Dodaj do ulubionych

Położnictwo

IP: *.c157.petrotel.pl 25.06.05, 11:52
jerstem zainteresowana studiowaniem tego kierunku na AM. czy ktoś mógłby
napisać mi jak wyglądają te studia, czy są ciężkie, jak wygląda praktyka w
szpitalu? będę bardzo wdzięczna za wszelkie inforamcje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Karo Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.05, 14:20
      Ja wlasnie koncze poloznictwo ale na SLAM w Katowicach. Kierunek jest ciezki!
      Praktyki co wakacje i na 3 roku w weekendy. I trzeba jeszcze pisac prace
      licencjacka! Jest ciezko bo zajecia sa od rana do wieczora po róznych
      szpitalach i trzeba jezdzic. Jednak studia sa bardzo ciekawe i daj duzo
      satysfakcji!
    • basiaczekb Re: Położnictwo 02.07.05, 18:33
      Ja studiuję w Warszawie, jestem na I roku mgr (czyli de facto na IV).
      Najtrudniejszy moim zdaniem jest I rok, gdzi wszystko jest dla ciebie nowe. Na
      położnictwie jest ten plus, że największy nacisk kładziony jest na naukę
      położnictwa, ginekologii i neonatologii, i nie musisz zakuwać wiedzy ze
      wszystkich dzidzin medycyny (co nie znaczy,że ich nie ma). W Warszawie praktyki
      zaczynają się w drugim semestrze I roku, są również praktyki wakacyjne, ale
      ponieważ robisz je we własnym zakresie to możesz sama sobie termin wybrać. Po
      trzech latach nauki piszesz pracę licencjacką i zdajesz egzamin praktyczny na
      wylosowanym oddziale (sala porodowa, patologia ciąży, ginekologia, położnictwo).
      Gdy wszystko zaliczysz , obronisz pracę - tadaa uzyskujesz tytuł położnej i juz
      możesz pędzić do pracy. Jak nie to zdajesz na studia magisterskie, uzupełniające.

POLECAM POŁOŻNICTWO!!!!!!!!!!
    • basiaczekb Re: Położnictwo 02.07.05, 18:38
      A praktykę w szpitalu zaczynasz od podstawowych rzeczy. Czyli m.in. słanie
      łóżek, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków,sterylizacja narzędzi, wynieść
      basen też ci się zdarzy. Asysta przy porodzie początkowo wygląda tak, że się
      przyglądasz. Później stajesz do porodu łożyska, a później ten upragniony
      samodzielny poród, na który wszystkie czekamy ;-))))
    • Gość: Zocha Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.05, 17:29
      Ja soknczylam Położnictwo w Katowicach i wcale nie bylo tak kolorowo! a uczyc
      trzeba sie bylo wlasnie wszystkiego nie tylko pol, gin! praktyk sobie sama nie
      wybierasz i nie ustalasz grafiku tylko wszystko narzuca ci uczelnia!
      • basiaczekb Re: Położnictwo 13.07.05, 18:03
        Do dziewczyn z Katowic!!!
        Słyszałam co nieco jak wygląda położnictwo w Katowicach od dziewczyn, które
        przeszły do Warszawy na studia magisterskie. Zdaje sobie sprawę, że nauka była
        ciężka i praktyk full, ale dziewczyny wy jesteście naprawdę dobrze przygotowane
        do pracy jako położne. W Warszawie niestety jest tendencja do zmniejszania
        ilości godzin praktyk, do tego dochodzą różne przepisy takie jak: jeden dyżur
        nocny liczy się jak dwa dyżury dzienne (nie trzeba z tego przepisu korzystać).
        Efektem jest to, że po licencjancie brakowało nam i nadal brakuje godzin zajęć
        praktycznych wyznaczonych przez Unię Europejską. Nie weim czy będą jakieś
        kosekwnecje tego, pewnie bedą co się odbije oczywiście na studentkach.

Pozdrawiam serdecznie!!!
    • Gość: Kasia.S Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.05, 17:36
      Zgadzam sie calkowicie z (Zocha)! tez konczylam rok temu poloznictwo w
      Katowicach! I wiem jak tam jest! ale mimo tego nie zaluje!
      • Gość: polozna od 20 lat! Re: Położnictwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.05, 14:55
        Poloznictwo to trudny i odpowiedzialny zawod. Mialam okazje zdobyc ten zawod w
        czasach, kiedy jeszcze na uczelniach wyzszych nie bylo takiego kierunku.
        Zespoly Szkol Medycznych szkolily w tej dziedzinie. Nauka trwala 2,5 roku. Bylo
        wowczas bardzo duzo zajec praktycznych. Pracujac obecnie na sali porodowej
        musze przyznac, ze te zjecia byly bardzo przydatne w podjeciu samodzielnej
        pracy zawodowej. Konczac szkole zdobylam tytul poloznej dyplomowanej(w obecnych
        czasach bylabym polona po lic.). Uwazam, ze obecnie ksztalci sie polozne lepiej
        po wzgledem teoretycznym, jednak zbyt malo czasu poswieca sie na czesc
        praktyczna. Moje mlodsze kolezanki uzupelniaja swoje wyksztalcenie w uczelniech
        wyzszych. Z ich relacji wiem, ze nauki na tym kierunku jest duzo. Ale warto!!!
        To jest piekny zawod! JEdnak caly czas malo docenianY!!!Tylko madre, dobrze
        wyszkolone srodowisko(poloznych) bedzie mialo uznanie i szacunek w
        spolecznosci.
        • Gość: Po licencjacie Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.05, 00:22
          Czy 1400 godzin na porodowce i gin to malo????bo czegos tu nierozumiem! a
          zajecia od 7 do 18 po roznych szpitalach codziennie i w weekendy idziesz na
          nocke lub dniowke! Wakacje i swieta i kazde wolne jest praktyka po 12h systemem
          noc dzien i tak przez 3 lata!!!!!!I za to wszystko sama placisz bo dojazd ipt.
          kosztuje a praktyki sa za darmo!!!!!! a kiedys byly platne!
          • council Re: Położnictwo 22.08.05, 22:06
            Tak ,kiedyś praktyki były płatne za trzy tygodnie orki mogłam kupić cień do
            powiek (nie w Pewexie).Zaskoczyły mnie niezwykle posty od dziewczyn ,które
            zaczynają studiowac położnictwo jako drugi fakultet.BRAWO!!!Myślałam że
            reprezentuję ginący zawód.Dzięki takim jak wy fach położnej w naszym kraju może
            uda się wyciągnąć z zapaści.Jestem w branży 18 lat, z tego 15 lat porodówki,
            teraz praca w rotacji (gin,poł,s.por czasami neonatologia)Przez lwią część mego
            stazu na porodówce to głównie położna prowadziła poród ,decydowała o nacięciu
            krocza (które sama potem szyła).Nocami lekarz dyżurny był wzywany tylko wtedy
            kiedy Naprawdę potrzebna była lekarska interwencja,często utyskiwałysmy na taki
            stan rzeczy .Teraz z perspektywy czasu ,kiedy nie wolno nam szyć ,ba prawie nie
            wolno nam kichnąć bez zgody lekarza (nowy ordynator ,nowe zwyczaje) tęsknimy za
            tamtymi czasami ,za większą autonomią .Większość moich koleżanek z pokorą
            przyjmuje taki stan rzeczy głownie z lęku przed utrata pracy(małe
            miasteczko ,jedyny szpital).Jestem przekonana ,że teraz rozpocznie się
            przewartościowanie w branży.Pewne siebie absolwentki akademii medycznych nie
            dadza się zdominować lekarzom(najczęsciej niezbyt wysokich lotów).życzę wam
            powodzenia i wytrwałości
            • Gość: Melka Re: Położnictwo (DO COUNCIL) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 01:32
              Na wstepie pozdrawiam serdecznie!Ja skonczylam licencjat z poloznictwa i caly
              czas mam nadzieje ze sie cos zmieni, tym bardziej ze mialam dobry przyklad w
              domu (mama polozna). Jednak dopoki sie nie przekonalam jak jest w szpitalu (na
              praktykach) to nie myslalam ze to jest az taki problem!Personel szpitala nie
              mogl uwierzyc ze tak my (studentki poloznictwa)nie damy sobie w "kasze
              dmuchac". Ja tego nie rozumiem jak lekarze moga sobie przypisywac nasza
              robote?! Naprawde podoba nam sie ten zawod i chcemy zeby pacjentki byly
              zadowoloneiszczesliwe w tak waznych chwilach ale jak slysze czasem doktor...
              odbieral moj porod to mnie szlak trafia! Dlaczego tak to wszystko wyglada w
              Polsce??? Prowadzi to do tego ze wszystkie powyjezdzamy bo nie damy sie
              sprowadzic do zera w Polsce!!!!Juz niewspominajac o zarobkach (KPINA) !!! A
              zagranica zarobki super, traktowanie z szacunkiem itp. POZDRAWIAM WSZYSTKIE
              POLOZNE!!!!!Nie dajcie sie!!
    • Gość: kelyana Re: Położnictwo IP: *.net133.okay.pl 24.08.05, 23:56
      też myślę o tym kierunku ale w Lublinie czy ktoś wie jak jest tam?
    • patrysha1 Re: Położnictwo 25.08.05, 21:57
      Ja skończyłam Połozniectwo na AM w Gdańsku, wesoło nie było, zajecia od 8 do 19,
      plan ułożony przweaznie tak ze 15 min przerwy na dojazdy (i to czasem pociągiem
      do gdyni)i to koniec, czasem nie bylo czasu zjesc. Praktyki w wakacje (ilośc
      ogromna, miałam z 2 tygodnie wolnego co roku) i na ostatnim czyli VI semestrze
      (oczywiscei za darmo, na dojazdy ledwie mi starczało, a pracowałysmy tak samo
      jak zatrudniony personel). Ale mimo wszystko (nie myłych wykładowców, zero
      czasu, nie mili studenci lekarskiego, praca za darmo) jest naprawde warto się
      troche pomęczyc.

Teraz czekam na to czy otworzą mgr uzupełniejace dzienne w Gdańsku bo niby ma
      być, tylko problem w tym, że musi byc 15 osób a narazie są 3 podania,czas jest
      na skłądnie do 31.08 więc może jeszcze :(
      • patrysha1 Re: Położnictwo 25.08.05, 21:59
        sorry za wszelkie błedy, ale jak pisze to mało ich widze dopiero jak czytam to
        zgroza mnie zniewala.
        • Gość: Kita Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 23:10
          A u nas na Slaskiej Akademii Medycznej na poloznictwie na mgr 20 miejsc a
          chetntych o.k 100!!!!!!!
          • patrysha1 Re: Położnictwo 25.08.05, 23:54
            To trzeba u was ogłoszenie pwoiesić że w Gdańsku są pustki rekrutacyjne, może
            ktoś chce się w Gdańsku pouczyć :D (tylko mało czasu mają na przywiezienie
            dokumentów)
            • Gość: Kita Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.05, 00:01
              U nas egzamin na dzienne jest 23.09.05 wiec jeszcze troche czasu, niestety nie
              ma wieczorowych ani zaocznych. Dodam ze o poloznictwie w Gdansku nie slyszalam
              a szukalysmy miejsc obojetnie gdzie! Napewno po 23.09.05 bedzie o.k 80 osob
              chetnych do was tylko trzeba to rozglosic. Jak masz mozliwosc poinformowania
              swojej uczelni o takiej sytuacji to moze cos z tym zroba albo na nas zaczekaja!
              pozdrawiam
              • patrysha1 Re: Położnictwo 26.08.05, 12:56
                A napisz dokładnie jakie to studia, czy to 5 letnie magisterskie czy
                uzupaniające już po licencjacie! Nasze są już po licencjacie, nie ma egzaminów
                tylko dosatjesz punkatacje za 1/2 za średnią ze stódiów, 1/4 ocena z pracy i 1/4
                ocena z obrony.

Najlepsze jest to że połowa mojego roku z powodów od nich niezaleznych ma
                egzamin dopiero w piatek więc mają 3 dni na załatwienie wszystkiego, a i tak
                razem nie bedzie nas 15. Z 32 usób na 1 roku do końca doszło własnie 15 z czego
                4 dziewczyny napewno idą na zaoczne.
                • Gość: Kita Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.05, 13:07
                  To sa studia juz po licencjacie. Innych nie ma! Ja tez jestem po licencjacie i
                  jak sie nie dostane na SlAM to z chcecia bym pojechala do was.
    • Gość: Kita Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.05, 13:10
      A napisz mi jaki jest koszt? Ile semestr?
      • patrysha1 Re: Położnictwo 26.08.05, 13:18
        Dzienne są za darmo, zaoczne są 2 tys za semestr, opłata rekrutacyjna 85 zł.
        tu są zasady przyjmowania
        kierunek: położnictwo

1) Na dzienne uzupełniające studia magisterskie, kierunek położnictwo mogą być
        przyjmowani absolwenci studiów licencjackich - kierunek położnictwo
        2) O przyjęciu na I rok studiów w ramach określonego limitu miejsc decyduje
        liczba punktów otrzymanych w drodze postępowania kwalifikacyjnego, przy czym:

1. średnia ocen ze studiów - 50%,
        2. ocena pracy licencjackiej - 25%,
        3. ocena z egzaminu licencjackiego - 25%.

3) Rekrutację na studia przeprowadza Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna.
        4) Termin składania dokumentów: do dnia 31.08.2005 r
        5) Termin wywieszenia list osób zakwalifikowanych na I rok: 07.09.2005r.

Dam ci moze nr telefonu do rekrutacji i rektoratu, bo jesli chcecie do Gdańska
        to musicie jakos dac znac rektoratowi ze jest taka sytuacja jeszcze teraz przed
        terminem składania papierów

Numery telefonów Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych:
        Wydział Lekarski tel. (+ 48 58) 3491390, 3491391, tel./faks: 3491392

wieczorem napisze Ci do rektoratu bo musze teraz z domku wyjsc
    • Gość: MM Re: Położnictwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 15:49
      Jestem zainteresowana studiowaniem na AM.Chętnie przebadałabym tych Panów,
      którzy mnie przetestowali. Odwdzięczyłabym się podobnie.
    • Gość: olga Re: Położnictwo IP: *.chello.pl 28.08.05, 15:30
      położnictwo we Wrocławiu-studia pomostowe-kto zaczyna w tym roku?a może est
      ktoś kto studiował ten kierunek w Opolu?
      • Gość: dakija Re: Położnictwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 13:26
        Poloznicwo jest rowniez na AM w POZNAnIU!jest dosc duzo wolnych miejsc.
        • Gość: Kita Re: Położnictwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.05, 13:27
          A sa tez zaoczne? ile kosztuje semestr? i do kiedy trzeba skladac papiery??
          • Gość: assia:) Re: Położnictwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.05, 18:54
            witam wszystkie Panie polozne i przyszle polozne:D mam pytanie odnosnie ogolnie
            studiowania poloznictwa i dalszej pracy, poniewaz dostalam sie na ten kieruek
            ale tez na pedagogike i mam krotki czas na zdeklarowanie sie:( niby zawsze
            marzylam o pedagogice i kotakcie z malymi kruszynkami ale w sumie poloznictwo to
            rowniez dzieci...:) dodam ze jest to medyczna w poznaniui za wszelakie odp z
            gory dziekuje i goraco pozdrawiam:D:D:D
            • Gość: anka A czy po położnictwie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.05, 19:13
              można dostać pracę???
              • snape82 Re: A czy po położnictwie... 25.09.05, 20:55
                Ze znalezieniem pracy nie będziesz miała problemów ani w Polsce, ani poza
                granicami naszego pięknego kraju. Problemem może się okazać pensja, którą Ci
                zaproponują ;-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka