Dodaj do ulubionych

krótkowzroczność

17.01.13, 19:49
to jest tabu, wie się o tym, ale niedokładnie. Krótkowzroczność powstaje i pogłębia się o dzieci i młodych ludzi w wieku nauki.I dokładnie tylko z tym jest związana.I w związku z tym nie należy pisać i czytać(z bliska) więcej niż 2 godziny, nie należy kierować wzroku na monitor komputera(z małej odległości) dłużej niż 48 minut dziennie, oglądanie telewizji z większych odległości np. na dużym ekranie ( podobny musiałby być ekran komputera) nie ma w tym przypadku wpływu.Takie są wyniki badań, krótkowzroczność występuje u prawie wszystkich na Tajwanie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zaćma(ślepota) powstaje, jeżeli nie widzi się wyraźnie liter, najczęściej mniejszych niż 12
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: krótkowzroczność 17.01.13, 20:40
      primum_non napisał:

> to jest tabu, wie się o tym, ale niedokładnie. Krótkowzroczność powstaje i pogł
      > ębia się o dzieci i młodych ludzi w wieku nauki.I dokładnie tylko z tym jest z
      > wiązana.I w związku z tym nie należy pisać i czytać(z bliska) więcej niż 2 godz
      > iny, nie należy kierować wzroku na monitor komputera(z małej odległości) dłużej
      > niż 48 minut dziennie, oglądanie telewizji z większych odległości np. na dużym
      > ekranie ( podobny musiałby być ekran komputera) nie ma w tym przypadku wpływu.
      > Takie są wyniki badań, krótkowzroczność występuje u prawie wszystkich na Tajwan
      > ie.
      > -------------------------------------------------------------------------------
      > --------------------------------
      > Zaćma(ślepota) powstaje, jeżeli nie widzi się wyraźnie liter, najczęściej mnie
      > jszych niż 12

Zapomniałeś napisać, że oczu można używać jedynie przez 93 minuty dziennie. Inaczej grozi ślepota, zaćma, jaskra oraz halluksy.

S.
        • grazkavita Re: krótkowzroczność 18.01.13, 10:15
          Bardzo ważna jest jakość sprzętu na którym się pracuje. Nowoczesne monitory emituja o wiele mniej szkodliwych promieni. Są tez specjalne plastry pochłaniające szkodliwe promieniowanie z ekranów monitorów lub z aparatów komórkowych.Można również uzupełnić poziom luteiny w oczach. Jest to silny antyoksydant chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem , który gromadzi się w plamce żółtej oka.
          • snajper55 Re: krótkowzroczność 18.01.13, 12:31
            grazkavita napisała:

> Bardzo ważna jest jakość sprzętu na którym się pracuje. Nowoczesne monitory emi
            > tuja o wiele mniej szkodliwych promieni. Są tez specjalne plastry pochłaniające
            > szkodliwe promieniowanie z ekranów monitorów lub z aparatów komórkowych.Można
            > również uzupełnić poziom luteiny w oczach. Jest to silny antyoksydant chroniący
            > oczy przed szkodliwym promieniowaniem , który gromadzi się w plamce żółtej oka.

Plastry? Na monitor? A nie lepiej owinąć monitor grubą folią aluminiową, która nie przepuszcza szkodliwego promieniowania?

S.
    • felinecaline Re: krótkowzroczność 06.02.13, 14:51
      ???????????????????????Niedokladne i to mocno sa gloszone przez Ciebie "madrosci".
      Moze najpierw sama sie naucz, zamiast zaczniesz nasladowac pewnego Marcina.
      Zacznij od tego:
      - jaka jest przyczyna krotkowzrocznosci (powtorka z optyki i anatomii /budowa galki ocznej).
      jakie sa metody korekcji
      - co to jest zacma? czym sie objawia? jakie sa jej przyczyny? Czy i jakie jest leczenie?
      Tu napisalas cos, co nawet w szkole podstawowej jako wypracowanie z (powiedzmy) "nauki o czlowieku" ocenione moze byc wylacznie na "pale".

• horpyna4 Re: krótkowzroczność 06.02.13, 14:58
      Taaa, jasne...

Wprawdzie jako dziecko nie używałam komputera i nie było w domu telewizora, ale czytałam całymi dniami. I to jeszcze przed pójściem do szkoły, bo nauczyłam się czytać dużo wcześniej. W latach szkolnych też każdą wolną chwilę spedzałam na czytaniu; było tego duuużo więcej, niż 2 godziny dziennie.

I zawsze miałam skłonność do dalekowzroczności, tak, jak moi rodzice. Może jednak geny mają tu najwieksze znaczenie? Jak ktoś z natury ma tzw. sokoli wzrok, to nie stanie się krótkowzroczny z powodu czytania książek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka