mona.blue 25.10.10, 11:20 Czym jest sadyzm i skąd sie biora skłonności sadystyczne u ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sabinac-0 Re: Sadyzm 25.10.10, 11:33 Slowo "sadyzm" pochodzi od Markiza de Sade, autora opowiadan erotycznych slawiacych brutalny seks. Oznacza czerpanie przyjemnosci, przede wszystkim seksualnej, z zadawania bolu drugiej osobie. Odpowiedz Link Zgłoś
mona.blue Re: Sadyzm 25.10.10, 11:39 Dziekuję, to pewnie trafna definicja, ale chodziło mi raczej o sadyzm w oderwaniu od sfery seksualnej - zachowania sadystyczne, skłonnosci sadystyczne. i skąd to świństwo sie bierze w człowieku? Odpowiedz Link Zgłoś
sabinac-0 Re: Sadyzm 25.10.10, 14:00 W takich, ze lubi sie komus dolozyc a potem patrzec jak chlipie. Odpowiedz Link Zgłoś
adriana_ada Re: Sadyzm 25.10.10, 13:02 Sadyzm z definicji jest czerpaniem seksualnej satysfakcji z zadawania bolu drugiej osobie. Potocznie oznacza doznawanie satysfakcji pozaseksualnej zadajac drugiej osobie bol, czy to fizyczny, czy psychiczny. Przyczyna sadyzmu moze byc nieprawidlowe funkcjonowanie mozgu, kompleksy, tlumiona agresja, niezaspokojone popedy, frustracja i wiele innych. Odpowiedz Link Zgłoś
mona.blue Re: Sadyzm 25.10.10, 13:15 A czy odczucie zadowolenia, jak komuś coś się nie uda to już sadyzm czy tylko niezdrowa rywalizacja? Odpowiedz Link Zgłoś
adriana_ada Re: Sadyzm 25.10.10, 13:22 mona.blue napisała: > A czy odczucie zadowolenia, jak komuś coś się nie uda to już sadyzm czy tylko n > iezdrowa rywalizacja? > Jest to efekt zawisci i nie ma to nic wspolnego z sadyzmem. a niezdrowa rywalizacja jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
adriana_ada Re: Sadyzm 28.10.10, 14:13 Co do sadyzmu psychicznego, czesto nie sa to sadysci, tylko porzadni ludzie wielkiego serca, ktorzy wiedza lepiej co jest dla Ciebie dobre, a co zle. Odpowiedz Link Zgłoś