Dodaj do ulubionych

Naprawdę "ciche" sprzęty AGD

06.10.12, 14:38
Mam na myśli lodówkę, zmywarkę itp.

Kuchnia będzie otwarta na część dzienną i bardzo chciałabym, aby nic mi nie dudniło, terkotało, szumiało itp.
A gdyby jeszcze te sprzęty pasowały do zabudowy mebli IKEA, to juz w ogóle bylby szczyt szczęścia wink
Obserwuj wątek
      • alinka_li Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 08.10.12, 13:03
        Jestem zaskoczona, bo właśnie tu weszłam by zarekomendować lodówkę Boscha, która stoi w kuchnio-salonie (razem jakieś 20 metrów kwadratowych) w małym mieszkanku i nie słychać jej W OGÓLE, a ja naprawdę jestem wrażliwa na różne upierdliwe dźwięki, szczególnie w nocy. Modelu nie podam, bo mam ją od 15 lat i na pewno jej już nie ma w sprzedaży, ale sądziłam, że wszystkie lodówki tej firmy są bezdźwięczne. Będę zatem ostrożna przy następnych zakupach.
        Ps. Pralka Boscha jest głośna, ale to może ze starości, bo chodzi bez awarii 17 roksmile Nie pamiętam, jak było na początku.
    • hela6 Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 07.10.12, 22:27
      Jeżeli chodzi o zmywarkę to mam zwykły electrolux ale głośność zależy od tego co myję. Wystarczy jedna blaszana miska i nie ma mocnych, słyszę że mam zmywarkę. Innym razem zapominam że nastawiłam mycie.
    • ookaa Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 08.10.12, 08:47
      Przez 2 lata mieszkałam w lokalu, gdzie była lodówka do zabudowy firmy Bosch. Nie słyszałam jej nigdy. Dosłownie nigdy. Teraz mam w domu zabudowanego siemensa. Też milczy jak zaklęty. Natomiast słychać moją siemensową pralkę, podobnie jak boschową zmywarkę.
    • mamaalana1 A jaki model macie tych zmywarek? 09.10.12, 14:36
      Ja mam taką:www.promoceny.pl/detail/bosch-zmywarka-sgs55e98-3139/
      I jest nowa- tzn. kupiona pod koniec stycznia br. Ale przy nabieraniu wody chodzi bardzo głośno (tych nabierań jest 3 podczas cyklu). To znaczy, że jest wadliwa?
      Pozdrawiamsmile
    • kamunyak Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 09.10.12, 21:17
      Lodówka Liebherr, z której akurat jestem średnio zadowolona ale na pewno jest cicha.
      Właściwie to ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi głośnymi lodówkami bo ja jeszcze takiej nie miałam.
      Zmywarka Siemens, też cicha. Troszkę coś tam zabulgocze jak wodę zaczyna odpompowywać ale nie jest to jakieś długotrwałe i specjalnie głośne. Samego mycia nie słychać.
      Okap Gorenje, z którego jestem najbardziej zadowolona bo firma od kuchni wcisnęła mi jakiś hiszpański, który chodził jak traktor i w ogóle go nie używałam. Dopiero po zamontowaniu okapu gorenje zaczęłam regularnie korzystać z tego dobrodziejstwa, bo też mam kuchnię otwartą.
    • slim.fast Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 10.10.12, 10:27
      Dzięki za wątek, też się właśnie rozglądam za cichym sprzętem.

Któraś z dziewczyn pytała o co chodzi z tymi głośnymi lodówkami, więc zapraszam do mnie, niech posłucha: wolno stojąca lodówka Samsung No Frost chodzi tak głośno, że nawet przy szczelnie zamkniętych drzwiach do kuchni słychać niezły szum, szczególnie wieczorami, jak w całym domu jest cicho uncertain Potrafi też stukać jakby ktoś młotkiem walił, serio, a wzywać serwisu już mi się nie opłaca, bo gwarancja właśnie się skończyła i szukam nowej!

Ale podobno najlepsze i najcichsze są te do zabudowy, zarówno zmywarki, jak i lodówki, pożyjemy, zobaczymy. wink
    • picabo1 Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 11.10.12, 01:16
      Zmywarka do zabudowy Ariston Hotpoint LFTA 3214 genialna i wyjątkowo cicha. Też mam kuchnię połączoną z salonemwink Tylko jak zmywarka do zabudowy ma mało decybeli to dobrze jak świeci kolorowym światełkiem na podłogę w czasie zmywania, bo inaczej można się pomylić. Ta tego dobrodziejstwa niestety nie posiada.
      Odradzam za to lodówkę Samsunga do zabudowy. Często pralka ciszej chodzi niż to ustrojstwo burczy, fuczy i skrzypi. No i faktycznie nieco mniej miejsca w środku.
      • polikarpia Re: Naprawdę "ciche" sprzęty AGD 11.10.12, 08:49
        Miałam całkowicie zabudowaną zmywarkę i mimo tego światełka zdarzało się otwierać drzwiczki, gdy naczynia były jeszcze gorące. Efekt taki, że lakier na szafce popękał. Teraz mam panel sterowania na wierzchu i takie rozwiązanie jest moim zdaniem lepsze.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka