lib1 15.07.14, 19:14 Witam, Dostałem w nagrodę od pewnego doractwa finansowego Bony Sodex-u wartości 500pln. Proszę mi powiedzieć, czy muszę od tego zapłacić podatek, jeśli tak to kiedy i w jakiej formie? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Maciek Re: Bony IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.14, 20:05 Doliczasz do formularza PIT www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/bony-i-pieniadze-na-swieta-kiedy-musimy-zaplacic-podatek Odpowiedz Link Zgłoś
lib1 Re: Bony 15.07.14, 21:11 jestem na bakier z podatkowymi niuansami...tak po chłopsku może?:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Re: Bony IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.14, 07:00 Na początku każdego roku wypełniasz PIT. W roku, w którym dostałeś te bony dopisujesz do dochodów ich wartość (500 zł). Od w s z y s t k i c h dochodów w danym roku obliczasz podatek. Odpowiedz Link Zgłoś
lib1 Re: Bony Sodexu 16.07.14, 17:29 Pytanie hipotetyczne...gdybym tak nie zgłosił tych bonów w oświadczeniu, jak US zorientuje się że nie zapłaciłem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niro Re: Bony Sodexu IP: *.play-internet.pl 16.07.14, 22:05 Każda firma , a więc i Sodex ma obowiązek przesyłania informacji do US . Sprawdzą i dostaniesz wezwanie na przesłuchy - proste . Odpowiedz Link Zgłoś