moscow2010 04.06.12, 23:13 Because you dared TO TRY to ban Soviet symbols. You will fail with your ban, you will see it soon. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wojciech.2345 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 04.06.12, 23:17 moscow2010 napisał: > Because you dared TO TRY to ban Soviet symbols. --------------------------- Nie chcemy symboli sowieckich. Hitlerowskich też nie chcemy. Dziwisz się? Odpowiedz Link Zgłoś
moscow2010 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 04.06.12, 23:34 The tanks with Soviet symbols liberated Poland in 1944, did you ever know about it? Good night, Poland. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 04.06.12, 23:40 moscow2010 napisał: > The tanks with Soviet symbols liberated Poland in 1944, did you ever know about > it? -------------------------------------------------- My pamiętamy taką datę. 17.09.1939 r. No i defiladę Armii Czerwonej w dniu 22 września 1939 w Brześciu. Wiesz o tym? pl.wikipedia.org/wiki/Parada_zwyci%C4%99stwa_Wehrmachtu_i_Armii_Czerwonej_w_Brze%C5%9Bciu_1939 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 00:15 To masz pamięć wybiórczą. A kto cię wyzwolił od nazistów, bystrzaku, kto dał ci Ziemie Zachodnie? Hameryka? Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 00:21 eva15 napisała: > To masz pamięć wybiórczą. > A kto cię wyzwolił od nazistów, bystrzaku, kto dał ci Ziemie Zachodnie? Hameryka? ---------------------------------------------------------- Gdyby nas nie wyzwalali 17.09.1939, to .... . Stawiasz wóz przed koniem. Jakoś mnie nie dziwi, że to robisz. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 00:26 Tak, tak, gdyby nie ZSRR to Polska dostałyby Ziemie Zachodnie dzięki USA/GB i Fnacji, buha, ha, idź spać. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 00:28 eva15 napisała: > Tak, tak, gdyby nie ZSRR to Polska dostałyby Ziemie Zachodnie dzięki USA/GB i F > nacji, buha, ha, idź spać. ---------------------------------------- Jeszcze raz. Data 17.09.1939 jest wcześniejsza niż 1944r. Lepiej odkurz swoje igloo. Odpowiedz Link Zgłoś
blueelvic Do takiej konkluzki moze doprowadzic ... 05.06.12, 14:54 tylko skrzywiona i chora osobowosc. Trzeba byc nieskonczonym draniem, zeby wyzwalania przez Rosjan nazwac gestem dobrej woli. Dlczego to robisz? Dlaczego opluwasz Polakow i ich pamiec? Jestes prowakatorka na tym forum i niczym wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
ukos A kim ma być sowiecki agent? 05.06.12, 16:42 blueelvic napisał: > tylko skrzywiona i chora osobowosc. > > Trzeba byc nieskonczonym draniem, zeby wyzwalania przez Rosjan nazwac gestem do > brej woli. > > Dlczego to robisz? Dlaczego opluwasz Polakow i ich pamiec? Jestes prowakatorka > na tym forum i niczym wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
blueelvic Chyba masz racje. 05.06.12, 23:09 Swinia ma wiecej honoru od niektorych aspirantow. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Wojtek twierdzi, że gdyby 05.06.12, 12:26 nie było 17.09.39 r to byśmy wygrali wojnę i "soviety" nie musiałyby nas "wyzwalać". Mnie się jedynie wydaje, że "soviety" przeszkodziły w utworzenia "przedmościa rumuńskiego", przez co nasza ówczesna elita ratując "insygnia" musiała się bardzo śpieszyć jadąc drogą zaleszczycką. Wojtek woli nie pamiętać naszego "udziału" w rozbiorze Czechosłowacji oraz tego, że minister Beck miał pretensje do mocarstw zachodnich i Niemiec, że nas nie zaprosiły do Monachium we wrześniu 38 r. Dla niego te wydarzania w żaden sposób nie łączą się ze sobą. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Wojtek twierdzi, że gdyby 05.06.12, 12:38 Wojtuś ma pamięć krórtką i wybiórczą, a już na pewno związki przyczynowo-skutkowe wykraczają poza jego horyzont myślowy.. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: Wojtek twierdzi, że gdyby 05.06.12, 12:49 Wojtuś przypomina człowiekowi z igloo niewygodne fakty. Np. to, że Rosja wywołała z Niemcami II WŚ. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 nie.. 05.06.12, 13:25 gdyż zapomina pan o Monachium. Dla braci Czechów wojna zaczęła się 30 września 38 r, a Polska dokonała rozbioru ich kraju na spółkę z Hitlerem. Jest jeszcze jedna różnica. Na Froncie Wschodnim Wehrmacht poniósł 70-80% strat i gdyby nie Rosja byłbyś dzisiaj albo volksdeutschem albo untermenschem. Zrównanie Rosji i Niemiec jako współodpowiedzialnych za wybuch drugiej wojny światowej narodziło się w główkach tych co uciekali w 39 r szosą zaleszczycką ratując "insygnia". Kiedy w parę tygodni po rozbiorze Czechosłowacji ambasador Lipski doniósł Beckowi o niemieckich "propozycjach" odnośnie korekty granic ten nie poinformował o tym prezydenta Mościckiego. Prawdopodobnie zdał sobie wówczas sprawę z tego, że dobijając Czechosłowację Polska strzeliła sobie sama w stopę. Był to szok dla polskiej dyplomacji, gdyż takiego rozwoju wydarzeń nasi spece nie brali pod uwagę. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: nie.. 05.06.12, 20:51 Panie Herr7, stawia Pan dość karkołomne hipotezy. Prenatalne uwikłanie Polski w II WŚ to bardzo ryzykowna optyka. Aksjologia jest inna. Niech Pan raczy zwrócić uwagę na habitusy. Jeno dwie nacje w Europie chciały zabijać. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 dwie zabijające nacje? 06.06.12, 18:01 Podobno pracuje pan na uczelni? Jaka to uczelnia zatrudnia takich speców? Pisanie o dwóch chcących zabijać nacjach to teza karkołomna. Od biedy można mówić o elitach, ale i to wymagałoby uzasadnienia. Dla mnie jest pan, tak jak paru innych piszących tu Polaków rodzajem maniaka cierpiącego na antyrosyjskie fobie. To bardzo zawężą pańską "aksjologię" i ogranicza "habitus" do tego co pan sam chce widzieć i wiedzieć. A w dyspucie to nie przynosi większych korzyści... Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: dwie zabijające nacje? 06.06.12, 18:14 Szanowny Panie Herr7, adresy: "aksjologia" i "habitus" to kanon cywilizacji łacińskiej. Nie znam adresów innych. Widocznie niezbyt starannie mnie intelektualnie uformowano. Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Re: dwie zabijające nacje? 06.06.12, 18:18 Pan tu pisze o kanonach cywilizacji łacińskiej. To skąd się bierze tyle jadu i zwykłej głupoty w tym co pan tu wypisuje? Taki jest pański "kanon"? Wygląda to na kompleksy człowieka, który niewiele przeżył i niczego nie dokonał. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: dwie zabijające nacje? 06.06.12, 18:26 Posłuchaj Herr7, apeluję do zmysłu kobiecego. Bo pisząc do mężczyzny napisałbym "Popatrz Herr7". Bronię na Forum jedynie interesu Polski. Może źle pojmuję ten interes. Ale, nobody is perfect. Odpowiedz Link Zgłoś
l-oxo-l Re: nie.. 06.06.12, 18:50 www.cerkiew1938.pl/zaostrzenie_polityki_wyznaniowej_w_latach_30-tych.html Odpowiedz Link Zgłoś
bleman Evo, strasznie upraszczasz 06.06.12, 16:41 poza tym, polska byłaby w lepszej kondycji gdyby nas wyzwalali "Hamerykanie" niż ZSRR. Poza tym ZSRR nam ziem "odzyskanych" nie dało za darmo. Ceną była strata kresów oraz strata niezależności. Polska stała się wasalem ZSRR, więc nie można komunistów uważać za wyzwolicieli. Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 00:42 moscow2010 napisał: > Because you dared TO TRY to ban Soviet symbols. Вы придyрoк или прoвoкaтoр ? Свoих предocтaтoчнo, тaк чтo cделaй милocть - вoзврaщaйcя в cвoй леc. ************************************************************** "Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza. Czy jakis rosjanin przeprosil?" (polski_francuz) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 01:04 No nie bądź taki ostry, może on naiwny, nie zna polskiego i też chciał coś powiedzieć w temacie. Mamy cierpliwość da własnych wojtusiowów, to czemu nie dla cudzych? Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Re: Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 11:39 eva15 napisała: > No nie bądź taki ostry, może on naiwny, nie zna polskiego Ten facio już się pojawiał na forum jakieś dwa lata temu. Szkopuł w tym, że jak wtedy się wyjaśniło, ten "Rosjanin" nie zna ani w ząb j. rosyjskiego !!!! Tak więc mamy do czynienia z jakimś solidnie walniętym przebierańcem. ************************************************************** "Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza. Czy jakis rosjanin przeprosil?" (polski_francuz) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 12:06 walter622 napisał: > Ten facio już się pojawiał na forum jakieś dwa lata temu. Szkopuł w tym, że jak > wtedy > się wyjaśniło, ten "Rosjanin" nie zna ani w ząb j. rosyjskiego !!!! > Tak więc mamy do czynienia z jakimś solidnie walniętym przebierańcem. Jeśli tak, to zgoda, nie wiedziałam. No czyli mamy do czynienia z kolejnym prowokatorem. Odpowiedz Link Zgłoś
moscow2010 Re: Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 13:52 Рyccкий - мoй рoднoй язык, мoй дoрoгoй пoльcкий дрyг! Еcли Вы тaк желaете, я бyдy пиcaть пo-рyccки :) Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Re: Jeszcze jeden !!! 05.06.12, 14:12 moscow2010 napisał: >мoй дoрoгoй пoльcкий дрyг! Сyдя пo Вaшим первoм зaявлении "дрyгoм" Вaм не бyдy. > тaк желaеmе, Не желaю - меcтных oтмoрoзкoв предocтaтoчнo. Отнocительнo бoльшевиcтcкoй cимвoлики - этoт вoпрoc yже oбcyждaли. Рyccкие лезyт в бyтылкy, тaк кaк этoгo желaли некoтoрые здешние пoлитичеcкие прoвoкaтoры - нaдo быть cлепым чтoбы этoгo не зaмечaть. Личнo cчитaю,чтo cпoрт не дoлжен быть плoщaдкoй для ведения бредoвых пcевдo пoлитичеcких рaзбoрoк. ************************************************************** "Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza. Czy jakis rosjanin przeprosil?" (polski_francuz) Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Moscow 2010 05.06.12, 08:25 Don't you think that threating Poland with boycott you restart to behave as an imperialist? You are invited to a neighboring country to see some nice sport event and you have to act in a civilized way. BTW, Wroclaw counts on you and Russian visitors to come and see your team playing. With regards PF Odpowiedz Link Zgłoś
wtopek Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 09:49 nie wiedziałem, że Rosjanie utożsamiają się z sowietami to tak jakby Niemcy utożsamiali się z nazistami i grozili nam, że śmiemy niemile widzieć w Polsce symbol swastyki Odpowiedz Link Zgłoś
moscow2010 кaк мoжнo cl 05.06.12, 14:03 Кaк мoжнo cрaвнивaть СССР и фaшиcтcкyю Гермaнию? Этo были двa рaзных гocyдaрcтвa пo cвoим целям и cредcтвaм их дocтижения. СССР и Рoccия не мoгyт беcкoнечнo oтвечaть зa тo, чтo Пoльшa cчитaет cебя cтрaнoй-неyдaчницей кaк в дoвoеннoм, тaк и в пocлевoеннoм и в coвременнoм мире. Вaши coлдaты не cмoгли ocтaнoвить Гитлерa в 1939 гoдy, a вaши пилoты не cyмели пocaдить caмoлет в 2009. Пoчемy вo вcем винoвaты рyccкие? Odpowiedz Link Zgłoś
wtopek Re: кaк мoжнo c 05.06.12, 14:24 niestety nie znam egzotycznych alfabetów :) www.youtube.com/watch?v=8lhsTMErZuc Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: кaк мoжнo c 05.06.12, 14:31 moscow2010 napisał: > Кaк мoжнo cрaвнивa& > #1090;ь СССР и фaшиcm > 0;cкyю Гермaнию? Można, można, Giermańce mieli Auschwitz a wy Gułag. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 14:36 Noz sie otwiera, gdy czyta sie takie teksty i zaluje , ze Polska nie przepuscila Niemcow na Rosje. Gdyby Niemcy startowali na ZSRR z linii Barnowicze-Rowne, to Moskwa i Petersburg bylyby zajete i zniszczone. Tez byscie nie dali rady. Miast dziekowac nam, ze jako pierwsi stawilismy opor Niemcom, to plujesz na Polske. Przypominam wiec, ze mielismy inne wyjscia. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 15:41 Jeszcze raz. Mozesz czyms udowodnic, ze zajecie prez Niemcow Leningrada i Moskwy mielo by, oprocz propagandycznego, jakies tam militarnie znaczenie? Naprawde uwazasz, ze yto bylo by kleska Rosji? Nie ma zadnego porownienia rosyjskiego terenu w zapleczu Moskwy z terenami Kresow, ktore nie byli zadnym zapleczem Polski, gdzie nie bylo faktycznie zadnego przemyslu, resursow, linii obrony, gdzie nikt z ludnosci nie polskiej (to jest 9/10 ludnosci tego terenu) nawet w koszmarze nie myslil walczyc za Polske, przeciwne - cala miejscowanie-polska ludnosc z radoscia oczekiwala jakiegokolwiek z wyzwolicieli i jeszcze do ich przybycia niszczyla jak mogla polski majatek w tym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k wiele razy o tym pisalem 05.06.12, 15:48 mongolszuudan napisał: > Jeszcze raz. Mozesz czyms udowodnic, ze zajecie prez Niemcow Leningrada i Moskw > y mielo by, oprocz propagandycznego, jakies tam militarnie znaczenie? Naprawde > uwazasz, ze yto bylo by kleska Rosji? wiele razy o tym pisalem i mialem tu n/t kilka watkow w ostatnich 10-ciu latach. Niemcy byliby dalej 200 km na wschod i dotarliby conajmniej 200 km na wschod w poblize Wolgi, zajmujac Moskwe i Leningrad. Wojne i tak by pewnie w 1945-46 przegraly (bombardowane amerykanskimi bombami "A") ale Rosja wyszlaby z tej wojny wycienczona i nie bylaby w stanie narzucic nam (Europie Srodkowej) komunizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: wiele razy o tym pisalem 05.06.12, 16:08 Skad masz pewnosc ze USA walczyli by z Niemcami po klesce wojskowej Rosji? Nigdy w zyciu. Bronia jadrowa wojne z Niemcami ani z kim w swiecie wygrac nie da sie. Jezeli to bylo mozliwie USA rozbombowali by ZSRR jeszcze do 1949 r. i w kazdy moment pozniej, bo mniejwiecego parytetu jadrowego z USa ZSRR dosiagl chyba tylko k poczatku 1970-ych lat. Bombordowanie Hiroshimy i Nagasak nie mielo zadnego stosunku do powoda kapitalucji Japonii. Powodem bylo przylaczenie do wojny z Japonia ZSRR, co robilo dalszy ciag oporu Japonii nie tylko bezsensownym, lecz grozilo sowetyzacja nie tylko japonskich zamorskich ziem, lecz i przynajmniej polowy samej Jjaponskiej Macierzy. Tego pozwolic mikado nie mogl. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k niet cziornowo i bielowo :) 05.06.12, 16:37 mongolszuudan napisał: > Skad masz pewnosc ze USA walczyli by z Niemcami po klesce wojskowej Rosji? Nigdy w zyciu. - alez tak. Anglia nie poddala sie w 1940-tym, nie poddaliby sie i Amerykanie. Wojska niemieckie znajdujace sie nad Wolga w 1941 - to wymarzona okazja by teren etnicznych Niemiec bombardowac. OVERLOAD. Niemcy byliby wobec lotnictwa alianckiego praktycznie bezbronni - angazujac swoje lotnictwo nad Wolga. Bronia jadrowa wojne z Niemcami ani z kim w swiecie wygrac nie da s > ie. - nieprawda. Kilka amerykanskich bombek "A" w latach 1945-46 (Berlin, Zaglebie Ruhry, Hamburg) calkowicie zmieniloby sytuacje militarna i psychologiczna. rezim hitlerowski bylby skompromitowany. Jezeli to bylo mozliwie USA rozbombowali by ZSRR jeszcze do 1949 r. - rzad USA nie mial na to przyzwolenia spoleczenstwa amerykanskiego. Amerykanie chcieli pokoju i mysleli, ze dogadaja sie z ZSRR... Bombordowanie Hiroshimy i Nagasak nie mielo zad > nego stosunku do powoda kapitalucji Japonii. - NIEWIEDZA. Osiagnelo. bez bombek "A" japonia bronila by sie jeszcze z pol roku a Amerykanie straciliby pol miliona zolnierzy na jej zdobycie. Powodem bylo przylaczenie do wojny > z Japonia ZSRR, co robilo dalszy ciag oporu Japonii nie tylko bezsensownym, le > cz grozilo sowetyzacja nie tylko japonskich zamorskich ziem, lecz i przynajmnie > j polowy samej Jjaponskiej Macierzy. Tego pozwolic mikado nie mogl. - to inny problem. problemem "Maskiwcza" jest to , ze nie rozumie znaczenia faktu, ze Polska jako pierwsza stawila Niemcom w 1939 opor. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: niet cziornowo i bielowo :) 05.06.12, 17:16 Anglia by poddala sie po klesce ZSRR w ciagu pary miesiacow, maksimum pol-roka i Amerykamie niczym by nie potrafili pomoc. Nie trzeba bylo by zadnego lotnictwa - zamiast Niemcow Anglie szturmowali by hordy Rosjan - i oni zrobili by to, ze nie potrafili Niemcy. Zadne bombordowanie w 1946 r. nie zmienilo by situacji. Chociaz zmienilo by - przez miesiac Acz wyrzucila by bylych aliantow w ocean Atlantycki. Zamiast tego zeby bredzic poczytaj anglo-amerykanski plan 1945-46 r. Operacja nie do pomyslenia. pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Unthinkable en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unthinkable Na angielskiej stronie Wikipedii odszukasz link do samego skanowanego dokumenta. W odroznieniu od polskich debesciakow dowodstwo wojskowie Anglii i USA nie mielo zadnych iluzji o mozliwosci realizacji podobnycjh planow wojny w rzeczewistosci. Jesli by USA i ich sojuszniki mieli choc jakus mozliwosc zwyciezyc ZSRR militarnie, oni by walczyli przeciw ZSRR. Lecz takiej mozliwosci nie mieli nigdy. I nie ma takiej mozliwosci u nich walczyc z Rosja nawet silami calej Europy ani dzisiaj, ani 10 i 20 lat temu nie bylo. Zaden rezym nie mozliwie wymuszyc do kapitulacji tylko bombordowaniami. Bombordowaniami mozna dosiagnac tylko wscieklosci i jednosci calego naroda przeciw wroga. Zdradzic w tym przypadku moze nie narod, lecz tylko kierowca panstwa. Ani Hitlera ani kogo w kierownictwie Niemcow ustraszyc zadnymi bombordowaniami bylo nie do pomyslenia. Co oni i udowodnili w rzeczewistosci. To w przypadku wojny tylko z USA Japonia mogla walczyc jeszcze pol-roka. Przyczyna kapitulacji bylo ogloszenie wojny z Japonia ZSRR. Japonia nie miela zadnych szansow. Maksimum by przez pare-trojke miesiacy Rosjanie okupowali by 2 polnocnych wyspy i zrobili tam wkrotce Japonska Sowiecka Republike - nie bylo w swiecie w 1945 r. nikogo i niczego co moglo by zatrzymac sowiecka ofenzywe. Japonczyki nie mieli zadnych szansow w walce z Rosjanami, zadnych iluzji. Ich technika, bron byli beznadziejno zacofanymi, bojowe doswiadczenie Rosjan bylo nieporowniane z japonskim, bojowy duch Japonczykow i ich bohaterswo osobiste przeciw takiego przeciwnika jak Rosjanie byli nieskuteczni. Dzialania bojowie w Manczurii i Wewnetrznej Mongolii, na Sachalinie i Kurilach to tylko udowodnili. Ze znikomymi stratami (para dziesiatkow tysiacy ofiar) ACz w cziagu 3 tygodni odolela linii obrony, co Japonia budowala w ciagu bardziej 10 lat, zlomila wszelki opor i oczyscila od Japonczykow te tereny, zniszczywszy i wziewszy do niewoli milion japonskich zolnierzy. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k mijamy sie myslami. :) 05.06.12, 17:36 mongolszuudan napisał: > Anglia by poddala sie po klesce ZSRR w ciagu pary miesiacow, - zadnej kleski ZSRR by nie bylo. Rasijanie broniliby sie nad Wolga, a Niemcy by jej (Wolgi) nie przekroczyli, bo zaopatrzenia i paliwa by im zabraklo. Z co Was szanuje. bronilibyscie kazdego plata ziemi. Lecz takiej mozliwosci nie mieli nigdy > . I nie ma takiej mozliwosci u nich walczyc z Rosja nawet silami calej Europy a > ni dzisiaj, ani 10 i 20 lat temu nie bylo. - bredzisz i cierpisz na antyzachodnia fobie. nikt z Rosja walczyc nie chcial ani w 1945, ani w 1949. Zaden rezym nie mozliwie wymuszyc do > kapitulacji tylko bombordowaniami. Bombordowaniami mozna dosiagnac tylko wscie > klosci i jednosci calego naroda przeciw wroga. bzdury. niszczac infrastrukture zniszczono by i Niemcy. oni do walki partyzanckiej sie nie nadaja :) co do japonii uchyle sie od dyskusji. mieliscie do Wladywostoku JEDNA linie kolejowa i zadnych dobrych drog. ale pomarzyc wolno. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. ekonomista. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: mijamy sie myslami. :) 05.06.12, 17:47 Nie bredzi, lecz poczytaj anglo-amerykanski plan wojny z ZSRR 1945 r. Czy nie umiesz po angielsku? Odpowiedz Link Zgłoś
j-k to byl plan bez znaczenia 05.06.12, 17:59 mongolszuudan napisał: > Nie bredzi, lecz poczytaj anglo-amerykanski plan wojny z ZSRR 1945 r. Czy nie u > miesz po angielsku? belkot. plany sie zawsze robi. i slusznie. na wsiakij pazarnyj sluczaj mam ci zapodac soviecki plan zajecia Polski w 1980/81 ? Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: to byl plan bez znaczenia 05.06.12, 18:08 Cos znasz o sowieckich planach 1945 r. wojny z Anglia, USA i Francja ? Naprawde, istnial taki plan zajecia Polski w 1980/81 ? I gdzie ty jego odszukales? Historycy nic o nim nie wiedzaja. Jaruzelski tak samo. W Rosji nikt z wojskowych i bylych wywiadowcow zadnego slowa o niczym takim nie mowil. Chyba Macierewic wykopal??? Odpowiedz Link Zgłoś
j-k ano istnial :) 05.06.12, 18:14 mongolszuudan napisał: > Naprawde, istnial taki plan zajecia Polski w 1980/81 ? Ano istnial. nawet dwa. jeden z 1980 drugi z 1981. nie watpie, ze za 20 lat je w calosci poznamy. bo poki co, to znam tylko fragmenty tego z 1980. ale nie to - zebym chcial zmieniac temat. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: mijamy sie myslami. :) 05.06.12, 18:03 Niemcow bombordowali w ciagu calej wojny tak, jak nikogo w swiecie nigdy nie bombordowali. Lecz nie te bombordowania byli przyczyna kleski Niemcow. Mogli by bombordowac ich jeszcze 100 lat - bez naziemnych dzialan nigdyby wojny nie zakonczyli. Niemcy sa przydatni do wszystkiego. Potrafia walczyc i w podziemiu, w ruinach, piwnicach, w bagniskach, w sniegach, w gorach, w pustynie, w dzunglach. Co udowodniali nie raz. A na wschodnem froncie robili to codzienne. Jedynie dlaczego w Niemcach nie bylo partyzantskiego ruchu - tykko dlatego ze nikt nie dal Niemcom takiego rozkazu. Inaczej mieli by ten ruch dotychczas. Linia kolejowa i jest jedyna rzecz, ktore kazdy wrog jest zdolny wziec w Syberii. Lecz kontrolowac ta koleja juz nie za bardzo. Bedzie to im droga smierci. Dzisiaj jednak ma i inne linii daleko od granicy. W tajge, gory, blota syberyjskie nikt oprocz ludzi co urodzili sie i wyrosli tam nie polezie. Tam zginie bez sladu jakiekolwiek wojsko. Japonczyki to wiedzaja - u nich ma doswiadczenie w okupacji Wschodnej Syberii - od Bajkalu do Wladiwostoka w 1918-1925 latach. Bardzo smutnie doswiadczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k bzdury... 05.06.12, 18:19 mongolszuudan napisał: > Niemcow bombordowali w ciagu calej wojny tak, jak nikogo w swiecie nigdy nie bo > mbordowali. Lecz nie te bombordowania byli przyczyna kleski Niemcow. - bo te bombardowania mialy cel glownie psychologiczny. rozumiano juz wtedy, ze bedzie podzial Europy. gdyby bombardowano nie miasta, a komunikacje i przemysl wojna trwalaby rok krocej. tylko, ze Zachod nie mial ochoty tych fabryk odbudowywac. paniatna ? Potrafia walczyc i w podziemiu, w ru > inach, piwnicach, w bagniskach, w sniegach, w gorach, w pustynie, w dzunglach. tylko nie w partyzantce :))) niemiecki "werwolff" Polacy zlkiwidowali z dziecinna latwoscia :))) Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 15:58 Nie duzo teren Kresow pomogl Rosji w 1941 r., jak w 1939 - Polsce, jak w 1944 - Niemcom. Kazdy raz wojsko kazdego przeciwnika blyskawiczne zajmowalo ten teren. Niemcy w Bialorusi wyszli na stare sowiecka granice przez tydzien od poczatku wojny, na Ukrainie - przez miesiac. Obronna linia na nowej granice przed wojna nie byla zakonczona, a na starej - pospieszyli zniszczyc. Faktycznie teren Kresow okazal sie pulapka dla ACz, jezeli by ich nie przylaczili do ZSRR w 1939 r., lecz tylko jeszcze w ciagu 2 lat umocniali linie obrony na starej granicy napewno straty Acz w 1941 r. byli mniejszymi, a droga Niemcow do moskwy bardziej dluga i krwawa. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:40 Oczywiście - i ci mieszkańcy tzw. Kresów marzyli o bolszewickich wyzwolicielach i ich masowych kuracjach odchudzających, nie wiedzieć dlaczego złośliwie zwanych przez podłych imperialistów zachodu - klęską głodu. Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 17:44 Nie wiem o czym marzyli nie-polskie obywatele kresow, lecz o powrocie swoich ziem do Polski oni absolutnie dokladnie nie marzyli i marza dotychczas. Nie ma na Ziemi zadnego luda ktory by dobrowolnie zgadzal sie zyc w jednym panstwie z polskimi ksenofobami, absolutnie nie tolerantnymi do obcej kultury, wiary, jezyka, nawet jesli to kultura, wiara i jezyk prawdziwych tubylcow ukradzionych przez Polakow terenow. Musicie byc zadowolonymi - mieszkacie teraz w panstwie gdzie nie ma nikogo oprocz Polakow-katolikow. Wiekowe marzenie waszych przodkow zostalo nareszcie zrealizowanym. W swoim polskim panstwie w etnicznych piastowskich granicach. Kolonii wam nie do twarzy. Jesli wy naprawde taki milujacy wolnosc narod, wiec nie musicie byc okupantami obcych ziem i gnebicialami innych narodow. Ciekawie tylko co wy robilscie w Irace, co robicie w Afganistanie? Napewno znowu jak zawsze walczycie tam za nasza i wasze wolnosc, hipokryci? Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 17:44 absolutnie dokladnie nie marzyli i nie marza dotychczas Odpowiedz Link Zgłoś
ukos Nie łżyj! 05.06.12, 17:09 mongolszuudan napisał: > Kresow, ktore nie byli zadnym zapleczem Polski, gdzie (...) nikt z ludnosci > nie polskiej (to jest 9/10 ludnosci tego terenu) To stare kacapskie, stalinowskie, propagandowe kłamstwo. Polacy stanowili ok. 40% ludności Kresów i byli tam największą narodowością, w województwach wileńskim, nowogródzkim i lwowskim dominowali liczebnie, a w tarnopolskim równoważyli ludność nieżydowską. Na pozostałym obszarze kresów ustępowali Ukraińcom albo Białorusinom. Jednak tzw. linia Curzona to nie linia etnicznego rozgraniczenia, tylko granica, do której posunęła się bandycka napaść bolszewicka, sowiecka agresja. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: Nie łżyj! 05.06.12, 17:19 40 procentow? Zabij siebie o sciane, kretynie. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: Nie łżyj! 05.06.12, 17:30 W dziesiatku wielkich miast moze byc - przewaznie zpolszone Ukraince, Bialorusiny, Litwiny. Jednak na wsi zyli nie malpy. A Kresy to byl wiejski kraj. Rozumem, ze jebnete Polacy za 300-600 lat swojego panoszenia tam nie potrafili zobaczyc ze mieszkaja nie w pustyni, lecz w gesto zaludnionym i cywilizowanym kraje z historia i kultura bardziej bogatymi i dawnymi, niz polska historia i kultura. Nikogo i niczego oprocz siebie nie widzieli. Wlasnie ta polska slepota i byla przyczyna tego, ze Polakow tam nareszcie nie pozostalo sie. Klamac samego siebie to niebezpecznie tylko dla samego siebie. Obwiniaj w klamstwie swoich przodkow, jesli ty w ogole masz jakis stosunek do Kresow. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: Nie łżyj! 06.06.12, 16:20 W pewnym sensie masz rację. Od kiedy tereny te trafiły do Rzeczpospolitej (via Wielkie Księstwo Litewskie), zaczął się proces cywilizowana wschodu. Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
romrus Nie łżyj, Ukos! 05.06.12, 21:10 ukos napisał: >Jednak tzw. linia Curzona to nie linia etnicznego rozgraniczenia, tylko granica, do której posunęła się bandycka napaść bolszewicka, sowiecka agresja. Agresja bolszewicka? Wlazliszcie w Kijow, dostaliscie w torbe i zwialiszcie az do Warszawy. To kto byl agresorem? Co mieliscie do roboty pod Kijowem? pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawa_kijowska_(1920) Odpowiedz Link Zgłoś
bleman Re: Nie łżyj, Ukos! 06.06.12, 16:39 Przecież to Bolszewicy byli agresorem. A wszyscy inni się bronili. Ja rozumiem, gdybyś miał nam za złe gdybyśmy walczyliz Denikinem lub Wrangelem, ale z Bolszewikami ? Poza tym o ile mi wiadomo Bolszewicy nie byli popierani przez Białorusinów i Ukraińców... A Białoruska rep. Ludowa i Ukraińska rep. Ludowa też nazwiesz agresorami ? Poza tym zapewniam, cię, że nawet najbardziej fanatyczni polscy nacjonaliści, nie wyprawialiby takich rzeczy jak bolszewicy. Do tej pory nie rozumiem, jak Rosjanie mogą gloryfikować bolszewików i komunistów. Jakoś Niemcy oduczyli się gloryfikować faszystów. Odpowiedz Link Zgłoś
romrus Bleman, 06.06.12, 17:04 bleman napisał: > Przecież to Bolszewicy byli agresorem. > A wszyscy inni się bronili. No jak zawsze, Ruscy zawsze sa agresorzy, a inni sie bronia. Nawet w XVII wieku w Moskwie. > Ja rozumiem, gdybyś miał nam za złe gdybyśmy walczyliz Denikinem lub Wrangelem, ale z Bolszewikami? Bleman, jestem zdecydowanym antikomunista i zwolennikiem Bialej Gwardji. Powiem Cie prosta rzecz - wlasnie udzial regularnych obcych armii wykonczyl Biala Gwardje. Rosjanie moga bic sie pomiedzy soba ile dusza zechce, ale jesli noga obcego wojska wstaje na nasza ziemie, momentalnie sie pogodza pomiedzy soba zeby dac opor obcokrajowcam. Z interwencja obcych wojsk Biali stracili poparcie ludnosci. > Poza tym o ile mi wiadomo Bolszewicy nie byli popierani przez Białorusinów i Ukraińców... Moj drogi, nie w/g narodowosci byl kraj podzielony, a w/g klasow i ideologii, szla wojna domowa i brat szed na brata, a syn na ojca bez zadnego zwiazku z narodowoscia. > A Białoruska rep. Ludowa i Ukraińska rep. Ludowa też nazwiesz agresorami? Nazwe ich stronami wojny DOMOWEJ, Polakow nazwe agresorami, bo to nie byla ICH wojna domowa i nie byl ich DOM. > Poza tym zapewniam, cię, że nawet najbardziej fanatyczni polscy nacjonaliści, nie wyprawialiby takich rzeczy jak bolszewicy. W takich wojnach wszyscy sa tacy sami. Nie bede Cie udowodnial co wyprawial sojusznik Polakow Petlura na Ukrainie. > Do tej pory nie rozumiem, jak Rosjanie mogą gloryfikować bolszewików i komunistów. >Jakoś Niemcy oduczyli się gloryfikować faszystów. To diskusja w niesconkonczonnosc. Ja osobiscie nie gloryfikuje. Odpowiedz Link Zgłoś
bleman Re: Bleman, 06.06.12, 19:07 > No jak zawsze, Ruscy zawsze sa agresorzy, a inni sie bronia. > Nawet w XVII wieku w Moskwie. Nigdzie tak nie twierdze. Rosja nie zawsze jest tym "zlym". Ale niestety od czasu dominacji księstwa moskiewskiego, to zazwyczaj ono i jej pochodna, czyli carstwo Rosyjskie sa agresorami. Wystarczy spojrzeć na mapę i rozrost Rosji(Moskiewskiej) w ciągu 500 lat :) > Nazwe ich stronami wojny DOMOWEJ, Polakow nazwe agresorami, bo to nie byla ICH > wojna domowa i nie byl ich DOM. No, ale jak Polacy wkracali do kijowa to był już 1920 i w wojnie domowej w Rosji już było pozamiatane. A wkroczenie na Białoruś i Ukraine trudno uznać, za jakiś szczególny akt agresji. Poza tym, chyba wiesz, że Piłsudski nie planował Polski aż po ural. I Większośc terytoriów Ukrainy i Białorusi i tak miała byc poza Polską. W ogole uważam pomysł utworzenia Państw buforowych pomiędzy Polską a Rosja za Dobry. > Bleman, jestem zdecydowanym antikomunista i zwolennikiem Bialej Gwardji. Ale bardziej Denikina czy Wrangela ? Czy może np. Ungern ;-)? > Nie bede Cie udowodnial co wyprawial sojusznik Polakow Petlura na Ukrainie. Tutaj Petlura jest kontrowersyjny. Bo z tego co mi wiadomo, żeczywiście były za jego "panowania" pogromy na np. Żydach, ale też historycy nie są pewni czy to jego wina i czy z jego rozkazu. Niektórzy uważają, że to raczej efekt uboczny ogólnego chaosu i charakterystycznej uwcześnie dla naszego regionu antysemityzmu. W końcy w gabinecie, rządu Petlury też było sporo żydów. Odpowiedz Link Zgłoś
romrus Re: Bleman, 06.06.12, 21:10 bleman napisał: > Nigdzie tak nie twierdze. Rosja nie zawsze jest tym "zlym". Ale niestety od czasu dominacji księstwa moskiewskiego, to zazwyczaj ono i jej pochodna, czyli carstwo Rosyjskie sa agresorami. Wystarczy spojrzeć na mapę i rozrost Rosji(Moskiewskiej) w ciągu 500 lat :) Zawsze ktos jest mocnejszy. Mieliscie taki sami zamiary, jesli by nie klociliszcie pomiedzy soba i nie mieliscie "liberum veto", mogliszcie ewentualnie byc na naszym miejscu:-) > No, ale jak Polacy wkracali do kijowa to był już 1920 i w wojnie domowej w Rosji już było pozamiatane. Ale gdzie tam, pozamiatane bylo dopiero w 1923. Jesli jednak uwazasz, ze wojna domowa byla juz skonczona, to tym bardzej to byl akt agresji. > A wkroczenie na Białoruś i Ukraine trudno uznać, za jakiś szczególny akt agresji. Akt agresji nie bywa "szczegolnym", on albo takowym jest, albo nie. >Poza tym, chyba wiesz, że Piłsudski nie planował Polski aż po ural. I Większośc terytoriów Ukrainy i Białorusi i tak miała byc poza Polską. W ogole uważam pomysł utworzenia Państw buforowych pomiędzy Polską a Rosja za Dobry. Kazdy kraj ma swoja racje stanu. Stworzenie panstw buferowych oczewiscie bylo polska racja stanu, uwzgladniajac historie stosunkow polsko-rosijskich. Taka sama racja stanu ZSSR bylo przenesienie granic w 1939. Racja stanu nie zawsze pasuje do kriteriow moralnosci wobec innych narodow. > Ale bardziej Denikina czy Wrangela ? Czy może np. Ungern ;-)? Naibardzej Kornilowa. Dalej Kolczak i Dienikin, Wrangel jest rowniez godny szacunku. Ungern to swir, produkt uboczny kazdej wojny domowej. > Tutaj Petlura jest kontrowersyjny. Wszyscy w takich wojnach sa kontrowersyjny. Za czasy powstania Antonowa w Tambowie powstancy cieli bolszewikow na tartakach, w odpowiedzi czerwonoarmisci Tuchaczewskiego truli ich chlorem. Nie zbyt dawno byla wojna w Jugoslawii. Byl tam ktos bez grzechow? Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 15:59 j-k napisał: > Noz sie otwiera, gdy czyta sie takie teksty i zaluje , ze Polska nie przepuscil > a Niemcow na Rosje. > > Gdyby Niemcy startowali na ZSRR z linii Barnowicze-Rowne, to Moskwa i Petersbur > g bylyby zajete i zniszczone. > > Tez byscie nie dali rady. > > Miast dziekowac nam, ze jako pierwsi stawilismy opor Niemcom, to plujesz na Pol > ske. > Przypominam wiec, ze mielismy inne wyjscia. Dokładnie tak. Sowiecki bełkot o wyzwalaniu Polski jest już dzisiaj tragikomiczny. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. To tak jakby Niemcy tłumaczyli dzisiaj Żydom, że Auschwitz miał ich tylko wyzwolić. Szkoda czasu na naukę historii Rosjan ale tych myślących po sowiecku. Ich mózgi są raczej niereformowalne. Efekt? Najlepiej widoczny w zestawieniu z Niemcami(też agresorem) ale po 50 - u latach. Z Niemcami pełne rozliczenie, partnerstwo, przyjazń, współpraca we wszystkich dziedzinach, stale poprawiające się stosunki międzyludzkie. Z Rosją - zero we wszystkich w/w dziedzinach. Trzymajcie tak dalej, przecież Polska nie jest dla was ważna a nam to generalnie odpowiada! Ps. Mam nadzieję, że na Euro 2012 nie przyjadą Sowieci tylko Rosjanie! Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:15 Twoje nazistowskie szczekanie nikomy nie ciekawe, przyglupie, kundelu pindosowsko-goebelsowskie. U takiego zawszonego smierdziacego psa jak ty Rosjanie nie beda pytac o pozwoleniu przyjezdzac do Polski i gdzieindziej, nie beda pytac jak im trzeba byc ubranym, zeby nie obrazac takie scierwo jak ty, jak oni musza myslic o swoim kraju i jego miejscu w historii i terazniejszym swiecie. Odpowiedz Link Zgłoś
przyjacielameryki Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:23 mongolszuudan napisał: > Twoje nazistowskie szczekanie nikomy nie ciekawe, przyglupie, kundelu pindosows > ko-goebelsowskie. U takiego zawszonego smierdziacego psa jak ty Rosjanie nie be > da pytac o pozwoleniu przyjezdzac do Polski i gdzieindziej, nie beda pytac jak > im trzeba byc ubranym, zeby nie obrazac takie scierwo jak ty, jak oni musza mys > lic o swoim kraju i jego miejscu w historii i terazniejszym swiecie. Mongoł, nie chrzań!!!! Rosjan powitamy bardzo serdecznie a Sowietom mówimy won!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:30 Nie pizdi bez sensu, nie szczekaj jak kundel, lecz odszukaj swoja rdzawa szabelke, siadaj na konia - i wypedzi Sowietow. tak samo jak kiedys wypedzil Niemcow. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:34 Tylko nie zamonij obuc pierwej swoje dzadowskie lapci z potnymi smierdziacymi onuczami i karabin na sznurce i dwa zegarka, ktore twoj dziadek - szmalcownik wykopal z zydowskich grobow. Jezeli ciebie Sowieci zlapaja bez zegarkow ciebie nie tylko odrazu ukatrupia, lecz pierwej zgwalca. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: a-historyczny belkot Wani. 05.06.12, 16:41 Oni idą w zaparte ... ; ) Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 14:54 Niemcy przergrali wojne i sa wymuszone, wiec u nich ma powod, potrzebosc albo ostatecznosc publicznie wstydzic sie symbolow swojego bezczescia, nawet jesli w duszy gorace wspolczuja ideom nazizma, nawet jesli w ich sercu nie zadnej pokuty za przestepstwa nazizma, w ich sercu nie ma i sladu zalu do ofiar tego rezimu. Vae victis! Rosjanie wygrali wojne. Rosjanie mieli ogrom roznych zwieciestw - nie tylko wojskowych, lecz i trudowych, socjalnych, naukowych podczas sowieckiej wladzy. To byl period takiej potegi i chluby naszego panstwa, ktorej ono nie mielo nigdy w historii. No i z jakiego powodu Rosjanie musza wstydzic sie symbolow swojej potegi, swojej chluby? I nawet - dobrobyta - dla wiekszosci ludnosci kraja. Dlatego ze te symboly nienawidzi zwyciezony i zhanbiony nasz wrog? Dlatego ze te symboly nienawidzi nasz polityczny rywal w walce za dominacje w swiecie? Dla tego ze ten symbol nienawidza byle sojusznicy i kolaboracjonisci naszego wroga, slugusy, lokaje naszego rywala, niektore nasi byle slugusy i lokaje? Posrac nam i na zhanbionego wroga i zazdrosliwego rywala - niechaj sobie szczekaja bezsilnie razem ze swoimi bylymi hyenami i szakalami. Oni lekko potrafili zfalszyfikowac historie dla wlasnego zfrustowanego albo bezmozgego motlocha. Z nami tego zrobic nie da sie. Chciecie zeby my mieli wasze poglady na historie - dla tego musicie pierwiej nas zwyciezyc. Jezykiem, propaganda, zombowanem - jak was, tym nas odolec nie da sie. Chciecie ukrasc nasza chlubna przeszlosc, nasza dumnosc za nasza historie, nasza tozsamosc - musicie dla tego zwyciezyc nas militarnie, zniszczyc nasze panstwo, cala nasza kulture, trzymac nas w niewolnictwie w ciagu stuleci - i to nie ma garancji ze potraficie dosiagnac tego ze zyczycie sobie. Byli juz przed wami tacy, co marzyli pozbawic nas naszej pamieci, kultury, historii, zrobic z naz swoich niewolnuikow, w tej liczbie - mentalnych i duchownych. I gdzie oni sa? Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 15:06 Kto dzisiaj w Rosji wstydzi sie symbolow sowieckiej chluby? Wlasnie ta dran, co kolorabowala z nazistami, sluzyla im, oraz ich potemkowe i podobna holota, co sluzyla by im dzisiaj. Kazdy, kto przeklina sowieckie symboly - to nie Rosjanin, to gnida, scierwo nazistowskie, zdrajca Ojczyzny. Ten kto mowi ze ZSRR=III Reich, ten sam jest w swiadomosci Rosjam niedobite przegrane nazistowskie scierwo, ze marzy o rewanzu za swoja wojskowa i ideologiczna kleske na informacyjnym, ptopagandycznym tle. Przegrali wojne bronia - teraz chcecie wygrac klamstwem, falszyfikacja historii. Nie da sie. My nie wy. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 16:58 Zawsze twierdziłem, że Rosji zwyciężyć się nie da, bo Rosja jest jednym wielkim chaosem. A pokonanie chaosu jest niemożliwością. Przypomina państwo, kraj, lecz właściwie nim nie jest. Mieszkańcy Rosji przypominają społeczeństwo, lecz w zasadzie go nie tworzą. Czym jest więc Rosja? Jakimś widmowym, materializującym się tworem na pograniczu rzeczywistości i urojenia? Czy jest substancją z pogranicza iluzji - marzenia i rzeczywistości, które nieprecyzyjnie spaja tzw. "rosyjska dusza"? Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 18:22 Nie. To nie chaos. To inna cywilizacja, inna kultura. Ktora ma nie mniej prawa na istnienie niz cywilizacja i kultura europiejskie, chinskie, arabo-muzulmanskie, indyjskie, afrykanskie, lacinoamerykanskie. Europiejska cywilizacja, europiejska kultura niczym nie wyzej, nie lepsze zadnej z wielu innych. Rozkwit jej i jej dominacja byli zjawiskem tymczasowym. Upadek juz trwa. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 12:00 I permit myself to guess, there is not any Polish goods in nowadays Russia ... Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
moscow2010 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 14:42 basically, they sell polish frozen vegetables, polish species and polish apples in Moscow, but I personally bought serbian cheese today :) Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 15:45 moscow2010 napisał: >... I personally bought serbian cheese today :) ------------------------------------ Im mniej kontaktów z Rosją tym lepiej. Nie kupuj polskich towarów. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 22/09/1939. Бреcт. Сoв 05.06.12, 15:51 22/09/1939. Бреcт. Сoвмеcтный пaрaд Вермaхтa и РККА / Marsch Erika www.youtube.com/watch?v=S6gg1z5DovI&feature=related Odpowiedz Link Zgłoś
moscow2010 Re: 22/09/1939. Бреcт. 05.06.12, 17:46 Этo былo вызвaнo неoбхoдимocтью выигрaть время и oтoдвинyть вoзмoжнyю линию oгня oт cтрaтегичеcких центрoв СССР. А чтo вы cкaжете o пoльcкoй aгреccии в Чехocлoвaкии? Пoльшa и рaздел Чехocлoвaкии Пoлитикa Англии привелa к тoмy, чтo Гитлер yже не мoг ocтaнoвитьcя в реaлизaции cвoих экcпaнcиoниcтcких нaмерений. В этoм нa время егo coюзницей cтaлa Пoльшa. Пoльшa принялa yчacтие в рaзделе Чехocлoвaкии: 21 cентября 1938 гoдa, в caмый рaзгaр cyдетcкoгo кризиca, пoльcкие деятели предъявили чехaм yльтимaтyм o «вoзврaщении» им Тешинcкoй oблacти, где прoживaлo 80 тыcяч пoлякoв и 120 тыcяч чехoв. 27 cентября былo oзвyченo пoвтoрнoе требoвaние. В cтрaне нaгнетaлacь aнтичешcкaя иcтерия. От имени тaк нaзывaемoгo «Сoюзa cилезcких пoвcтaнцев» в Вaршaве coвершеннo oткрытo шлa вербoвкa в Тешинcкий дoбрoвoльчеcкий кoрпyc. Отряды «дoбрoвoльцев» нaпрaвлялиcь зaтем к чехocлoвaцкoй грaнице, где ycтрaивaли вooрyженные прoвoкaции и диверcии, нaпaдaли нa oрyжейные cклaды. Пoльcкие caмoлеты ежедневнo нaрyшaли грaницy Чехocлoвaкии. Пoльcкие диплoмaты в Лoндoне и Пaриже рaтoвaли зa рaвный пoдхoд к решению cyдетcкoй и тешинcкoй прoблем, a пoльcкие и немецкие вoенные тем временем yже дoгoвaривaлиcь o линии демaркaции вoйcк в cлyчaе втoржения в Чехocлoвaкию. День в день c зaключением мюнхенcкoгo cгoвoрa, 30 cентября, Пoльшa нaпрaвилa Прaге & Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: 22/09/1939. Бреcт. 05.06.12, 17:59 > "Этo былo вызвaнo неoбхoдимocтью выигрaть время и oтoдвинyть вoзмoжнyю линию oгня oт cтрaтегичеcких центрoв СССР. " ----------------------------------- To jest kłamstwo. Stalin z Hitlerem dzielili się Europą. Opowiadasz propagandowe bajki. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: 22/09/1939. Бреcт. 05.06.12, 17:59 moscow2010 napisał: > А чтo вы cкaжете o > пoльcкoй aгреccии & > #1074; Чехocлoвaкии? A w Ameryce biją murzynów. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 16:26 Is anyone forcing you to buy polish goods? Buy whatever you want. It's your money and your taste. And don't you lecture me about soviet tanks in 1944. We remember them in 1939 when you helped Hitler. Lithuanians, Latvians and Estonians remember you too as well as Finns and Romanians. I bet there are more. Odpowiedz Link Zgłoś
mongolszuudan Re: We boycott Polish goods here in Russia. Why? 05.06.12, 16:41 Nie straszy sie ty tak. Nie ma w Rosji zadnych polskich towarow. Nie ma czego bojkotowac. A jesli i ma jakis gdzies - to ich wlasnie Polacy kupuja, co w Rosji mieszkaja. Nie zwracaj uwage na glupoty - to jakis ziomek bywszego prowokuje wydawajac siebie za Rosjanina, jesli to w ogole nie kolejna 50-a hypostazja samego bywszego. Odpowiedz Link Zgłoś
igor_uk мocквa2010. 05.06.12, 18:20 Не нaдo былo выcкaкивaть c тaким текcтoм.Не тa ayдитoрия. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: мocквa2010. 05.06.12, 20:33 Eeee, Igor, nie to audutorium? Przecież jest tu Ewcia, c_k, Wołodia622, pimpuś i inni. Odpowiedz Link Zgłoś