IP: *.atl.pgs.com / 217.144.243.* 26.02.04, 15:19
Slyszalem, ze miod jednej z firm wywoluje choroby u dzieci. Czy ktos wie
jakiej firmy?
Obserwuj wątek
    • Gość: Artur Re: Miod. IP: *.sasknet.sk.ca 26.02.04, 16:49
      Moze chodzi ci o ten miod zanieczyszczony chloramfenikolem? Niestety, nie wiem
      jakiej firmy byl to miod.

      Chcialbym napisac tylko tak bardziej ogolnie, ze zanieczyszczenie tym
      antybiotykiem miodu jest relatywnie czeste, tyle, ze o tym zwykle nie wiemy. U
      nas w Kanadzie co rusz sprawa chloramfenikolu w miodzie tez wyplywa.

      Czy tak bardzo sie tym marwic? Tak, jezeli ktos przeczyta ulotke
      chloramfenikolu bo wtedy okaze sie, ze zazycie moze spowodowac niemalze smierc
      na miejscu glownie przez uszkodzenie szpiku i watroby.
      Nie, jezeli kieruje sie wlasnym doswiadczeniem i obserwacjami. Pracowalem
      kiedys na oddziale gdzie z roznych przyczyn leczylismy czesto chloramfenikolem.
      W historii oddzialu zostalo przeleczonych pewnie przeszlo 150 chorych i u
      nikogo nie wystapily problemy ani powiklania. Moze nawet wrecz przeciwnie.
      Kuracja byla zawsze lekko znoszona przez pacjentow i nie bylo objawow ubocznych
      i niepozadanych.
      Nie wiem jak to wytlumaczyc. Moze tym, ze kiedys produkowany chloramfenikol byl
      czyms zanieczyszczony a obecnie nie? A zla slawa z lat piedziesiatych ciagle za
      chloramfenikolem idzie.

      W kazdym razie strach przed chloramfenikolem i jego zla slawa sa grubo
      przesadzone.

      Nie znaczy to, ze mamy swiadomie szprycowac sie miodem z tym antybiotykiem, ale
      nadmiernie panikowac tez nie warto.

      A, miodu, juz z innych przyczyn nie daje sie dzieciom ponizej 1 roku zycia. Ale
      to juz z innych przyczyn.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka