Dodaj do ulubionych

TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów

IP: *.chello.pl 23.12.09, 14:50
To całe ekonomiczne filozofowanie sprowadza się do jednego - za żadne skarby
świata nie obniżyć cen. Zawsze obietnice w stylu dodamy to, tamto i owanto,
byle tylko nie brać mniej pieniędzy. Zeby bylo jasne, ten infantylny sposob
postepowania nie dotyczy tylko opłat telekomunikacyjnych. I tego uczycie się
przez 5 lat na studiach? Szkoda na was pieniedzy podatnikow.
Obserwuj wątek
    • misiaczek1281 Re: TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów 23.12.09, 15:50
      Największym błędem było sprzedanie kury znoszącej złote jajka francuzom...teraz musimy walczyć z monopolem i płacić drogo za internet...
    • Gość: lelo TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów IP: *.chello.pl 23.12.09, 16:03
      a ja uważam, że to dobrze, że podpisali to porozumienie. Podobnie jak to
      wcześniejsze TP z UKE, przynajmniej jest gwarancja, że coś ruszy z
      inwestycjami w infrę.
    • igorbn TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów 23.12.09, 16:36
      Rynek internetu pozostaje rynkiem silnie reglamentowanym.

      Okolicznością uzasadniającą ową urzędową reglamentację jest pozycja
      TP S.A. Stąd zdecydowane działania UKE (w szczególności
      sfinalizowanie
      porozumienia) należy oceniać pozytywnie. A że TP
      S.A. broni swojej pozycji, to jego prawo, jeżeli będzie bronił
      naruszając prawo, poniesie tego konsekwencje, niezależnie od tego
      czy jest przedsiębiorcą polskim czy francuskim.
      Inna sprawa to czy jednak nie było zasadne podzielenie tego molocha.
      Może wtedy szansa na efektywną i "efektowną" konkurencję cenową
      byłaby większa.

      A tak UKE używać musi dosyć niełatwych, ale sprawdzonych już,
      narzędzi
      reglamentacji cen
      . O zamrożeniu cen trudno raczej mówić.
      Chodzi o ich kontrolowanie, tak by rynek umożliwiał wejście
      operatorów alternatywnych.

      W efekcie skończy się trochę sporów sądowych, a firmy skupią się na
      konkurowaniu a nie procesowaniu. Niejeden prawnik pewnie się jednak
      zasmuci.

      O dobrych praktykach biznesowych:
      DOBRAPRAKTYKA.PL
    • Gość: [...] TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów IP: *.adsl.inetia.pl 23.12.09, 16:58
      > Zamrożenie cen dotyczy stawek WLR (TP oddaje operatorowi
      > alternatywnemu w dzierżawę swój kabel telefoniczny), nie
      > zmienią się też stawki LLU (usługa pozwala operatorom
      > alternatywnym podpiąć się do centrali TP

      Jest dokładnie odwrotnie - WLR korzysta z tepsianych central, a LLU
      tylko z kabla.

      > i oferować abonentom najbardziej wyszukane usługi z wideo
      > na żądanie włącznie).

      A to już kompletne pomieszanie z poplątaniem i nie wiadomo co autor
      chciał przez to powiedzieć.

    • atomik2 TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów 23.12.09, 18:04
      No to pieknie i swiatecznie!
      byle tylko nie byl to wstep do zmowy cenowej czy jakiejkolwiek innej zmowy
      miedzy dotychczasowymi konkurentami, bo wtedy to internet na pewno nie bedzie
      sie rozwijal ani tanial.

    • icc217 Bzdurny wniosek 23.12.09, 18:14
      dziennikarzyny. W takich sytuacjach ceny sa dyktowane, czyli po
      polskiemu rosna.
    • Gość: bronson TP SA dogadała się z Netią. To koniec sporów IP: *.xdsl.centertel.pl 23.12.09, 18:21
      bardzo dobrze że doszło do tego porozumienia, te wszystkie spory, jakieś
      niepotrzebne sprawy sądowe do niczego nie prowadziły, teraz można liczyć na to
      że coś zaskoczy a na tym skorzystamy my klienci. Ja przyznam się że liczę na
      rozwój infrastruktury. Moja firma znajduje się w takim miejscu gdzie nie
      dochodzi żaden operator, ale zgłosiłem już w TP że chce założyć pakiet
      biznesowy i dostałem gwarancję przyłączenia. Teraz się zastanawiam czy to
      wynika z tego że klienci soho są w tym kraju szanowani czy inwestycja na moim
      osiedlu była wcześniej planowana :)
    • Gość: masakra_teksanska TP SA dogadała się z Netią IP: 81.219.205.* 23.12.09, 21:51
      > Zgodnie z podpisaną dziś ugodą TP SA do końca 2012 r. zamrozi stawki >
      hurtowe dla Netii

      to znaczy ni mniej ni więcej, że tylko stawki dla nowych jeleni zotaną
      obniżone. Starzy klienci zapłacą tyle, co do tej pory...
    • Gość: netia antyfan TP SA dogadała się z Netią IP: 81.219.206.* 24.12.09, 09:20
      Podpisałem dwuletnią umowę z Netią bo skusili mnie obietnicą ,że w ciągu dwóch
      lat obowiązywania umowy będę mógł dwukrotnie zmienić stawkę. Na szczęście
      teraz już mi się kończy ta umowa - oczywiście w czasie jej trwania Netia nie
      ogłosiła żadnej nowej taryfy dla mojej umowy. Bujam się z wolnym internetem i
      słabą jakością usług. Więcej nie dam się nabrać na taki prostacki marketing -
      ale to ja mam wybór i więcej do tej firmy nie wrócę.
    • Gość: plakon TP SA dogadała się z Netią IP: 89.108.221.* 24.12.09, 10:12
      Może w tej chwili TPSA przestanie utrudniać podłączanie klientów na internet z
      Netii do swoich central proponując uparcie Neostradę. Mój przykład: trzy razy
      w tym roku umowa z Netią na internet na kablu tepsy. Trzy razy brak możliwości
      technicznych ze strony tepsy i trzy razy po złożeniu wniosku w Netii TPSA
      wydzwania do mnie z propozycją uruchomienia Neostrady od już. Nie wiem czy to
      aby nie jest niezgodne z prawem... Pewnie się nie znam.
    • matusow TP SA dogadała się z Netią 24.12.09, 12:13
      Mi się wydaje że może dojść do tego neo wróci do łask dzięki temu porozumieniu
      bo do tej pory UKE wstrzymywała obniżki cen neo a teraz poprzez zamrożenie cen
      hurtowych można liczyć że zapowiadane obniżki się zrealizują, bo TP od dawna
      chciała to zrobić ale była wstrzymywana przez postanowienia UKE
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka