Bardzo proszę o podanie schematu liczenia normy procentowo.
Robiłam po swojemu i z grubsza odpowiadało to podawanym wynikom, ale nie wiem,
czy nie robię jakiegoś błędu

. prosze także o interpretację wyników.
Podam wyniki i proszę o przeliczenie:
TSH 3,423 (N: 0,270-4,700)
fT3 3,66 (N: 4,0- 8,3)
fT4 12,02 (N: 9,0- 20)
Objawy ogólne: b. złe samopoczucie, b. silne osłabienie, zaburzona
termoregulacja - częste uczucie dojmującego zimna, drżenia
mięśniowe,powolność, brak
koncentracji, zaburzenia pamięci, brak rozumienia przeczytanego tekstu,
nieokreślone zaburzenia widzenia ( widzenie "za mgłą", ograniczenie pola
widzenia), sucha, szarawa skóra,łuszczenie skóry na stopach, nastrój
depresyjny, chwiejność emocjonalna,
silne krwawienie z dróg rodnych w 3 tygodniu od porodu, gdy krwawienie
poporodowe już wygasło.
Stan dotyczy młodej, dotychczas zdrowej i inteligentnej kobiety po porodzie.
Dolegliwości
zaczęły się ok tyg po prawidłowym, szczęśliwym porodzie. Rozpoznano depresję
poporodową i włączono antydepresanty. Zero poprawy, a nawet z dnia na dzień
jeszcze gorzej...
Rodzina uparła się przy badaniu hormonów tarczycy,wreszcie wykonano, wyniki
podałam powyżej.
2-ta
P.S. Kobieta jest 3-ci dzień na Euthyroxie N 25 i samopoczucie jest dużo, dużo
lepsze. Wczoraj dołączono Selen 1 x 100.