Dodaj do ulubionych

parametry a rejon

28.01.19, 13:22
Czy kopalnia z której wydobywany jest wegiel ma znaczenia? Wszyscy pytaja o to gdzie? Skad? Mnie się wydaje ze najważniejsze sa parametry wegla. Ile ma MJ/kg. Mam racje? Czy jeszcze na inne parametry tez trzeba zwracać uwagę?
Obserwuj wątek
    • kroloft Re: parametry a rejon 30.01.19, 15:02
      Racja tez interesuje mnie parametry najlepsze dlatego wybrałem węgiel sztygar ultra. Niski poiół, niskiem pyły, mała wilgotność i duza moc opłowa. Oczywiście nie kupiłbym rosyjskiego bo ma slaba moc i kradziony z Donbasu
    • came0 Re: parametry a rejon 17.07.19, 22:10
      Masz świętą rację. Ale trzeba też ten węgiel zobaczyć. Pisałam to już wcześniej: kiedyś kupowałam kolumbijski, byl super coś jak polski Retopal, z RI 0, MJ ponad 26. Ale! To węgiel młody, od razu widać, że był jeszcze koloru brunatnego, a nie czarnego, jak nasz polski, czy siwego, jak niektóre ruskie. Jego trzeba było kupować w małych ilościach, bo się rozpadał po pewnym czasie.
      Kupowałam też Skarbek i Pieklorza. Ogólnie dużo eksperymentowałam. Teraz kupuję od jednej duże firmy polskiej, która sama sprowadza węgiel z Rosji (nie z Donbasu, jak kolega pisze, ale z dalekiej, dalekiej Rosji). Jest super, kaloryczność min 28MJ, popiół 2% (!!!) RI 1. Bajka. Tylko, mnie nie podstawili tak jak kolegów i nie będę robić nikomu darmowej reklamy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka