Dodaj do ulubionych

ból pod mostkiem

17.03.07, 21:23
od jakiegos czasu czuje bol nad ranem ponizej mostka. wzasadzie przechodzi
kiedy wstanE, ale w nocy jest barzo nieprzyjemny.
Obserwuj wątek
    • anula36 Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:43
     poczytaj, a ostateczna diagnoze i tak musi postawic lekarz, a nie anonimowi znachorzy forumowi;)     Objawy refluksu

     W przypadku charakterystycznych objawów dla refluksu, postawienie właściwej diagnozy nie jest trudne. Należą do nich: zgaga, odbijanie, nudności, zwracanie pokarmów, trudności z połykaniem pokarmów. Inaczej jest niestety wtedy gdy mamy doczynienia z objawami, które imitują zupełnie inne choroby. Należą do nich:

     - dolegliwości ze strony układu oddechowego t.j. powracające zapalenie oskrzeli, dychawica oskrzelowa, zachłystowe zapalenia płuc, duszności, męczący przewlekły kaszel (który jest spowodowany przedostawaniem się mikro - bądź makro - treści żołądkowych do układu oddechowego bądź reakcją oskrzelowo - przełykową obecności kwaśnej treści żołądkowej w przełyku), świsty oddechowe, bezdech w czasie snu

     - ze strony układu laryngologicznego może to być zmiana barwy głosu, chrypka, zapalenie zatok, intensywne ślienienie się oraz uczucie tzw. "kluchy w gardle", zapalenie gardła oraz krtani będące konsekwencją obecności kwaśnej treści w przełyku.

     - oprócz tego bardzo często występuje ból w klatce piersiowej pochodzenia pozasercowego( NCCP - non - cardiac chest pain) z lokalizacją podmostkową bądź w nadbrzuszu środkowym. Ma charakter głębokiego, piekącego bólu. Bardzo często wywołuje go pozycja leżąca często w godzinach nocnych ale nie tylko bądź schylanie się po posiłku. Symuluje on chorobę wieńcową w związku z tym często bywa trudny do zdiagnozowania.

     - bolesne połykanie czyli odynofagia występuje często u chorych z nadżerkami lub owrzodzeniem przełyku na wysokości zwężenia.

     - zwracanie pokarmów jest wynikiem biernego cofania się poza połączenie przełykowo - żołądkowe (GEJ - gastro - esophagel junction) do przełyku powodując kwaśny bądź gorzki smak w ustach. Nasilać to może leżąca pozycja ciała bądź wzrost ciśnienia śródbrzusznego.
    • jeanne72 Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:43
     Objawy refluksu nasilają się w pozycji leżącej, więc rano po wstaniu są
     najbardziej dotkliwe. Ale oczywiście może to być też coś innego, po prostu
     musisz iść do lekarza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka