24.12.20, 13:39
Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie dotyczace dyslekcji. Chlopak, lat 17. Czy dysleksja moze byc wymowka do ciaglego pisania z bledami ortograficznymi? Sa to slowa podstawowe - "mowic" czy "moj". Wiele razy jest mu zwracana uwaga, lecz zawsze wymowka jest dysleksja. Dodam ze nie jestem jego rodzicem, ale martwie sie o to. Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi!
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: dysleksja 26.12.20, 11:51
      Dysleksja to jest ciągłe pisanie z błędami pomimo znajomości zasad gramatyki. Czy chłopak ma ją stwierdzoną, czy to tylko przypuszczenia?
      • verdana Re: dysleksja 27.12.20, 19:33
        Dysleksja - stwierdzona oczywiście - nie jest żadną wymówką, tylko faktem. Żadne wymówki nie pomogą. Równie dobrze możesz niedosłyszacemu robić wymówki, że powinien słyszeć.
    • camel_3d2 Re: dysleksja 05.01.21, 13:20
      wiesz to nie tak do konca...
      niestety jak sie okazuje wielu rodzicow nagle odklada problem na bok, dziecko ma papier o juz.. mozna olac.
      Moja sasiadka nie dala za wygrana, jej syn ma dyskeksje i to dosc porzadna. Po prostu bardzo duzo z nim ciwiczyla. Wciaz popelnia bledy, ale duzo mniej. Po prostu "zapamietuje" slowa, bez logicznego tlumaczenia sobie. W niemeickim nie ma ó i u czy ż i rz, ale jest sporo innych pulapek.
      Papier na dyslesje moze byc pomoca, ale w 100% nie wymowka. Duzo mozna praca nadrobic.
    • stasi1 Re: dysleksja 05.01.21, 16:08
      Mój syn 8 lat ma problem z pisaniem. We wszystkim potrafi zrobić błędy ale ostatnio poszedł za logiką. Rysónek bo rysować

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka