Dodaj do ulubionych

Diety eliminacyjne

28.11.21, 10:50
jak utrzymać choroby w ryzach stosując diety eliminacyjne? Czego warto się trzymać?
Jakie są zalety takich diet? Jakie niebezpieczeństwa? Pomagają czy szkodzą?
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: Diety eliminacyjne 29.11.21, 18:40
      od ponad dekady jestem na diecie bezglutenowej i bez produktow z mleka krowiego - po ciezkim zatruciu lekami przestalam te produkty wlasciwie trawic i mi sie zrobila ciezka nietolerancja

uczulilam sie na soje ( w kazdej postaci), mandarynki

plus uszkodzone nerki, kamica nerkowa i dna moczanowa - mieszanka, ze ciezko mnie nakarmic jako goscia smile

najwiekszym minusem sa koszty, nie da sie ukryc - nabial niekrowi jest przynajmniej podwojna cena tradycyjnego
      podobnie z cocoaminos - zamiennik sosu sojowego

z racji dny straczkowe pod obserwacja, podobnie jak niektrore ryby - sledz, makrela, podobnie z grzybami

dieta bezglutenowa ma tez ryzyko zwiekszenia podazy skrobii, wiekszosc jest z wyzszym indeksem glicemicznym

wiekszosc owocow , warzyw i jajka nie sprawiaja klopotow

przyznajmy, wiekszosc diet eliminacyjnych ciagnie za soba ryzyko jakis niedoborow - najwiazniejsze wiec, by mieszac jk najwiecej roznorodnosci
    • shachar Re: Diety eliminacyjne 11.12.21, 17:03
      Jakoś wątek nie poszybował, choć każdy inny kończył się glęboką i długą dyskusją ( dialogiem? monologiem?) czego dieta nie pozwala.
      Tak więc dla rozruchu wkleję Joe Rogan Mikhaela Peterson, co o tym myślicie?
      www.youtube.com/watch?v=7fncJdVjy5U
      • roseanne Re: Diety eliminacyjne 12.12.21, 19:52
        jestem w stanie w to uwiezyc,
        znam ludzi, ktorzy z powodow roznych chorob przeszli na diety mocno eliminacyjne
        w zleznosci skad pochodzili/ np z krajow skandynawskich - na diete keto- zadzialalo cuda - tradycyjna kuchnia oparta na rybach, miesie
        z srodkowej Europy - skonczylo sie problemami nerek - tradycyjna kuchnia oparta na zbozu

znam ludzi, ktrozy ograniczyli niektore produkty, ot tak sobie, a po kilku latach sprobowali i sie skonczylo prawie atakiem anafilaktycznym
    • daxter Re: Diety eliminacyjne 01.01.22, 15:13
      Witam ja choruje na hashimoto ,ale diety z tego powodu nie stosuję . Mam upośledzoną tolerancje laktozy , czyli nabiał bez lakto , głownie na bazie mleka migdałowego , które robię sama powstaje tez z pulpy serek migdałowy.od lipca tego roku stosuje dietę nisko kwasową i nisko tłuszczową z powodu refluksu . Refluks u mnie atakuje płuca zatoki i serce jak wyeliminowałam produkty o wysokiej kwasowosci poprawiło się chroniczny katar zniknął kaszel tez .W 2003 roku mając problemy onkologiczne stosowałam dietę niełączenia ,sokową.Piekę tez sama chleb .Ogólnie polecam stosowanie diet w różnych chorzeniach , lekarstwa są spoko ale bez usunięcia przyczyny dolegliwosci i diety nie mają sensu. Pozdrawiam
      • shachar Re: Diety eliminacyjne 01.01.22, 16:23
        Rany boskie! przepraszam, ale to jest pierwsze, co mi przyszło do głowy.
        Ja od tego lata podejrzliwie łypię na wszelkie warzywa z rodziny psiankowatych, ; pomidory, bakłażany, papryka i ziemniaki, zawierające trujące substancje (solanina) po to, żeby chronić się przed pożarciem. To było dla mnie szokujące, że warzywa mogą szkodzić, bo całe życie słyszymy, że to najzdrowsze, co możemy jeść. Poza tym stopień nasycenia Roundupem w nich też przeraża.
        Powiem szczerze, że w ostatnich latach, kiedy zaczęto kwestionować ogólnie uznane media, instytucje i ich przekazy, czuję się coraz bardziej skołowana. A Pollan gadał' eat real food, not too much, mostly vegetables' , no i co?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka