Dodaj do ulubionych

wysoki cholesterol

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.10, 11:08
mam wysoki cholesterol mimo stosowania diety i środków ziołowych-
lek.stwierdził że to taki błąd w genach(rzadko ale się zdarza)i chce
mi zapisać tabletki ale ja nie chcę.Co robić? Nie mam nawet 40 lat
Obserwuj wątek
    • Gość: jana Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 11.02.10, 11:34
      Mam to samo i radze brac tabletki. To jest dzeidziczne i bez
      tabletek bedzie gorzej, aa nie lepiej. Zawsze juz od dziecka mialam
      cholesterol - 200 , czyli gorna granice i musialam uwazac co jem,
      ale bez przesady, a pozniej zaczely sie lata przejsciowe (40 lat) i
      nagle mialam wynik: 280. Zrobili mi dodatkowo szczegolowe badanie na
      zly i dobry cholesterol i kazali mi przejsc na "diete". Kupilam
      ksiazki z tabelami, co mi wolno jesc, a co nie i przyzwyczailam sie
      do tego jedzenia. Cukier i slodycze odatwilam calkowicie i scisle
      trzymalam sie tego co wolno jesc, a co nie. Schudlam 7 kg i cala
      szczesliwa polecialam na nastepne badanie, a tu szok. Juz ponad 300
      i wtedy mielismy dowod na to, ze to dziedziczne i teraz codiennie
      biore tabletke, przed pojsciem spac i regularnie badam cholesterol u
      lekarza. Ludzie maja wylew rowniez w tak mlodym wieku i mysle, ze
      tego nie chcesz. Sluchaj lekarza i bierz tabletki oczywiscie
      stosujac diete, bo tabletki tylko wspomagaja diete, same niczego nie
      zdzialaja. Pozdrawiam serdecznie
    • Gość: www Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.10, 16:10
      Nie masz specjalnie wyjścia. Ja biorę leki na serce i już tak
      pozostanie i co, mam rozpaczaćsmile? Przecież one ratują mi życie.
      Przyzwyczaisz się, pewnie należysz do tych, którzy nigdy leków nie
      brali i dlatego taka niechęć do tabletek. Na geny nie ma rady /na
      raziesmile/.
      Pozdrawiam i nie zniechęcaj się, to tylko pigułka, a będziesz
      spokojnie żyćsmile
    • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 11.02.10, 18:11
      E tam, gadanie, ze dziedziczne. Straty draty.
      Zaloze sie, ze zadna z osob, ktore tak trzyma sie swoich genow
      kurczowo, nie uprawiala na ten przyklad nigdy zadnego sportu.

Wziac sie ostro za siebie, wybiegac pare mil dziennie na biezni,
      albo pare kilometrow w basenie, albo powlazic na pare gor, a nie
      gadac o dziedzicznym cholesterolu. Pewnie, ze jak matka z ojcem i
      dziadek z babcia nigdy zdrowo nie zyli i mieli do bani cholesterol,
      to latwo zgonic na "geny", skoro samemu prowadzi sie taki sam styl
      zycia.
          • Gość: LuriTuri Re: wysoki cholesterol IP: *.ap.siedlce.pl 11.02.10, 19:06
            Nie rozumiem, skąd ta nagonka. Przecież wiadomo, że poziom
            cholesterolu rośnie nie tylko z powodu złej diety, ale także braku
            ruchu, z powodu stresu, palenia papierosów i wielu innych przyczyn.
            Faktycznie zwalanie wszystkiego na geny i faszerowanie się
            rozwalającymi wątrobę i nerki pigułkami zanim spróbuje się zmiany
            trybu życia to chodzenie na skróty (niekoniecznie zdrowe). Może
            faktycznie warto zacząć trenować? A może zafundować sobie głodówkę?
            • Gość: mel Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 11.02.10, 19:39
              Glodowke??? Trzeba najpierw miec pojecie o temacie, a pozniej cos
              pisac. Tak ju wszystkie poprzedniczki pisaly ja tez zmienilam swoje
              zywienie na malo tluszczowe, bez cukru itd. Wszystko wedlug ksiazek
              i zalecen lekarzy, a sport uprawiam od dziecka i jezeli mimo diety
              cholesterelowej (bardzo scisle przestrzeganej) i mimo sportu caly
              czas rosnie w gore, to nie ma rady i trzeba brac tabletki! Okolo 40
              zaczyna rosnac w gore i wystarczy postawic sobie pytanie: zycie, czy
              tabletka?
              • mel.la Re: wysoki cholesterol 11.02.10, 19:50
                Moj brat tez ma genetyczna wade watroby i juz jako mlody chlopak mial
                bardzo wysoki cholesterol wiec wiem cos na ten temat. Dobrze by bylo
                zeby madrale, ktore nie sa obeznane z tematem nie zabieraly tu glosu bo
                az zal czytac ...
                • Gość: dorota Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 11.02.10, 19:58
                  "mam wysoki cholesterol mimo stosowania diety"

I nadal nie chcesz tabletek? W twoich zylach caly czas odklada sie
                  tluszcz, wiec jak krew ma normalnie przeplywac? Nie przeraza cie to?
                  Jest tak jak napisala Jana. Jezeli po 2 lub 3 miesiacach scislej
                  diety cholesterelowej cholesterol idzie w gore i nie spada, to
                  pomoga tylko tabletki, oczywiscie razem z dieta. Sama tabletka NIC
                  nie pomoze. Tez biore codziennie tabletke i lekarz co kilka miesiecy
                  robi mi szczegolowe badanie cholesterolu. jestes przed 40, wiec
                  niedlugo bedziesz po 40-tce, a tluszcz caly czas sie
                  odklada...przemysl to!
              • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 12.02.10, 19:19
                > pisac. Tak ju wszystkie poprzedniczki pisaly ja tez zmienilam
                swoje zywienie na malo tluszczowe, bez cukru itd. Wszystko wedlug
                ksiazek i zalecen lekarzy,

Dieta antycholesterolowa to nie to samo co zywienie malo tluszczowe.
                Moze tu byl blad?

> a sport uprawiam od dziecka

tak, tak, oczywiscie. Tu wszyscy sport uprawiaja od dziecka.

Co do genow - moi rodzice maja wysoki cholesterol, ja mam niski. I
                jak by to tu, Panie, wytlumaczyc...?

Podam doskonaly przyklad kolegi z pracy, ktory w wieku 30 lat byl
                nie dosc, ze nalogowym palaczem, to jeszcze mial koszmarna nadwage,
                zadyszke i cholesterol. Od 10 lat biega maratony i kilka razy bral
                udzial w konkursie iron mana. Trenuje codziennie, dojezdza do pracy
                rowerem pare mil. Od tego czasu zrzucil 40 kg, nie pali, mowi, ze
                czuje sie lepiej niz jak mial 20 lat.

Szwagier, przed 40tka - koszmarnie wysoki cholesterol. Od kiedy
                biega maratony problem... znikl.

Wiec jak slysze, ze po 40 cos zaczyna rosnac w gore, albo, ze geny,
                to mi sie noz w kieszeni otwiera.
                • Gość: barbara Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.10, 20:29
                  To juz jest glupota: "Co do genow - moi rodzice maja wysoki
                  cholesterol, ja mam niski. I
                  jak by to tu, Panie, wytlumaczyc...?

A tak, ze geny dziedziczy sie po poprzednim pokoleniu! Moj tata jest
                  leworeczny i dopiero moja corka odziedziczyla to po dziadku i syn
                  mojego brata. Lekarze nam to wyjasnili, to proste! Moi rodzice tez
                  maja idealny choelesterol, a sa po 70-ce,ja mam dziedziczny wysoki
                  cholesterol od dziecka i wlasnie zlikwidowalam tluszcze zwierzece i
                  cukier,oraz wszystkie zabronione produkty.Plywam codziennie
                  wieczorem juz od 15 lat, wiec brak sportu odpada i jestem
                  chudzielcem mimo 42 lat. Juz 3 lata biore tabletki, bo zycie jest
                  wazniejsze od strachu polykania malej tabletki! Jezeli ktos zle sie
                  odzywia, to wystarczy dieta cholesterowa i troche ruchu, ale nie
                  przy dziedzicznosci. To co piszesz jest szkodliwe dla tych, ktorzy w
                  to uwierza!
                  • d.o.s.i.a Re: wysoki cholesterol 12.02.10, 21:02
                    > A tak, ze geny dziedziczy sie po poprzednim pokoleniu!

Aha. To to idzie tak w kratke? Dziadkowie tak, rodzice nie, dzieci tak, wnuczki
                    nie. No, zaiscie odkrycie godne nagrody Nobla... I dziadkowie oczywiscie
                    odziedziczyli cholesterol po swoich dziadkach, bo oprocz tego to uprawiali sport
                    przez cale zycie i w ogole sie swietnie odzywiali big_grin Dawno takich bzdur nie
                    czytalam.

> cholesterol od dziecka i wlasnie zlikwidowalam tluszcze zwierzece i
                    > cukier,oraz wszystkie zabronione produkty

NIE WYSTARCZY zlikwidowac tluszcze zwierzece i cukier zeby obnizyc poziom zlego
                    cholesterolu. Trzeba je jeszcze zastapic dobrymi tluszczami, rybami, warzywami
                    straczkowymi, kaszami, orzechami i kupa innych rzeczy, ktore w polskiej kuchni
                    zazwyczaj nie wystepuja.

> cukier,oraz wszystkie zabronione produkty.Plywam codziennie
                    > wieczorem juz od 15 lat,

Zalezy jak plywasz. Bo turystyczna zabka to niekoniecznie to o co nam chodzi.

> przy dziedzicznosci. To co piszesz jest szkodliwe dla tych, ktorzy w to uwierza!

Ja nie mowie, ze ktos ma odstawic leki. Ja twierdze, ze zwalanie wszystkiego na
                    geny to glupota, w momencie kiedy od pokolen w rodzinie brak wlasciwych wzorcow
                    zywieniowych i ruchowych.
                    • mel.la Re: wysoki cholesterol 12.02.10, 21:44
                      Aha. To to idzie tak w kratke? Dziadkowie tak, rodzice nie, dzieci
                      tak, wnuczki
                      nie.

Mozna odziedziczyc geny po rodzicach ( moj brat odziedziczyl a ja nie)
                      a mozna rzeczywiscie odziedziczyc dopiero po dziadku czy jeszcze w
                      nastepnym pokoleniu.Roznie z tym jest. Dziwie sie, ze nie wiesz tak
                      prostych rzeczy a robisz tylko duzo szumu.
                      • Gość: athena Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.10, 22:57
                        To jakas dziwna osoba, ktora wywala swoja agresje tu na forum i
                        czepia sie kogos, nie znajac tej osoby...
                        Napisala: "zastapic orzechami i kupa innych rzeczy"
                        Orzechy sa zabronione i ta kupa, tez! Ci ktorzy to pisza sa na
                        diecie od lat, przeczytali wszystkie ksiazki zrobili sobie tabele
                        tak jak ja!
                        Twierdzenie: "zalezy jak plywasz" , to juz prostactwo. Poza tym
                        wyobraz sobie, ze wystarcza spacery...maraton jest niepotrzbny. Nie
                        masz zielonego pojecia o cholesterolu dziedzicznym, wiec zamilcz
                        wasc i wstydu oszczedz.
                        • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 12.02.10, 23:50
                          > To jakas dziwna osoba, ktora wywala swoja agresje tu na forum i
                          > czepia sie kogos, nie znajac tej osoby...

Napisalam swoje zdanie. Nie wywalam na nikim swojej agresji.

> Orzechy sa zabronione i ta kupa, tez!

Bzdura. Bzdura, bzdura. Orzechy dzialaja ochronnie na serce i tym bardziej i
                          WIECEJ sie ich je. Wlasnie o tym mowie. Zero wiedzy, jakies mity zywieniowe i
                          jazda tabletki brac.

Poczytaj i przestan plesc bzdury:
                          www.eufic.org/article/pl/4/16/artid/nuts-fats-diseases-benefits-intake/
                          > Twierdzenie: "zalezy jak plywasz" , to juz prostactwo. Poza tym
                          > wyobraz sobie, ze wystarcza spacery...maraton jest niepotrzbny.

No to skoro tak uwazasz, to powodzenia w dalszym braniu lekow. W tym sek, ze
                          spacer NIE WYSTARCZY.
                        • mel.la Re: wysoki cholesterol 13.02.10, 00:42
                          A po kim odziedziczylas te geny? Po sasiadach?

Ojej, chodzilo mi o odziedziczenie zlych genow powodujacych chorobe,
                          tak trudno sie domyslic? Bedziesz mnie lapac za slowka? Jak
                          przedszkolak...
                          • Gość: woj Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.10, 09:25
                            Wróćcie do szkoły średniej, to chyba tam przerabia się dzidziczenie.
                            Można odziedziczyć po dziadkach, pradziadkach albo i jeszcze
                            wcześniejszych przodkach. Za leży CO się dziedziczy. W
                            przypadku chorób jest trochę inaczej, bo bywa tak że daną chorobę
                            dziedziczą wszyscy potomkowie, a chorują jedynie np. córki. Synowie
                            przenosza jedynie geny. Moze tez dojść do głosu jakiś "zabłąkany"
                            gen i np. rodzice z czarnymi włosami mają dziecko o włosach białych.
                            Genetycznie wszystko pasuje - są rodzicami tego dziecka,nie było
                            skoku w boksmile
                            Generalnie dla lekarza jest bez znaczenia, czy np. wysoki
                            cholesterol miałą babcia czy ojciec. Można to dostać w genach i
                            tyle. Ale nie jest to równoznaczne z zachorowaniem, ot, większe
                            prawdopodobieństwo. Można mieć dziedzicznie wysoki cholesterol,
                            który nie daje się zbić lekami czy dietą, bo wtedy choroba ta ma
                            inne źródło. Przecież tak samo jest z rakiempłuc - choruję
                            najczęściej palacze, ale moze przecież go róniem mieć człek, który w
                            życiu nawet dymu papierosowego nie powąchał.
                            Trochę życzliwości i myślenia, zanim rzucicie się na kogoś z
                            pazurami i uśmiechem wszystkowiedzącego.
                            • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 13.02.10, 15:13
                              Otoz mnie nie musisz tlumaczyc jak sie dziedziczy. Chodzi mi o to, ze niektorzy
                              zwalaja swoje choroby na geny, jak im wygodnie. Wysoki cholesterol? No problem,
                              poszukajmy przodka, ktory mial ten sam problem i... bedziemy mieli wymowke. A ze
                              rodzice maja akurat niski? To nic, bo my przeciez dziedziczymy po dziadku...
                              Idiotyzm.

Poza tym NIC nie wiadomo o przyczynach wysokiego cholesterolu u dziadka. Moze
                              zwyczajnie prowadzil zly tryb zycia? Ale kogo to obchodzi, skoro wymowka fajna jest.

Badania na sportowcach jednoznacznie dowodza, ze wzmozony wysilek fizyczny
                              obniza cholesterol i tyle. Ale jak ktos upiera sie, ze lekki spacerek zalatwia
                              sprawe, a orzechow jesc nie wolno, no to nic dziwnego, ze ten cholesterol ma
                              wysoki. Tyle, ze zwalanie w tym przypadku na geny jest zupelnie nieuprawnione.

• Gość: woj Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.10, 15:51
                                > Poza tym NIC nie wiadomo o przyczynach wysokiego cholesterolu u
                                > dziadka. Moze
                                > zwyczajnie prowadzil zly tryb zycia?
                                Chyba jednak muszę tłumaczyć. Cechy nabyte mogą być dziedziczone.

>E tam, gadanie, ze dziedziczne. Straty draty.
                                a teraz:
                                > Chodzi mi o to, ze niektorzy
                                > zwalaja swoje choroby na geny, jak im wygodnie.
                                Więc trzeba wszystkich z góry wyśmiać i od razu założyć, ze problem
                                jest z obżarstwa i lenistwa? Rozumiem, ze w większośći przypadków,
                                ale nie upoważnia cię to do takiej ignorancji i chamstwa.
                                • Gość: pat Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 13.02.10, 19:48
                                  Dosia nie ma o tym pojecia, nie robila badan, a sie wypowiada.
                                  Jezeli to nie jest dziedziczne, to przy samej diecie cholesterelowej
                                  poziom spada i nie ma problemu. Badania na zly i dobry cholesterol
                                  (LDL i HDL) co kilka miesiecy i wystarczy. Jezeli mimo diety i
                                  sportu idzie w gore o 100 i i wecej...co miesiac...caly czas w gore,
                                  to jest to dziedziczne i nie ma innego wyjscia jak tabletki.
                                  Sportoweic, czy nie sportowiec, jezeli to jest dziedziczen, to bez
                                  tabletek sie nie obejdzie, bo z 280 po miesiacu jest 350, a po
                                  nastepnym miesiacu 470 i trzeba isc do szpitala na szczegolowe
                                  badania.
                                  Jezeli nie masz zielonego pojecia o tym i sama nie chorujesz, to nie
                                  wprowadzaj ludzi w blad.
                                  P.S. Orzechy zawieraj duzo cholesterolu i niestety sa zabronione,
                                  oprocz raz do roku(pozwalam sobie na Swieta...) To, ze orzechy sa
                                  zdrowe na serce i dobre na pamiec, to wszyscy wiedza, ale to nie
                                  jest temat o chorych na serce, czy ludziach z kiepska pamiecia...oni
                                  moga jesc orzechy do woli!
                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 14.02.10, 13:36
                                    Czlowieku. Wez se doczytaj i nie gadaj bzdur. Orzechy sa jak najbardziej
                                    wskazane w diecie obnizajacej cholesterol! Zawieraja ogromne ilosci
                                    jednonienasysconych kwasow tluszczowych i tak samo jak oliwa z oliwek, czy
                                    awokado OBNIZAJA znaczaco poziom zlego cholesterolu. Nawet do 20% w porownaniu z
                                    dieta bez orzeczow.

Ja naprawde sie nie dziwie, ze ten cholesterol Ci skacze niewiadomo ile, skoro o
                                    prawidlowym zywieniu nie masz pojecia. Tylko po co wprowadzasz ludzi w blad???!!!!

I zaloze sie, ze Ci wszyscy "dziedziczni" na tym forum odzywiaja sie wlasnie tak
                                    - oliwa nie, ryby nie, awokado nie, orzeczy nie, bo to przeciez tluste... Czyli
                                    nie jedza wlasnie tych rzeczy, ktore powinni jesc. A potem zdziwka, ze
                                    cholesterol rosnie, zamiast spadac.
                              • aeromonas Re: wysoki cholesterol 13.02.10, 20:18
                                Dosia, daj se spokój! Nikogo tu nie przekonasz, jak widać. Ja też
                                jestem zdania, że zwalanie cholesterolu na geny to tak samo, jak
                                zwalanie otyłości: "ja prawie nic nie jem, to dziedziczne". Po
                                prostu ludzie zapomnieli, jaki jest naturalny dla naszego gatunku
                                tryb życia: duuużo wysiłku fizycznego (bieganie, bieganie, bieganie)
                                i umiar w jedzeniu - czasem do syta, a czasem nie. Teraz ludzie
                                strasznie się pieszczą. Chodzę po schodach na 10 piętro, czasem 3
                                razy dziennie, a sąsiadki z mieszaniną podziwu i zgrozy mówią: "też
                                bym chciała chodzić, ale nie mam siły". Coraz mniej ludzi chodzi po
                                górach, wszędzie d... wożą samochodem, żrą mięcho, palą. To nic
                                dziwnego, że im cholesterol rośnie.
                                • easyblue Re: wysoki cholesterol 14.02.10, 12:19

> ludzie zapomnieli, jaki jest naturalny dla naszego gatunku
                                  > tryb życia
                                  a potem:
                                  > żrą mięcho
                                  Akurat jedzenie mięsa jest jak najbardziej naturalne. Od wieków
                                  jedliśmy je i pewnie umierali takze z powodu zbyt wysokiego
                                  cholesterolu.
                                  A co uważasz za tryb życia naturalny dla naszego gatunku? Polowania?
                                  A brałeś po uwagę ewolucję?
                                  No a co do wchodzenia na 10 piętro - z moim sercem taki "wyczyn"
                                  skońćzyłby się w trumnie. A nie mam serca zniszczonego
                                  cholesterolem, papierochami, wódą, narkotykami czy... miesemsmile

Nikt nie udowadnia, ze cholesterol nie jest niezależny od diety i
                                  trybu życia, ale że w rzadkich przypadkach tak jest. Dla Was jednak
                                  to niewygodna prawda, bo łatwiej jestprzyjąć, ze jak gruby to
                                  obżraciuch. Wiesz, ja jestem teraz strasznie chuda, a nie ma to
                                  zwiazku z tym, co jem. I mogę na uszach chodzić, a i tak nie
                                  przytyję niezależnie od tego, jaką ilośc kalorii w siebie wpakuję.
                                  Więc skoro niektórzy nie mogą przytyć, to możę należy też przyjać że
                                  są tacy, dla których schudnięcie graniczy z cudem. Choćby nic nie
                                  jedli. To są rzadkie bardzo przypadki, ale jednak są. I zaprzeczanie
                                  temu jest zwykłą ignorancją.
                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 14.02.10, 13:28
                                    > obżraciuch. Wiesz, ja jestem teraz strasznie chuda, a nie ma to
                                    > zwiazku z tym, co jem. I mogę na uszach chodzić, a i tak nie
                                    > przytyję niezależnie od tego, jaką ilośc kalorii w siebie wpakuję.
                                    > Więc skoro niektórzy nie mogą przytyć, to możę należy też przyjać że
                                    > są tacy, dla których schudnięcie graniczy z cudem. Choćby nic nie
                                    > jedli. To są rzadkie bardzo przypadki, ale jednak są. I zaprzeczanie
                                    > temu jest zwykłą ignorancją.

Same cuda Panie... Lepsze niz perpetum mobile - nic nie zre, a tyje. Cuda, cuda.
                                  • Gość: LuriTuri Re: wysoki cholesterol IP: *.aster.pl 14.02.10, 21:14
                                    Jedli mięso, jedli, ale się ruszali! Teraz się nie ruszają, ale
                                    jedzą dużo więcej. Oczywiście, polowania - trzeba było zwierza gonić
                                    po sawannie i gonić, zanim się wynalazło łuk czy choćby procę. A
                                    nawet jeśli nie polowania, to za korzonkami i orzechami trzeba było
                                    się też zdrowo nachodzić. Czasem człek zjadł, a czasem nie. Dlatego
                                    mnie śmieszą idiotyczne zalecenia, że codziennie trzeba tyle i tyle
                                    tego i tamtego. Trudne do zdobycia składniki organizm magazynuje. No
                                    a twoje mniemanie o własnym sercu, że jakoby słabe to właśnie
                                    przykład "pieszczenia się". Ludzie, którzy nie uprawiają żadnego
                                    sportu błędnie mniemają, że jeśli ich serce z wysiłku trochę
                                    przyspieszy, a skóra się spoci, to niechybnie wykorkują. Jesteśmy
                                    stworzeni do aktywności fizycznej, bez niej ciało, nie wiem jak
                                    zadbane i starannie odżywione psuje się. Weź się za siebie, póki
                                    czas!
                                    • easyblue Re: wysoki cholesterol 14.02.10, 21:24
                                      Widzisz, problem polega na tym, ze ty jesteś jak nasz
                                      prezydent: "Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest
                                      białe". Ja mam wadę serca, a tego od tłustego jedzenia i braku ruchu
                                      się nie ma. Więcej juz nie będę się wypowiadała w tym wątku, bo taki
                                      poziom jaki reprezentujesz ty i jeszcze kilka osób jest żenujący.
                                      • Gość: LuriTuri Re: wysoki cholesterol IP: *.aster.pl 15.02.10, 08:24
                                        Wypraszam sobie porównywanie do prezydenta, które jest dla mnie
                                        obraźliwe. Poza tym to nie prezydent, tylko prezes wypowiedział to
                                        piękne zdanie. Nic nie wspomniałaś, że masz WADĘ serca i
                                        zrozumiałam, że masz serce po prostu nie przyzwyczajone do wysiłku.
                                        Zresztą nie każda wada serca wyklucza sport (nie mówię przecież o
                                        podnoszeniu ciężarów, tylko np. bieganiu, które przez mądrych
                                        lekarzy jest zalecane nawet ludziom po zawale). Chyba nieco
                                        pochopnie wyciągasz wnioski o moim poziomie i to raczej stan twoich
                                        nerwów jest żenujący. Wespół z Dosią próbujemy po prostu na
                                        spokojnie pewne rzeczy wyjaśnić. Jestem naprawdę zdziwiona zajadłą
                                        nagonką na nasz racjonalny punkt widzenia.
                                    • mel.la Re: wysoki cholesterol 14.02.10, 21:35
                                      Jedli mięso, jedli, ale się ruszali! Teraz się nie ruszają,

Nastepny/a nawiedzony/a... nie, nie ruszaja sie, leza caly dzien i sie
                                      lenia ...i zra ...i fajnie jest... muzyka gra...git majonez jak mowi
                                      pani Basia. A Ty idz sie poruszaj, moze pobiegaj sobie, milego
                                      wieczoru....no ruchy, ruchy!!! smile
                                      • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 15.02.10, 00:20
                                        Sluchaj Mela. W jakim celu sie tak irytujesz? Zarowno ja, jak i pare osob tutaj
                                        piszemy prawde. W zadnym miejscu nie piszemy o ludziach z wadami serca, wiec
                                        moze przestanmy dyskutowac o wyjatkach wyjatkow i przypadkach skrajnych. Czyzby
                                        wszyscy nieszczesnicy z wysokim cholesterolem urodzili sie z wada serca? Nie sadze.

Ja mowie o normalnych ludziach, ktorzy wszem i wobec twierdza jaki to maja
                                        wysoki i genetycznie uwarunkowany cholesterol, ktory nic tylko idzie w gore
                                        pomimo ich rzekomych ogromnych wysilkow i regularnej diety.

Kto tu jest nawiedzony? Owszem wszyscy sie tu bardzo duzo ruszaja i sport
                                        uprawiaja od dziecka, ale jak sie okazuje ten ruch oznacza SPACEREK (jak jedna z
                                        osob powyzej napisala) i absolutnie nie przyjmuja do wiadomosci, ze nie o
                                        spacerek chodzi tylko o regularny wysilek kilka razy w tygodniu, po ktorym pot
                                        sie leje po plecach. Ale nie, obraza swieta, bo przeciez oni tacy wysportowani,
                                        a ktos im smie podwazac ich genetyczny cholesterol!

Jak ich dalej przycisnac, to okazuje sie, ze ta regularna dieta, ktorej sie tak
                                        trzymaja, to zbior jakichs polprawd i totalnych idiotyzmow, ktore zaslyszeli
                                        chyba pol wieku temu od jakiegos wioskowego znachora. Skoro dwie osoby na tym
                                        forum probuja udowodnic mi, ze ich cholesterol jest genetyczny, a jednoczesnie
                                        twierdza, ze orzechy go podnosza (i ja sie nie znam i jestem chamska) i w
                                        zwiazku z tym oni orzechy to tylko raz do roku, to ja sie pytam: CO TO JEST ZA
                                        DIETA? Skad te osoby czerpia wiedze o zdrowym zywieniu, skoro w diecie tej
                                        pomijaja rzeczy, ktore sa w niej NAJWAZNIEJSZE?

Zarzucono mi tutaj chamstwo, bo napisalam, ze ruch i zdrowa dieta obnizaja
                                        cholesterol. Jednoczesnie wypowiedzi wielu osob potwierdzily tylko moja teze.
                                        Wygodniej zrzucic na geny niz sie doksztalcic i dac sobie porzadny wycisk na
                                        silowni, albo basenie, a kartofle z obiadu zastapic tymi okropnymi, tlustymi
                                        orzechami.
                                        • mel.la Re: wysoki cholesterol 15.02.10, 08:29
                                          Dosia tak jak pisalam ja nie mialam i nie mam wysokiego cholesterolu
                                          ale znam ten problem, bo wszyscy panowie w mojej rodzinie maja/mileli
                                          wlasnie wade genetyczna, bardzo wysoki cholesterol, moj ojciec mial
                                          bardzo powiekszone serce i zmarl w wieku 50 lat, jego ojciec i ojca
                                          brat to samo.A tak w ogole moj dziadek byl lekarzem, zdrowo zyl... i
                                          odzywianie, hartowanie, gimnastyka, plywanie, piesze wycieczki
                                          kilometrami wiec nie na miejscu sa Twoje komentarze typu -
                                          ojciec,matka, dziadek i babcia tez nie zyli zdrowo... juz
                                          przesądzilas, jakim prawem? - pytam.Ze Ci sie noz w kieszeni
                                          otwiera, gdy komus po 40stce cholesterol wzrasta, ze ktos na geny
                                          zwala bo mu wygodnie..bo to tylko wymowki... Za tego typu wypowiedzi
                                          zarzucono Ci chamstwo, a nie jak twierdzisz za napisanie, ze ruch i
                                          dieta obnizaja cholesterol, nie obracaj wiec kota ogonem.I tyle na
                                          ten temat.
                                          • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 15.02.10, 12:10
                                            > ojciec,matka, dziadek i babcia tez nie zyli zdrowo... juz
                                            > przesądzilas, jakim prawem?

Owszem, sa wyjatki. Byc moze Twoja rodzina do tych chlubnych
                                            wyjatkow nalezala. OK. Moze w Twojej rodzinie akurat nie kultywowalo
                                            sie polskiej kuchni, wszyscy uprawiali sporty itp. Chociaz,
                                            szczerze? Troche trudno mi w to uwierzyc. Widze jak wlasnych
                                            rodzicow trudno mi przekonac do zmiany nawykow zywieniowych i oni sa
                                            tez przekonani, ze dobrze sie odzywiaja i rower od czasu do czasu
                                            zalatwia sprawe.

Ale patrzac na srednia polskiego spoleczenstwa, gdzie 30latek
                                            chodzacy regularnie na silownie to ewenement, a juz o 40latku lepiej
                                            nie mowic, bo to dla 40latka wstyd, zeby sie ruszal, a 50latek to
                                            juz na rente i w zasadzie do trumny sie kladzie, to sorry, ale nie
                                            wmowisz mi, ze wszyscy wysoko cisnieniowcy to zapaleni maratonczycy,
                                            alpinisci, plywacy i milosnicy sportow rowerowych. No, nie wmowisz
                                            mi po prostu. I nie wmowisz mi, ze tacy tez siedza tu na forum i
                                            personalnie ich obrazilam.

Piszac pierwszego majla, nie mialam na mysli TWOJEJ rodziny, ani
                                            konkretnie zadnej rodziny na tym forum, wiec nie wmawiaj mi, ze
                                            atakuje kogos personalnie.

Opisuje zjawisko - polskie spoleczenstwo woli zrzucac wszystko na
                                            geny i brac leki. A osoby w srednim wieku na rowerze NIE USWIADCZYSZ
                                            na ulicy. A zajrzyj na basen i pokaz mi te wszystkie osoby
                                            z "genetycznie" podwyzszonym cholesterolem, ktore smigaja smialo
                                            piaty kilometr na basenie. Bo ja ich nie widze.

Polacy sie nie ruszaja, i to jest fakt. Dodatkowo, wypowiedzi paru
                                            osob na tym forum utwierdzily mnie w przekonaniu, ze i odzywiaja sie
                                            slabiutko. Ale prawda w oczy kole, niestety.

Jezeli nawet ktos ma genetycznie uwarunkowany cholesterol to TYM
                                            BARDZIEJ powinien regularnie ostro trenowac i tym wieksza powinien
                                            uwage zwracac na to co je, bo bez tego po prostu sie szybciej
                                            przekreci. A z tego forum mozna sie dowiedziec, ze skoro mozna
                                            zrzucic na genetyke, to juz nie warto sie starac, bo to niby nic nie
                                            pomaga. To jest idiotyczne myslenie.
                                              • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 15.02.10, 19:16
                                                Sluchaj, ale w czym problem? Jesli choc jedna z wypowiadajacych sie
                                                wyzej osob powie konkretnie: sluchaj, od 10 lat pare razy w tygodniu
                                                przeplywam 2 km na basenie, albo w inny sposob regularnie wyciskam z
                                                siebie siodme poty, odzywiam sie zdrowo, jem oliwe z oliwek, olej z
                                                pestek winogron, awokado, orzechow, ryby morskie pare razy w
                                                tygodniu, warzywa straczkowe, kasze, orzechy, awokado, surowe
                                                warzywa, mieso na parze, chleb z grubego przemialu, nie pale, nie
                                                naduzywam alkoholu, a mimo wszystko mam wysoki cholesterol - to ja
                                                bardzo chetnie taka osobe przeprosze, wypluje to co powiedzialam i
                                                generalnie pojde sobie do kata i sie z niego nie rusze.

Ktos chetny?

Zauwaz, ze jakos pare osob zamilklo, gdy tylko napisalam im, ze ich
                                                dieta jest bez sensu i ze nie chodzi o spacerek.

• Gość: irga Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.10, 20:31
                                                  Mój mąż - nie pali, pije rzadko, uwielbia orzechy, często jemu
                                                  kasze, strączkowe, masę warzyw, chleb w 95% ciemny, oliwa z oliwek
                                                  obowiązkowo do sałatek i surówek, prawie codziennie ćwiczy na
                                                  siłowni, raz w tygodniu 2 godziny kosza. CHolesterol od czasu
                                                  przejścia na dietę i schudniecia spadł, ale wciaz jest za wysoki, a
                                                  do tego LDL ledwo na granicy normy. Nie udowadniam tym postem, że
                                                  genetycznie jest obciązony, ale że prowadząc taki tryb życia, jaki
                                                  opisałaś, HDL wciąz ma za wysoki.
                                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 16.02.10, 00:37
                                                    Super. Piszesz, ze cholesterol wciaz wysoki, ale mimo wszystko spadl od czasu
                                                    przejscia na diete i schudniecia. Nie piszesz w jakim przedziale czasowym sie to
                                                    dzialo, ale byc moze potrzeba czasu, zeby skutki byly trwale. Poza tym nie
                                                    piszesz jak dlugo trwal czas "przed dieta", jaka byla waga wyjsciowa, a to jest
                                                    wazne - wiadomo, profilaktyka zawsze lepsza niz leczenie itp. Nie piszesz tez
                                                    jakiego rodzaju sa to cwiczenia na silowni - wazne, zeby to byly cwiczena
                                                    kardio, a nie np. podnoszenie ciezarow.
                                                    Mimo wszystko zycze mezowi wytrwalosci.
                                                • mel.la Re: wysoki cholesterol 18.02.10, 20:22
                                                  Sluchaj, ale w czym problem? Jesli choc jedna z wypowiadajacych
                                                  sie
                                                  wyzej osob powie konkretnie: sluchaj, od 10 lat pare razy w tygodniu
                                                  przeplywam 2 km na basenie, albo w inny sposob regularnie wyciskam z
                                                  siebie siodme poty, odzywiam sie zdrowo, jem oliwe z oliwek, olej z
                                                  pestek winogron, awokado, orzechow, ryby morskie pare razy w
                                                  tygodniu, warzywa straczkowe, kasze, orzechy, awokado, surowe
                                                  warzywa, mieso na parze, chleb z grubego przemialu, nie pale, nie
                                                  naduzywam alkoholu, a mimo wszystko mam wysoki cholesterol - to ja
                                                  bardzo chetnie taka osobe przeprosze, wypluje to co powiedzialam i
                                                  generalnie pojde sobie do kata i sie z niego nie rusze.

Ktos chetny?

Ale kim Ty jestes zeby sobie ktos bral do serca Twoje wypociny?
                                                  Kobieto zyj i daj zyc inym!
                                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 18.02.10, 20:51
                                                    > Ale kim Ty jestes zeby sobie ktos bral do serca Twoje wypociny?
                                                    > Kobieto zyj i daj zyc inym!

A kaze komus? Nigdy w zyciu. Jedz co chcesz, rob co chcesz. Guzik mi do tego.

Ale niedobrze mi sie robi czytajac bzdurne wymowki od ludzi, ktorzy nigdy w
                                                    zyciu nie zatroszczyli sie o zdrowa porcje ruchu lub o diete. I od ich
                                                    biadolenia w kolko jacy sa biedni i chorzy i genetycznie obciazeni.
                                                    Nie chcesz zyc zdrowo - Twoja sprawa. Ale nie wpieraj ludziom, ze to geny. I nie
                                                    wpieraj ludziom, ze ktos nie ma racji, tylko dlatego, ze smie komus wytykac
                                                    lenistwo.
                                                  • Gość: lila Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.10, 09:36
                                                    Mel.la, toż Dosia to zwykły troll gazetowy. Ona i tak nie odczepi
                                                    się choćby całe stado cholesterolowców napisało, jak to w pocie
                                                    czoła i niedojadając zbijało cholesterol. Wiesz jak tojest - ni
                                                    epróbuj gadać z idiotą bo cię pierw sprowadzi do swojego poziomu a
                                                    potem pokona doświadczeniemsmile
                                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 19.02.10, 13:04
                                                    Slonce, powiedz w ktorym momenice napisalam nieprawde?
                                                    Przeciez wyraznie napisalam, ze sie odczepie jak choc jedna osoba
                                                    udowodni, ze klamie. No i gdziez jest to cale stado cholesterolowcow
                                                    co to w pocie czola zbija cholesterol? No gdzie? Jakos zaden do tej
                                                    pory sie nie pojawil.
                                                    Wiec W CZYM MASZ PROBLEM? Myslisz, ze jezeli brakuje Ci argumentow i
                                                    nazwiesz kogos idiota, to przybedzie Ci tym samym racji??
                                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 19.02.10, 23:39
                                                    Rozumiem, ze trolingiem nazywasz pisanie prawdy? Zwlaszcza jak kluje w oczy,
                                                    tak? Czy tylko wtedy jest to troling kiedy brakuje Ci argumentow, zeby
                                                    zaprzeczyc temu co napisalam?
                                                    Bawi mnie ten watek, bo z uporem maniaka wyzywacie mnie od troli i idiotek, a
                                                    zadna nie umie zaprezentowac swoich miazdzacych argumentow udawadniajacych, ze
                                                    sie myle big_grin Bo sek w tym, ze sie nie myle, prawda, dziewczynko z IQ145?
                                                  • Gość: . Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.10, 09:17
                                                    A jak ty przekonałaś do swojej prawdy objawionej? Gdzie te
                                                    argumenty? Wybiórczość faktów, bo pasuje do twojej teorii? A jakże!
                                                    Z uporem godnym lepszej sprawy tkwisz przy swoim, i nie dociera do
                                                    ciebie, że czasami zwyczajnie nie da sie zbić cholesterolu, bo jest
                                                    niezalężny od diety i ćwiczeń fizycznych. I nie są to przypadki
                                                    rzadkie. Występują coraz częsciej.
                                                    Nie pisanie prawdy nazywam trolowaniem, lecz obrażanie, wymądrzanie
                                                    i udowadnianie wbrew faktom swojej racji, nie przyznając jej
                                                    interlokutorowi. Rozumiem, ze tak zachowywał by się lekarz leczący
                                                    tych, co tu piszą, ale ty swoje teorie opierasz na przekonaniu o
                                                    włąsnej nieomylności, traktując innych jak idiotów. W tym znaczeniu
                                                    doskonale wpasowujesz się w pojęcie trolla. Ale nie ma znaczenia, co
                                                    tu napiszą, bo dla ciebie i tak jedyną osobą, która się nie myli
                                                    jesteś ty, nawet jak by było minus 30, to ty i tak by twierdziłabyś
                                                    że jest środek lata.
                                                    Co do argumentów, to kilka postów niżej masz kolejny argument za
                                                    tym, że wysoki cholesterol nie musi być od złej diety i braku ruchu.
                                                    Ale rozumiem, zę nie są Cię w stanie przekonać "bredzenia kogoś na
                                                    forum", tudzież "wymyślone argumenty przeciw twoim nieomylnym
                                                    teoriom"smile
                                                  • Gość: Dosia Re: wysoki cholesterol IP: 195.33.121.* 22.02.10, 19:00
                                                    > Z uporem godnym lepszej sprawy tkwisz przy swoim, i nie dociera do
                                                    > ciebie, że czasami zwyczajnie nie da sie zbić cholesterolu, bo
                                                    jest niezalężny od diety i ćwiczeń fizycznych. I nie są to
                                                    przypadki rzadkie. Występują coraz częsciej.

Slonce, ale caly czas chodzi o to, ze ludzie, ktorzy pisali w tym
                                                    watku i udawadniali, ze oni wlasnie sa tym genetycznym, rzadkim
                                                    przypadkiem, wcale nim nie byli. Okazywalo sie, ze ani nie trzymaja
                                                    diety, ani nie prowadza aktywnego trybu zycia. Wiec nie pisz mi, ze
                                                    upieram sie, ze jest srodek lata jak na dworze minus 30, bo tak nie
                                                    jest.

I napisalam tez wyraznie, ze nie pisze o ludziach z wadami serca,
                                                    rakach watroby i innych patologicznych przypadkach.
                                                  • Gość: jana Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 22.02.10, 19:19
                                                    "Okazywalo sie, ze ani nie trzymaja
                                                    diety, ani nie prowadza aktywnego trybu zycia."

Jak sie okazalo??? Wlasnie, ze trzymamy sie diety, wlasnie, ze
                                                    uprawiamy sport, wiec przestan nas oczerniac! Nie masz zielonego
                                                    pojecia o dziedzicznym cholesterolu, ja mam! Przestan wmawiac mi, ze
                                                    nie wiem nic o diecie cholesterelowej i chorobach dziedzicznych.
                                                    Mieszkam na zachodzie od 30 lat i mam doskonale pojecie i
                                                    doskonalych lekarzy. Przeszlam wszystkie badania w klinice
                                                    specjalistycznej i od lat jestem na tabletkach. Zamilknij wreszcie,
                                                    bo przynosisz sobie wstyd.
                                                  • mel.la Re: wysoki cholesterol 22.02.10, 19:21
                                                    Slonce, ale caly czas chodzi o to, ze ludzie, ktorzy pisali w tym
                                                    watku i udawadniali, ze oni wlasnie sa tym genetycznym, rzadkim
                                                    przypadkiem, wcale nim nie byli.

No prosze, pani profesor Dosia przeprowadzila nawet badania na forum...
                                  • minniemouse Re: wysoki cholesterol 15.02.10, 07:29
                                    To są rzadkie bardzo przypadki, ale jednak są. I zaprzeczanie
                                    temu jest zwykłą ignorancją.

Dla Was jednak
                                    > to niewygodna prawda, bo łatwiej jestprzyjąć, ze jak gruby to
                                    > obżraciuch.

bo tak jest!!

jak sama przyznajesz jestes RZADKIM przypadkiem, wiec nie stawiaj siebie za jakis wielki wzor.
                                    nikt nie zaprzecza ze otylosc lub niedowaga z powodu choroby istnieje
                                    i ktos kto sie nie obzera moze tyc a ktos kto sie objada moze nie utyc. ale nie jest to regula!

to sa przypadki tak rzadkie ze matematycznie mozna ujrzec jakie to nieprawdopodbne:

10% ze 100%

90% tyje bo zre. 90% chudych sa chudzi sa bo niedojadaja.

Minnie
      • Gość: sally Re: wysoki cholesterol IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.10, 20:36
        Maz mojej kuzynki odstawil tabletki i mial wylew, kiedy jego zona
        byla w 8 miesiacu ciazy. Pierwsze , dlugo wyczekiwane dziecko,
        nareszcie zaszla w ciaze i on az pekal z dumy. Uratowala go zona,bo
        akurat byla w domu. W szpitalu udzelono tylko pierwszej pomocy i
        natychmiast przewieziono go do specjalnej kliniki, gdzie
        przeprowadzono 5 godzinna operacje mozgu. Uratowali go, ale moja
        kuzynka urodzila dziecko 3 trzy dni pozniej i on nie byl przy
        porodzie, a to bylo dla niego najwazniesze. Lezal bardzo dlugo w
        szpitalu, a my wspieralismy ja wszyscy i pomagalismy jak moglismy.
        Co przeszla, to przechodzi ludzkie pojecie, a on byl bardzo dlugo
        sparalizowany - prawa strona. Doszedl juz do siebie, ale nie moze
        sobei wybaczyc....
        Radze brac tabletki, bo ratuja zycie i chronia przed kalectwem.
          • Gość: woj Re: wysoki cholesterol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.10, 09:29
            Niekoniecznie. Ale odkłąda się w żyłach i to jest bardzo
            niebezpieczne. Wcale też nie trzeba być tłustym, by mieć jego
            nadmiar. Doc wspominał kobietę chudą jak szczapa z tak wysokim
            cholesterolem, ze konieczne było powtórzenie badań. Niestety, wynik
            się potwierdził. No i trzeba robic badanie nie ogólnego
            cholesterolu, ale z rozbiciem na frakcje LDL i HDL. Bo ogólny moze
            być w normie, ale LDL wysoko powyżej a HDL poniżej normy. I wtedy
            jest problem.
                  • replica1 Re: wysoki cholesterol 16.02.10, 17:25
                    cieplefuterko, nie wiem dokładnie na czym to polega. generalnie chodzi o to, że
                    tarczyca decyduje o szybkości procesów metabolicznych w organizmie. przy
                    niedoczynności zachodzą one wolniej. także cholesterol nie jest prawidłowo
                    przetwarzany i wchłaniany, dlatego jego poziom we krwi wzrasta. wysoki
                    cholesterol jest podawany jako jeden z objawów niedoczynności. osobom, które
                    mają wysoki cholesterol mimo diety i zdrowego trybu życia, rutynowo powinno się
                    zlecać badania tarczycy. mam nadzieję, że trochę pomogłam wink
                    • Gość: rosasharn Re: wysoki cholesterol IP: 89.228.113.* 18.02.10, 19:15
                      Popieram w całej rozciągłości. U mnie ok. roku temu okazało sie, że poziom
                      cholesterolu znacznie przekracza normę (ponad 270). Nie jadam tłustych potraw,
                      bo nie lubię, miesa niewiele, słabością są słodycze. Próbowałam je ograniczyć i
                      wtedy cholesterol trochę spadł, ale i tak mocno przekraczał górną normę.
                      Przypadkiem okazało się, że mam przewlekłe zapalenie tarczycy i co prawda do
                      niedoczynności tarczycy jeszcze nie doszło, ale lekarka zapisała mi Euthyrox.
                      Biorę go od kilku miesięcy i cholesterol "cudownie" się obniżył smile bez żadnego
                      wysiłku z mojej strony (czyt. niejedzenia słodyczywink)
                    • Gość: Cieplefuterko wysoki cholesterol/dziekuje za odpowiedz/ replica1 IP: *.hsd1.md.comcast.net 20.02.10, 02:46
                      Dziekuje za odpowiedz.
                      W wieku 26 lat "stracilam" woreczek zolciowy (kamienie).
                      Niektorzy moga je miec cholestorolwe. Od tego zawsze mialam duzy cholesterol
                      (calkowity 180 do 300). W wieku 38 lat zostalam dodatkowo zdiagnozowana z
                      niedoczynnoscia tarczycy. Patrzac w przeszlosc zawszy mialam problemy z
                      termoregulacja (temperatura ciala, zimne stopy, dlonie, nos), wolna przeniane
                      materii.
                      Po zaczeciu brania lekartw na objawy niedoczynnosci sie poprawily
                      ale cholesterol ciagle sie zwieksza.
                      W moim przypadku dieta i cwiczenia niewiele pomagaja:
                      Co prawda nie cwicze tak intensywnie (tak ja sugeruje DOSIA)
                      ale pracuje 9 godzin dziennie 5-6 dni w tygodniu
                      (nie jest to praca siedzaca)
                      i udaje mi sie wycisnac 3 godziny silowni na tydzien.
                      Dieta; nie pamietam jedzenia typu pizza, frytki, hamburgery,
                      i innego junk foodu, czipsow. nie pije napojow gazowanych
                      Tluszcz tylko oliwa z oliwek, ciemne pieczywo,
                      duzo fasoli, straczkowych, kasz, duzo warzyw, uwielbiam orzechy i migdaly,
                      suszone owoce. Prawie w ogole slodyczy, prawie zero alkoholu(3-4 lampki wina na
                      rok), nidgy nie palilam
                      I z uplywajacym czasem obserwuje jak moj cholesterol rosnie.
                      Zaczelam brac statyny na obnizenie cholesterolu
                      ale w moim przypadku nawet przy najnizej dawce mam zbyt duzo skutkow ubocznych
                      (bole miesni i stawow)

• Gość: Cieplefuterko Re: wysoki cholesterol/dziekuje za odpowiedz/ rep IP: *.hsd1.md.comcast.net 23.02.10, 05:21
                          Objawy zespolu Cushing's, ale nie pasuje mi wiekszosc objawow
                          MOZE# Przyrost masy ciała i w następstwie otyłość;
                          NIE- otyłość cushingoidalna – nagromadzenie tkanki tłuszczowej na karku, w
                          okolicach nadobojczykowych, twarzy (tzw. twarz księżycowata) i tułowiu
                          NIE# ścieńczenie skóry, szerokie rozstępy na skórze brzucha, ud, pośladków,
                          piersi i niekiedy ramion, o barwie purpurowoczerwonej
                          Nie# trądzik, hirsutyzm
                          Nie# zaburzenia miesiączkowania
                          NIE# zaburzenia emocjonalne (depresja, chwiejność emocjonalna, upośledzenie
                          czynności poznawczych, zaburzenia snu)
                          NIE(zawsze niskie)# nadciśnienie tętnicze
                          Jeszcze NIE# osteoporoza, złamania kompresyjne kręgów
                          NIE # cukrzyca lub nieprawidłowa tolerancja glukozy
                          NIE# osłabienie siły mięśniowej związane z zanikiem tkanki mięśniowej
                          spowodowane katabolicznym działaniem glikokortykosterydów
                          NIE# charakterystyczna budowa ciała – otłuszczenie twarzy i tułowia i chude
                          kończyny górne i kończyny dolne
                          NIE# u dzieci – opóźnienie wzrostu kostnego z następową karłowatością
                          NIE# w skrajnych wypadkach martwica skóry
                            • Gość: onaaa Re: wysoki cholesterol/dziekuje za odpowiedz/ rep IP: 109.243.188.* 09.03.10, 20:07
                              Liczba osób cierpiących na wysoki poziom cholesterolu jest bardzo długa,
                              "choroba" ta zasługuje na miano cywilizacyjnej. Jest wiele "niby" środków na
                              ten problem ale tak na prawdę jest to proces złożony i bardzo długotrwały .
                              Łykając ciągle to inne tabletki negatywnie wpływamy na organizm. Zdumiewające
                              jest to, że większość z was myśli, że jak połknie tabletkę to jest ok . Trochę
                              szerzej należy na to popatrzeć. Otworzyć się trochę , tabletka nie jest
                              wybawicielką świata w każdej dziedzinie. Wydaje się, że nie MA SUPER SPOSOBU NA
                              CHOLESTEROL. Ja wam powiem, że jest. Znam pacjentów, których poziom cholesterolu
                              spadł niesamowicie w dół po miesiącu, co potwierdzone jest badaniami przed i po.
                              Długo by wymieniać osoby, które uciekły spod noża szpitalnego w ciągu miesiąca??
                              Zawały, miażdżyca, zatorowość naczyń, cukrzyca, słaba wydolność organizmy,
                              schorzenia kardiologiczne.CUD?? Oczywiście, że nie. Postęp techniczny dostępny
                              dla każdego z nas.
                              Jeżeli ktoś chciałby się więcej dowiedzieć na ten temat to chętnie odpowiem na
                              pytania patricia_mitro@op.pl

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka