Dodaj do ulubionych

gry matematyczne

28.01.18, 22:10
Ostatnimi czasy na topie są u nas różnego rodzaju gry matematyczne - i zupełnie szczerze i z pełną odpowiedzialnością piszę, że nie znam bardziej efektywnej metody utrwalania umiejętności liczenia, aniżeli przez gry (plus oczywiście wszelkie zadania typu "matematyka w życiu" w trakcie zakupów, spacerów po mieście itd.).

Syn ma 7 lat, jest zapisany do 2 klasy polskiej szkoły (ale z racji, że nie mieszkamy w Polsce, uczy się w trybie edukacji domowej w polskiej szkole internetowej, stacjonarnie chodzi do 1 klasy tubylczej szkoły), więc na opanowanie materiału w typowo szkolny sposób mamy maks. 2 godziny w tygodniu, a reszta czasu to właśnie wszelkiego rodzaju gry, którą służą do utrwalania wiedzy.

Do tej pory szczególnie pomocne okazały się

Budowa zamku
https://dybuk.files.wordpress.com/2015/09/budowa-zamku-szymanowicz.jpg
źródło: dybuk.wordpress.com/?s=budowa+zamku
- na poznanie ciągu liczb, ich porządku, szacowanie wielkości - nasza pierwsza gra tego typu i był to fantastyczny wstępniak do manewrowania zbiorami liczb, ich porządkowania, odkrywania analogii w systemie dziesiątkowym itd.

Robale
https://www.rebel.pl/repository/products/104/32/_12556/robale.jpg
źródło: www.rebel.pl/product.php/1,32/12556/Polowanie-na-robale.html
Genialna gra na naukę dodawania w zakresie - w piewszej fazie - do 36, a następnie do prawie 150, z koniecznością przekraczania dziesiątek

Eliksir mnożenia
https://www.rebel.pl/repository/thumbnails/r/e/rebel-gra-eliksir-mnozenia-pudelko.1283835.140x0.jpg
źródło: www.rebel.pl/product.php/1,4967/105961/Eliksir-mnozenia.html
Fantastyczna gra na utrwalanie tabliczki mnożenia i dzielenia do 100 - nie polecam na samą początkową naukę tabliczki, ale to fantastyczne narzędzie do jej utrwalania, z elementem rywalizacji, strategii - bardzo rozwija biegłość w liczeniu, tym bardziej, że można w nią grać na 3 poziomach, a każdy z nich dotyczy określonych zbiorów liczbowych, które przed rozgrywką można powtórzyć i potem już tylko utrwalać.

Fuse
https://www.rebel.pl/repository/thumbnails/F/u/Fuse3D.315267.140x0.jpg
źródło: www.rebel.pl/product.php/1,1379/104706/Fuse.html
Sporo elementów matematyki (dodawanie, większe/mniejsze od), ale raczej w zakresie I klasy, do tego sporo innych operacji logicznych i matematycznej strategii.

Te tytuły jak dotąd najlepiej się u nas sprawdziły, będę oczywiście bardzo wdzięczna za pociągnięcie wątku i podzielenie się Waszymi zdobyczami
Obserwuj wątek
    • licofim959 Re: gry matematyczne 27.05.20, 13:35
      Dziękuje za polecenie smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka