Dodaj do ulubionych

Bony Sodexu

15.07.14, 19:14
Witam,
Dostałem w nagrodę od pewnego doractwa finansowego Bony Sodex-u wartości 500pln.
Proszę mi powiedzieć, czy muszę od tego zapłacić podatek, jeśli tak to kiedy i w jakiej formie?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Maciek Re: Bony IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 20:05
      Doliczasz do formularza PIT
      www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/bony-i-pieniadze-na-swieta-kiedy-musimy-zaplacic-podatek
      • lib1 Re: Bony 15.07.14, 21:11
        jestem na bakier z podatkowymi niuansami...tak po chłopsku może?:-)
        • Gość: Maciek Re: Bony IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 07:00
          Na początku każdego roku wypełniasz PIT.
          W roku, w którym dostałeś te bony dopisujesz do dochodów ich wartość (500 zł).
          Od w s z y s t k i c h dochodów w danym roku obliczasz podatek.
          • lib1 Re: Bony 16.07.14, 09:12
            dziękuję:-)

    • lib1 Re: Bony Sodexu 16.07.14, 17:29
      Pytanie hipotetyczne...gdybym tak nie zgłosił tych bonów w oświadczeniu, jak US zorientuje się że nie zapłaciłem?
      • Gość: niro Re: Bony Sodexu IP: *.play-internet.pl 16.07.14, 22:05
        Każda firma , a więc i Sodex ma obowiązek przesyłania informacji do US . Sprawdzą i dostaniesz wezwanie na przesłuchy - proste .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka