanych wczesniej wielokrotnie na reprodukcjach dziel (a pamietalem w tym czasie, ze Caravaggia na pewno zobacze w wymienionych przez Ciebie kosciolach, w Pinacotece, jak i Willi Borghese). pani, nie mowiac ani slowa po ang., dala mi ulotke (mam ja do dzis; oczywiscie byla po wlosku) zatytulowana "Caravaggio w Rzymie". ze wzgledu na czas, charakter miejsc, ich bliskosc jak i to, ktore konkretnie obrazy chcialem obejrzec, udalem sie wyl. do wzmiankowanych kosciolow.
      nie wiem wiec, kto rzekomo ich nie odwiedza. to, ze nie ma tam tlumow, jak w Pinakotece, jest chyba dosc oczywiste. to, ze dziela znakomicie przynaleza do swego oryginalnego kontekstu, sakralnego, rowniez. ale zeby bylo to sytuacja powszechna, trzeba braku wyobrazni.
      a juz rzecza dalece zdumiewajaca jest supozycja, iz najslynniejszej rzezby Berniniego nie ogladaja tlumy turystow.
      i na koniec: falszywa informacja jest, gdzie jeszcze mozna zobaczyc obrazy mistrza. tych miejsc jest w Rzymie kolo dziesieciu. zadne inne miasto na swiecie nie posiada w swoich zbiorach tylu jego dziel.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka