25.10.10, 11:20
Czym jest sadyzm i skąd sie biora skłonności sadystyczne u ludzi?
Obserwuj wątek
    • sabinac-0 Re: Sadyzm 25.10.10, 11:33
      Slowo "sadyzm" pochodzi od Markiza de Sade, autora opowiadan erotycznych slawiacych brutalny seks.
      Oznacza czerpanie przyjemnosci, przede wszystkim seksualnej, z zadawania bolu drugiej osobie.
      • mona.blue Re: Sadyzm 25.10.10, 11:39
        Dziekuję, to pewnie trafna definicja, ale chodziło mi raczej o sadyzm w oderwaniu od sfery seksualnej - zachowania sadystyczne, skłonnosci sadystyczne.
        i skąd to świństwo sie bierze w człowieku?
        • mona.blue Re: Sadyzm 25.10.10, 11:43
          i czym sie objawia, w jakich reakcjach?
          • sabinac-0 Re: Sadyzm 25.10.10, 14:00
            W takich, ze lubi sie komus dolozyc a potem patrzec jak chlipie.
    • adriana_ada Re: Sadyzm 25.10.10, 13:02
      Sadyzm z definicji jest czerpaniem seksualnej satysfakcji z zadawania bolu drugiej osobie. Potocznie oznacza doznawanie satysfakcji pozaseksualnej zadajac drugiej osobie bol, czy to fizyczny, czy psychiczny. Przyczyna sadyzmu moze byc nieprawidlowe funkcjonowanie mozgu, kompleksy, tlumiona agresja, niezaspokojone popedy, frustracja i wiele innych.
      • mona.blue Re: Sadyzm 25.10.10, 13:15
        A czy odczucie zadowolenia, jak komuś coś się nie uda to już sadyzm czy tylko niezdrowa rywalizacja?

        • adriana_ada Re: Sadyzm 25.10.10, 13:22
          mona.blue napisała:

          > A czy odczucie zadowolenia, jak komuś coś się nie uda to już sadyzm czy tylko n
          > iezdrowa rywalizacja?
          >
          Jest to efekt zawisci i nie ma to nic wspolnego z sadyzmem. a niezdrowa rywalizacja jak najbardziej.
        • spojler21 Re: Sadyzm 28.10.10, 14:02
          Zazdrość wynikająca z niskiej samooceny?
    • adriana_ada Re: Sadyzm 28.10.10, 14:13
      Co do sadyzmu psychicznego, czesto nie sa to sadysci, tylko porzadni ludzie wielkiego serca, ktorzy wiedza lepiej co jest dla Ciebie dobre, a co zle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka