02.08.10, 12:25
Hey. Chciałam się zapytać głównie dziewczyn czy gracie na perkusji? Czy nauka
gry na perkusji jest bardzo trudna? I czy można samemu np. w domu nauczyć się
gry na perkusji? smile
Obserwuj wątek
    • elisss92 Re: Perkusja 02.08.10, 12:31
      mój ojciec sam się nauczył jak był jeszcze młodszy ode mnie. Ja nie mam takiego drygu jak
      on crying
      • elisss92 Re: Perkusja 02.08.10, 12:31
        tzn, młodszy niż ja teraz xd
    • gb Re: Perkusja 02.08.10, 12:35
      Gram na gitarze i pianinie ale na perkusji uczył mnie wujek. Nie jest to
      przynajmniej dla mnie trudne. Trzeba mieć po prostu duże poczucie rytmu i można
      się nauczyć w domu, ale jeśli pooglądasz np. na YouTubie filmiki jak zawodowcy
      to robiąwink
      • agaa_ perkusja 02.08.10, 21:18
        Nauczyć to wszystkiego się mozna ;P z tym że najlepiej graj na perkusji jeśli
        jesteś w zespole takie granie samemu sobie to nie ejst to o czym marzą
        perkusiści xD
    • drummie_ Re: Perkusja 02.08.10, 21:19
      Zabiłabym za możliwość gry na perkusji xD
      Hm, to nie jest strasznie trudne, ale proste też nie. Wyczucie rytmu i przede
      wszystkim podzielność uwagi. Najlepiej byłoby nauczyć się u kogoś, ale samemu...
      nie wiem, może. Jednak na to trzeba poświęcić kilka godzin dziennie. Największym
      mankamentem jest cena sprzętu - jakiś w miarę dobry, a jeszcze przecież
      prościutki zestaw perkusyjny kosztuje co najmniej 1500 zł.
      • beautiful_ Re: Perkusja 02.08.10, 21:24
        No właśnie ta cena jest najbardziej przerażająca, właściwie to nie mam
        możliwości gry bo po pierwsze rodzice nie dadzą mi tyle kasy (mam zazwyczaj
        słomiany zapał) a po drugie sąsiedzi wywaliliby mnie z własnego domu jak bym
        zaczęła bębnić xDD
    • broken_heart Re: Perkusja 02.08.10, 21:22
      Mój brat grał w jakiś zespołach na perkusji, ja gram na gitarze grałam na synetezatorze a
      że brat na perce to mnie uczył i też pogrywam wink On nauczył się sam... Ja praktycznie też.
      Wystarczu słuch i bardzo dobre wyczucie rytmu bez tego nie nauczysz się grać na
      perkusji wink
    • princess132 Re: Perkusja 02.08.10, 21:22
      ja się zapiszę na lekcje, łiii.

    • renooo17 Re: Perkusja 02.08.10, 21:24
      Można nauczyć się w domu. tylko trzeba mieć miejsce do grania i perkusje smile
    • candy21 Re: Perkusja 02.08.10, 21:30
      chciałam grać i nadal chce. ale to jest troche trudne. mój brat cioteczny sie
      uczy. chodzi do szkoły muzycznej, ale na fortepian tylko i powiedział, ze tam są
      tylko 2 perkusistki.. trzeba dużo ćwiczyc.. ale polecam też gitare xD
    • suczka Re: Perkusja 02.08.10, 21:36
      mój ojciec grał na perkusji no teraz już nie gra bo ma lenia i mnie nauczył jak byłam
      małaaaaa i jeszcze cos tam gram ale rzadko raczej smile
    • urszulka2691 Re: Perkusja 03.08.10, 09:24
      ja troche gram a trudno nie jest sie nauczyc tylko trzeba chciecwinkW domu mozna sie
      nauczyc tylko musisz miec pomieszczenie gdzie ona moze stacserce
    • kingusia Re: Perkusja 03.08.10, 09:27
      nie gram na perkusji .. ; o
    • chochliczka Re: Perkusja 03.08.10, 13:25
      Ja od początku roku szkolnego zacznę się dopiero uczyć (łiiiii!) więc Ci
      niestety nic na razie nie podpowiem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka