IP: *.gimsat.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.05, 15:59
Kiedy tu i ówdzie dopuszczać zaczęto kobiety do służby wojskowej, można było
być pewnym, że na tym się to nie skończy. I rzeczywiście: ostatnio w Szkocji
zrobiono sierżantem pingwina (w TVN-24 można było zobaczyć świerzo
upieczonego sierżanta maszerującego pingwinim krokiem wzdłuż szeregu
wyprężonych żołnierzy w futrzanych czapach). Właściwie - nic nowego. W końcu
już princeps Kaligula chciał mianować konia konsulem, dlaczego więc nie
awansować pingwina na sierżanta? Gdyby się nad tym zastanowić, pomysł jest
wręcz godny naśladowania. A gdyby tak u nas mianować na stanowiska rzecznicy
d/s zrównania - dajmy na to - papugę? Zaryzykuję twierdzenie, że wiele osób
nie zauważyłoby nawet zmiany. Ostatecznie co takiego robi ministra Środa?
Broni grzędy, a do tego, raz na kilka miesięcy, palnie coś ni w pięć ni w
dziesięć, z czego powstaje medialny szum. Z tego rodzaju działalnością papuga
da sobie radę równie dobrze. Jeśli zaś chodzi o wystąpienia na konferencjach
zagranicznych, to - jak wiadomo - ministra, dla której język angielski "nie
jest mocną stroną" uczy się wystąpień na pamięć, sposobem właśnie papuzim,
więc i tu rewolucji żadnej by nie było. Zysk zaś z tego byłby taki, że o ile
ministra robi to wszystko za publiczne pieniądze, o tyle papuga tyrałaby za
orzeszki. Wzywam odpowiednie czynniki do przemyślenia tej sprawy!
Obserwuj wątek
    • Gość: Bleman Re: postulat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.05, 16:10
      Jesli np(liczby te nie musza byc prawdziwe). 1/10 mezczyzn oraz np. 1/50 kobiet
      nadaje sie do jednostek liniowych oraz 1/5 mezczyzn i taka sama liczba kobieta
      nadaje sie do jednostek tylowych to niewykorzystanie kobiet w armii bylo by
      marnotrawstwem.

      Wiadomo , ze mezczyzn bylo by wiecej ale sa przeceiz kobiety ktore by sie
      swietnie nadawaly.

      Inna kwestia jest sposob organizacji, czy tworzyc oddzialy "koedukacyjne" ;) czy
      nie.
      Ale na to pytanie powinni odpowiedziec wojskowi specjalisci a nie ideolodzy,
      powinnio zostac wybrane lepsze/skuteczniejsze rozwiazanie.
    • grzmotnik Re: postulat 22.08.05, 16:30
      uważaj bo zaraz na forum ZWIERZĘTA rozpocznie się dyskusja na temat
      konieczności powołania ministra ds równego traktowania ministrów niezależnie od
      Gatunku. Z drugiej strony gdyby zamiast premiera belki powołać na to stanowisko
      Bulteriera to ten z pewnością nie gryzłby ręki , która go karmi. .... Ale
      poważnie to premier taki czy owaki w każdym kraju jest potrzebny natomiast
      minister do spraw równego czegoś tam niekoniecznie.
    • kochanica-francuza Re: postulat 22.08.05, 16:37
      tad, are you good at English?

    • johnny-kalesony Re: postulat 22.08.05, 23:09
      = )

      Pozdrawiam
      Keep Rockin'

      Ps. Czy mogę zacytować Twój post na stronach, komentujących dramaturgię wydarzeń
      na forum feminizm?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka