Dodaj do ulubionych

Po ukąszeniu komarów...

30.07.10, 17:06
Wróciłem przedwczoraj z wakacyjnego wypadu na Mazury i nie mogę się przestać
drapać (znaczy swędzi okrutnie, ale się nie drapię by nie wdała się infekcja).
Na nogach mam znaki (bąble?) po ukąszeniach komarów i wygląda to jak Ospa
Wietrzna i tak samo swędzi. Co zrobić by tak nie swędziało? Pomóżcie proszę.
Obserwuj wątek
    • gazetaforum Re: Po ukąszeniu komarów... 30.07.10, 17:22
      Fenistil +wapno
      • figamarta Re: Po ukąszeniu komarów... 30.07.10, 18:24
        Woda z soda oczyszczona do przemywania.
    • maria10344 Re: Po ukąszeniu komarów... 30.07.10, 18:30
      Jestem alergiczką i jak mnie ugryzie komar,to klękajcie narody.e wszystkie
      Fenistyle i t.p. to o kant d.potłuc/dla mnie/.
      Tylko ocet i spirytus salicylowy i nie jakieś tam okładziki a dzikie wcieranie
      w ukąszone miejsce i wokół.Mnie przechodzi prawie od razu.Spróbuj.
    • ollus Re: Po ukąszeniu komarów... 30.07.10, 18:33
      kupiłam sobie antybzzz Ziaji o taki:
      www.ziaja.com/offer/kosmetyki_1/cialo_1/przeciw_insektom_1,prod:zel_lagodzacy_ukaszenia_komarow.html
      i o dziwo pomaga.
    • karlakarla Re: Po ukąszeniu komarów... 30.07.10, 23:24
      Słyszałam niedawno o tym że natka pietruszki wcierana w miejsce ugryzienia
      "wyciąga jad", ja w ostateczności smaruję spirytusem, ostatnio przemywałam
      rozcieńczonym olejkiem herbacianym, jakiejś wielkiej ulgi nie ma ale o wiele
      szybciej się goi.
      • ewa9717 Re: Po ukąszeniu komarów... 31.07.10, 08:42
        Natka działa bardzo fajnie, ale chyba tylko na swieże ugryzienia.
    • budzik11 Re: Po ukąszeniu komarów... 31.07.10, 11:52
      Ja polecam żel Entil.
    • frrretka Re: Po ukąszeniu komarów... 31.07.10, 21:50
      Metoda mojego męża: baaardzo mocno paznokciem zrobić krzyżyk w miejscu
      ukąszenia. Pewnie boli na tyle, że się zapomina o swędzeniu. Ja smaruję
      pastą do zębów: mentol trochę chłodzi a gruba warstwa zapobiega
      drapaniu. A wiadomo ze jedyny sposób to nie drapać smile
    • czarnagraza Re: Po ukąszeniu komarów... 01.08.10, 00:04
      Smaruję A-molem. Chwilowo trzeba się powstrzymać, a potem się zapomina, że tam
      coś ugryzło.
    • dwapsyikot Re: Po ukąszeniu komarów... 01.08.10, 12:47
      zupełnie przez przypadek kupiłam w aptece żel Ulganol , i ku mojemu
      zaskoczniu jest bardzo skuteczny i niedrogi. fenistil wysiada. cała
      rodzinka się smarowała i nikt nie narzekał. polecam
      • jadwiga_r Re: Po ukąszeniu komarów... 01.08.10, 14:17
        Posmaruj mydłem, najlepiej szarym "biały jeleń".
        Kiedyś posmarowałam tym mydłem 2 letnią wnusię, po ukąszeniu komarów.
        Przyniosło jej natychmiastową ulgę. Gdy ją coś ugryzie, to woła "babcia daj mydeko" i wyciąga rączki, aby ją posmarować i złagodzić świąd.
        Powyższe mydło stosuję na wszelkie oparzenia, gdy się uderzę, to zapobiega wystąpieniu siniaka.
        Można zamiast mydła posmarować cytryną, cebulą lub otaczajacymi i roztartymi nas roślinami np. babką lancetowatą. Sok z tych roślin przynosi także natychmoastową ulgę.
    • misself Re: Po ukąszeniu komarów... 03.08.10, 11:14
      Ja smaruję maścią "Świątynia Niebios", taka w malutkim pudełeczku z apteki.
      Występuje także pod popularnymi nazwami typu maść tygrysia czy "kotek".
    • ariadna007 maść nagietkowa w aptece za 3,70 03.08.10, 17:13

    • anuskaaa89 Re: Po ukąszeniu komarów... 03.08.10, 18:21
      Ja polecam ocet!
      • vica7 Re: Po ukąszeniu komarów... 03.08.10, 21:58
        Właśniesmile Ocet rozcieńczony z wodą i okłady robić.
        Wszelkie maście o kant rozwalić.Jedynie chłodzący żel Brosa troszkę łagodzi.
    • mammajowa Re: Po ukąszeniu komarów... 03.08.10, 23:14
      z roślin ponoć paproć i geranium. z olejków eterycznych tea tree (ale w oleju
      jadanym rozcieńczony!).
    • meryangel Re: Po ukąszeniu komarów... 05.08.10, 09:00
      ja też jestem uczulona i pomagał zawsze tylko ocet... kiedyś wpadł mi w ręce
      apiżel i się nim wysmarowałam. no i o dziwo tez pomogło, a nigdy żadne maści mi
      nie pomagały. tyle że zostawia taki żółty ślad na skórze, więc trzeba uważać na
      ubrania. ale teraz zawsze mam w torebce apiżel, na wszelki wypadek. a w domu
      smaruję się standardowo octem smile
      • zla_wiedzma Pudroderm 05.08.10, 14:50
        Mój syn ma tez uczulenie na ukąszenia komarów, "po ospie" został nam pudroderm.
        Na opakowaniu wyczytałam, że łagodzi na ukąszenia komara. Działa na 100%.
        Fenistile i inne tym podobne nie działały wcale..
    • kryzysowa_narzeczona75 Re: Po ukąszeniu komarów... 05.08.10, 14:56
      Nie znam lepszego żelu - DAPIS ŻEL. Idealny też dla małych i naprawdę małych
      dzieci. Przetestowałam również na sobie - nie swędzi, a bąble szybciej znikają.
      • zoyka6 Re: Po ukąszeniu komarów... 06.08.10, 00:49
        Gdy moje dzieci były małe puchły w miejscu ugryzienia komara.
        Najlepsza okazała się cebula. pokroić w talarki i przyłożyć na
        opuchliznę. ja dzieciom owijałam bandażem, żeby mogły się swobodnie
        bawić. opuchlizna mijała szybko, a dzieci się nie drapały więc może
        i na swędzenie pomaga.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka