06.01.09, 22:36
witam, odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi, mam w związku z tym prośbę o pomoc
przy interpretacji.
większość jest w normie, to co zaznaczone mam ponad to:
FT3 - 5,20 pg/ml (norma: 2,00-4,40)
FT4 - 1,80 ng/dl (norma: 0,93-1,70)
(TSH w normie - 3,170)
poza tym żelazo 155 yg/dl (norma - 37-145)
RDW - 14,4% (norma: 11,0-14,0)
MONO - 1,02 K/yl (norma: <0,80)
LYM - 3,41 K/yl (norma: 1,00-3,40)

czy ktoś umiałby mi powiedzieć tak ogólnie, co to może znaczyć?

P.S. przepraszam za nie podanie norm z poprzednim poście...
Obserwuj wątek
    • jurmik Re: podwyż 06.01.09, 22:41
      Dziwne te wyniki - jeśli te normy są prawdziwe, to dlaczego jeśli
      FT3 i FT4 są powyżej normy, to TSH, zamiast spaść do zera, jest
      dość wysokie? Radzę zrobić ferrytynę.
    • hashi-tess Re: podwyż 06.01.09, 23:20
      powinnaś jeszcze wykonać
      usg tarczycy
      i badanie p/ciał TPO i TG.
      wszystko powinno się wyjaśnić
      z tymi badaniami.
      • erving Re: podwyż 06.01.09, 23:30
        a te przeciwciała to znów z krwi...?
        • anoutskha Re: podwyż 07.01.09, 12:39
          Aha smile
          Przy czym lubią sobie do nich troszkę więcej upuścić smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka