Dodaj do ulubionych

Hashimoto i co dalej

23.11.22, 12:57
Witam przychodzę z pytaniem czy są tu osoby,które mają stwierdzone Hashimoto,odczuwają wszelkie dolegliwości z tym związane ale poszły do endokrynologa który stwierdzil że wszystko jest niby ok i dostały zalecenia przyjmowania selenu vit d ewentualnie thyrosetu ? I badanie kontrolne za kilka miesięcy, czy lekarze patrzą w ogóle na procentowe oznaczenia ? Ft 3 mam 35%a ft4-15%czy patrzą na normy ogólne ? Pytam bo niem wiem czy szukać innego lekarza ?
Obserwuj wątek
    • hashitess Re: Hashimoto i co dalej 23.11.22, 18:46
      szukaj.
      Po ilości FT4 i FT3 widać, że Twoja tarczyca jest niewydolna.
      Inaczej mówiąc jest chora.
      Oznaczałaś p/ciała TPO i TG, aby sprawdzić czy masz hashimoto?
      Miałaś też badanie USG?
      • ewellka82 Re: Hashimoto i co dalej 23.11.22, 22:04
        Tak mam usg w którym jest napisane w całośći niejednorodnej echogenicznosci ze zlewajacymi się ze sobą obszarami hipoechogennymi ,anty tpo 466,9 norma do 5,6
        Endokrynolog uważa że w tym momencie nic nie robimy, suplementy selen i vit d TSH 2,838 norma 0,35 -4,94
        Ft4 11,17 norma 9,80-18,80
        Ft3 4,49 norma 3,40-6,10
        Nie wiem czy szukać kolejnego lekarza ?czuję się źle bez sił, bez energii okropnie senna mogę spać non stop ,rano budzę się w ogóle nie wypoczęta ,mam suchą skórę ,popękane pięty ,wypadające włosy ,zimne stopy nie zasnę bez skarpet ,nie wiem co robić mam siedzieć i czekać aż wyniki będą niezgodne z normą, tak wywnioskowałam w rozmowie z lekarzem.
        • hashitess Re: Hashimoto i co dalej 24.11.22, 04:20
          masz aktywne autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
          Potwierdzają to nie tylko badania, ale też Twoje samopoczucie.
          W/g mojej wiedzy potrzebna jest Ci suplementacja hormonu T4.
          Twoje poziomy hormonów są niskie i bez suplementacji
          T4 będą coraz niższe, a Twoje samopoczucie będzie "leżało
          na podłodze".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka