Gość: Romekg0505@interia IP: *.atl.pgs.com / 217.144.243.* 26.02.04, 15:19 Slyszalem, ze miod jednej z firm wywoluje choroby u dzieci. Czy ktos wie jakiej firmy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Artur Re: Miod. IP: *.sasknet.sk.ca 26.02.04, 16:49 Moze chodzi ci o ten miod zanieczyszczony chloramfenikolem? Niestety, nie wiem jakiej firmy byl to miod. Chcialbym napisac tylko tak bardziej ogolnie, ze zanieczyszczenie tym antybiotykiem miodu jest relatywnie czeste, tyle, ze o tym zwykle nie wiemy. U nas w Kanadzie co rusz sprawa chloramfenikolu w miodzie tez wyplywa. Czy tak bardzo sie tym marwic? Tak, jezeli ktos przeczyta ulotke chloramfenikolu bo wtedy okaze sie, ze zazycie moze spowodowac niemalze smierc na miejscu glownie przez uszkodzenie szpiku i watroby. Nie, jezeli kieruje sie wlasnym doswiadczeniem i obserwacjami. Pracowalem kiedys na oddziale gdzie z roznych przyczyn leczylismy czesto chloramfenikolem. W historii oddzialu zostalo przeleczonych pewnie przeszlo 150 chorych i u nikogo nie wystapily problemy ani powiklania. Moze nawet wrecz przeciwnie. Kuracja byla zawsze lekko znoszona przez pacjentow i nie bylo objawow ubocznych i niepozadanych. Nie wiem jak to wytlumaczyc. Moze tym, ze kiedys produkowany chloramfenikol byl czyms zanieczyszczony a obecnie nie? A zla slawa z lat piedziesiatych ciagle za chloramfenikolem idzie. W kazdym razie strach przed chloramfenikolem i jego zla slawa sa grubo przesadzone. Nie znaczy to, ze mamy swiadomie szprycowac sie miodem z tym antybiotykiem, ale nadmiernie panikowac tez nie warto. A, miodu, juz z innych przyczyn nie daje sie dzieciom ponizej 1 roku zycia. Ale to juz z innych przyczyn. Odpowiedz Link Zgłoś