Gość: ania Marzę o normalnych kolejach w tym kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 15:46 ... ale czy to się stanie szybko - wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 a bezpieczeństwo? rozboje, kradzieże, strach 28.06.05, 15:58 wsiadać do pociągu. Gdzie jest SOK, policja i prywatni ochroniarze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ant-anty-anty moze bedzie lepiej i bez wstydu IP: *.onlink.net 28.06.05, 16:08 w 1995 przylecialam do Polski z kolezanka z Kanady. Na dworcu centralnym do kibelkow trafilysmy po " zapachu "a tam juz powalilo nas z nog.Co za obciach. Moze w koncu PKP przestanie byc wizytowka brudnej Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 16:09 O co tyle krzyku? PKP to tylko Koleje Mazowieckie? A gdzie reszta Polski? Znowu tylko Warszawka dla siebie? Tak samo jest z monopolem Okęcia, "świetną" Legią, w TVP, gdzie serwisy informacyjne w 99% są o Warszawie i jej bardzo częto żałosnych ofertach kulturalnych. Tak jak reszta Polski byłaby tym zainteresowana. A bryluje w tym poranny program "Kawa czy herbata?". Widać jakoś się muszą dowartościować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blabluśka Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 17:30 hmmm.. ja zawsze jezdze koleja...zawsze jest dal mnie taniej - -na dlugich trasach (a zwykle mam do przejechania 350 km) kolej ma pzrewage nad autobusami:):) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: F.Y.M A CO NA TO ZWIąZKI ZAWODOWE z p. kogutem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 17:39 na czele . Myślę że to skończy się strajkiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieprzyzwyczajona A KIEDY DWORCE PRZESTANA SMIERDZIEC MOCZEM?!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 17:55 kiedy centralny przestanie byc centrum smrodu??? kiedy???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bywalec DwC Re: A KIEDY DWORCE PRZESTANA SMIERDZIEC MOCZEM?!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 19:35 > kiedy centralny przestanie byc centrum smrodu??? > kiedy??? Kiedy ludzie zaczną dbać o higienę osobistą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www.agentpkp.pl Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:20 Nie chcesz w kolejce stac, chcesz kupić bilwet to daj nam znac! www.agentpkp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chrobry2005@gazeta Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 20:47 PKP proponuje przewoz rowerow w specjalnych wagonach. Nam nie trzeba specjalnych wagonow, jezdzilibysmy pociagiem co dzien do pracy gdyby nie pobierano pobierano oplaty za przewoz roweru, ktorym do stacji i od stacji trzeba dojechac do pracy. Poniewaz chcecie wysokiej oplaty za przewoz roweru to jezdzimy autobusem bo dojezdza do centrum miasta i wychodzi w tym ukladzie taniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg ten artykuł to propagandowe guano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:29 pisane na zlecenie dogorywajacego pkp- wielkie halo, bo jest 1- słownie jeden nowy sład na cały kraj- cała reszta to śmierdzące, brudne, przepełnione i drogie pociągi kursujące po kraju- gdzie innych pasażerów obserwuje się jak potencjalnych meneli chcących spuścić ci manto- jak że jesteśmy psem podwórkowym na łańcuchu ameryki- radzę w ramach szkolenia betonu pkp przejechać się kiedyś amerykańskim Amtrakiem-wtedy zobaczycie co znaczy uprzejmość, wygoda- czy dbanie o pasażera Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: passs Re: ten artykuł to propagandowe guano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 23:56 > pisane na zlecenie dogorywajacego pkp- wielkie halo, bo jest 1- słownie jeden > > nowy sład na cały kraj- > cała reszta to śmierdzące, brudne, przepełnione i drogie pociągi kursujące po > kraju- A przeprasza, że zapytam - który to skład jest nowy? W ostatnim czasie na torach pojawiło się sporo nowych szynobusów, kilka skadów pociągów PKP IC jest w miaręnowych, z elektrycznych, to tylko WKD ma nowy jeden skład. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albert07 Re: ten artykuł to propagandowe guano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 10:09 Masz rację passsie, pewnie kolej zamówiła sobie ten artykuł, żeby pokazać się jakie to oni zmiany wprowadzają. Sęk właśnie w tym, że jak na razie jest to jedna chyba zmiana na cały kraj. Pozostałe pociągi są faktycznie brudne, śmierdzące, a kontrolerzy są niewidomi na problemy pasażerów. Oprócz tego wszystkiego na dłużych trasach szerzą się bandy szabrowników, którzy nawet w biały dzień za tzw. "przyzwoleniem" kontrolerów obrabiają co lepiej wyglądających pasażerów. Chciałbym za taką cenę jaką ja płacę za podróż do domu (600km) mieć naprawdę normalny standard, bo o wyższym to na razie nie mam co marzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: passs Re: ten artykuł to propagandowe guano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 22:36 > Masz rację passsie, pewnie kolej zamówiła sobie ten artykuł, żeby pokazać się > jakie to oni zmiany wprowadzają. Nie to chciałem powiedzieć. Kolega prawdopodobnie zrozumił,że pociąg "Słoneczny" Wawa-Gdańsk, to jakaś nowa jednostkaetc, ale tak nie jest. To po prostu dalekobieżna wersja EN57. Nic więcej. Poza tym kolej nie mogła takiego materiału zamówić, bo patrząc na to, co się dzieje wokół "Słonecznego" to jest to niemożliwe. (zakaz informowania przez pracowników PKP PR, PKP IC, tylko KM informują). PKP w życiu w jednym materiale prasowym nie umieściłoby informacji o pociągu "Słonecznym" na pierwszym miejscu, a potem dopiero o nowościach na PKP IC i PKP PR. A co do zmian, to jednak jakieś są. Pojawiają się w kraju zmodernizowane wagony (w pospiesznych), pojawiają się zmodernizowane jednostki EN57 (Koleje Mazowieckie mają takie, że w życiu byś nie pomyślał, że tak można odnowić starego złoma) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wujek Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:38 Nic sie nie zmienia. Za te obskurne wagony i godną politowani punktualnośc nie dal mym 5 zł. Ci co uważają ze pkp robi jakies postepy niech pojadą nawet do niemic. Pociąg miejski jest bardziej luksusowy niż najlepse wagony w IC. Tam nawet bydła w takich wagonach nie przewożą. Opuźnienie 30min to norma. 2 miesiące temu czekałem na kilege na dworcu 2h bo sie likomotywa zepsuła. Takie jest pkp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:39 Dla mnie to jest bomba. Teraz chociaz mozna zrobic wypad do Gdyni na jeden dzien ten kto nie widzial morza. Cena biletu to jest rewelacja w koncu to 22.50zl a nie 50 :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jola Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 21:46 jednak nie wierz - ja, również latem, dojeżdżam do pracy pociągiem i wydaje mi się, że kolej wręcz wypina się na swojego codziennego klienta, który jej regularnie co miesiąc płaci kupując bilet miesięczny. Gdyby nie to, że drogi prowadzące do Warszawy są tak zatłoczone, to TANIEJ i WYGODNIEJ (bo nie w tłoku) byłoby jeździć autobusem. Niestety taka autobusowa podróż trwa dłużej i tylko dlatego jeżdżę koleją. Dodatkowy dyskomfort wywołuje w takich podróżnych jak ja nieskrywana sugestia, że kolej robi nam łaskę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dojezdzajacy Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.05, 22:40 Kolej olewa tysiace klientow dojezdzajacych do pracy z podmiejskich, czy tez wiejskich miejscowosci kazac im placic za rower 4,5 zl. kiedy czesto stanowi to 100 procent czeny biletu za przejazd pasazera. W tej sytuacji Ci klienci musza pozostawic swoje rowery w domu i wola dojsc pieszo do autubusu, ktory dowiezie ich przynajniej do centrum miasta. W ten sposob zasilaja kase przewoznikow samochodowych, ktorych linie mnoza sie jak grzyby po deszczu a pkp likwiduje kolejne linie lokalne i narzeka na odplyw klientow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łucja Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: 217.153.6.* 29.06.05, 08:37 teraz sie pkp obudziła ---lepiej pozno niz wcale !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albert07 Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 09:59 To wyliczanie, że kolej jest bezpieczniejsza niż samochody to trochę przesada. Jakby nie patrzeć, na razie jeszcze mi się nie zdarzyło,żeby ktoś wlazł mi do samochodu i kazał wyskakiwać ze wszystkiego co mam. Poza tym jak ma być niebezpieczna jak ona jedzie chyba 40km/h, to co jej może się stać. Chyba co najwyżej koła zardzewieją od tego powolnego ruchu. Niestety wg. mnie kolei jeszcze bardzo daleko do normalnych standardów, nawet przy tak wysokich cenach nie mogą sobie poradzić z jakością usług. Co z tego, że w mazowieckim coś tam się dzieje, jak ja jestem z dolnego śląska i tu na razie nie słyszałem o takich ofertach. Jeżeli takie propozycje będą na terenie całego kraju to może będzie fajnie, natomiast w chwili obecnej wolę bujać się własnym autem (pomimo drogiej benzyny) lub PKS'em. To nic, że standard tam też jest nieciekawy, ale przynajmniej bezpieczniej się podróżuje. Jakby nie było to życzę powodzenia kolei w reformie, pytanie tylko czy zdąży przed jej całkowitym rozgrabieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emoticonka Re: Transport: Kolej agresywnie walczy o klienta IP: *.tkdami.pl 29.06.05, 10:12 Wybrałyśmy się z koleżankami na mały wypadzik w góry, pojechałyśmy do Bielska Białej z Oświęcimia za 25 złotych. Dojechałyśmy do Ustronia, przeszłyśmy do Wisły, wróciłyśmy do BB i stamtąd nie miałyśmy już (o 21.30) PKS. Pojechałyśmy pociągiem i ta sama trasa kosztowała nas 10 złotych mniej. Dlatego właśnie cieszę się, że pociągi tanieją, bo faktycznie, koleją się opłaca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja nic sie nie zmieni i nie zmienia IP: *.crowley.pl 06.07.05, 11:38 nic sie nie zmieni i nie zmienia - jest gorzej niz bylo :( Nie ma chyba polowy polaczen, które byly wczesniej. Kazda dalsza podróz (np. nad morze) to co najmniej 2 przesiadki. A przesiadki jakie? czekanie po 1,5 h np na dworcu w Warszawie Wschodniej..... Ze wzgledu na wlasne bezpieczenstwo w tym roku rezygnuje z uslug pkp. Jesli nie poprawi sie bezpieczenstow podrózowania w pociagach, pewnie juz nie wróce do tej formy komunikacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Delfina C.d. IP: *.zaodrze.punkt.pl / *.zaodrze.punkt.pl 06.07.05, 13:24 Ale jeśli chodzi o te tanie przejazdy to uważam, że to świetna sprawa! Przy obecnych cenach benzyny pewnie wielu ludzi przesiądzie się do pociągów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Delfina A co z przejazdami zagranicznymi? IP: *.zaodrze.punkt.pl / *.zaodrze.punkt.pl 06.07.05, 13:17 Chcę jechać w tym roku na Krym, ale 2 lata temu pani w informacji zaśpiewała mi cenę ponad 700 zł w obie strony. Toż to samolotem wyjdzie taniej! Nic dziwnego, że wszyscy jeżdżą liniami ukraińskimi, a PKP traci... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DŻEJMS BŁĄD SŁONECZNY POCIĄG księżycowo dezinforuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 15:58 no własnie..chwalebnie że są takie opcje..wreszcie!!!! ale z INFORMACJĄ jak zwykle kiepsko już znalazłem 3, słownie TRZY różne informacje dot. tego pociągu..i to dość istotne, bo o godzinach odjazdu.... no i zamiast pokazywac trase w-wa gdynia , pokazuje w-wa olsztyn.... ale to drobnica... KOCHANI KOLEJARZE!!! WIĘCEJ MIEJSCA DLA ROWERZYSTÓW!!! i nie trzeba bagażowych wagonów,których wiecznie wam brakuje... wystraczy wywalić w jednym wagonie ściankę jednego przedziału i kibelka!..zaadoptowac, kwiatek przykleić i już...jeden przedział na cały skład!!!i macie w każdym składzie miejsce do przewozu rowerów!oszczędnie, tanio, poręcznie... TANIEJ SIE NIE DA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Herman Re: Mazury IP: *.crowley.pl 06.07.05, 17:26 Ełk , Gizycko to kolej ma w dupie? Odpowiedz Link Zgłoś
jagula5 JA SOBIE WYPRASZAM!!! 06.07.05, 21:19 **"Mamy bilety Latawiec dla młodzieży do 24 lat. Za 150 zł można jeździć InterCity, ekspresami i Tanimi Liniami Kolejowymi po Polsce w lipcu i sierpniu bez ograniczeń - mówi "Gazecie" Jacek Prześluga, prezes PKP Intercity. (....) Mam nadzieję, że ci, którzy skorzystają z Latawca, w przyszłości wrócą do nas jako dorośli klienci. To inwestycja w przyszłość - mówi Prześluga."** Wypraszam sobie nazywanie mnie dzieckiem. Mam 23 lata, pracuję od 5 lat zawodowo, kończę studia magisterskie, wychowuję dziecko. Sama utrzymuję siebie, dziecko, mieszkanie i samochód. Nie życzę sobie, żeby jakiś burak z nosem do góry mnie obrażał. Kto Panu dał prawo Panie Prześluga do tak śmiałego wyrażania własnych opinii w imieniu całej firmy?? BEZCZELNOŚĆ!!! Odpowiedz Link Zgłoś