Dodaj do ulubionych

Unia czy Kanada?

02.10.06, 04:14
Jeżeli ktoś zadaje sobie takie pytanie to może zainteresuje go artykuł na
temat płac w Unii w tygodniku “Wprost”:

www.wprost.pl/ar/?O=95057
Obserwuj wątek
        • pal0ma Re: Unia czy Kanada? 03.10.06, 19:37
          Zrelaksuj sie, Zupa.

Czy ja kogos zachecam, zeby tam jechal? Podalam link z placami do
          zainteresowanych, bo na pewno sa takie osoby, ktore zadaja sobie to pytanie. W
          czym ci statystyka przeszkadza?
          • soup.nazi Re: Unia czy Kanada? 04.10.06, 18:27
            pal0ma napisała:

> Zrelaksuj sie, Zupa.
            >
            > Czy ja kogos zachecam, zeby tam jechal? Podalam link z placami do
            > zainteresowanych, bo na pewno sa takie osoby, ktore zadaja sobie to pytanie. W
            >
            > czym ci statystyka przeszkadza?

A czy ja cos mowie? Ci, ktorzy ciekawi niech jada. Zabawna jest tylko ta
            prawidlowosc, ze .... oni nie jada. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak
            zle, hehehe?
    • pal0ma Re: Unia czy Kanada? 04.10.06, 21:04
      Nie tylko w Kanadzie ludzie wykonuja prace ponizej swojego wyksztalcenia,
      ciekawy artykul o pracy na stanowisku smieciarza w Paryzu smile
      wiadomosci.onet.pl/1363489,2678,kioskart.html
      • babiana Re: Unia czy Kanada? 11.11.06, 11:52
        Wczorajsza wiadomosc z Copenhagen Post

09.11.2006 Print article (IE & NS 4+)

Polish GPs are on their way to Denmark. A doctor shortage in North Jutland is
        now so severe that authorities are recruiting in Poland, where there are 10,000
        qualified doctors without work. Suitable candidates must first complete a six
        month language and culture course before being allowed on the hospital floor.
    • stenia44 Re: Unia czy Kanada? 22.11.06, 16:42
      Mieszkam obecnie w Anglii, jestem tu juz trzeci raz, wykonywalam rozne prace i
      mozecie mi wierzyc, ze te place ktore podaja (jesli chodzi o UK), sa grubo
      zawyzone. Pracowalam w hotelu, jako opiekunka, jako pomoc domowa, ale wszedzie
      proponowali o wiele mniej. Tak sie dzieje kiedy tylko slysza ze jestes z
      Polski, Slowacji czy podobnego kraju. Pozdrawiam z bardzo dzis deszczowego
      Canterbury smile))
    • maciopa Re: Unia czy Kanada? 29.11.06, 13:23
      Hey,

dobija mnie jedno, że wykształcone osoby z Polski - nie mają szans na realne
      zatrudnienie. Na nic 17-20 lat nauki w sumie (mgr lub dr) skoro trzeba było po
      podstawówce skończyć przyzakładową stoczniową zawodówkę i teraz móc zarabiać
      spore pieniądze w SWOIM zawodzie i jeszcze się pracodawcy po ciebie w kolejce
      ustawiają. A po mgr ekonomii/psychologii/i innej - logii czy - nomii -> pies z
      kulawą nogą! Człowiek inwestował czas, pieniądze, zdrowie (stres) a tymczasem
      życie pokazało mu figę!
      Co ma zrobić np księgowy? analityk kredytowy? usiąść i płakać - i jeśli nie ma
      smykałki do prac ręcznych albo też np. cierpi na korzonki (od ślęczenia przed
      monitorem) i ponadto nosi -5 okulary -> NIE DZIĘKUJEMY! i pracuje za 800 zł w
      Polsce. a gdyby "wykształcił" się na np. ślusarza - nie miałby problemów ze
      zdrowiem, miały i lata pracy i doświadczenie i pracę w
      Szkocji/Irandii/Kanadzie/Gdziekolwiek.
      Tej frustracji nie znajdziecie nigdzie i nikt o niej nie pisze otwarcie ale
      możecie poczytać kolumnę "wypadki" ile podobnych osób ginie w "wypadkach".
      btw. co z tego że trakie osoby mają niejednokrotnie znacznie więcej punktów w
      kategorii skilled worker jeśli NIE będą w stanie potem wcale się utrzymać w
      Kanadzie? bo nie potrafią gotować, malować, ciąć, giąć, spawać, lutować etc. etc.
      a o innej pracy jak wiadomo na początek nie mają co myśleć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka