Dodaj do ulubionych

ból pod mostkiem

17.03.07, 21:23
od jakiegos czasu czuje bol nad ranem ponizej mostka. wzasadzie przechodzi
kiedy wstanE, ale w nocy jest barzo nieprzyjemny.
Obserwuj wątek
  • anula36 Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:33
   a nie jest to czasem refluks? czyli cofanie sie sokow zoladkowych do przelyku?
   • zu_zana Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:37
    moze , ale dokucza mi tylko nad noca nad ranem. pozniej sam przechodzi, w
    przelyku raczej niesmaku nie mam

    • anula36 Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:43
     poczytaj, a ostateczna diagnoze i tak musi postawic lekarz, a nie anonimowi znachorzy forumowi;)     Objawy refluksu

     W przypadku charakterystycznych objawów dla refluksu, postawienie właściwej diagnozy nie jest trudne. Należą do nich: zgaga, odbijanie, nudności, zwracanie pokarmów, trudności z połykaniem pokarmów. Inaczej jest niestety wtedy gdy mamy doczynienia z objawami, które imitują zupełnie inne choroby. Należą do nich:

     - dolegliwości ze strony układu oddechowego t.j. powracające zapalenie oskrzeli, dychawica oskrzelowa, zachłystowe zapalenia płuc, duszności, męczący przewlekły kaszel (który jest spowodowany przedostawaniem się mikro - bądź makro - treści żołądkowych do układu oddechowego bądź reakcją oskrzelowo - przełykową obecności kwaśnej treści żołądkowej w przełyku), świsty oddechowe, bezdech w czasie snu

     - ze strony układu laryngologicznego może to być zmiana barwy głosu, chrypka, zapalenie zatok, intensywne ślienienie się oraz uczucie tzw. "kluchy w gardle", zapalenie gardła oraz krtani będące konsekwencją obecności kwaśnej treści w przełyku.

     - oprócz tego bardzo często występuje ból w klatce piersiowej pochodzenia pozasercowego( NCCP - non - cardiac chest pain) z lokalizacją podmostkową bądź w nadbrzuszu środkowym. Ma charakter głębokiego, piekącego bólu. Bardzo często wywołuje go pozycja leżąca często w godzinach nocnych ale nie tylko bądź schylanie się po posiłku. Symuluje on chorobę wieńcową w związku z tym często bywa trudny do zdiagnozowania.

     - bolesne połykanie czyli odynofagia występuje często u chorych z nadżerkami lub owrzodzeniem przełyku na wysokości zwężenia.

     - zwracanie pokarmów jest wynikiem biernego cofania się poza połączenie przełykowo - żołądkowe (GEJ - gastro - esophagel junction) do przełyku powodując kwaśny bądź gorzki smak w ustach. Nasilać to może leżąca pozycja ciała bądź wzrost ciśnienia śródbrzusznego.
    • jeanne72 Re: ból pod mostkiem 17.03.07, 21:43
     Objawy refluksu nasilają się w pozycji leżącej, więc rano po wstaniu są
     najbardziej dotkliwe. Ale oczywiście może to być też coś innego, po prostu
     musisz iść do lekarza.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka