Dodaj do ulubionych

Obowiązki OFE

11.07.06, 10:07
Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy OFE(w moim przypadku NNederlanden) ma
obowiązek porzysyłania do klientów rocznych sprawozdań/wyciagów z kont. Od 3
lat nic takiego nie dostaję(należę do funduszu 6 lat). Ostatnio napisałam do
NN zmieniając dane personalne. W odpowiedzi dostałam info że nowe dane
zostały przyjęte. Nie dostałam natomiast żadnej informacji co do wysokości
moich udziałów. Prosze więc o info jak to jest w rzeczywistości.
Obserwuj wątek
    • leezac Re: Obowiązki OFE 11.07.06, 11:25
      Tak fundusz ma taki obowiązek, nawet jeżeli Pan nie pracuje mają obowiązek
      wysłać tak zwany: "wyciąg zerowy"(czyli wyciąg na którym nie ma składek), ale
      musi przyjść do domu. Jeżeli Pan takiego nie otrzymał, jest to wyraźne
      naruszenie przysługujących Panu praw! Ma się Pan gdzie poskarżyć jeżeli Pan
      chce, ale bardziej polubownym rozwiązaniem będzie jak Pan zadzwoni na infolinię
      i poprosi o wyjaśnienie sprawy, albo pójdzie do placówki PTE NN Polska. Te druki
      zostaną wtedy Panu przesłane najprawdopodobniej do 30 dni. Taki mają
      najprawdopodopodobniej najdłuższy czas na załatwieni tej sprawy. Pozdrawiam
      Grzegorz!
    • eliza.wisniewska Re: Obowiązki OFE 11.07.06, 13:12
      Każde OFE ma obowiązek wysłać w rocznicę uczestnictwa w OFE informację o stanie
      konta. Z Pani maila jednak wynika, ze nie zmieniła Pani danych i sądzę, że
      również adresu zamiaszkania, co wpłynęło na nieotrzymywanie przez Panią
      korespondencji z OFE.Ustawodawca nałożył na każdego klienta obowiązek
      uaktualniania swoich danych oraz informowania OFE o każdej zmianie, dotyczacej
      uczestnictwa w OFE (np zmiana stosunków majatkowych). Jest to jedyna droga,
      dzięki której jesteśmy w posiadaniu aktualnych danych i adresu zamieszkania
      Klienta.
      Nie jestem w stanie (nie znam Pani nr rachunku) określić, w którym miesiącu
      mija Pani rocznica, i kiedy powinna otrzymać Pani informację roczną o stanie
      rachunku. Stąd też proszę zadzwonić na Infolinię, z prośbą o informacje o
      stanie rachunku. Informację o stanie rachunku można otrzymać również na
      żądanie; co Pani proponuję.
      Pozdrawiam, Eliza Wisniewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka