01.03.19, 06:59
Witam,
trzy tygodnie temu spuchło mi kolano i ledwo mogłam chodzić, napomnę że w sierpniu miałam operację ponieważ miałam pęknięty kłykieć boczny piszczeli. Zgłosiłam się na SOR, lekarz dał mi zwolnienie i skierował do poradni ortopedycznej. Po wizycie w poradni otrzymałam skierowanie na RTG i USG.
Po wykonanych badaniach udałam się na wizytę do ortopedy, jakie było moje zdziwienie gdy lekarz nawet nie zainteresował się tym jak wygląda moja noga , czy mogę iść tak do pracy ??? a pracę mam chodzacą, przeczytał wyniki usg i dał skierowanie do poradni rehabilitacyjnej.
Zero informacji czy wszystko ok, a może jednak nie.
Napiszę poniżej opis usg i proszę o informację czy to wygląda dobrze czy raczej powinnam udać się do innego lekarza, dla mnie ten opis nie jest ok.

"W badaniu uwidoczniono cechy obecności średniociśnieniowego wysieku ( grubość ap w zachyłku nadrzepkowym ok.10mm ), biernego pogrubienie, bez przekrwienia błony radiowej w stawie kolejowym.
Chrząstka szklista kłykci udowych w zakresie dostępnym badaniu ścieńczała i niejednorodna w zakresie kłykcia przyśrodkowego.
Przyczep dalszy pasma biodrowo-piszczelowego znacznie niejednorodna, pogrubiały, z obecnością drobnych linijnych zwolnień, obecnie bez cech wzmożonego unaczynienia.
Ścięgno mięśnia dwugłowego uda przy przyczepie dalszym pogrubiały.
Więzadło poboczne Strzałkowo pogrubiały, niejednorodna, sfalowane o obniżonej echogeniczności, obecnie bez cech wzmożonego unaczynienia.
Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna w zakresie trzonu-zmiany o charakterze regeneracyjny, łąkotka boczna nieco niejednorodna".

Pozdrawiam
Monika
Obserwuj wątek
  • medicaladvisor.pl Re: Kolano 21.03.19, 09:47
   Najlepiej skonsultować wynik ze specjalistą. Sam opis badania bez sprawdzenia czy to ruchomości stawu czy widoczności opuchlizny, stanu zapalnego jest ciężki do diagnozy przez internet. W razie potrzeby skonsultowania z ortopedą w klinice zapraszam do kontaktu: kontakt@medicaladvisor.pl. Pozdrawiam KArolina

   www.medicaladvisor.pl
   • bekla Re: Kolano 26.11.19, 19:57
    no zdecydowanie warto ze specjalista się skonsultować ...Ja po wypadku miałam problem z najzwyklejszym trzymaniem kubka w dłoni. Bardzo długo się rehabilitowałam w Reha Expert i szczerze mówiąc dzięki nim wyszłam z choroby.
    • alaias11 Re: Kolano 04.12.19, 12:23
     autorka pisze w swym poscie otwartym tekstem, że była z badaniami u ORTOPEDY - a Wy ją kierujecie do specjalisty :-) czytacie - zanim odpowiecie, czy nie ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka