Dodaj do ulubionych

samodzielne zwiedzanie Tunezji

IP: *.izacom.pl 04.06.08, 15:30
Witam, planuję podróż do Tunezji prawdopodobnie z biurem Exim, ale nie chcę
korzystać z wycieczek fakultatywnych tylko na własną rękę zwiedzać. Chciałabym
się spytać, tych którzy już byli w tym kraju i sami organizowali sobie
wycieczki, jak wygląda sprawa transportu publicznego, czy nie ma problemu z
dojazdem np. z Sousse do Tunisu, Sidi Bou Said itd. i z powrotem tego samego
dnia do miejsca, gdzie się mieszka. Czy łatwo jest się porozumieć w języku
angielskim, jakie są ceny przejazdów, wstępów itp.
Każda informacja i podpowiedź będzie dla mnie bardzo ważna i pomocna.
W razie czego podaję też swój adres e-mail metalia@interia.pl
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: lolo Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.08, 15:44
      doradzam przewodnik pascal o Tunezji ale koniecznie wydanie 2007 a
      nie 2008 bo jest gorsze - mniej pożytecznych info o podróżowaniu po
      kraju
    • Gość: dzida Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.149.246.26.zdnet.com.pl 04.06.08, 18:46
      z podrozowaniem po Tunezji nie ma problemow bo zawsze znajdzie sie
      ktos przyjazny i uczynny kto poradzi nam. Nas np w Tunisie jakas
      dziwczyna bezinteresownie zawiozla metrem do kolejki tgm i jeszcze
      kupila nam bilety mimo, ze w ogole nie jechala w ta strone. takze na
      pewno podstawy angielskiego wystarcza. My mieszkalismy w Sousse i
      samodzielnie zwiedzilismy Port el Kantaoui, Monastir, Tunis, Sidi
      Bou Said, Kartagine. Napisz, ktory kierunek konkretnie Cie
      interesuje, a ja Ci dokladnie opowiem jak sie tam dostac. Pewne jest
      tylko jedno- zwiedzanie samodzielne jest 3 razy tansze niz
      wykupienie wycieczki i daje wiele satysfakcji
      • ewatr Re: do dzida 04.06.08, 19:27
        Będę w Sousse w hotelu Royal Jinene ( 3km od centrum), więc do Port
        El Kantaoui dojdziemy plażą pieszo lub dotrzemy taxówką.
        Monastir też nie bedzie trudny.
        Ale opisz proszę Tunis, Kartaginę i Sidi Bou Said.
        Tunis i Kartagina chyba uda się w jeden dzień? Czy i Sidi Bou Said
        też razem z nimi ?
        A może orientujesz się jak dotrzeć do takiego parku ( a'la Zoo )
        niedaleko Hammametu ? (nie pamiętam teraz jego nazwy, coś na F)
        Mój adres : ewatr@gazeta.pl
        No chyba, że napiszesz na forum to więcej osób skorzysta :))
      • isia1000 Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji 05.06.08, 08:14
        napisz koniecznie na forum! :)tez jestem zainteresowana,przede
        wszystkim chciałabym na własna ręke pojechać do Tunisu i Sidi Bou
        said, zamierzam pospacerować bez pośpiechu i ograniczen czasowych po
        tych miastach, a słyszałam że jak sie wykupuje wycieczke to duzo
        jest bieganiny a bardzo mało czasu wolnego na samodzielne
        zwiedzanie,zakupy itd
    • jovanka5 Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji 05.06.08, 08:40
      my pare lat bylismy na wycieczce, ale teraz chcemy pojechać sami.
      przede wszystkim kartagina - na spokojnie zobaczyć wszystkie ruiny.
      Poradzisz cos?
    • Gość: dzida Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 08:59
      Tunis-Kartagina-Sidi Bou Said:

      My pojechalismy pociagiem z Sousse. Stacja jest zaraz kolo Mediny.
      Pociag odjezdza o 7.23 albo 8.35. Czas przejazdu do Tunisu-troszke
      ponad 2 godziny. Bilet w obie strony w 2 klasie-12 dinarow za osobe.
      Oczywiscie Tunis jest ostatnia stacja, takze nie ma sie co martwic,
      ze sie zle wysiadzie. My przyjelismy, ze najpierw zwiedzamy Sidi Bou
      Said, pozniej Kartagine i jesli zostanie czasu i sil to krotki
      spacer po Tunisie. Po wyjsciu ze stacji w Tunisie kierujemy sie na
      wprost, na druga strone ulicy do metra. Przed wejsciem stoja zielone
      budki, gdzie mozna kupic bilety. Trzeba kupic bilet na 2 przystanki(
      okolo 1 dinara za 2 osoby). Metrem jedziemy 2 przystanki do kolejki
      TGM. Uwaga!trzeba sie upewnic, ze jedziemy w dobra strone. Po
      wyjsciu z metra widac juz stacje kolejki TGM. Tam tez trzeba kupic
      bilet (1dinar za 2 osoby) i znowu upewnic sie, ze jedziemy w dobra
      strone. w kolejce nad drzwiami jest tabliczka ze wszystkimi
      stacjami, takze trzeba sobie obliczyc na ktorej wysiadamy. Sidi Bou
      Said jest 14. Kolejka jedzie jakies niecale pol godzinki do sidi Bou
      Said. w Sidi Bou Said nie ma potrzeby korzystac z mapy bo jest jedna
      glowna ulica a od niej odchodza mniejsze, waskie. My przyjelismy
      zasade "gdzie nas nogi poniosa" i tak chyba najlpiej jest zwiedzac
      to piekne miasteczko. Oczywiscie nie mozna ominac "cafe de nates", z
      ktorego jest cudowny widok na port i podaja hebatke z orzeszkami
      (koszt 3 dinary. Po zwiedzeniu Sidi Bou Said znowu koleja TGM, z
      powrtem kierujemy sie do Kartaginy. Znou trzeba kupic bilety. Nalezy
      pamietac, ze bilet, ktory kupi sie w Sidi Bou Said, jest takze wazny
      na powrot z Kartaginy do Tunisu. W kartaginie wysiadamy na stacji
      Hanniball Carthage. Nam wystarczylo tylko czasu na zobaczenie Term
      Antoniusza. Do Term ze stacji jest jakies 5 minut piechota. Bilet do
      wszytskich miejsc w Kartaginie kosztuje 8 dinarow+1 dinar
      fotografowanie. Na zwiedzenie Term trzeba liczyc okolo 1 godziny. Z
      Kartaginy wrocilismy kolejka do Tunisu, pozniej metrem na stacje
      Placce Barcelone, i na pociag. Pociag do Sousse odjezdza o 15.40,
      nastepny jest jakos przed 18. I to chyba tyle. Jesli ktos ma jeszcze
      jakies pytanie to chetnie odpowiem. Jedno jest pewne: wycieczka z
      biura kosztuje 150 dinarow na 2 osoby a my wydalismy niecale 50,
      takze chyba warto wybrac sie samemu.
      • ewatr Re: do dzida 05.06.08, 13:46
        Podziwiam Was i gratuluję odwagi i dobrej orientacji !!!
        Ja już zaczynam się bać ,że coś pomylę i będę błądziła :))
        Pocieszam się tym, że Tunezyjczycy są dość przyjaźni i ktoś nam
        podpowie czy w dobra stronę jedziemy.
        A czy we wszystkich miejscach, gdzie kupuje się bilety spokojnie
        dogadam się po angielsku ? (nie znam francuskiego ani niemieckiego)
        A do Monastiru jak jechaliście ?
        • monique76 Re: do dzida 05.06.08, 13:52
          Na dworcu kolejowym w Tunisie jest informacja turystyczna gdzie miły
          Pan wszystko tłumaczy po angielsku. Można też dostać foldery i taka
          mapkę komunikacji w Tunisie.

          Co do przejazdu tramwajem i kolejką z Tunisu do Kartaginy to my
          jechaliśmy na jedym bilecie - nie kupowaliśmy kolejnego biletu na
          sama kolejke (bilet kupiony w Tunisie za 2 dniary pan w kolejce
          tylko ostemplował przy wejściu na peron).
    • Gość: dzida Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 15:32
      Nie ma sie co martwic bo zawsze znajdzie sie ktos z kim mozna po
      angielsku dogadac sie, a poza tym sa informacje turystyczne.
      Naprawde nie ma sie czego bac. A jesli chodzi o Monastir to tez
      jechalismy pociagiem.pociag do monastiru odjezdza z innej stacji, z
      drugiej strony mediny. sa praktycznie co 10-15 minut.bilet w obie
      strony za osobe-2 dinary. Pociag jedzie jakies 20 minut. wszystkie
      zabytki sa zlokalizowane obok siebie, tazke jadac rano na pewno
      wroci sie na obiad. Przed stacja jest tablica z mapa miasta. Wstep
      do Mauzoleum jest za darmo a do Ribatu 4 dinary/osobe+1 dinar
      fotografowanie
      • ewatr Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji 05.06.08, 15:38
        Dzięki dzida i monique.
        Już nie mogę się doczekać- zostało tylko 3 tygodnie :))
    • Gość: LUKI Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.toya.net.pl 05.06.08, 22:48
      Spokojnie :) dasz sobie rade jak kazdy inny kto o to pytał. ja juz
      raz jezdziłem po tunezji nie wiele ale zawsze a sousse do tunisu i
      sidi nie ma problemu. Z sousse jedziesz pociągiem do tunisu okolo 2h
      a tam wsiadasz w TGM i do sidi :) urbaniak1983@wp.pl ja tez bede
      jeszcze raz jechał z moją dziewczyną w kilka miejsc alec moze sie
      zgadamy i pojedziemy grupą :) my jedziemy 12.06
      • Gość: ewka Re: samodzielne zwiedzanie Tunezji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.08, 19:53
        ja jechalam louagem do Kartaginy ale zwiedzenie samej kartaginy, czyli
        wszystkich miejsc na ktore wykupilam bilet zajelo nam w zasadzie caly dzien, na
        Tunis i reszte nie starczylo juz czasu a hotel mielismy w hammamecie... nic sie
        nie stalo bo cala reszte i tak zwiedzilam juz po łebkach wczesniej... chodzi mi
        o to ze sama kartagina jest dosc rozlegla ale warto :)
        pociagiem chyba podroz bedzie krotsza ale niestety tego juz nie wiem
        samodzielnie warto takze wybrac sie do el Jem i moze do Kairuanu, a i jeszcze
        dougga... ale z sousse to juz spory kawalek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka