06.09.12, 13:42
będąc na kolejnych jak co rok dożynkach wpadła mi do ręki nowa publikacja w naszej gminie o ciekawej nazwie tandem. I tu rodzi się moje pytanie jako czytelnika/mieszkańca jak ta gazeta jest finalizowana, bo akurat mam czas dziś w parcy pomyśleć nad tym. Szata graficzna ok, artykuły też tylko kto za to płaci bo nie rozumiem tu słowa Klub Sportowy. No i kiedy dojdzie ona do moich drzwi bo jak rozumiem z dystrybucją pod dom. Adresu nie podaję z uwagi że jak zauważyłem lepiej w tej gminie być anonimowym choć nazywam się naprawdę Andrzej Z. ale to chyba tylko przypadek. Nie to żebym nie śledził życia lokalnego więc mam pytanie czy bloger sekler to ten sam z artykułu z żołnierzem w tle? Pozdrawiam redakcję i mam nadzieję, że ktoś odpowiedzi udzieli bo plotki chodzą o gazecie i to ciekawe.
Obserwuj wątek
  • tulipan500 Re: tandem 06.09.12, 15:06
   Tak, tak ... TANDEM to twór KS-u ... jestem przekonany. Dla drużyny seniorówz KS kasy nie mają, ale od gminy sporo kasy KS dostał w budżecie na ten rok. To gdzie ta kasa jest ? Czy przypadkiem nie idzie na TANDEM. Chyba nie wszyscy w nim pracują na zasadzie wolontariatu. Pan główny redaktor, księgowa - oni też chartytatywnie ? Czyżby pranie pieniędzy klubowych ?!?! Tylko "klubowe" w cudzysłowie, bo tak naprawdę to gminne, czyli nasze.
   • b.brudny_motocykl Re: tandem 07.09.12, 00:00
    muszę zabarc głos rzucony przez tulipana a pewnie odezwie się tu jeszcze więcej ludzi z tandemu nie wiem jak to jest bo sam piszę do gazety w/w kilka osób zwróciło uwagę na mój artykuł więc nie mogę jak to się mówi robić/srać we własne gniazdo ale tak jest że piszemy tam bez zapłaty za to... osobiście nie mam z tym problemu, można zarobić roznoszenie gazety bo tu nikt za darmo nie będzie chodził. Duże podziekowania dla Emila poznał chyba całą Gminę naszą kochaną dzięki temu... ale tulipan500 ciekawostkę zauważył bo nigdy się nie zastanawiał skąd kasa się bierze, z reklam to wiem bo kilka ich przyniosłem a reszta? Może bym odpowiedział tulipanowi coś ale wybacz nie mogę narobić do włąsnego gniazda... Może w obtronie dobrego imienia Tandemu powinien stanąć red. naczelny Przemek Bociąga i prezes Pikiel Piotr ja tylko tam sprzątam...
  • piotrpikiel73 Re: tandem 07.09.12, 00:12
   Andrzeju, cieszę się, że podoba ci szata i teksty. Na pewno zwróciłeś uwagę na reklamy. Nie są darmowe. Dystrybucja kuleje, gdyż jest prowadzona przez dziennikarzy, a robią to w wolnej chwili. Mam nadzieje, że szybko dotrze do wszystkich czytelników.
   Teraz idea stworzenia Tandemu. Żeby zainteresować potencjalnego sponsora strategicznego dla klubu, nie wystarczy w dzisiejszych czasach powiedzieć, że umieścimy logo na koszulkach. zwłaszcza w tak małym klubie jakim jest KS Raszyn. Potrzebne są produkty, które dają więcej korzyści dla sponsora. Możliwość dotarcia do swoich klientów w liczbie 25.000 tyś. mieszkańców. Temu ma służyć Tandem Sport i Kultura. Biuletyn, które zdecydowanie odcina się od polityki lokalnej. Piszemy o ludziach z naszej gminy. Poruszać tematy kultury i sportu ( przy okazji promować KS Raszyn ). Opisywać społeczność i obyczaje. Stwarzamy możliwość dla młodzieży, aby nabrała doświadczenia dziennikarskiego. Być może, kiedyś zdecydują się na pójście tą drogą.
   Na ostatnim spotkaniu z dyrektorami Praktikera Janki i Okecie, prezentacja spotkała się z dużym uznaniem. Kluczem jest to, że coś już posiadmy, a nie planujemy. Stworzyliśmy portal gazety www.tsik.pl. To już działa. To tego dokładam śmieszną rikszę, ale budującą bardzo pozytywne skojarzenie. Bieg Raszyński, który staje się medialny i cieszy się dużym uznaniem wśród imprez krajowych. Akademia Piłkarska Raszyn i takie osoby sportu jak Natalia Wrona i Emil Sawicki - będą walczyć o igrzyska olimpijskie w Rio ( mogą reklamować sponsorów na olimpiadzie, a działania biegu i akademii wrzucam do pakietu ) Niestety nasze oczekiwania finansowe z Praktikerem mocno się rozminęły, choć rozmowy trwają. Interesuje mnie tylko umowa długoterminowa za konkretne pieniądze. Uważam, że jesteśmy doskonale zlokalizowaną gminą z dużym potencjałem. Wkrótce spotkanie z Realem, może przyniesie owoce.
   Mam świadomość, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo coś zbudować, nie narażając się na krytykę lub podejrzenia. Kasa na rozruch idzie ze środków własnych klubu. Bilans finansowy Tandemu, zaczyna się powoli zamykać. Zainteresowanie reklamodawców jest coraz większe. To dopiero początek, czwarty numer pod koniec września. Wówczas będę mógł coś więcej powiedzieć, a może sie pochwalić. Dużo pracy przed nami, wierzę w sukces, a wtedy drużyny seniorskie też to odczują. Od lipca po rocznej walce z sądem otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego. Liczymy na kolejne wpływy w postaci 1%. Mam nadzieję, że udało mi się rozjaśnić zamieszanie związane z działaniami KS Raszyn. Lepiej jest spróbować coś zrobić, niż żałować, że się nie spróbowało.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Piotr Pikiel

   PS. Korzystając z okazji zapraszam młodzież gimnazjalną na warsztaty dziennikarskie. W każdą środę o godzinie 18.00 w budynku KS Raszyn przy ulicy Sportowej 30.
   • b.brudny_motocykl Re: tandem 07.09.12, 08:52
    tak jak powiedziałem wypowiedział się prezes w sparwie i chyba wszystko wytłumaczył choć pewnie tulipan będzie szukał podwójnego dna ma prawo to są właśnie uroki wolności słowa i wyznania
    a jak tak całkiem na uboczu bo skoro Piotr zaparsza na spotkania dziennikarskie to ja zapraszam by wspierać zakochanych
    www.youtube.com/watch?v=G_SMV6Bl5Ao&feature=youtu.be?
   • b.czysty_motocykl Re: tandem 08.09.12, 18:04
    Mnie by ta odpowiedź nie wystarczała. Pytanie było o to kto płaci za TANDEM. Wiadomo, że KS Raszyn głównie utrzymuje się z dotacji z budżetu gminy. W 2011 r dostał 389 400 zł. Na bardzo konkretne działania. Nie ma w nich nic o wydawaniu gazety. A reklamy w niej to już działalność gospodarcza. Czy można z dotacji gminy płacić za coś czego nie ma w umowie?
    Skąd to wiem? Wszystko jest na stronie gminy - zakładka Organizacje Pozarządowe - Sprawozdanie z wykonania Programu współpracy Gminy Raszyn z Organizacjami Pozarządowymi, Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - tam jest wszystko.
    KS Raszyn za 241 400 może wydawać pieniądze na: płacenie trenerom, badania medyczne zawodników, przewóz zawodników na zawody, obsługę sędziowską zawodów, obsługę medyczną zawodów, ubezpieczenie zawodników, opłaty rejestracyjne, obsługę spikerską, zakup odzieży i nagród dla zawodników, napoje dla zawodników, materiały reklamowe i promocyjne, pranie strojów zawodników, zabezpieczenie zawodów. Tyle w zadaniu 1 za 241 400 zł. W kolejnych podobnie. Nigdzie nie ma wydawania pisma.
    Z czego zatem płaci. A może płacą sponsorzy? A może dotacja z tego roku jest na wydawanie pisma.
    To ważne wyjaśnienie. Dotacja z budżetu gminy - czyli naszego, mieszkańców - musi być dokładnie rozliczona, zgodnie z ustawą o finansach publicznych i wydana tylko na to, na co została dana. Inaczej może być odebrana.
    Sport to ważna sprawa, sam kiedyś trochę za piłką biegałem. Ale jasne być musi na co tak duże pieniądze są wydawane.
    Życzę KS Raszyn sukcesów, bo trochę im ostatnio ich brakuje. Może nowy trener pomoże, choć jakbym miał małego chłopaczka, to zastanawiałbym się, czy ten Pan to najlepszy wzór dla dzieciaka. Każdemu może się noga podwinąć, ale jak komuś udowodniono, że nieuczciwy, to nie powinien z dzieciakami pracować. Ja tak myślę. Ale może teraz rodzice inaczej - może się cieszą, że taki ktoś operatywności nauczy.
  • andrzej.z_59 Re: tandem 07.09.12, 09:24
   no proszę jak się sprawa rozwija. Nie mogę długo bo szef nad głową stoi. Każdy ma jakiegoś szefa andrzej z. też. Jak rozumiem pan Sękler bloger (hm) znany jak widać to ten sam, tak myślałem bo nazwisko chyba mało spotykane. Panie Grzegorzu proszę pisać jak najwięcej bo różne rzeczy słyszałem o panu ale teksty zmnieniają rzeczywistość jaką słyszę na Raszynie. A poza tym przeczytałem tekst Piotra a w nim nic z tego o co pyta Tulipan? Znając dociekliwość tulipana a jak jeszcze podchwyci bloger, choć obiecał że nie będzie robił jak to powiedział brzydkich rzeczy do włąsnego gniazda czyli tandemu.
   a piosenka zamieszczona super panie Grzegorzu. Sam jestem człowiekiem starej daty (no ale nie aż tak starej) i jest spoko jak młodzi mówią. Radna i pan macie rację trezba o miłość walczyć, żeby pan wiedział jak ja walczyłem, ale to wPiS (jak pisze bloger na inny dzień). Do miłego
   • teresa_z_hadesa Re: tandem 08.09.12, 10:10
    tak sobie siedzę i myślę czytając blog p.Sęklera bo ma siły by o tym wszystkim pisać, keidyś. Kiedyś tak twórczy był p. Iwicki ale cóż wypalił się, choć jak nasz wizjoner Sękler przewiduję powróci on do pasji już w 2014 roku. Tylko ja mam takie pytanie: Kogo będzie atakował Zarębe czy Rajkowskiego bo jak na kobietę z historią bywało różenie ale czy przypadkiem wojna na dwa fronty już kiedyś okazała się złym wyborem. Osobiście i tu nie trzeba się śmiać że blondynka ze mnie ale ja bym obawiała się obecnej władzy bo ta jak wiadomo wystąpi w 2014 roku i ma chyba duże szanse, choć pewnie wróbeli i sikorki sęklerowe co innego ćwierkają. Tak więc panie Piotrze Iwicki nie bać się do przodu bo jak mnie słuchy dochodzą a mam i tu i tu znajomych to Rajkowski raczej pozostanie u siebie w lesie, więc już jeden panu odpad do fotela najwyższego. A czemu wpis mój w temacie Tandemu, bo przeczytałam numer ostatni a teraz z wpisów na blogu zastanowiło mnie jak pisze nasz nadzwyczaj twórczy bloger, że "komuś wymierzono sprawiedliwość". Mam nadzieję że wyjdzie wszystko w praniu i dowiemy się kto był tym kradnącym jak i tym kto go już osądził i czyn jego. No chyba, że on sam jak to teraz modne "poddał się samoukaraniu" smile
    jako kobieta nie pochwalam bicia, nawet za czyn w/w a dla Tandemu jakby riksza zaginęła to byłby kolejny temat na numer, czyż nie panie Grzegorzu?
    pozdrawiam chyba już stała czytelniczka
    a czytam też zaległe wpisy, Boże Jedyny aż 400 stron kiedy ja to ogarnę, "parca, dom, mąż wink, za ścianą dzieci głośny płacz, a do drzwi pukasz ty, głośno że aż strach", nie mogłam się powstrzymać bo to jedna z piosenek którą pan zamieszcza.
    a już tak całkiem p.s. to zapytam się bo coś już czytałam, czy Dorota B. z pana początku blogu to ta sama co teraz z panem widywana na dożynkach Dorota tyle że już nie B. a Betko?
    • magda1957 Re: tandem 08.09.12, 14:43
     Odnoszę wrażenie, że raczej Pan Rajkowski pojawi się w wyścigu do funkcji wójta, ten bakcyl jest trudny do wyeliminowania. Ale ciekawie będzie wyglądać to wszystko, jak w tym samym wyścigu staną obok siebie "etatowi kandydaci" czyli Panowie Chmielewski i Wiśniewski a do tego dołączy Pan Iwicki o czym tu napisano, choć trochę to bez sensu, bo musiałby stanąć przeciw Panu Zarębie czyli komuś kogo osobiście na wójta namaścił dwa lata temu. W takiej sytuacji cała układanka wygląda inaczej a wszelkie Wroniki, Centra Zdrowia psu na budę się zdadzą. A Pan Rajkowski nie będzie bez szans, zwłaszcza, że Ośrodek Zdrowia to jego zasługa. Obecmość Pani Lechańskiej też obecnemu Panu Wójtowi poparcia nie doda. I pewnie jeszcze jacyś kandydaci się pojawią. W plecaku nie jedna jeszcze osoba buławę nosi...
     • b.brudny_motocykl Re: tandem 08.09.12, 16:46
      święta prawda magdo bo słysząłem że i mnie się też marzy i już pogłoski ucinam nie zamierzam kandydoać do stanowiska Najwyższego ale Wiśniewski Jacek, Iwicki Piotrek, Zaręba Andrzej, Janusz Rajkowski oraz Chmielwski Mirek na dokładkę to będzie walka... Magda podziwiam twą odwagę ale to wszytsko przecież jest odwagą anonimowości a co do p. Lechańskiej to masz rację jest to dla Wójta gwóźdź do trumny 2014 roku... Tak więc mam nadzieję, że ja już plotki zakończyłem w temacie kandydatury swej... jeszcze aż tak mi do łba nie strzeliła popupularność
      • b.brudny_motocykl Re: tandem 08.09.12, 17:12
       może jest ktoś kto nie wchodzi na blog "w tym sęk..." a zagląda na forum więc zapraszam jak coś
       www.youtube.com/watch?v=G_SMV6Bl5Ao&feature=youtu.be
       • tulipan500 Re: tandem 08.09.12, 22:30
        Pan Piotr pisze: Tandem Sport i Kultura. Biuletyn, które zdecydowanie odcina się od polityki lokalnej. Piszemy o ludziach z naszej gminy. Poruszać tematy kultury i sportu ( przy okazji promować KS Raszyn ). Opisywać społeczność i obyczaje. Stwarzamy możliwość dla młodzieży, aby nabrała doświadczenia dziennikarskiego.
        Pytam: kto to ta młodzież ? Pani Dorota, Pani Sandra, Pan Grzegorz ? Stwarzacie możliwość dla młodzieży, aby nabrała doświadczenia dziennikarskiego. A kto ma ich tego nauczyć ? Pan Redaktor Naczelny ? A jaki z niego profesjonalny dziennikarz, z bagażem doświadczenia tak dużym, by go przekazywać młodym...
        Panie Piorze, pisze Pan: piszemy o ludziach z naszej gminy. Sprawdzam. Tandem nr. 1 - pierwsze wydanie: strona 6, art "Oko zachodu na podziemia cywilizacji, Indie", strona 8, art "Podzeimna nuda". Nic nie związane z mieszkańcami gminy, ani z Raszynem. Za to strona 9, ten sam Tandem nr. 1 - niewielka ramka, a w niej: Tandem Kultura i Sport. Biuletyn warsztatów dziennikarskich Klubu Sportowego Raszyn. ... to gdzie o tej kulturze i sporcie w Raszynie ! Gdzie od młodzieży, dla młodzieży i o młodzieży. Jeśli pisze Pan, że nie zainteresujecie potencjalnego sponsora Jego logo na koszulce sportowca KS-u, to tym bardziej nie zainteresujecie go reklamą w gazecie, o czym... sprawdzam... Tandem nr. 1, strona 9, artykuł o filmie "Wstyd" Stev'a McQueena. Jak to się ma do sportu i kultury ?
        I nadal w Pana obszernym wpisie powyżej nie otrzymałem odpowiedzi moje pytanie dotyczace "prania pieniędzy".
        Idea biuletynu powinna być odzwierciedleniem idei KS RAszyn. Ale to tylko moje zdanie...
        Mamy nowy rok szkolny, KS powinien szukać nowych potencjałów sportowych w postaci małych piłkarzy, sztangistów, bokserów, bo taki jest cel KS, i na to są pieniadze w budżecie, spore pieniadze jak na nieduży - sam Pan tak pisze - Lokalny Klub Sportowy. A efekty ?
        • in-tereska Re: tandem 09.09.12, 03:28
         tulipanie, sposób w jaki się czepiasz wydaje się super rzeczowy i merytoryczny - ale raczej tylko tobie. zaś każdy patrzący z boku dostrzeże, że to klasycznie naciągane dla potrzeb dowalenia czemuś, co wyrasta ponad poziomy. dlatego musisz mieć w tym jakiś swój interes, bo od pewnego czasu każdy, z kim rozmawiam raczej chwali to nowe lokalne wydawnictwo. Przyczyn czepiania może być kilka - możesz być kimś z klanu rodzinnego obecnej pani red KRa i tandem potencjalnie zabiera im reklamodawców gazety z ogłoszeniami lokalnymi, lub sama redakcja stwierdziła, że mieszkańcy mogą nagle zobaczyć, że można przeczytać tez o czymś innym niż paśmie sukcesów kolejnej - aktualnej władzy i co wtedy? możesz tez być działaczem drugiego lokalnego klubu sportowego, bo dosyć dobrze się w tej branży poruszasz; możesz być kimś z Urzędy Gminy, kto ma interes w odwróceniu uwagi od innych spraw lub zwyczajnie nie lubi prezesa KSu, ale raczej nie jesteś zwyczajnym mieszkańcem kontrolującym zasadność wydatków naszych pieniędzy z budżetu, bo tu ( w gminie) o wiele więcej kreatywnego wydawania kasy można by się doszukać.
         a odpowiadając kolejno:
         "Tandem nr. 1, strona 9, artykuł o filmie "Wstyd" Stev'a McQueena. Jak to się ma do sportu i kultury ? "- czyli twoim zdaniem filmy to nie kultura? więc co?
         "Idea biuletynu powinna być odzwierciedleniem idei KS RAszyn. Ale to tylko moje
         zdanie." - nie tylko twoje, twórców biuletynu też, bo w każdym tematy sportowe zajmują poważne miejsce. Do tej pory KS Raszyn zdawał mi się interesującą ofertą tylko "gdy chłopiec piłkę kopie", teraz w moich oczach urósł do rangi wychowawcy młodzieży, który traktuje bardzo poważnie swoją misję pedagogiczną. Od bardzo dawnych czasów wychowanie polegało na kształtowaniu młodego człowieka przez nauczycieli i wychowawców, zawsze były też w tym procesie istotne wzorce kulturowe. Tak było u Platona (który uważał dzieci za własność państwa) i u św Tomasza z Akwinu też.
         kolejny cytacik "Jeśli pisze Pan, że nie zainteresujecie potencjalnego sponsora Jego logo na koszulce sportowca KS-u, to tym bardziej nie zainteresujecie go reklamą w gazecie o czym?..." To akurat we wcześniejszym tekście prezesa KS było, że obecny numer gazety już się zbilansował z reklam, więc skoro coś wydawane od kwietnia (bo chyba wtedy był Bieg raszyński reklamowany w pierwszym numerze gazety) potrafi zebrać reklamy na utrzymanie się (samofinansowanie) to chyba było w tym coś godnego uwagi.
         W kwestii kompetencji redaktora się nie wypowiem, bo nie wiem ale ten numer rozdawany na dożynkach nie wydawał się zionąć jakąś prowizorką - wręcz przeciwnie , trudno znaleźć nawet w dalszej okolicy tak profesjonalnie zrobiony biuletyn; jego rola ( naczelnego), to chyba pokazać uczestnikom jak pracuje redakcja gazety (a skoro w takich pracował, to nie jest to duży problem) żeby mogli podjąć decyzję, czy pójść dalej tą drogą.
         No i zasadnicza kwestia - czy to zadanie, na które mają prawo wydawać kasę - we wcześniejszym wpisie tulipanie napisałeś wyraźnie, że wśród tych zadań jest - uważaj - PROMOCJA - czy więc wydawanie biuletynu nie jest dokładnie formą promocji i to bardzo dobrej i skutecznej, bo docierającej potencjalnie do wszystkich mieszkańców. Ja życzę tej gazecie rozwoju i zmartwię się jeśli miałaby zniknąć.

         • b.brudny_motocykl Re: tandem 09.09.12, 09:42
          muszę jak jedna z osób co uczestniczy w TANDEMIE odnieść się do słów in-tereski... która widać ma in-teresik w tym wszystkim... brawo interesko bo chwyciłąś temat jak doberman (wiem jak doberman trzyma bo miłąem kiedyś taką bestię) nie wpowiem że nie chciałbym mieć ze 3 takich i na Raszynie w spokoju sobie chodzę. Ale do tematu... życzysz TANDEM-owi by się utrzymał na rynku lokalnym jak najdłużej. Jak zauważyłaś dobrze dopóki gazetki sobie nie bedą nadeptywać na odciski będzie i TANDEM i Będzie KR ale właśnie TANDEM wszedł na "poletko reklamowe" czegoś co zwie się "w RASZYNIE.pl" wiadomą jest rzeczą że to twór rodzinny ppaństwa Kajperów (i nie ma tu mowy straszeniem sprawami sądowymi bo tak pani Małgorzato jest)... Ktoś powie że firm w Raszynie dużo więc można co do reklam i reklamodaców się zgodzić. Otóż kto nie zbierał takich i nie rozmawiał z potencjalny reklamodacą nie wie jak jest... czyli dobrze. Pytanie też może ktoś zada pytanie ile kosztuje jeden numer gazety czyli: SKŁAD, DRUK, ZBIERANIE REKLAM, REDAKTOR NACZELNY, KSIĘGOWA, PREZES, no i ZAPŁATA DLA PISZACYCH (???)... po tych odpowiedziach robi się cena końcowa... może też byc i tak że wiele z tych czynników nie bierze udziału w cenie np; PREZES, i PISZĄCY w gazecie... i wtedy koszty maleją. Tak więc moze być tak że jak TANDEM będzie coraz bardziej dostrzeżony w Raszynie to tym mniej może być widoczny KR a wtedy źle wróżę TANDEM-owi bo sam bez pomocy z zwenątrz patrz (Urząd Gminy) sobie może nie poradzić no chyba że rekalmodawcy zaufają naszej redakcji. Wiem jakie to trudne bo w ostatnim numerze zebrałem kilka reklam.
          in-teresko piszesz coś o PROMOCJI o której pisze tulipan jak coś podaj cytat i będzie jasne jak słońce o jakiej PROMOCJI mówisz?
          no właśnie kim jest tulipan? ciekawe... bo moze być każdym moze być to ktoś z rodziny K. może być to ktoś z Urzędu... może być to ktoś z TANDEM-u... a moze być to ktoś prosty mieszkaniec z Raszyna. Ja mam swoje typy oczywiście ale to tylko domysły.
          Ja zaś utnę wszelkie plotki bo może ktoś sobie pomyśli, że kasa płynie strumieniami w gazecie: piszący nie otrzymują kasy bo to zajęcia warsztatowe i mamy się uczyć pisać... jak ktoś chce zarobić zapraszam z rekalmą do TANDEM-u jak i do roznoszenia gazety i będzie wiedział dużo więcej...
          a co do in-tereski... to jedno jest pewne że masz zdrowie żeby wpis po 3 w nocy robić... spać nie możesz kobieto? Co na to mąż... a może męża brak a in-tereska samotna? Może singielka... takie teraz modne słowo?
          • tuurodzony Re: tandem 09.09.12, 14:34
           Mam wielką prośbę do wszystkich podejmujących dyskusję na Forum. Piszcie w taki sposób i wtakim stylu, aby zrozumieli Was inni. Czasami dla postronnego czytajacego, sens notki jest kompetnie bzdurny. Pozdrawiam
         • magda1957 Re: tandem 09.09.12, 10:01
          Bardzo ciekawa dyskusja wokół Tandemu się nam zrobiła. Dla mnie oismo jest kompletnie niewiarygodne przez pstać Pana Bociągi, przez wszystkich w gminie, którzy mają czas na chwilę refleksji i rozumne czytanie między słowami, związany z Pulsem Raszyna. A ta niesławna gazetka miała tylko jeden cel, krytykę wszystkich, którzy stali na drodze powrotu Pana Rajkowskiego na urząd wójta. Na początku też pisała o zabytkach, historii, ciekawych ludziach. Uwiarygadniała się kilka miesięcy. Mam wiele lat i swój rozum i widzę, że gazeta na której czele stoi ten sam człowiek związany z Pulsem Raszyna jest dla mnie kompletnie niewiarygodna. Trudno też pisać, że jest pismem warsztatowym, gdy publikuje w niej Pani Betko. Logika tutaj zawodzi kompletnie. Czyli Pani Betko była niedouczonym naczelnym redaktorem Kuriera Raszyńskiego, nie zaskarbiła sobie nieobiektywizmem i dyspozycyjnością sympatii, wręcz przeciwnie, otoczyła ją infamia i ostracyzm ze strony wielu ludzi. I co, teraz Pani Betko uczy się w redakcji Tandemu jak pisać? Trudno tutaj o logikę. Bardziej mi konweniuje tutaj stwierdzenie, że pismo stara się - jak kiedyś Puls Raszyna - pozory niezależności, obiektywizmu. A co było dalej, wiadomo. Cieszy mnie to, że do furtki wkłada ktoś nowe, kolorowe pisemko, ale dzwinie czuję się podmiotem manipulacji. Nie tylko ja, na ulicy Tandem to dla moich sąsiadów nowy Puls Raszyna. A czas tylko może zmienić nasz ogląd na gazetkę. Ja stawiam, że gazeta w miarę zbliżania wyborów zdryfuje w stronę polityki. I jeszcze jedno pytanie, czy nadal członkiem KS Raszyn jest Pan Rajkowski? Zawsze tym się chwalił i klub też.
          • grazyna-3d Re: tandem 09.09.12, 16:58
           Magdo, potwierdzasz stare przysłowie, które mówi „każdy sadzi według siebie”, piszesz , że czujesz się manipulowany/a, jednocześnie sam/a próbując manipulować/wpływać na kształt nowego wydawnictwa. Jakoś dziwnie uderza z twojego tekstu takie przesłanie: „co tam robią Bociąga, Betko? Jak się ich pozbędą z redakcji to fajne, kolorowe pisemko stanie się wiarygodne. No i KaeSie Raszyn czas grubą kreskę postawić Rajkowskiemu, a nie zapraszać go do udziału w meczu na dożynkach” – wprost u r o c z o.
           „gazeta na której czele stoi ten sam człowiek związany z Pulsem Raszyna” – napisałeś/aś, a przecież redaktor w normalnej gazecie zaledwie redaguje otrzymane teksty. „Na czele” stoi wydawca, czyli Klub Sportowy, którego misją jest promowanie sportu i deklaruje dystans do polityki (tak tutaj ktoś wcześniej napisał, czyli skądś się to wzięło) dlaczego więc nie wierzyć w szczere intencje?. Bo tobie Magdo tak się wydaje? Jeśli spojrzeć na skład redakcji Tandemu to jest tu też sekretarz, który chyba przyjmuje i zatwierdza teksty (niejaka Monika Łabendowicz, dotąd chyba nie związana z żadnym lokalnym „nurtem politycznym”crying;>wink, mnie przynajmniej nieznana) i autorzy tekstów – a w tej roli redaktor naczelny dotąd w żadnym numerze nie występuje (mam to szczęście, że do mojej skrzynki dotarły chyba wszystkie Tandemy, a że to coś innego niż nachalna propaganda kurierów raszyńskich tym chętniej jest czytane), acha, to samo uważają moi sąsiedzi z ulicy (też dostają do skrzynek), którzy na dodatek Puls Raszyna uważali za fajną gazetę, a nie mają pojęcia kto to „Pan Bociąga” więc wieje tu jakimiś osobistymi uprzedzeniami droga/gi „Magdo”.
           Jeszcze na koniec takie wyjaśnienie, które nasuwa mi się nie wiem czemu w odpowiedzi na pytanie „dlaczego Pani Betko uczestniczy w warsztatach dziennikarskich?”. Twoja Magdo odpowiedź sugeruje, żeby analogicznie tu stwierdzić – dlaczego Pan Iwicki został zastępcą kierownika GOKu ? czy to znaczy, że był niedouczonym wójtem? (może z powodu tej szczerej samokrytyki nie uczestniczył w poprzednich wyborach - brawo)... i postanowił się poduczyć zarządzania od Pani Kuczary?
           • magda1957 Re: tandem 09.09.12, 19:54
            Z uwagą przeczytałam polemikę z moim pisaniem. A w szczególności próbę zmiany mojej płci. Cóż jaki (jaka) polemistka, taka dywagacja. Cieszy mnie natomiast potwierdzenie obaw. Polemika jedynie je podsyca, bowiem radaktor naczelny nie redaguje tekstów tylko kształtuje linię pisma. Ciekawe czy na tym tle np. Pan Michnik, Pan Lis są jedynie redaktorami cudzych tekstów... Cóż, Pan Bociąga bez wątpienia nie jest białą kartą i ciągnie się za nim ogon. A to wpływa na wizerunek pisma, jego wiarygodność, i ostatecznie wplyw na naszą rzeczywistość. Tandem jaki będzie, zobaczymy. Czy będzie dodatkiem do reklam, nośnikiem wiedzy czy indoktrynacji, czas wyjawi to. Grażyno, broń swoich racji ale nie odbieraj nam prawa do myślenia. A to czy Pan Iwicki starował czy Pan Zaręba, to trochę temat zastępczy. To nie moi kandydaci. W ostatnich wyborach "nie trafiłam" wójta. Nie kryłam tego. Rozumiem, że wiarygodność Tandemu leży Tobie na sercu. I niech tak zostanie.
            • andrzej.z_59 Re: tandem 09.09.12, 22:00
             gdybym tylko wiedział że tak się sparwy potoczą to bym tematu nie zaczynał. Ludzie przecież za chwilę się pozabijacie o tę gazetę, która w sumie jest dobrym przedsięwzięciem bo musi coś być co będzie pokazywać Raszyn inaczej jak widzi to rodzina (jak pisze bloger z Raszyna). Niech ktoś pokaże że gazeta ta jest polityczna? A teraz co zamknąć ją bo co, bo sukces odniosła i poitrafiła przyciągnąć ludzi na dożnkach. Arbuzy to strzał w 10-tkę. Jak coś możecie liczyć na Andrzeja Z. on też nie pozwoli krzywdy zrobić gazecie. Panie Grzegorzu ma pan rację "jeszcze Tandem..." No i kto to jest "tulipan" a piosenka z filmu normalnie się (oj aż się wstydzę powiedzieć) ale zacytuję blogera "motyla noga" miej waść litość nad czytelnikami bo dziś spodnie dłużej schną wszak to wrzesień. Panie Grzegorzu bo tak jakoś temat zamilkł co z pana miłością. Walcz człowiecze, skoro tak pięknie o niej mówisz to znaczy że jest piękną kobietą no i że kochasz ją. Potrafiłeś prawie zaśpiewać dla niej pisenkę na dożynkach, i robisz tak wiele dla niej. Może są tacy co się z tego śmieją ale wierz mi że wielu z nich ci zazdrości tego uczucia i tej siły że potrafisz tak kochać bo takich ludzi już nie ma. Moja koleżanka co cię Grzegorzu zna dobrze powiedziała, że sama by chciała być tą Moniką, ale każdy wie że ona jest tylko jedna. Sam kiedyś byłem podobny do ciebie w uczuciach i wiem że jest warto jeżeli kochasz to walcz nawet za cenę wysoką. Skoro twierdzisz że warta jest tego? Ja trzymam kciuki i z tego co wiem nie jestem jedynym. Już oczami wyobraźni widzę cię jak jesteście razem. Może nie należą do głęboko wierzacych ale daj ci Boże człowieku, miej wiarę a ona ponoć góry potrafi przenieść to co dopiero serce zmienić u tej JEDYNEJ smile
             • andrzej.z_59 Re: tandem 09.09.12, 22:22
              piszę blog i zerkam co raz na forum bo temat TANDEM-u mi bliski jak wiecie Andrzeju dzięki za głos wsparcia w temacie miłości i gazety... wiem że takich co ty jest wielu co w razie jak soś pomogą jak "ktoś" rękę podniesie. Mam nadzieję, że w walce o miłość sił mi wystraczy a tu pomagają mi słowa św Augustyna które akurat ktoś mi bliski powiedział "kochaj i rób co chcesz" więc tak jakby dał mi przyzwolenie... bym kochał i robił tak by walczyć... a wszystkim ślę
              www.youtube.com/watch?v=3CgrtUt0xLI
              • grocholica Re: tandem 09.09.12, 22:48
               Andrzeju jaki Ty blog piszesz ?

               I dlaczego rozmawiasz sam ze sobą?

               Czy mi się wydaje czy ktoś się zapomniał przelogować?
               • teresa_z_hadesa Re: tandem 09.09.12, 23:38
                tak jest jak ktoś za szybko pisze i się nie wyloguje ale jak myślicie że na forum tym wielu nie pisze pod wieloma nikami to się mylicie. Ja akurat rozumiem wpis "andrzeja" bo zobaczycie że w koło tandemu zrobi się to co inni piszą a w końcu ci wszyscy co piszą to nie jedna osoba więc skoro tylu zauważyło sparwę to coś jest na rzeczy. Jedna wpadka nie czyni tego że autor nie ma racji w innych tematach. Myślę że będzie dobrze a tłuamczyć to można tylko tym że za dużo ma na głowie, a może specjalnie taka wpadka?
                pozdrawiam i mam nadzieję, że jakoś będzie
               • andrzej.z_59 Re: tandem 09.09.12, 23:45
                nie jest mi do śmiechu ale zobaczycie czy to co piszą inni nie będzie potwierdzieniem tego że komuś gazeta nie jest wygodna. Jak się sparwa potwierdzi to wtedy ja się z wpadki pośmieję. A to że można tu być pod kilkoma osobami to normalna praktyka kilku osób. Życie pokaże czy mam rację.
                • andrzej.z_59 Re: tandem 09.09.12, 23:48
                 a i w Raszynie nie da się żyć z jedną twarzą ci do których to dedykuję wiedzą o tym doskonale co chcę i powiedzieć a dziś proszę o przemyślenie czy mam rację.
                 • andrzej.z_59 Re: tandem 09.09.12, 23:52
                  od dziś jak się pojawi nowy piszący to oczywiście będzie tylko to na mnie ale wierzcie mi, że b.brudny_motocykl nie może pisać o pewnych sprawach więc trzeba jakoś sobie radzić i nikogo nie chciałem wkręcić a jak się ktoś czuje za takiego to przepraszam, a grocholicy gratuluję oka sokolego
                  • balon100 Re: tandem 10.09.12, 08:23
                   czekałem czytałem i nie wytrzymałem aż się zalogowałem wpadka ta chyba nie jest ostatnia i nie chodzi mi o "znanego" blogera sam znam dwie osoby co tu na forum piszą pod kilkoma osobami więc to norma a kto tam wie czy bloger nie pisze jeszcze pod innymi. Żeby uwiarygodnić forum to powinno się pisać pod swoim nazwiskiem wtedy można brać odpowiedzialność a tak jest jak jest. Podpisałbym się sam z niego ale za dużo osób mnie zna a jak powiem wam że nazywam się Kowalski lub Wiśniewski to i tak nic wam to nie powie. O tandemie wiem niewiele bo dostałem tylko jedną gazetę ale wiem dużo w innych poruszanych tematach i myślę że tu ofiarą nie jest "andrzej z." Blog czytam od czasu do czasu i czuję że już niedługo jak pisze Sekler będzie dużo szumu (2014) może będzie to lekki wiaterek choć to co ja wiem to może być wichura jak się patrzy. Bo nad tandemem zbierają się naprawdę czarne chumry. Szkoda bo numer dożynkowy jest dobry.
                   • magda1957 Re: tandem 10.09.12, 09:12
                    Panie Grzegorzu niech już Pan się ograniczy do brudnego motocykla a najlepiej ograniczy wyłącznie do bloga, ta wpadka z Andrzejem bardzo Pana dyskwalifikuje. Sprawił mi Pan zawód. Pisanie pod kilkoma nazwiskami, manipulacja, a jest Pan jej podobno przeciw. To koniec wiarygodności. Mam nadzieję, że w miłości gra Pan uczciwiej.
                    • jacekkaiper Re: tandem 10.09.12, 11:33
                     Szanowni Państwo;
                     jestem mieszkańcem Gminy Raszyn od dziesięciu lat, natomiast od trzydziestu kilku prywatnym przedsiębiorcą. Sprowadzając się tu, szybko spostrzegłem, że firmy działające na terenie Gminy przeważnie marnie przędą głównie z powodu nieuczciwej konkurencji potężnych organizacji sieciowych. Postanowiłem stworzyć biznes polegający na promocji małych i średnich przedsiębiorstw wśród sąsiadów. "Kupuj u Sąsiada" to moje hasło. Jak jest nośne, rychło spostrzegłem, gdy bodaj, Real je przejął i stosuje w swojej kampanii. Jednym słowem, nastawiłem swój biznes tak by chronił małe rodzinne firmy przed niszczącym wpływem wielkich korporacji.

                     Ciężka praca przynosi owoce, po pół roku, przestałem dokładać do interesu i dwa ostatnie numery przyniosły ok trzy tysiące zysku. Jasne, że w bilansie rocznym wciąż jestem pod kreską, ale straty materialne rekompensują mi telefony od klientów, którym, ich zdaniem, dzięki mojej gazecie udało się wyjść na prostą. Dzięki tym telefonom zrozumiałem, że mój sukces zbudowany jest na powodzeniu sąsiadów.

                     Piszę o sobie, bo przez kilka wpisów na tym forum wraz z rodziną, zostałem wywołany do tablicy. Nie chcę używać ciężkich słów, dość że powiem: od rodziny wara!

                     Tandem, o którym chcę mieć dobre zdanie, bo gminne pismo społeczno kulturalne jest cenną inicjatywą, postanowił mi dokuczyć. Tak, przynajmniej wynika tu z wpisów i informacji od klientów. Zrozumiałem, że postanowił też zniszczyć sklepiki w naszej Gminie, zwalczając moją inicjatywę przez zawarcie umowy z Realem lub inną wielką firmą handlową. W świetle tego z politowaniem patrzę jak firmy reklamujące się w nim, kręcą sznur na własną szyję.

                     Z politowaniem patrzę się również na siebie, bo też mam swój udział. Dowiedziałem się o tym od dyskutantów powyżej. Tandem jest utrzymywany z pieniędzy gminnych, które w części pochodzą z moich podatków. Czyli ja sam i moi sąsiedzi skazani na niebyt, utrzymujemy Tandem, naszego "oprawcę".

                     Pozdrawiam wszystkich dyskutantów.
                     Jacek Kaiper

                     PS Czy wiecie Państwo, że w gminie , na przełomie sierpnia i września jest 5979 skrzynek na listy, że w zeszłym miesiącu było ich o 14 mniej? Ja wiem, bo byłem wszędzie. Że ulice mają ponad sto kilometrów a część trzeba przejść dwukrotnie? Że siedem tysięcy egzemplarzy Wraszynie.pl warzy dwieście kilo?

                     J.

                    • b.brudny_motocykl Re: tandem 10.09.12, 22:53
                     wedle życzenia więc i zaczynam odpowiadać... wróciłam z parcyi powinienem odpocząć ale cóż trezba coś wyjaśnić coś odkręcić... wiem że będzie ciężko więc wiećej w temacie na blogu... Oj Magdo Magdo a ciebei akuraty wiele osób kojarzy ale nie z Magdą ale iech ci będzie że też jesteś "uciwa/y"
                     wyjaśnie wczytako chyba dzi jeszze na blogu a co do miłości cóż nie będę się tłumaczył bo ta Jedyna wie o mnie wszystko... wiele jej opowiadałem bo wiele przeżyłem ale w tym przypadku proszę mi wierzyć i mówię to uczciwie jako grzegorz sękler, że wszytsko jest uczciwe wiec proszę mnie o to nie męczyć... Każdy się potyka i robi błędy... przyznaje się a jak ktoś z was jest bez winy niech pierwszy rzuci we mnie kamień... czkam tereso z hadesa, tulipoanie, magdo, jakiś balonie, panie kajper bo widzę że i pan dołączył, "praworzadni" i samorządni... Wójtowie i wójcina... jestem do wszej dyspozycji... Proszę pamiętać tylko że jak ktoś was prosi o wybaczenie to wybaczyć powinniście... no chyba że uczona nas czegoś innego...
                     Powtórzę raz jeszcze że co do miłości to tu robię wszytsko uczciwie bo Jej ni mógłbym oszukać... i ukryć się pod żadnym nazwiskiem obcym...
                   • maw01 Re: tandem 10.09.12, 09:59
                    Panie Grzegorzu, nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać, ale pańskiego położenia Panu nie zazdroszczę. Tak długo budował Pan swój wizerunek gminnego kronikarza-demaskatora, a tu taka wtopa. Piszę to z sympatii do Pana, bo sam chętnie zaglądam na wtymsek.blox.pl i doceniam pańską literacką płodność - może jednak nadszedł moment, by zastanowić się, czy warto robić wokół siebie tyle szumu. Dedykuję Panu pewne powiedzenie ""Tisze jediesz dalsze budiesz". Pozdrawiam i głowa do góry
                    • b.czysty_motocykl Re: tandem 10.09.12, 11:19
                     Co za dziwna dyskusja! Jak zwykle, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Zaczął, jak widać dalej, b.brudny_motocykl. Poruszył w kociołku finansowania TANDEMU. Widać coś mu się w tym nie podobało! Może to, że są tacy, którzy dobrze zarabiają, a inni nie. W każdym razie temat ciekawy. Dorzucił do garnuszka Tulipan - KS Raszyn na Tandem wydaje pieniądze, a dla seniorów nie ma. Dorzucił Prezes Pikiel - potwierdził, ze Tandem finansuje z pieniędzy KS Raszyn. Dorzuciłem i ja. Ciekawość i zwyczaj szperania w internecie dały wymierne informacje. KS Raszyn w 2011 dostał od gminy (czyli od nas, mieszkańców) ponad 380 tysięcy złotych. Nie na cokolwiek, ale na dofinansowywanie gminnych sportowców - dzieciaków i dorosłych. Jak przeczytałem KS Raszyn może dać im sporo: trenerów, udział w zawodach, wyjazdy, ubrania i ich pranie, napoje itp. I wierzę, że to daje. Ale jeżeli zaczyna finansować gazetę, to znaczy, że ma nadwyżki, że wszystko inne już opłacił. Ciekawi mnie tylko dlaczego zawodnicy tak marne sukcesy mają. Może warto, żeby zamiast wydawać na rikszę, gazetę ( to minimum 10 000 za numer), skupić się na zawodnikach. Może warto zamiast szastać pieniędzmi na niepewny i niestatutowy cel - skupić się na tym co najważniejsze? A może, tak jak w sporcie krajowym - nie chodzi o zawodników, ale o realizację pomysłów działaczy sportowych. Bo chyba nie o ich ambicje polityczne?
                     W każdym razie niestety analogie widać. Aferzyści od "fryzjera" zaczynają zaglądać w raszyńskie progi. I nie budzi to żadnych dyskusji. Artykuł sztandarowy w Tandemie - albo nikt nie czyta, albo nie budzi wątpliwości, że antidotum na kiepskie wyniki ma być trener aferzysta. Nawet tych, co tak dużo o poziomie szkół pisali. Widać uważają, że nie ma żadnego związku między nauczycielem a wynikami ucznia.
                     I ostatnia sprawa - jak się KS Raszyn przemianuje na KL Raszyn ( Kółko Literackie Raszyn) to nie będę miał wątpliwości, że robi to co powinien. Inne wyjaśnienia prezesa Pikiela nie trafiają mi, innym też, do przekonania.
                     • tulipan500 Re: tandem 10.09.12, 12:02
                      Drodzy Państwo, aż dziw, skoro takie jasna i precyzyjna idea tego pisma to skąd te wszystkie spekulacje i niejasności ? Dlaczego tak dużo wpisów z pytaniami ? I nie ważne, kto z jakiej opcji i kogo politykę pochwala. Sport to sport, a kultura to kultura ! Jakie to ma znaczenie, kto startował, a kto to zrobi w przyszłości, kto jest kto, a kto nim nie jest ! Bo jakie to ma znaczenie, przy temacie tak odległym od polityki, jakim jest Tandem...
                      Bez względu jaka władza była, jaka jest i jaka będzie, mamy prawo wiedzieć na co i jak są wydawane gminne, czyli nasze pieniądze ! Skoro Tandem jest tego wart, to proszę mi to zaargumentować. Ale niech to stanie się z innych środków, niż te przeznaczone na KS.
                      Przeczytałem powyższą dyskusje i co stwierdzam na temat Tandemu i jego redakcji... jak to mówi mój nastoletni bratanek "rzeżbicie w gównie" !
                      • b.brudny_motocykl Re: tandem 10.09.12, 23:26
                       mocne słowa i ostre... a ja powiem ci tylko tyle "sweet sweet tulipan"
                       właśnie czy to wina ogrodnika że tulipany schną... to powiedz skoro gazeta już odnosi sukces czemu są tacy jak ty co rzucają jej kłody? Dziś jeszcze kłody te rzuca pan Kaiper... zarzucając gazecie (bo jest ostrą konkuręcją do rekalam jak to powiedział zarobił 3.000 pln-ów) no bo jak będzie się tandem dobrze prezentował to tym bardziej słabiej będzie się działo "w RASZYNIE.pl" i żadna tu tajemnica... a o czyś co pisze pan że TANEM niszczy małe foirmy to bzdura... proszę zerknąć do jakich dotarła gazeta z rekalmami? Ale panu akurta za chwilę odpowiem na blogu więc zapraszam
                     • b.brudny_motocykl Re: tandem 10.09.12, 23:17
                      ciewkawie mówisz tylko skad ty bierzesz te sumy (10.000 za numer) Boże ostatnio słyszałem że okoo 100 pln-ów ale już serio takie sumy to może w KR albo w Raszynie.pl ale Tandem akurat takich sum to nie widział i nie słyszał... Startowałem w konkursie na druk kuriera i wiem ile drukarnie dawały za druk czegoś co dziś się zwie KR i 10.000 to kosmos więc nie będę się wypowiadał... pozwolisz "czysty". A co do artykułu z Trenerem i w tele "fryzjerem" akurat ten trener to jedyny który się przyznał do wszystkiego i jego tylko za to rozliczono... pozostali barali i mają to gdzieś idą w zaparte. Uważam ze jak ktoś przeprosi i poda rękę i prosi o wybaczenie to trzeba go zrozumieć i przebaczyć.
                      jka ktoś nie wie to po wykonaniu piosenki Izabeli na dożynkach podszedłem z różą... podałem rękę... pocałowałem w nią i poiweidziałem że dziekuję, przepraszam i zwracam honor... nie mogę się z panią Izą zgodzić politycznie ale to nie znaczy że nie mogę jej podziękować za to co zrobiła... Tak więc "czyty" możesz pisać co chcesz ja nie wiem w co się przekształci Tandem choć teraz widać, że kto jest za tym żeby... ale o tym na "w tym sęk..." mam nadzieję, że jeszcze dziś
                    • b.brudny_motocykl Re: tandem 10.09.12, 23:05
                     kilka oisób zachęca mnie do przestania pisania blogu... i nie wiem czy sprawić im radość czy nie ale chyba nie potrafiłbym bez pisani już żyć... wyjaśnię wszystko więc na blogu do którego zachęcam też i maw01... zdażają się też wpadki więc cóż nie jestem kimś kto błędów nie robi a jak coś pokażcie mi takiego w gminie naszej co jest czysty i co się nigdy nie pomylił...?
             • ziuta-z-gory Re: tandem 11.09.12, 13:40
              Blogerze Grzegorzu, to co zrobiłeś to absolutna porażka. Jeszcze można próbować usprawiedliwić pisanie pod 2-ma nickami, jeśli pod 1-nym z nich jesteś rozpoznawalny, a chcesz napisać o czymś, co mogłoby Ci np. zaszkodzić, ale takie "kadzenie" samemu sobie??? Jako G.S. użalasz się nad sobą a jako A.Z. wychwalasz jaki to G.S. jest super gość, a jego wybranka to szczęściara...
              "Panie Grzegorzu (...) co z pana miłością. Walcz człowiecze, skoro tak pięknie o niej mówisz to znaczy że jest piękną kobietą no i że kochasz ją. Potrafiłeś prawie zaśpiewać dla niej pisenkę na dożynkach, i robisz tak wiele dla niej. (...)wierz mi że wielu z nich ci zazdrości tego uczucia i tej siły że potrafisz tak kochać bo takich ludzi już nie ma. Moja koleżanka co cię Grzegorzu zna dobrze powiedziała, że sama by chciała być tą Moniką, ale każdy wie że ona jest tylko jedna. Sam kiedyś byłem podobny do ciebie w uczuciach i wiem że jest warto jeżeli kochasz to walcz nawet za cenę wysoką. (...) trzymam kciuki i z tego co wiem nie jestem jedynym. Już oczami wyobraźni widzę cię jak jesteście razem. Może nie należą do głęboko wierzacych ale daj ci Boże człowieku, miej wiarę a ona ponoć góry potrafi przenieść to co dopiero serce zmienić u tej JEDYNEJ "..
              www.żal.pl uncertain
              • patrzacy.z.boku Re: tandem 11.09.12, 19:49
               ziuta, nie kopie sie lezacego.zluzuj majty-to z jakiegos filmuwink
               • b.brudny_motocykl Re: tandem 11.09.12, 23:30
                dziś leżę ja jutro będzie ktoś inny a 2014 zbliza się jak (motyla noga) więc śmiać się będziemy wszyscy (no może z małymi wyjątkami)... "ten się śmieje kto się śmieje ostatni..."
              • b.brudny_motocykl Re: tandem 11.09.12, 23:28
               już mnie nie dobijaj choć ziuta i ty... wpadka to wpadka... już się pośmieliśmy wszyscy? jakoś musiałem się zakamflować... podobnie jka ty, magada, teresa, tulipoan,maw, i Bóg jeden raczy wiedzieć kto jeszcze... i prawie by się udało ale cóż stało się. Wszytko będzie na blogu...
               • balon100 Re: tandem 13.09.12, 08:23
                miałem się już nie odzywać bo sam temat uamarł i po co go wskrzeszaćwink bloger niepotrzebnie jako andrzej z. się tłumaczył z przyłapania. Siedziałby cicho i byłoby już po herbacie. Ludzie zapomną bo tak naprawdę ile tych osób pisze forum. Więcej niż 10? Chyba nawet nie! Choć są poważne sprawy do omówienia. Osobiście mnie nie zależy na tym wszystkim ale jak będzie dalej z naszym blogerem i tandemem? Czy zobaczymy jego artykuły w gazecie? Panie Grzegorzu niech się pan skupi jak pewnie panu radzą na pisaniu blogu bo to wychodzi panu b.dobrze. Osobiście nie mam za wiele czasu na czytanie ale zerkam i bawi mnie pan do łez, penie nie tylko mnie. Pisze pan, że aż się popłakała "nasza władza". Czemu panu nie dadzą jakiegoś kącika humorytycznego na takich dożynkach? Podejrzewam że dopiero wtedy pana samorządni pękali by ze śmiechu. Pisz pan blog, tak trzymać i tym razem ja balon powiem panu "coco jumbo"
                • teresa_z_hadesa Re: tandem 16.09.12, 09:05
                 ja też jak widać nie zawsze mogę tu się pojawić, obowiązki na pierwszy plan a później przyjemności. Choć czy pisnie należy do przyjemności? Pewnie dla naszych blogerów tak ale dla pozostałych? Masz rację balon zbyt wiele osób nie pisze bo musieliby w końcu powiedzieć to i owo ostro tak z pod serca. Nasz bloger z Raszyna pisze że wczoraj spotkał się z blogerem z Falent czyżby panowie jakiś układ? Porozumienie blogerów? No bo jak dogadali się to już sobie wyobrażam co się będzie działo. Rajkowski i Zaręba niech się mają na baczności. Ze słuchów które chodzą po Raszynie i okolicy to raczej ten drugi niech się lepiej mocniej trzyma fotelika w gabinecie, ale może to tylko plotka?
                 no a teraz obowiązki, dzieci śniadanie będą chcieły już nie powiem co mąż.
                 • teresa_z_hadesa Re: tandem 16.09.12, 10:28
                  zanim pozostałe obowiązki niedzielne, obiad i tak dalej bo już po śniadaniu a mąż jak mąż telewizor ważniejszy. Chciałam powiedzieć, że wiele się mówi wśród ludzi bo nie raz w autobusie słyszę to i owo a to o władzy gminnej, a to o blogerze z Raszyna i jego twórczości. Jedni mówią dobrze drudzy gorzej i od razu tu widać kto jest ktowink. Ja zaś uważam że taki ktoś jest potrzebny i chętnie bym się dowiedziała coś więcej o panu Grzegorzu tyle że nie od ludzi tylko od niego samego. Powiem wam że bardzo mi się podoba to jak mówi o swej miłości. Och jeżeli tak kocha jak pisze i mówi zapewne to można tylko zazdrościć. A mój tylko telweizor i telewizor. Moniko bo tak ma na imię ta "Jedyna" spójrz raz jeszcze na wszystko, odrzuć wszelkie stalkingi i kochaj mówi ci to kobieta, która ale może lepiej nie mówić nic bo tak jak nie chcę być rozpoznana przez mieszkańców tak i przez męża teżwink a ten tylko by się w telewizor wpatrywał, a przed ślubem co innego mówiłsmile
                  • b.brudny_motocykl Re: tandem 16.09.12, 11:48
                   tereso nie podpuszczaj mnie bo jak zaczne o sobie odpowiadać to czasu zabraknie... a to akurat mało ważne... chciałbym wszystkim zainteresowanym co mnie pytali to andrzej z. czuje się dobrze i wcale się nie załamał... a u mnie jak u mnie zbieram informacje i jak p******ę znaczy napiszę to obawiam się o fundamenty Urzędu mogą nie wytrzymać bo czas już się zbliża na to by powiedzieć swoje... Ponoć Raszyn podzielony na pół jedna połowa mnie nie lubi mówiąc delikatnie a druga się mnie boi (???) nie taki "bloger straszny jak o nim mówią" nie jestem nieśmiertelny a wręcz człowiekiem z krwi i kości i mam nadzieję, że "sparwiedliwość" za mój wstrętny i bluźnierczy język mnie dosięgnie... ponoć "praworządność" coś szykuje. Niech szykują a jak to słyszeliście w kościele a niektórzy nawet w 3 to prawda sama się obroni... zaporaszam na blog bo nic nie może zapbronić prawdzie powiedzieć że coś jest złe i obłudne...
  • andrzej.z_59 Re: tandem 14.09.12, 22:45
   i co wyszło z tego wszystkiego? tak jak powiedziałem trzeba było temat olać nie odzywać się i też byt było to samo a tak już po temacie... Nie chcę się wypowiadać bo słów mi brak ale jest jeszcze coś co watro poruszyć choć może już to nie ma znaczenia... myślę że uda mi się usiąść w niedzielę jak obiecałem i wytłumaczyć wszystko. Mam nadzieję...
   • teresa_z_hadesa Re: tandem 22.09.12, 08:54
    tyle było szumu kochani i co? Widać temat umiera, mam nadzieję że gazeta nie. Szkoda by było bo myślę, że na terenie Raszyna jest potrzebne takie czasopismo. Już czekam na odwiedziny swojej skrzynki. I nie słucham głosów że gazeta już się nie pojawi po czystkach w niej uczynionych (tak sobie dwie dziewczyny gadały w autobusie ostatnio). Choć jak się przewertuje wpisy forum pomijając andrzeja wiadomego i brudnego to mamy chyba jasny obraz komu zależy na tym by gazety już nie było. Może ktoś wie coś więcej o samych "czystkach" jak i kiedy Tandem się znów ukaże?
    • teresa_z_hadesa Re: tandem 25.09.12, 10:11
     co się dzieje z tandemem? Jestem bardzo ciekawa jak po dożynkach gazeta wyjdzie i o czym będą teraz pisać, bo złe słuchy chodzą o tym po Raszynie widać komuś zależało by zrobić tam wielki szum. Pewnie wszyscy myślą o andrzeju z. a ten okazała się w ty wszystkim ofiarą, prawda panie j.kaiper i tuli-panie? A może to ta sama osoba? Ciekawa jestem bo troszkę informacji zebrałam od mieszkańców, jeden powiedział to inny dodał tamto i puzle się układają. Tandem na odcisk nadepnął "rodzince.pl" więc trzeba go się pozbyć, a ja uważam że to dobry produkt na Raszynie którego brakowało. Tak jak będzie brakować tam też kilku piszących ponoć osób
     Wierzę jednak że gazeta już lada dzień się ukaże w skrzynkach naszych, czekamysmile
     no i jakoś tak nasz bloger Grzegorz coś o miłości swojej nie pisze, a że zamieszcza często piosenki więc i ja mam coś dla blogera www.youtube.com/watch?v=LqTMMIpCq_s
     • teresa_z_hadesa Re: tandem 25.09.12, 11:41
      chyba wiem za co tak naprawdę nasz bloger pokochał tę dziewczynęsmile inteligencja to chyba najpiękniejsza rzecz jaką może mieć kobieta, nie ważny jest ubiór, nie ważne te całe kobiece otoczki, a chyba tylko właśnie inteligencja
      • balon100 Re: tandem 26.09.12, 08:30
       nie wiem może źle usłyszałem ale ponoć słynny bloger ma problemy poważne, może ktoś coś w temacie wie? Teresko ja też czekam na gazetę. Pozdrawiam
       • niezadowolony29 Re: tandem 05.10.12, 13:04
        a gazeta to jeszcze żyje? Bo na forum cisza, w skrzynkach cisza, nie wiem czy był to miesięcznik czy tylko coś co miało czemuś służyć. Pisali o czym pisali nie mnie to oceniać ale każdy chętnie poczytał coś innego niż kurier raszyński. W końcu ja się tam wybiorę może opublikują. No i bliżej poznam Seklera, bo różnie o nim gadają. Jak czytam to dla mnie jest spoko gość
        • marzycielka123 Re: tandem 14.12.12, 12:42
         wawalove.pl/Faszyn-from-Raszyn-a6828:
         ,,A czy byłaś kiedyś w Raszynie?
         Nie. Ale dostałam zaproszenie. Lokalna gazeta poprosiła, abym przyjechała tam udzielić wywiadu na warsztatach dziennikarskich. Nie pojechałam, bałam się, że mnie zlinczują. Dziennikarze tego pisma spotkali się ze mną w Warszawie. Byli zachwyceni moją stroną. Powiedzieli, że to świetna promocja dla miasta. Chcieli nawet umieścić mnie na okładce! Boję się, że kiedyś dadzą mi honorowe obywatelstwo albo wybudują mi tam pomnik (śmiech). Mam nadzieję, że podejście Raszyna do mnie nie zmieni się, gdy na stronie pojawi się nowy baner. Będzie on przedstawiał kiczowato ubraną osobę, która trzyma herb Raszyna."

         W imieniu raszynian bardzo dziękujemy pani redaktor pisma Tandem za jej zachwyty nad taką właśnie promocją naszego ,,miasta".
         • new_grocholany Re: tandem 14.12.12, 17:00
          Tandetny ten Tandem..... Promować takie byle gie.
          • patrzacy.z.boku Re: tandem 15.12.12, 10:44
           a moze tandem chce zwrocic uwage na to jak jest promowany raszyn w mediach.a wlasciwie nie jestwinkno a kto powinien promowac gmine?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka