IP: 80.50.228.* 28.06.06, 13:11
Siemanko! dostałem się do wymarzonego liceum, ale nie na te przedmioty
rozszerzone co chciałem! Jestem obecnie na wos-hist, a chciałem być na bio-
chem ;/ zabrakło mi 6 ptk do bio-chemu?? Możecie mi powiedzieć co można robić
po skończeniu tego liceum?? z góry tXh :D
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Re: wos-hist IP: 212.75.118.* 28.06.06, 13:50
      Lepiej dowiedz się jakie są możliwości przeniesienia do klasy biolchem, chyba że
      nie ma masz żadnych preferencji co do przyszłych studiów i możesz iśc na studia
      humanistyczne, bo takie raczej są w zasięgu po klasie z rozszerzoną historią i
      Wosem. Ale chyba z jakiegoś powodu zdecydowałeś się na klasę biolchem, do której
      chciałeś się dostać?
          • Gość: Ewa Re: wos-hist IP: 212.75.118.* 29.06.06, 09:11
            W klasie wos-hist na pewno nie będzie rozszrzonej biologii i chemii, nie mówiąc
            o fizyce, które trzeba zdawać na medycynę. Wszystkie te przedmioty będą na
            poziomie podstawowym (i prawie na pewno nie przez wszystkie 3 lata LO). Więc po
            co tracić trzy lata w klasie o zupełnie nieodpowiednim profilu i uczyc się np.
            historii na poziomie rozszerzonym, a dodatkowo na korepetycjach przedmiotów,
            które trzeba będzie zdawać na maturze i to na jak najwyższy procent, bo na
            medycynę poprzeczka ustawiona jest wysoko. Dla mnie klasa o profilu wos-his,
            gdy chce się studiować medycynę jest pomysłem raczej poronionym.
    • Gość: Chemosh Re: wos-hist IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.06, 11:00
      Dla mnie te profile są nieco naciągane, wkońcu to ma być liceum
      OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, a nie uczące już do zawodu. A jeśli chcesz studiować jakiś
      kierunek to musisz tak naprawdę danym tematem się interesować i już samemu
      zdobywać wiedzę. BTW: Podziwiam! Dla mnie studiowanie medycyny to ostatnia rzecz
      na tym świecie (zaraz po polubieniu teściowej) jakiej skłonny byłbym się podjąć ;)
      • Gość: Ewa Re: wos-hist IP: 212.75.118.* 29.06.06, 11:37
        To prawda,że jest to liceum otgólnokształcące, ale zostało klika lat temu
        skrócone z 4 do 3 lat, a faktycznie do 2,5 bo nauka w III klasie to właściwie I
        semestr, bo wcześniej kończy się rok szkolny, a I semestr w I klasie to
        nadrabianie zaległości z gimnazjum. Więc nic dziwnego, że teraz LO koncentruje
        się głównie na przygotowaniu do jak najlepszego zdania matury, czyli nacisk jest
        na przedmioty rozszerzone w danym profilu, które wększość uczniow danej klasy
        bdzie zdawała na maturze. Po prostu nie da sie w tak krótkim czasie nauczyć
        wszystkich przedmiotów na poziomie matury rozszerzonej, więc teraz jak idziesz
        do LO to powinieneś wiedzieć na jakie studia zamierzasz startować. Oczywiście
        nie musi to być już konkret, ale przynajmniej czy to studia ścisłe czy
        humanistyczne, czy właśnie medycyna, bo np. po klasie humanistycznej, gdzie
        matemtyka i fizyka jest na pziomie żenującym nie masz szans np. na informaytykę,
        czy jakikolwiek studia na politechnice.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka